Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν πάω να αγοράσω κάποιο watch face με την πιστωτική κάρτα, μου βγάζει εδώ και πολύ καιρό Server Error και δεν δέχεται την πληρωμή. Βλέπω ότι αναφέρεται και σε αρκετά forums του εξωτερικού αυτό το θέμα. Το έχει συναντήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο με PayPal μπορείς .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ή φοράς λάθος το ρολόι ή είναι ελαττωματικό.

 

Το ξύπνημα της οθόνης είτε ξαπλωμένος είτε όρθιος δουλεύει σωστά. Απλά το χέρι πρέπει να είναι κάθετο προς το πάτωμα. Μάλιστα ανοίγει πιο εύκολα από όσο θα ήθελα.

Ο ύπνος καταγράφεται σωστά. Ειδικά σήμερα που το είδα, έβγαλε σωστό report, μάλιστα τις ώρες τις κατέγραψε με ακρίβεια.

Βήματα και ορόφους τα γράφει σωστά, με πολύ μικρή απόκλιση.

 

Επειδή είχα και garmin, δύο στα δύο garmin δε μέτραγε ορόφους μετά από μερικούς μήνες, πολλές φορές η σύνδεση με bluetooth δε γινόταν ποτέ και έκανα reboot είτε το ρολόι είτε το τηλέφωνο είτε και τα δύο, το gps έπιανε όποτε θυμόταν, οθόνες και χρώματα χειρότερα

Πήγα στο Gear S3 μετά από Garmin Forerunner 235, και μπορώ να πω ότι το Samsung είναι εξαιρετικό στα fitness του. Άψογο HR, βήματα, ύπνος, GPS, software... Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο feature που λείπει είναι η σύνδεση μέσω wifi για κλήσεις. Και τα apple smartwatches αλλά και τα τελευταία που φοράνε wear os το έχουν.

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 10 μέρες τώρα και από μπαταρία αν και το φοβόμουν αρκετά, μέχρι στιγμής το βλέπω να πηγαίνει καλά. 4 μέρες βγάζει περίπου..... εύχομαι να συνεχίσει έτσι.

2 πραγματάκια που δεν έχω βρει ακόμα. Ο καιρός και πιο βασικό οι προσθήκες του ημερολογίου, ξέρουμε κάθε πότε ή από που ενημερώνονται;

Στον καιρό έχω το gps βέβαια κλειστό οπότε κάνω χειροκίνητα το refresh αλλά στο widget του ημερολογίου δεν το έχω βρει. Έχω συμβάντα ας πούμε τώρα, που τα έχω προσθέσει στο τηλέφωνο από το πρωί και ακόμα δεν εμφανίζονται στο ρολόι.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε μια αθλητική δραστηριότητα, είναι εφικτό να μένει σε λειτουργία always on δείχνοντας μας τα στοιχεία της, χρόνο, παλμούς κτλ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι επιφυλακτικός. Το προηγούμενο update σχεδόν κατέστρεψε το ρολόι μου. Από ότι διάβασα τα προβλήματα που είχα προκλήθηκαν από εκείνο .

Θα το περάσω αργότερα με μια επιφύλαξη γιατί το ρολόι μου δουλεύει άψογα και χωρίς αυτό .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις την εκανα .Ελπιζω να εχει καλυτερη μπαταρια τουλαχιστον να φορτιζω καθε τρεις μερεςκαι οχι σε δυο και κατι οπως τωρα που ειναι αβολο.Αναφερομαι στο 42mm

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ . Ελπίζω το battery drain να είναι προσωρινό . 11% χάσιμο μπαταρίας σε μισή ώρα μετά το update . Έκανα και δύο restart. Νομίζω ότι κακώς την έκανα ...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Guys, έλειπα για Σουκού για mini εξόρμηση, και το ρολόι κατάλαβε ότι περπατούσα πολύ και μου πρότεινε να ενεργοποιήσω το auto locate για να βλέπω και τις διαδρομές.

Όπως κι έπραξα.

Πως στο καλό όμως τις βλέπω τις διαδρομές;

Επίσης, θα υπάρξει διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας που να είναι αξιοσημείωτη ;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να ανοίξεις το Samsung health στο κινητό για να δεις τις δραστηριότητες που κατέγραψε το ρολόι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όσον αφορά το heart rate, έχω εντυπωσιαστεί. Λόγω κάποιων φαρμάκων, αναγκάστηκα να παρακολουθώ μια φορά την ημέρα την πίεση με ένα ψηφιακό πιεσόμετρο μπράτσου Omron το οποίο μετράει και καρδιακούς παλμούς. Δύο ημέρες έπεσαν ακριβώς και μια το ρολόι έδειξε 2 παραπάνω.

 

ΥΓ: Τα χρειάστηκα λίγο με το update, θα έμεινε κάμποσα λεπτά στο 25% αλλά τελικά τελείωσε...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Οντως και εμενα καλλησε αρκετη ωρα στο 25% αλλα νομιζα οτι μονο σε μενα ειχε συμβει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

το inactivity reminder σας δουλεύει;

θυμάμαι ότι το ρολόι έχει inactivity reminder αν και δε βρήκα κάποια ρύθμιση για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση

 

---

edit: τη ρύθμιση τη βρήκα, είναι ενεργή αλλά φλασιά ότι έχω καιρό να δω τέτοια υπενθύμιση και δεν είμαι και ενεργός τελευταία ειδικά στο γραφείο

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

το inactivity reminder σας δουλεύει;

θυμάμαι ότι το ρολόι έχει inactivity reminder αν και δε βρήκα κάποια ρύθμιση για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση

 

---

edit: τη ρύθμιση τη βρήκα, είναι ενεργή αλλά φλασιά ότι έχω καιρό να δω τέτοια υπενθύμιση και δεν είμαι και ενεργός τελευταία ειδικά στο γραφείο

Θα τη δεις αν τραβήξεις προς τα κάτω για να δεις τα shortcuts. Εκεί πάνω από αυτά θα σου γράφει "inactive".

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ: Τα χρειάστηκα λίγο με το update, θα έμεινε κάμποσα λεπτά στο 25% αλλά τελικά τελείωσε...

 

Εμένα είχε κολλήσει στο 0% κ ξεκόλλησε μετα από κανα δίλεπτο

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δεις αν τραβήξεις προς τα κάτω για να δεις τα shortcuts. Εκεί πάνω από αυτά θα σου γράφει "inactive".

 

δεν το ήξερα, ευχαριστώ

 

και η μαγεία καλά κρατεί, μάλλον πρέπει να ξύπνησε η υπενθύμιση μετά το τελευταίο update

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung δεν ξέρει να κάνει την αφαίρεση να μετράει ακριβώς τις ώρες του ύπνου; ή παίζει κάτι άλλο; 986a4e5a81b9922a23b9df9aa04a8cbe.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δε σου μετράει τον χρόνο που αναγνωρίζει ότι είσαι awake.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. να πάρω το frontier στα 170..ή 130 μεταχειρισμένο? .Η να δώσω 250 για το watch;;

Είναι τόσο αισθητές οι διαφορές??

Θέλω σας παρακαλώ εμπεριστατωμένη άποψη..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. να πάρω το frontier στα 170..ή 130 μεταχειρισμένο? .Η να δώσω 250 για το watch;;

Είναι τόσο αισθητές οι διαφορές??

Θέλω σας παρακαλώ εμπεριστατωμένη άποψη..

 

Η μπαταρία έχει την μεγάλη διαφορά για μένα. Είναι πρώτη φορά από το LG urban και το s3 classic που πέρασαν από τα χέρια μου, που δεν είμαι κάθε 2 μέρα με τον φορτιστή μαζί. π.χ. φεύγεις ΣΚ και δεν χρειάζεται φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει την μεγάλη διαφορά για μένα. Είναι πρώτη φορά από το LG urban και το s3 classic που πέρασαν από τα χέρια μου, που δεν είμαι κάθε 2 μέρα με τον φορτιστή μαζί. π.χ. φεύγεις ΣΚ και δεν χρειάζεται φόρτιση.

 

Όντως και εγώ θεωρώ ότι μόνο για αυτό αξίζει.. Άλλη διαφορά δεν έχουν. Άρα αν το πάρει για χρόνια αξίζει, αλλιώς τα προηγούμενα είναι πιο ωραία.. Αυτή η διχρωμια που έχει θεωρώ ότι είναι λάθος επιλογή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...