Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε μήπως παρελαβες; εγώ ακόμη περιμένω....
Μία από τα ίδια, πήρα χθες και τους ξέχεσα, έβαλαν την προσφορά 15€ κάτω από τους υπόλοιπους για να μαζέψουν κόσμο, τράβηξαν τα χρήματα κατευθείαν και τώρα μας έχουν στην αναμονή.

Είναι απαράδεκτο να γίνεται χρέωση εφόσον δεν υπάρχει διαθέσιμο το προϊόν. Όταν παραλάβουν πριν αποστείλουν ας τραβήξουν τα χρήματα.

Με αυτό τον τρόπο όμως τώρα δε μπορούμε να ακυρώσουμε και να αγοράσουμε από αλλού. Ναι μεν μπορεί να γίνει η ακύρωση, αλλά μέχρι να επιστρέψουν τα χρήματα μπορεί να έχει έρθει το προϊόν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, είμαι και εγώ κάτοχος του "ρολογιού" εδώ και μια εβδομάδα. Δυστυχώς το περίμενα διαφορετικό ίσως το συνηθίσω. Να σας πω τι έχω παρατηρήσει να δούμε αν συμβαίνει σε όλα ή αν υπάρχει λύση.

Με το γύρισμα του καρπού η οθόνη δεν ανάβει πάντα ή για να ανάψει πρέπει να κάνω "αφύσικη" κίνηση. Από όσο έχω καταλάβει ότι ενεργοποιείται (GPS , wifi κλπ) παραμένει ανοιχτό μόνιμο με αποτέλεσμα να έχει μεγαλύτερη κατανάλωση, ιδανικά θα μπορούσαν οι εφαρμογές να τα ενεργοποιούν μόνες τους πχ ο καιρός θα μπορούσε ανά μια ώρα να ανοίγει gps και wifi και να εμφανίζει θερμοκρασία γιατί τώρα το κάνει όταν θυμάται χωρίς να έχει την επιλογή να το προγραμματίσεις. Ή εφαρμογή του ύπνου μου έβγαλε ότι κοιμόμουν σε άκυρη στιγμή και ενώ το έσβησα από το health στο κινητό S8 στο ρολόι έχει παραμείνει χωρίς να μου δίνει την επιλογή να το σβήσω από εκεί.

Η εφαρμογή που μετράει ορόφους ούτε αυτή λειτουργεί σωστά ανεβοκατέβαινανα επίτηδες σκάλες και μετρούσε οπότε ήθελε. Αυτά για αρχή κατά τα άλλα είναι όμορφο. Έχετε να προτείνετε κάποιο βολικό face έστω και επί πληρωμή?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη θήκη της spigen. Νομίζω πως ταιριάζει πολύ με το μαύρο λουράκι και δίνει και μια εξτρά προστασία. Το γύρισμα της στεφάνης γίνεται μόνο από ένα σημείο που υπάρχει ένα άνοιγμα. d54f2858a53db3168d0a77d25934be9b.jpg25c2e499a2c1633e203d022ec31cb2f7.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έλα ρε συ δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο.

Έβαλα τη θήκη της spigen. Νομίζω πως ταιριάζει πολύ με το μαύρο λουράκι και δίνει και μια εξτρά προστασία. Το γύρισμα της στεφάνης γίνεται μόνο από ένα σημείο που υπάρχει ένα άνοιγμα. d54f2858a53db3168d0a77d25934be9b.jpg25c2e499a2c1633e203d022ec31cb2f7.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμ εγω το ηξερα? Cadfael δωσε ινφο

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F273538780572

 

Από Ebay το πήρα, 17,50€, χωρίς μεταφορικά. 24 Νοεμβρίου η παραγγελία, χθες ήρθε.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω προτιμήσει την παρακάτω λύση που καλύπτει όλη την κάσα

 

https://m.ebay.ie/itm/Plating-TPU-Bumper-Protector-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-Watch-SM-810-SM-R800-/372481832743?varId=641281794294&txnId=1060331015024

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω προτιμήσει την παρακάτω λύση που καλύπτει όλη την κάσα

 

https://m.ebay.ie/itm/Plating-TPU-Bumper-Protector-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-Watch-SM-810-SM-R800-/372481832743?varId=641281794294&txnId=1060331015024

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αυτές οι θήκες προστατεύουν και την οθόνη με κάποιο τζαμάκι ή μόνο την κάσα του ρολογιού;

Link to comment
Share on other sites

@MM2 η θήκη είναι για κάσα μόνο. Για οθόνη θέλει tampered χωριστά

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο κόσμος έχει αρχίσει να μην βάζει προστασία στα κινητά, εμείς θα βάλουμε και στο λουράκι σε λίγο... χαχαχαχα.

 

Υ.Γ. αστιέυομαι. ο καθένας κάνει άλλη χρήση και έχει άλλα γούστα. π.χ. Ένας συνάδελφός μου το έχει όλη μέρα σε airplain mode γιατί λέει του είπε ένας γιατρός ότι είναι πάνω στο δέρμα και έχει κίνδυνο... του είπα πούλα τω και πάρε ένα casio χρυσό.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο κόσμος έχει αρχίσει να μην βάζει προστασία στα κινητά, εμείς θα βάλουμε και στο λουράκι σε λίγο... χαχαχαχα.

 

Υ.Γ. αστιέυομαι. ο καθένας κάνει άλλη χρήση και έχει άλλα γούστα. π.χ. Ένας συνάδελφός μου το έχει όλη μέρα σε airplain mode γιατί λέει του είπε ένας γιατρός ότι είναι πάνω στο δέρμα και έχει κίνδυνο... του είπα πούλα τω και πάρε ένα casio χρυσό.. :-)

Χαχα το αυτό. Εμένα πάντως μου φαίνεται άσχημο το ρολόι με αυτή τη θήκη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βήμα προτου το πάρω αλλά με προβληματίζουν τα σχόλια μερικών. Αλλος λεει για μικρολαγκαρισματα, άλλος λεει για λαθος στους παλμους... Ιδιως στο skroutz αν διαβασεις τις κριτικες...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βήμα προτου το πάρω αλλά με προβληματίζουν τα σχόλια μερικών. Αλλος λεει για μικρολαγκαρισματα, άλλος λεει για λαθος στους παλμους... Ιδιως στο skroutz αν διαβασεις τις κριτικες...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρ το με κλειστά τα μάτια. Καταρχάς δεν υπάρχει ποιο άρτιο smartwatch αυτήν την στιγμή. Το θέμα είναι αν θες να ξοδεύεις ένα σοβαρό ποσό για smartwacth και φυσικά εάν θες κυρίως για τρέξιμο (που είναι της μόδας) θα ήταν καλύτερα να πας σε κάτι ποιο εξειδικευμένο. Κατά τα άλλα είναι υπέροχο gadget.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο δεν μου μετράει βάθη ύπνο;Έχω την μέτρηση παλμών στο ποτέ οπότε λέτε να είναι για αυτό; Μετράει κανονικά την διάρκεια ύπνου αλλά βαθύ ύπνο λέει πάντα μηδέν. Είναι Δυνατών;
Link to comment
Share on other sites

Χαχα το αυτό. Εμένα πάντως μου φαίνεται άσχημο το ρολόι με αυτή τη θήκη.

Συμφωνώ, και επειδή κρύβουμε Κινητά σε θήκες, ταμπλετ κλπ, το ρολόι δε θα το κρύψω. Προσέχω βέβαια και ειδικά τοίχους κλπ έχω πάντα το μου μου, αλλά το να βάλεις κάτι στο μπεζελ όταν η στεφανη έχει το ρίσκο, δεν αξίζει θεωρώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλει στην ρύθμιση "πάντα" παρόλα αυτά στην δική μου περίπτωση ενώ το έχω στο "πάντα" εξακολουθεί και δεν μου μετράει βαθύ ύπνο. Έχω "σπαστεί" άσχημα, υπάρχει κάποιος που του καταγράφει βαθύ ύπνο κανονικα;

Παιδιά καλησπερα γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο δεν μου μετράει βάθη ύπνο;Έχω την μέτρηση παλμών στο ποτέ οπότε λέτε να είναι για αυτό; Μετράει κανονικά την διάρκεια ύπνου αλλά βαθύ ύπνο λέει πάντα μηδέν. Είναι Δυνατών;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένας φίλος έχει το gear s3 στη ρύθμιση παλμών ποτέ και του μετράει βαθύ ύπνο κανονικά.Του το ρύθμισα εγώ ο ίδιος για να μην τρώει μπαταρία και του μετράει κανονικά βαθύ ύπνο. Δεν βγάζω άκρη..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως μπορεί να συμβαίνει το εξης:Στο ρολόι -》 ρυθμισεις καταγραφή υπνου rem,όταν τσεκάρεις την επιλογη τοτε μετραει τον υπνο με βαση τους καρδιακους παλμους.Οταν το ξετικάρεις λέει ότι καταγράφει τον υπνο με βάση την κίνηση του σωματος.Αυτη η λειτουργια χρησιμοποιει λιγότερη μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παρ το με κλειστά τα μάτια. Καταρχάς δεν υπάρχει ποιο άρτιο smartwatch αυτήν την στιγμή. Το θέμα είναι αν θες να ξοδεύεις ένα σοβαρό ποσό για smartwacth και φυσικά εάν θες κυρίως για τρέξιμο (που είναι της μόδας) θα ήταν καλύτερα να πας σε κάτι ποιο εξειδικευμένο. Κατά τα άλλα είναι υπέροχο gadget.

 

Το θέλω για να μη βγάζω κινητό στη δουλειά μου που δεν επιτρέπεται ώστε να μπορώ να βλέπω μια ειδοποίηση χωρίς να το βγάλω από την τσέπη και να μπορώ αν χρειαστεί να μιλήσω για κάτι μέσω του ρολογιού. Επίσης το θέλω για να μπορώ να μιλήσω όταν οδηγώ καθώς το αυτοκίνητο μου δεν έχει bluetooth.

Τώρα για τρέξιμο πηγαίνω που και που και θα θελα να έχω μια εικόνα τι παίζει με τους παλμούς μου. Δεν έχω την απαίτηση να μου μετράει τους παλμούς όσο ένα garmin.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος ήδη smartwatch android wear OS και πρόσφατα κάτοχος του Samsung watch 46mm. Πριν το πάρω διατηρούσα ενδοιασμούς, ευτυχώς που το πήρα. Δηλώνω ενθουσιασμένος τελικά από την εμπειρία χρήσης και την αυτονομία.

Το θέλω για να μη βγάζω κινητό στη δουλειά μου που δεν επιτρέπεται ώστε να μπορώ να βλέπω μια ειδοποίηση χωρίς να το βγάλω από την τσέπη και να μπορώ αν χρειαστεί να μιλήσω για κάτι μέσω του ρολογιού. Επίσης το θέλω για να μπορώ να μιλήσω όταν οδηγώ καθώς το αυτοκίνητο μου δεν έχει bluetooth.

Τώρα για τρέξιμο πηγαίνω που και που και θα θελα να έχω μια εικόνα τι παίζει με τους παλμούς μου. Δεν έχω την απαίτηση να μου μετράει τους παλμούς όσο ένα garmin.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μπορεί να συμβαίνει το εξης:Στο ρολόι -》 ρυθμισεις καταγραφή υπνου rem,όταν τσεκάρεις την επιλογη τοτε μετραει τον υπνο με βαση τους καρδιακους παλμους.Οταν το ξετικάρεις λέει ότι καταγράφει τον υπνο με βάση την κίνηση του σωματος.Αυτη η λειτουργια χρησιμοποιει λιγότερη μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω σήμερα κιόλας να δω αν θα αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω για να μη βγάζω κινητό στη δουλειά μου που δεν επιτρέπεται ώστε να μπορώ να βλέπω μια ειδοποίηση χωρίς να το βγάλω από την τσέπη και να μπορώ αν χρειαστεί να μιλήσω για κάτι μέσω του ρολογιού. Επίσης το θέλω για να μπορώ να μιλήσω όταν οδηγώ καθώς το αυτοκίνητο μου δεν έχει bluetooth.

Τώρα για τρέξιμο πηγαίνω που και που και θα θελα να έχω μια εικόνα τι παίζει με τους παλμούς μου. Δεν έχω την απαίτηση να μου μετράει τους παλμούς όσο ένα garmin.

Ακριβώς τα ίδια ήθελα κι εγώ.

Το έχω 3 εβδομάδες περίπου και πραγματικά μετάνιωσα που δεν το πήρα 2-3 μήνες πριν την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε.

Επίσης η μπαταρία είναι πραγματικά απίστευτη στο 46αρι.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ημέρες 34 λεπτά με ανοιχτό το GPS και μόνιμα μέτρημα παλμών και έχω 64% μπαταρία, απλά απίστευτο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...