Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παιδιά είχα σημαντική βελτίωση με το 42mm.

Έβγαλα 3 ολόκληρα 24ωρα με 25% υπόλοιπο!

Δεν έχει ξαναγίνει ποτέ, συνήθως στις 2μιση μέρες έσβηνε!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχουν κανει καλή δουλειά γιατί μετά την αναβάθμιση είχε απογοητευτεί.Χρησιμοποιησα το καινουργιο watch face και με το ζόρι μου έβγαλε 2 μέρες.Τωρα το τεσταρω με το προηγουμενο που μου έβγαζε 2,5 μέρες.Τουλαχιστον να πάει στις τρεις μέρες που βολεύει η βραδυνή φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την καταμέτρηση παλμών στο Συνεχές. Έπεσα μεν από 5 σε 3 μέρες, αλλά μου τους καταγράφει και μετράει και τον ύπνο με σαφώς καλύτερη ακρίβεια

 

Είμαι σε δίλημμα τι από τα δυο θέλω να κρατήσω, μπαταρία ή ακρίβεια....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιό του ρολογιού πληκτρολογήστε *#0*# και μπείτε σε τεστ mode μπορείτε να δείτε ρυθμίσεις απ τους σενσορες και άλλα διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσει κάποιος ανοικτή μια ενεργοβορα εφαρμογή να μου πει αν βγάζει ειδοποίηση για κατανάλωση μπαταρίας . Πλέον δεν μου το κάνει και έχασα 20% μπαταρίας σε 6 ώρες και μετά είδα ότι είχε ανοίξει ο μικρός ένα παιχνίδι . Πριν το update με ειδοποιούσε στο 5λεπτο . Τώρα τίποτα .

 

Προσωπικά θεωρώ το update κακό . Αν σας λειτουργούν όλα σωστά δεν έχει νόημα . Η μπαταρία μετά το service μου κρατούσε καλύτερα . Με το ζόρι τρεις μέρες τώρα ενώ πριν επιανα 5.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα το update μου εκανε εντύπωση οτι μετα απο αποσύνδεση με το κινητό λογο απομάκρυνσης των συσκευων, είναι πιο ταχυτατη η επανασυνδεση.

Καμια φορα έπρεπε να το κάνω εγω connect χειροκινητα. Πλεον το κανει παντα μονο του. Οσο για την μπαταρια είμαι στις 4d 5h με υπόλοιπο 25% πανω κατω τα ίδια καλα αποτελεσματα του 5ημερου οπως και πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια εφαρμογή θεωρείται η καλύτερη για να τρέξεις; Υπάρχει κάτι που να μετράει απόσταση και παλμούς μαζί ή τους παλμούς τους παίρνεις μόνο με το s health;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την καταμέτρηση παλμών στο Συνεχές. Έπεσα μεν από 5 σε 3 μέρες, αλλά μου τους καταγράφει και μετράει και τον ύπνο με σαφώς καλύτερη ακρίβεια

 

Είμαι σε δίλημμα τι από τα δυο θέλω να κρατήσω, μπαταρία ή ακρίβεια....

Και εγώ συνεχή μέτρηση έχω από την αρχή που το πήρα. Νομίζω μια χαρά είναι και 3 μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ που του έκανα ρισετ, συνεχίζει να μετράει ορόφους στο άσχετο.

χθες το άφησα να σβήσει τελείως όπου το άνοιξα μετά τη φόρτιση στο 100% και πήγα για ύπνο. Δε μέτρησε ορόφους όσο κοιμόμουν άρα μπορώ να συμπεράνω "εμπερειστατωμένα" ότι έκανα βαρύ ύπνο :rotfl::rotfl::rotfl:

Όμως μισή ώρα αφότου ξύπνησα, σηκώθηκα, πλύθηκα, καθόλη τη διάρκεια μέσα στο διαμέρισμα, μέτρησε 20 ορόφους άρα μπορώ να συμπεράνω "εμπερειστατωμένα" ότι περπατάω πολύ ελαφριά.

Τώρα που γράφω είμαι στους 76 ορόφους :rotfl::rotfl::rotfl:

 

Παρατηρώ ότι ενώ ακούω μουσική από το κινητό με spotify, το widget στο ρολόι δείχνει τι παίζει στο spotify. Αν μπεις δε στο music app στο ρολόι μπορείς να επιλέξεις και netflix για να κάνεις play/pause/ff, nice :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι πως γίνεται να μην μετράει ορόφους όταν ανεβαίνει κάποιος κυλιόμενες σκάλες (στο μετρό π.χ.)
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι πως γίνεται να μην μετράει ορόφους όταν ανεβαίνει κάποιος κυλιόμενες σκάλες (στο μετρό π.χ.)

Γιατι δεν "νιωθει" κραδασμους απο το βηματισμό.

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν "νιωθει" κραδασμους απο το βηματισμό.

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Δεν έκανα σωστά την ερώτηση. Πως μπορώ εγώ να το κάνω να μην μετράει. Γιατί κάθε φορά που ανεβαίνω κυλιόμενες σκάλες μου προσθέτει ορόφους δυστυχώς..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Τρίτη μέρα με το ρολόι και χτες συνέβη κάτι περίεργο.

Το απόγευμα το ρολόι είχε 60% μπαταρία. Το βράδυ κοιμήθηκα κατά δια 2 και σήμερα που ξύπνησα και πήγα να δω στατιστικά ύπνου το ρολόι ήταν κλειστό με 0 μπαταρία.

Δεν μπορω να καταλάβω τι φταίει, δεν έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή πέρα του Spotify και πριν κοιμηθώ έβαλα το ρολόι σε κατάσταση ύπνου.

 

Στα στατιστικά χρήσης του ρολογιού δε βρήκα κάτι χρήσιμο αλλά στη χρήση του κινητού βρήκα μεγάλη κατανάλωση από την εφαρμογή του ρολογιού. Κάτι προσπαθούσε να κάνει η εφαρμογή στο παρασκήνιο και τελείωσε τη μπαταρία στη συσκευή.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Επειδή ενδιαφέρον για το watch πιστεύετε να περιμένω να δω και το sport που θα βγει σε δέκα μέρες ή δεν υπάρχει περίπτωση να έχει ανώτερα χαρακτηριστικά?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά, η μπαταρία ήταν που ήταν απίστευτη, τώρα με το νέο update ξεσκίζει πραγματικά.

Είμαι με 41% και το ρολόι το φορτίζω κάθε Κυριακή βράδυ με 15% μπαταρία (συν πλην 5).

Αυτή τη φορά μάλλον θα περισσέψει αρκετά περισσότερο!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κινητό για πεις ότι έχουν βγει 3 μοντέλα και είναι για πέταμα πλέον το δικό σου.

Το πήρε πρόσφατα ένας φίλος μου μεταχειρισμένο και είναι πάρα πολύ καλό ακόμα το gear s3.

Η μπαταρία είναι η μεγάλη διαφορά και αν δεν σε ενοχλεί, δεν νομίζω να έχεις άλλο λόγο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και με τα 2 να κάνεις και ν απαντάς σε κλήσεις;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Οι μονες διαφορες ειναι,

Σχεδιασμος

Αδιαβροχοποιηση

Μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλά, η μπαταρία ήταν που ήταν απίστευτη, τώρα με το νέο update ξεσκίζει πραγματικά.

Είμαι με 41% και το ρολόι το φορτίζω κάθε Κυριακή βράδυ με 15% μπαταρία (συν πλην 5).

Αυτή τη φορά μάλλον θα περισσέψει αρκετά περισσότερο!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Φαντάζομαι το κλείνεις το βράδυ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που παρελαβα μέχρι τώρα δουλεύουν μια χαρά Όροφοι όλα μια χαρά μετρήσεις νορμάλ για να δούμε πάντως απίστευτο ρολοι
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το κλείνεις το βράδυ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Εγώ πάντως το βράδυ το βάζω σε airplane mode, do not disturb και λειτουργία νύχτας και χάνει πάνω κάτω ένα 3% σε 8 ώρες . Με μέτρηση ύπνου και παλμών ανά 10 λεπτά . Χοντρικά χάνω 15% την μέρα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το κλείνεις το βράδυ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Όχι, δεν κλείνω ποτέ κινητά ρολόγια κλπ.

Το ρολόι το βάζω σε airplane mode και το αφήνω στο κομοδίνο, γιατί απλά δεν μπορώ να κοιμηθώ με το ρολόι στο χέρι.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...