Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ημέρες 34 λεπτά με ανοιχτό το GPS και μόνιμα μέτρημα παλμών και έχω 64% μπαταρία, απλά απίστευτο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο αν δεν ανοίγεις ποτέ την οθόνη μπορεί να πιάσεις αυτή την επίδοση. Για τα παιδιά που γράφουν παραπάνω, μου μετράει κανονικά deep sleep με heart rate στο frequent
Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη δεν την έχω μόνιμα ανοιχτή αλλά φυσικά την ανοίγω πάρα πολλές φορές μέσα στην ημέρα καθώς παίρνω όλες τις ειδοποιήσεις στο ρολόι. Εμένα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μου έχει μετρήσει ποτέ deep sleep.

Μόνο αν δεν ανοίγεις ποτέ την οθόνη μπορεί να πιάσεις αυτή την επίδοση. Για τα παιδιά που γράφουν παραπάνω, μου μετράει κανονικά deep sleep με heart rate στο frequent

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χθες βράδυ. Μέχρι στιγμής μόνο θετικά!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα στο public διπλα διπλα το 42 και το 46. Καμια σχεση. Το σασι απο το 42 δειχνει ψευτικο. Ειδικα στην χρυση εκδοση νομιζεις οτι θα ξεβαψει. Το ατσαλενιο 46 ειναι ποιοτικοτερο στην κασα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από χθες βράδυ. Μέχρι στιγμής μόνο θετικά!
Με γεια Πέτρο!

Πολύ τίμια συσκευή, όπως και το κινητό!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θενκς Νίκο!

 

Άσχετο, έχει κάνει κανείς το Spotify να δουλέψει σαν κοντρόλ; Μου λεει αδύνατη συνδεση, ανοιξτε ΒΤ, ότι και να έκανα, και μου έφαγε και τρελή μπαταρία με κάποιο μαγικό τρόπο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδευόμουν και εγώ και μετά από ψάξιμο ανακάλυψα ότι με την τελευταία έκδοση του Spotify δεν δουλεύει, πρέπει να βάλεις μία προηγούμενη κάπου είχα ένα link αν το βρω θα το βάλω.

Θενκς Νίκο!

 

Άσχετο, έχει κάνει κανείς το Spotify να δουλέψει σαν κοντρόλ; Μου λεει αδύνατη συνδεση, ανοιξτε ΒΤ, ότι και να έκανα, και μου έφαγε και τρελή μπαταρία με κάποιο μαγικό τρόπο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα ..το εχω 2 μέρες και θα ήθελα να ροτισω ποιο app χρησιμοποιείται για να καταγράψετε την αθλητική δραστισιοτητα σας. Εγω παλιά χρησιμοποιούσα το runkeeper καί απογοητευτικά μόλις έμαθα οτι δεν γινεται με αυτο το ρολοι.εχω καταγεγραμμένες όλες τις διαδρομές που κανω και θα ήθελα να συνεχισω με το runkeeper. Any help please .?

Μαλον πρεπει να παω στο strava πλέον .?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα ..το εχω 2 μέρες και θα ήθελα να ροτισω ποιο app χρησιμοποιείται για να καταγράψετε την αθλητική δραστισιοτητα σας. Εγω παλιά χρησιμοποιούσα το runkeeper καί απογοητευτικά μόλις έμαθα οτι δεν γινεται με αυτο το ρολοι.εχω καταγεγραμμένες όλες τις διαδρομές που κανω και θα ήθελα να συνεχισω με το runkeeper. Any help please .?

Μαλον πρεπει να παω στο strava πλέον .?

 

Καταρχας ολες οι εφαρμογες εχουν επιλογη να κανεις export τις δραστηριοτητες σου σε αρχειο στο pc, Οποτε αν δεν ειναι πααααρα πολλες, μπορεις να τις κανεις και μετα ενα μαζικο import σε αλλη εφαρμογη και εισαι κομπλε. Εγω ετσι εριξα απο sports tracker σε strava. κατα τα αλλα με το ρολοι δεν ασχολουμαι, κατευθειαν απο κινητο γραφω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Samsung health και συγχρονίζω τα δεδομένα του μεσω του syncmyrun με το Nike run που έχω εδώ και τέσσερα χρόνια. Λίγο ταλαιπωρία αλλά δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Samsung health και συγχρονίζω τα δεδομένα του μεσω του syncmyrun με το Nike run που έχω εδώ και τέσσερα χρόνια. Λίγο ταλαιπωρία αλλά δουλεύει

 

Καλησπέρα και από μένα. Καινούργιος στα 46mm.

Δεν σου τρώει τη μπαταρία το Samsung health? Έχεις συγκεκριμένο τρόπο που το χρησιμοποιείς;

Υπάρχει κάποιο άλλο αντίστοιχο με αυτόματη αναγνώριση άσκησης;

Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λύση?

Στις κλησεις και τα sms, χτυπαει ηχος κ στο τηλεφωνο κ δονείται το κ ρολοι (εχω βαλει μονο δόνηση).

Σε ολες τις αλλες εφαρμογες, μαιλ (με ουτλοοκ apk), viber, ραντεβου ημερολογιου κλπ, δονείται ΜΟΝΟ το ρολοι, με αποτελεσμα να χανω mails κ ειδοποιησεις ημερολογίου επειδη δεν "ακούγονται οι ειδοποιήσεις στο τηλέφωνο .

Υπαρχει τροπος να χτυπάει κ το τηλέφωνο? (s8+)

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Καινούργιος στα 46mm.

Δεν σου τρώει τη μπαταρία το Samsung health? Έχεις συγκεκριμένο τρόπο που το χρησιμοποιείς;

Υπάρχει κάποιο άλλο αντίστοιχο με αυτόματη αναγνώριση άσκησης;

Ευχαριστώ

 

Δεν με νοιάζει ιδιαίτερα για την μπαταρία με απασχολούν όμως οι λανθασμένες πληροφορίες που παρεχει. Σε μια τσεκαρισμενη διαδρομή 4 χλμ την έβγαλε 4,6! Όταν όμως το συγχρονισα με το Nike run την εμφάνισε όντως ως διαδρομή 4χλμ. Ψάχνω και εγώ να καταλάβω αν είναι θέμα ρολογιού ή εφαρμογής. Σκέφτομαι να δοκιμάσω και το pear Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λύση?

Στις κλησεις και τα sms, χτυπαει ηχος κ στο τηλεφωνο κ δονείται το κ ρολοι (εχω βαλει μονο δόνηση).

Σε ολες τις αλλες εφαρμογες, μαιλ (με ουτλοοκ apk), viber, ραντεβου ημερολογιου κλπ, δονείται ΜΟΝΟ το ρολοι, με αποτελεσμα να χανω mails κ ειδοποιησεις ημερολογίου επειδη δεν "ακούγονται οι ειδοποιήσεις στο τηλέφωνο .

Υπαρχει τροπος να χτυπάει κ το τηλέφωνο? (s8+)

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Κατεβάζεις κουρτινακι notifications Πατάς παρατεταμένα το bluetooth εικονίδιο σου βγάζει τις συσκευές που έχεις συζευγμενες. Πστας Στο γρανάζι που είναι δεξιά στο συζευγμενο ρολόι. Ξετσεκαρεις το ηχος κλήσης. Εμένα έτσι λύθηκε το ιδιοβθεμα που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει ιδιαίτερα για την μπαταρία με απασχολούν όμως οι λανθασμένες πληροφορίες που παρεχει. Σε μια τσεκαρισμενη διαδρομή 4 χλμ την έβγαλε 4,6! Όταν όμως το συγχρονισα με το Nike run την εμφάνισε όντως ως διαδρομή 4χλμ. Ψάχνω και εγώ να καταλάβω αν είναι θέμα ρολογιού ή εφαρμογής. Σκέφτομαι να δοκιμάσω και το pear Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

To πιο πιθανο, λογω ελλειψης σηματος κινητης, το gps να επαιζε παρα πολυ δεξια-αριστερα και να βρηκε τα 600 επιπλεον μετρα, ενω το nike run εκανε εξομαλυνση της διαδρομης

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιοτικό μπρασελε που θα βρούμε, να είναι δοκιμασμένο δηλαδή ότι αξίζει;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις κουρτινακι notifications Πατάς παρατεταμένα το bluetooth εικονίδιο σου βγάζει τις συσκευές που έχεις συζευγμενες. Πστας Στο γρανάζι που είναι δεξιά στο συζευγμενο ρολόι. Ξετσεκαρεις το ηχος κλήσης. Εμένα έτσι λύθηκε το ιδιοβθεμα που είχα.

 

Δυστυχως, οταν κανω το παραπάνω, γινεται αποσύνδεση

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιοτικό μπρασελε που θα βρούμε, να είναι δοκιμασμένο δηλαδή ότι αξίζει;

 

Περιμένω να έρθει δερμάτινο λουράκι από εδώ http://www.cheapestnatostraps.com . Όταν με το καλό έρθει θα σας πω!

 

Έχει δει κανείς αν παίζει κανα app να ανοίγει την οθόνη σαν φακός?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να έρθει δερμάτινο λουράκι από εδώ http://www.cheapestnatostraps.com . Όταν με το καλό έρθει θα σας πω!

 

Έχει δει κανείς αν παίζει κανα app να ανοίγει την οθόνη σαν φακός?

Εγώ έχω βάλει την εφαρμογή white light και την ρύθμισα να ανοίγει με διπλό πάτημα ενός από τα κουμπιά του ρολογιού.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να έρθει δερμάτινο λουράκι από εδώ http://www.cheapestnatostraps.com . Όταν με το καλό έρθει θα σας πω!

 

Έχει δει κανείς αν παίζει κανα app να ανοίγει την οθόνη σαν φακός?

Ευχαριστώ πολύ, αλλά όπως έγραψα για μπρασελέ ενδιαφέρομαι, όχι για δερμάτινο λουράκι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιοτικό μπρασελε που θα βρούμε, να είναι δοκιμασμένο δηλαδή ότι αξίζει;

Περιμένω αυτό αλλά δεν προσδοκώ και σε τρελή παιότητα. :shifty: Αν εκπλαγώ ευχάριστα θα επανέλθω.

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα. Περιμένω να μου έρθει. Ελπίζω να έκανα καλή αγορά.

 

Ρε παιδιά πηγαίνω στο μαιλ και ενώ είμαι συνδεδεμένος με το ρολόι αλλά και έχοντας wifi ανοικτό, μου δείχνει παλιότερα μαιλ από προηγούμενες μέρες δλδ δε μου δείχνει κανένα από κάποια καινούρια μαιλ που ήρθαν σήμερα.

Επίσης, μου στέλνουν από το viber μνμ και ενώ μου τα δείχνει κανονικά αυτά που έχουν γράψει οι άλλο, αν μέσα στο μνμ μου έχουν στείλει κάποια φωτογραφία το ρολόι μου γράφει "ο τάδε σας έστειλε μια φωτογραφία" και δε μπορώ να τη δω.

Edited by dimitrisdsg7

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος εύκολος/γρήγορος τρόπος για ενεργοποίηση-απενεργοποίηση του samsung health? Με ένα πάτημα αν είναι δυνατόν.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μπορεις να το βαλεις στο διπλο κλικ του home button αντι της bixby στις ρυθμισεις

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...