Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναμενω σημερα ή αυριο το ρολοι μετα απο το service. Σε επικοινωνια που ειχα εγινε αλλαγη πλακετας, αλλαγη μπαταριας και φλασαρισμα το λειτουργικο. Ελπιζω να μην μου χαλασαν τους αισθητηρες που ηταν αψογοι σε μετρησεις...
Στην Smartec πήγες; Στο κράτησαν παραπάνω από μία ημέρα;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην Smartec πήγες; Στο κράτησαν παραπάνω από μία ημέρα;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Το εστειλα μεσω public 4/1 και το κρατησαν 2 εβδομαδες... TS Solutions γραφει το χαρτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :)

Καλή Χρονιά με υγεία!!!

Λόγω λάθος παραγγελία μου ήρθαν 2 λουράκια από το ebay για το 42αρι μοντέλο!!

Ένα άσπρο κ ένα κόκκινο quick fit!!

Οποίος έχει το συγκεκριμένο ρολόι κ τα θέλει ας μου στείλει μνμ να του τα δώσω!! Δεν τα πουλάω :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα . Αλλάξανε και το πίσω κάλυμμα λόγο αδιάβροχοποίησης. Καλό αυτό . Από μπαταρία θα το αφήσω να τελειώσει καθώς το παρέλαβα με 55%. Πρώτη εντύπωση . Η μπαταρία έχασε μόνο 3% κατά την σύζευξη με το ρολόι , εγκατάσταση backup και update εφαρμογών. Πρώτο ξενέρωμα δεν υπάρχουν οι εφαρμογές SMS και e-mail. Το κακό να μην έχεις Samsung κινητό . Έτσι μου έρχεται να γυρίσω σε galaxy a3 και δώσω στην αδερφή μου το xiaomi note 5 . Όταν ρώτησα εδώ για συμβατότητα αυτό εννοούσα. Αλλιώς δεν θα άνοιγα το xiaomi και θα το πουλούσα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λεμε ανακρίβειες. Το apple watch για να κάνει κλήσεις μέσω WiFi προϋποθέτει να έχει γίνει η ανάλογη ρύθμιση πρώτα στο iPhone δηλαδή πρέπει να το υποστηρίζει και το τηλέφωνο και ο πάροχος μας. Δεν είναι τοσο απλό .
Δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση. Το έχει ένας φίλος μου και το ξέρω από πρώτο χέρι. Λαμβάνει κλήσεις στο ρολόι

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση. Το έχει ένας φίλος μου και το ξέρω από πρώτο χέρι. Λαμβάνει κλήσεις στο ρολόι

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Μηπως ο φιλος σου εχει Cosmote; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κάτι ανεξήγητο πριν λίγες μέρες. Ήρθαν στα notifications του watch ειδοποιήσεις από το fbook messenger χωρίς να είμαι συνδεδεμένος με Bluetooth, παρά μόνο με WiFi. Δεν έχω καμία εφαρμογή σχετική με το fbook στο ρολόι

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε κάτι ανεξήγητο πριν λίγες μέρες. Ήρθαν στα notifications του watch ειδοποιήσεις από το fbook messenger χωρίς να είμαι συνδεδεμένος με Bluetooth, παρά μόνο με WiFi. Δεν έχω καμία εφαρμογή σχετική με το fbook στο ρολόι

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ετσι λειτουργει/ Ειδοποιησεις απο BF ερχονται στο ρολοι και μεσω wifi . Δεν υπαρχει FB εφαρμογη στο ρολοι. Γινονται pusch απο το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λειτουργει/ Ειδοποιησεις απο BF ερχονται στο ρολοι και μεσω wifi . Δεν υπαρχει FB εφαρμογη στο ρολοι. Γινονται pusch απο το κινητο.
Πως γίνονται push από το κινητό χωρίς να είναι συνδεδεμένο το ρολόι με αυτό; Ακόμα και στο ίδιο δίκτυο να είναι watch και κινητό, δεν υπάρχει κάποια σύνδεση μεταξύ τους

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνονται push από το κινητό χωρίς να είναι συνδεδεμένο το ρολόι με αυτό; Ακόμα και στο ίδιο δίκτυο να είναι watch και κινητό, δεν υπάρχει κάποια σύνδεση μεταξύ τους

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Αφου ειπες οτι ηταν στο ιδιο wifi δικτυο. Ετσι λειτουργει. Βασικα και σπιτι σου να το εχεις ξεχασει το τηλεφωνο και να εισαι στην Αμερικη ταξιδι(που λεει ο λογος) το ρολοι θα δεχεται ολες τις ειδοποιησεις πλην sms-κλησεων που απαιτουν συνδεση BT. Ανοιξε την εφαρμογη galaxy wear και θα βρεις την ρυθμιση settings -> watch connection -> remote connection

 

Εγω το καταλαβα την πρωτη μερα που ειχα αφησει το ρολοι να φορτιζει σπιτι και απο την δουλεια εβλεπα το ποσοστο φορτισης και μπορουσα να το ρυθμισω σαν να το φορουσα. Ειδοποιησεις, apps, watchfaces...

 

Εχω ξενερωσει παντως με το xiaomi. Δεν θελω να το βλεπω το τηλεφωνο. Τουλαχιστον μπορω να στειλω sms απο το ρολοι αλλα οταν δεχομαι ερχονται απλα ως ειδοποιησεις χωρις δυνατοτητα ανακτησης οποτε θελω... E-mail μια απο τα ιδια χωρις ομως τη δυνατοτητα να δημιουργησω εγω mail.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειπες οτι ηταν στο ιδιο wifi δικτυο. Ετσι λειτουργει. Βασικα και σπιτι σου να το εχεις ξεχασει το τηλεφωνο και να εισαι στην Αμερικη ταξιδι(που λεει ο λογος) το ρολοι θα δεχεται ολες τις ειδοποιησεις πλην sms-κλησεων που απαιτουν συνδεση BT. Ανοιξε την εφαρμογη galaxy wear και θα βρεις την ρυθμιση settings -> watch connection -> remote connection

 

Εγω το καταλαβα την πρωτη μερα που ειχα αφησει το ρολοι να φορτιζει σπιτι και απο την δουλεια εβλεπα το ποσοστο φορτισης και μπορουσα να το ρυθμισω σαν να το φορουσα. Ειδοποιησεις, apps, watchfaces...

 

Εχω ξενερωσει παντως με το xiaomi. Δεν θελω να το βλεπω το τηλεφωνο. Τουλαχιστον μπορω να στειλω sms απο το ρολοι αλλα οταν δεχομαι ερχονται απλα ως ειδοποιησεις χωρις δυνατοτητα ανακτησης οποτε θελω... E-mail μια απο τα ιδια χωρις ομως τη δυνατοτητα να δημιουργησω εγω mail.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο για το remote connection και ευχαριστώ. Απλά πρέπει να έχεις περασμένο το Samsung account στο watch και στο κινητό όπως καταλαβαίνω. Γιατί το πέρασα πρόσφατα στο ρολόι και πιθανώς από τότε ξεκίνησε ο συγχρονισμός να γίνεται και μέσω WiFi.

 

Καταλαβαίνω γιατί έχεις ξενερώσει με το Xiaomi, αλλά μακάρι να μπορούσαμε να είχαμε σε όλες τις social messaging εφαρμογές (Viber, whatsapp, messenger) τη δυνατότητα ανακτησης των μηνυμάτων. Τα SMS είναι το λιγότερο για εμένα, μιας και δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ σχεδόν. Όσον αφορά τα email το ρολόι έχει δική του εφαρμογή και μπορείς να την στήσεις να βλέπεις τα email σου από εκεί οπότε θέλεις, όχι μόνο σαν ειδοποιήσεις

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Καταλαβαίνω γιατί έχεις ξενερώσει με το Xiaomi, αλλά μακάρι να μπορούσαμε να είχαμε σε όλες τις social messaging εφαρμογές (Viber, whatsapp, messenger) τη δυνατότητα ανακτησης των μηνυμάτων. Τα SMS είναι το λιγότερο για εμένα, μιας και δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ σχεδόν. Όσον αφορά τα email το ρολόι έχει δική του εφαρμογή και μπορείς να την στήσεις να βλέπεις τα email σου από εκεί οπότε θέλεις, όχι μόνο σαν ειδοποιήσεις

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Δεν υπαρχει πλεον εφαρμογη λεω. Ουτε για sms ουτε για email. Μολις αλλαξα απο samsung σε xiaomi χαθηκαν.

Τα sms μου ειναι πολυ σημαντικα . Οχι για επικοινωνια αλλα για ειδοποησεις απο τραπεζες και υπηρεσιες, λογαριασμους κλπ. Θα μπορουσα να το "χωνεψω" αλλα το xiaomi δεν κανει Push τις ειδοποιησεις ουτε απο τις εφαρμογες τραπεζων , κατι που εκανε το A3 του 2013...

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα Sammy μωρέ να εκμεταλλευτείς πλήρως τις δυνατότητες του ρολογιού.

Είναι κρίμα να δουλεύεις με το Xiaomi και να χάνεις τόσες ευκολίες του smartwatch.

Προσωπικά αν και το Note 9 δε το έχω παραμελήσει λόγω ρολογιού, αλλά είναι τρελά βολικό, π.χ. να έχεις αφήσει το κινητό στο μέσα δωμάτιο, και να απαντάς σε SMS με το ρολόι με Τ9.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιώ το ρολόι με ανοιχτή την οθόνη συνέχεια υποθέτω με τον καιρό θα υπάρξει πρόβλημα στην οθόνη; Αν όμως αλλάζω watchface κάθε μια με δύο μέρες θα υπάρξει πάλι πρόβλημα λέτε; Αν όντως δεν υπάρχει πρόβλημα με την αλλαγή των watchface θα ήταν καλύτερο να βρω 2 ένα για κάθε μέρα παράδειγμα ή να έχω 5-6 που μου αρέσουν ώστε να αλλάζω σε πιο πολλές επιλογές; Πάντα σε θέμα για πρόβλημα με την οθόνη, όχι για να τα βαρεθώ και τέτοια.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα Sammy μωρέ να εκμεταλλευτείς πλήρως τις δυνατότητες του ρολογιού.

Είναι κρίμα να δουλεύεις με το Xiaomi και να χάνεις τόσες ευκολίες του smartwatch.

Προσωπικά αν και το Note 9 δε το έχω παραμελήσει λόγω ρολογιού, αλλά είναι τρελά βολικό, π.χ. να έχεις αφήσει το κινητό στο μέσα δωμάτιο, και να απαντάς σε SMS με το ρολόι με Τ9.

Ειχα το α3 της γυναίκας μου του 2013. Εγώ χρησιμοποιούσα blackberry και πήρα το α3 όταν αγόρασα το watch. Το xiaomi το κέρδισα εδώ στο myphone. Πριν παραλάβω μάλιστα ρώτησα για την συμβατότητα και μου είπαν εδώ μέσα ότι δουλεύει μια χαρά με xiaomi. Αν το ήξερα δεν θα άνοιγα το xiaomi και θα το πουλούσα . Οπότε έχω νευριάσει διπλά. Μάλλον θα γυρίσω στο α3 και θα το δώσω 100€ το xiaomi . Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα τα κάνω με το ρολόι και το θεωρώ σημαντικότερο ακόμη και το note 9 της Samsung να είχα .

Και δεν ειμαι και σιγουρος οτι δουλευουν ολα σωστα με το ρολοι μετα το service εξαιτιας του xiaomi.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπερδευτηκα λίγο. Ποιά η ασυμβατότητα με το χιαομι που σε samsung δουλευει κανονικά με το ρολόι?

Σου έρχετε SMS/messenger/dm instagram διαβάζεις αλλα δεν μπορείς να απαντήσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Ringke έβγαλε κάτι φανταστικά addons για το bezel, και για το 46αρι αλλά και για το 42αρι (αν και στο 42αρι είναι γυναικεία).

Τσιμπημένες οι τιμές τους βέβαια.

 

http://www.ringke.com/site/brand.php?id=61&item=639

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07LGR832D/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1634&creative=6738&creativeASIN=B07LGR832D&linkCode=as2&tag=thaohuynh1-21&linkId=19dd8d123dfc9fb61e1a7b4e968ca9b4

 

Κι ένα βίντεο

 

71n8bzYc8ML._SL1500_.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπερδευτηκα λίγο. Ποιά η ασυμβατότητα με το χιαομι που σε samsung δουλευει κανονικά με το ρολόι?

Σου έρχετε SMS/messenger/dm instagram διαβάζεις αλλα δεν μπορείς να απαντήσεις?

1 Πρωτα απο ολα απο χθες που συνδεσα το ρολοι δεν κανει ηχο οταν ερχονται οι ειδοποιησεις, ενω εχουν ρυθμιστει σωστα. Θα το δοκιμασω με το a3 γιατι μπορει να ειναι θεμα απο το service.

2 Η εφαρμογη για email δεν υπαρχει στο ρολοι. Οποτε δεν μπορω να ανατρεξω στα Mail μου μεσα απο το ρολοι ουτε φυσικα να απαντησω σε καποιο αν εχει ερθει ως ειδοποιηση και εχει σβηστει.

3 Η εφαρμογη για sms δεν υπαρχει στο ρολοι αν και υπαρχει ως συντομευση σε ενα backup που ειχα και μπορω να στειλω sms μεσα απο τις επαφες, ομως δεν λαμβανει sms και δεν τα αποθηκευει , ουτε κραταει ιστορικο για αυτα. Παλι μονο ως ειδοποιηση της εφαρμογης sms της xiaomi με την ιδια μοίρα ολων των εφαρμογων που απλα ερχονται ως ειδοποιηση.

4 Η εφαρμογη της samsung στο ρολοι πρεπει παντα να ειναι ανοικτη στο παρασκηνιο , ανεβαζοντας και την καταναλωση (το ειδα μεσα σε μερικες ωρες ) αλλιως το ρολοι αποσυνδεεται και ας εχω δωσει ολα τα permissions στις υπηρεσιες της samsung για εκκινηση και παρασκηνιο. ετσι και κλεισω την εφαρμογη καταλαθος απο το task manager θα πρεπει να την ανοιξω παλι για να συνδεθει το ρολοι αφου το πατησω να το κανει χειροκινητα μεσα απο την εφαρμογη.

5 Οι φωτογραφιες δεν συγχρονιζουν με την gallery του κινητου ουτε μπορω να στειλω πισω στο κινητο καποιο screenshot απο το ρολοι. Μου βγαζει οτι η διαδικασια ακυρωθηκε.

 

Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και αλλα πραγματα. Σε συνδιασμο με καποια ακομη πραγματακια που με ενοχλουν στο xiaomi νομιζω το xiaomi θα παρει ποδι και θα γυρισω στο Α3.

Το samsung health δειχνει να λειτουργει σωστα παντως. Μου εβγαλε οτι το stress μου ειναι High και πρεπει να παρω αναπνοες....

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η Ringke έβγαλε κάτι φανταστικά addons για το bezel, και για το 46αρι αλλά και για το 42αρι (αν και στο 42αρι είναι γυναικεία).

Τσιμπημένες οι τιμές τους βέβαια.

 

http://www.ringke.com/site/brand.php?id=61&item=639

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07LGR832D/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1634&creative=6738&creativeASIN=B07LGR832D&linkCode=as2&tag=thaohuynh1-21&linkId=19dd8d123dfc9fb61e1a7b4e968ca9b4

 

Κι ένα βίντεο

 

71n8bzYc8ML._SL1500_.jpg

 

Έψαχνα καιρό κάτι ανάλογο για το gear s3! Μπράβο! Αν και ακριβούτσικο αλλά δείχνει να αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ρωτάει ο φίλος παραπάνω για watch face , προσωπικά με έχει βολέψει σχεδόν από τη πρώτη μέρα το MD95.

Τα έχεις όλα μπροστά άμεσα, δωρεάν φυσικά.

 

20190118-160835-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια? Όταν το έβαλα ήταν δωρεάν.

Όπως και να έχει, ότι άλλο βάζω εντέλει επιστρέφω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Υπάρχει τρόπος να με πάντα η οθόνη αναμμένη χωρίς να πέσει η φωτεινότητα?εννοώ aod στο φουλ!

Link to comment
Share on other sites

Για gps ποια εφαρμογη χρησιμοποιειται? Τα αυτόνομα HERE, Nagigator ή το Πλοήγηση pro που παίρνει από to κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...