Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι 54% με 2 μέρες χρήση ακριβώς, στο always μέτρηση και κάνα 10ωρο always on display

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφυγα Τετάρτη από Ελλάδα για ταξίδι και δεν πήρα τον φορτιστή μαζί μου. Με κλειστό κάθε βράδυ είμαι τώρα στο 50%. Δεν το ρίσκαρα να το βάζω σε airplane mode γιατί απ' ότι λέτε έχει μια μικρή απώλεια. Πάντως η αυτονομία του είναι πολλή καλή.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην duo που έχω δεν κάθεται καλά για να φορτίσει. Γυρίζω σήμερα με 44% από Τετάρτη πρωί. Μια χαρά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει σε οποιαδήποτε ασύρματη βάση να ξέρεις..

Αν βρεις πουθενά βάλτο!

Εγώ πάντως σε μία που έχω για να φορτίζω το Note 9 δεν φορτίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια της samsung βάση που έχω για το s7 δεν φορτίζει.

Αναβοσβήνει το λαμπάκι της βάσης και φόρτιση γιοκ....

Link to comment
Share on other sites

Στην duo που έχω δεν κάθεται καλά για να φορτίσει. Γυρίζω σήμερα με 44% από Τετάρτη πρωί. Μια χαρά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Κι εγώ τη Duo έχω και στην οριζόντια θέση φορτίζει άψογα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στην παρεά,

 

έχει παρει κανενός το μάτι το 46 πουθενα όλο μαυρο ? ξερω οτι δεν το βγαζει η σαμυ , αλλα επειδη συνήθως υπάρχουν εταιρειες που τα παιρνουν τα αλλάζουν και τα μεταπωλούν στην συνέχεια με κάτι παραπάνω στην τιμή.

Πολυ ωραιο το 46 αλλα με αυτον τον χρωματικο συνδιασμό δεν παλευεται , και δεν βλέπω και την σαμυ να το βγάζει total black στο άμεσο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στην παρεά,

 

έχει παρει κανενός το μάτι το 46 πουθενα όλο μαυρο ? ξερω οτι δεν το βγαζει η σαμυ , αλλα επειδη συνήθως υπάρχουν εταιρειες που τα παιρνουν τα αλλάζουν και τα μεταπωλούν στην συνέχεια με κάτι παραπάνω στην τιμή.

Πολυ ωραιο το 46 αλλα με αυτον τον χρωματικο συνδιασμό δεν παλευεται , και δεν βλέπω και την σαμυ να το βγάζει total black στο άμεσο μέλλον.

 

https://www.spigen.com/products/galaxy-watch-46mm-case-liquid-air

 

https://www.amazon.co.uk/Spigen%C2%AE-Silicone-compatible-Frontier-603CS25100-Black/dp/B07GTBC3WW

 

και φτηνή λύση: https://www.wish.com/search/samsung%20watch%20charger/product/5c0f6e05935cf226faee114d?&source=related_products

 

 

Να είσαι καλά!

Edited by pchrono
πρόσθεσα link
Link to comment
Share on other sites

Στην duo που έχω δεν κάθεται καλά για να φορτίσει. Γυρίζω σήμερα με 44% από Τετάρτη πρωί. Μια χαρά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Στη δική μου duo μια χαρά φορτίζει στην οριζόντια θέση

Link to comment
Share on other sites

 

Σ ευχαριστώ παρα πολυ για την βοήθεια , απο ότι κατάλαβα έιναι θήκες , ωραιες μεν σαν εσχατη λυση αν και θα χοντραινουν το ρολόι.

 

Έλεγα μηπως υπαρχει καποια εταιρεια που να το πουλαει βαμμενο ολο μαυρο ..:( αλλα μαλλον ζητάω πολλα ...

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ παρα πολυ για την βοήθεια , απο ότι κατάλαβα έιναι θήκες , ωραιες μεν σαν εσχατη λυση αν και θα χοντραινουν το ρολόι.

 

Έλεγα μηπως υπαρχει καποια εταιρεια που να το πουλαει βαμμενο ολο μαυρο ..:( αλλα μαλλον ζητάω πολλα ...

 

Υπόσχονται πως είναι λεπτές οι θήκες... δεν βρήκα κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα παραγγελία και εγω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ ευχαριστώ παρα πολυ για την βοήθεια , απο ότι κατάλαβα έιναι θήκες , ωραιες μεν σαν εσχατη λυση αν και θα χοντραινουν το ρολόι.

 

Έλεγα μηπως υπαρχει καποια εταιρεια που να το πουλαει βαμμενο ολο μαυρο ..:( αλλα μαλλον ζητάω πολλα ...

 

found a very interesting goods in Gearbest:Plating Case for Samsung Galaxy Watch 46mm - BLACK https://gearbest.app.link/k4QeinIYdU

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου duo μια χαρά φορτίζει στην οριζόντια θέση
Δεν το διατύπωσα σωστά. Προφανώς στη θέση που έχει για το ρολόι η duo φορτίζει κανονικά. Στην άλλη θέση δεν φορτίζει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ παρα πολυ για την βοήθεια , απο ότι κατάλαβα έιναι θήκες , ωραιες μεν σαν εσχατη λυση αν και θα χοντραινουν το ρολόι.

Έλεγα μηπως υπαρχει καποια εταιρεια που να το πουλαει βαμμενο ολο μαυρο ..:( αλλα μαλλον ζητάω πολλα ...

 

Εχω ήδη την ασημενια θηκη (ίδια με το χρωμα του ρολογιού) και εχω παραγγείλει και μια μαυρη.

Για να σας φυγει η απορία, μέτρησα με το παχύμετρο την διάμετρο της κασας και είναι 49mm. Με την θήκη, γινεται 51mm.

H διαφορά ειναι 1 χιλιοστό από κάθε πλευρα (περιμετρικά αφου είνα κύκλος)

Σε ύψος, δεν προεξέχει τίποτα

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει τη προστασία της spigen στο ρολόι ας γράψει εντυπώσεις, έλεγα να τη παραγγείλω αλλά διάβασα στο Amazon πολλές αρνητικές κρητικές.

Όλες είχαν να κάνουν με τη φόρτιση, το περιορισμό στη κίνηση του μπεζελ, κάποιους τους καλύπτει τη τρύπα του μικροφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει τη προστασία της spigen στο ρολόι ας γράψει εντυπώσεις, έλεγα να τη παραγγείλω αλλά διάβασα στο Amazon πολλές αρνητικές κρητικές.

Όλες είχαν να κάνουν με τη φόρτιση, το περιορισμό στη κίνηση του μπεζελ, κάποιους τους καλύπτει τη τρύπα του μικροφώνου.

Σήμερα το πήρα από Ελλάδα. Δεν δοκίμασα με μικρόφωνο κλπ. Αλλα φόρτιση μια χαρά. Νομίζω όμως και το μικρόφωνο μια χαρά θα είναι,αφού αφήνει ακάλυπτη την οπή του μικροφώνου.. Όμορφο είναι. Το κάνει πιο σπορ νομίζω. Σαν ρολόι βυθού γίνεται.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως δεν κάνει πλήρη φόρτιση, στο 85% σταματάει, αυτό ανέφεραν πολλοί στα σχόλια, επίσης δεν περιστρέφεται η στεφάνη εύκολα + ότι έχει μόνο ένα άνοιγμα που δεν βολεύει αν το φοράς στο αριστερό καρπό
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει συχνά αυτό.

Κι από την αρχή.

Μετά το 80% πολλές φορές αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι της φόρτισης.

Αν δε το βγάλω αρχίζει αποφόρτισή και το ρολόι ζεματαει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! ο φορτιστής μου κάνει νερά. Πρέπει να κάνω πολλές προσπάθειες με την micro usb θύρα από πίσω και να βρω συγκεκριμένη θέση για να ανάψει και να φορτίσει το ρολόι.

Οπότε μάλλον ζορίστηκε και ξεκόλλησε κάποιο ποδαράκι της θύρας από την πλακέτα του φορτιστή. Έχετε κάποια ιδέα τι κάνουμε; Δεν νομίζω να με καλύψουν σε αντιπροσοποια και για γνήσιο φοβάμαι πως δεν θα βρω εύκολα.

 

EDIT δοκίμασα άλλο βύσμα (φορτιστή) και η βάση δουλεύει κανονικά.

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Ωπ....αυτό μπαίνει καπάκι πάνω από το μαμά;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε κανένα άλλο μετά το τελευταίο update, τυχαία κάποιες ειδοποιήσεις να μην τις δείχνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα θεματακι που προφανώς το έχετε όλοι, γιατί το είχα με όλες τις συσκευές μου και με αρκετά ρολόγια που έχω δοκιμάσει.

Όταν κάποιος με καλέσει στο WhatsApp- Viber με βιντεοκλήση,το ρολόι δεν με ειδοποιεί.

Έχει καταφέρει κάποιος να λύσει το πρόβλημα αυτό, γιατί έχω το τηλέφωνο πάντα στο αθόρυβο και χάνω τις βιντεοκλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...