Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που περιγράφεις, ξαναλέω γινόταν μέχρι πριν την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού, αυτή που ήρθε πριν 3 μέρες περίπου.

Δοκίμασε να κάνεις το ίδιο σήμερα, (προφανώς εφόσον προηγουμένως έχεις κάνει την αναβάθμιση) και θα διαπιστώσεις ότι δεν υπάρχει πια αυτή η επιλογή.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πραγματικά δεν ξέρω τι σκάλωμα έχει φάει το ρολόι σου ή το κινητό σου. Πάλι μπήκα στο κινητό και άλλαξα τις ώρες του χτεσινού μου ύπνου. Το update το έκανα από την πρώτη μέρα. Σήμερα θα κάνω και μια επαναφορά γιατί θέλω να φύγουν κάποια άχρηστα αρχεια και θα δούμε αν θα με αφήσει να αλλάξω τον σημερινό μου υπνο..

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω λόγο να σας αμφισβητήσω, αλλά μου κάνει εντύπωση αυτό που συμβαίνει.

Έχω κάνει επανεκκίνηση στο ρολόι αλλά και στο κινητό.

Στην προηγούμενη κατάσταση εμφανιζόταν ένας κύκλος με τις ώρες και από εκεί τις τροποποιούσα εάν χρειαζόταν.

Αυτός ο τρόπος παραμένει ακόμα και τώρα σε εσάς;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω honor, στο health app δε βρήκα πως γίνεται η τροποποίηση.

Βρήκα εκεί που λέει για τον ύπνο αλλά τρόπο για την τροποποίηση δε βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ακόμη γίνεται.Στο πινακακι που γράφει τη διάρκεια του ύπνου επιλέγεις το Αξιολόγηση του ύπνου σας και σου ανοίγει η σελίδα με τον κυκλο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ακόμη γίνεται.Στο πινακακι που γράφει τη διάρκεια του ύπνου επιλέγεις το Αξιολόγηση του ύπνου σας και σου ανοίγει η σελίδα με τον κυκλο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς από ότι φαίνεται αυτή η επιλογή αποτελεί πια προνόμιο μόνο των κατόχων συσκευής Samsung...

Κρίμα πάντως γιατί το ρολόι είναι άριστο αλλά με τέτοιες αλλαγές στο λογισμικό είναι λογικό να ξενερώνεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Στην καταγραφή του ύπνου έχει δει κάποιος να γίνεται καταγραφή στο στάδιο του βαθύ ύπνου; Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει bug και τουλάχιστον σε κάποιους δεν το καταγράφει αυτό το στάδιο, εμένα δεν το καταγράφει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην καταγραφή του ύπνου έχει δει κάποιος να γίνεται καταγραφή στο στάδιο του βαθύ ύπνου; Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει bug και τουλάχιστον σε κάποιους δεν το καταγράφει αυτό το στάδιο, εμένα δεν το καταγράφει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γίνεται αλλά για να μετρήσει πρέπει να πέσεις σε κώμα.. Εμένα μου έχει μετρήσει 1 λεπτό τη μια φορά και 25 την άλλη. Προσωπικά πέφτω σε κώμα 8 ώρες αλλά οκ, απλά έπαψα να το

βάζω..λες και έχει κανα νόημα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά για να μετρήσει πρέπει να πέσεις σε κώμα.. Εμένα μου έχει μετρήσει 1 λεπτό τη μια φορά και 25 την άλλη. Προσωπικά πέφτω σε κώμα 8 ώρες αλλά οκ, απλά έπαψα να το

βάζω..λες και έχει κανα νόημα.

Καλημέρα, επειδή παλαιότερα είχε παρουσιαστεί θέμα με υπνική άπνοια, είναι μια πληροφορία που θα ήθελα να έχω μαζί με τους καρδιακούς παλμούς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή παλαιότερα είχε παρουσιαστεί θέμα με υπνική άπνοια, είναι μια πληροφορία που θα ήθελα να έχω μαζί με τους καρδιακούς παλμούς.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ αλλά τέτοια σοβαρά θέματα νομίζω τα μετράμε με ειδικά εργαλεία.. Αλίμονο αν με ένα ρολόι που οκ επειδή λέει ότι κάνει κάποια πράγματα πάμε να στηρίξουμε την υγεία μας. Όπως οι παλμοι,αν κάνεις άθλημα και θες μέτρηση σοβαρή βάζεις στην καρδιά παλμογραφο..αλλά παίζεις με την υγεία σου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά τέτοια σοβαρά θέματα νομίζω τα μετράμε με ειδικά εργαλεία.. Αλίμονο αν με ένα ρολόι που οκ επειδή λέει ότι κάνει κάποια πράγματα πάμε να στηρίξουμε την υγεία μας. Όπως οι παλμοι,αν κάνεις άθλημα και θες μέτρηση σοβαρή βάζεις στην καρδιά παλμογραφο..αλλά παίζεις με την υγεία σου
Έτσι είναι, το πρόβλημα δεν υπάρχει πια, απλά το ήθελα σαν μια έξτρα πληροφορία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, το πρόβλημα δεν υπάρχει πια, απλά το ήθελα σαν μια έξτρα πληροφορία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το βάζεις σφιχτά στο χέρι ? Εγώ μόνο έτσι είδα ψιλό σωστές μετρήσεις αλλά με κουράζε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις σφιχτά στο χέρι ? Εγώ μόνο έτσι είδα ψιλό σωστές μετρήσεις αλλά με κουράζε..
Σφιχτά τόσο όσο να είναι σταθερό, χωρίς να μετακινείται αλλά όχι τόσο ώστε να το νιώθω σφιχτό. Θα δοκιμάσω το βράδυ πριν τον ύπνο να το σφίξω λίγο παραπάνω. Οι μετρήσεις που βλέπω από τους παλμούς πάντως είναι σωστές

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, αυτό με την μη παρουσίαση του REM σταδίου στον ύπνο ήταν bug που υπήρχε σε παλιότερη έκδοση λογισμικού και διορθώθηκε με την προτελευταία αναβάθμιση.

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ισχύει για όλους και αρχίζω να πιστεύω ότι υπάρχουν κάποιες συσκευές που πιθανότατα οι αναβαθμίσεις δεν τους κάθονται σωστά και παρουσιάζονται αυτά τα προβλήματα.

Θα ήταν χρήσιμο να παραθέσουμε ο καθένας μας την εμπειρία του στο θέμα σε συνδυασμό με την αναφορά στη μάρκα κινητού που χρησιμοποιεί μήπως και βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, αυτό με την μη παρουσίαση του REM σταδίου στον ύπνο ήταν bug που υπήρχε σε παλιότερη έκδοση λογισμικού και διορθώθηκε με την προτελευταία αναβάθμιση.

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ισχύει για όλους και αρχίζω να πιστεύω ότι υπάρχουν κάποιες συσκευές που πιθανότατα οι αναβαθμίσεις δεν τους κάθονται σωστά και παρουσιάζονται αυτά τα προβλήματα.

Θα ήταν χρήσιμο να παραθέσουμε ο καθένας μας την εμπειρία του στο θέμα σε συνδυασμό με την αναφορά στη μάρκα κινητού που χρησιμοποιεί μήπως και βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει μια επιλογή στα settings για ενεργοποίηση καταγραφης ρεμ σταδίου, αν και πρέπει να είναι ενεργοποιημένη by default. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια επιλογή στα settings για ενεργοποίηση καταγραφης ρεμ σταδίου, αν και πρέπει να είναι ενεργοποιημένη by default. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσωπικά δεν έχω τέτοιο θέμα πια, όμως από την άλλη δεν έχω δει κιόλας πουθενά αυτή την επιλογή που λες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα σχεδόν όλες τις μέρες μου καταγραφεί deep sleep. Επίσης νομίζω με το τελευταίο update, αν και δεν αναφερόταν κάτι τέτοιο, έχει βελτιωθεί η μέτρηση καρδιακών παλμών
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, αυτό με την μη παρουσίαση του REM σταδίου στον ύπνο ήταν bug που υπήρχε σε παλιότερη έκδοση λογισμικού και διορθώθηκε με την προτελευταία αναβάθμιση.

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ισχύει για όλους και αρχίζω να πιστεύω ότι υπάρχουν κάποιες συσκευές που πιθανότατα οι αναβαθμίσεις δεν τους κάθονται σωστά και παρουσιάζονται αυτά τα προβλήματα.

Θα ήταν χρήσιμο να παραθέσουμε ο καθένας μας την εμπειρία του στο θέμα σε συνδυασμό με την αναφορά στη μάρκα κινητού που χρησιμοποιεί μήπως και βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω μία εβδομάδα. Εκτός από μία βραδιά που μου έβγαλε "αδυναμία ανάλυσης του ύπνου " και μου κατέγραψε απλά τις ώρες ύπνου, όλες τις υπόλοιπες βραδιές μου έκανε κανονικά ανάλυση. Το χρησιμοποιώ με galaxy Note 9.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω στο ρολόι που ρυθμίσω τους παλμούς αν είναι για κάθε 10 λεπτά η συνέχεια η καθόλου και δεν το βρίσκω μετά το τελευταίο update Μπορεί να με βοηθήσει κανείς
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω στο ρολόι που ρυθμίσω τους παλμούς αν είναι για κάθε 10 λεπτά η συνέχεια η καθόλου και δεν το βρίσκω μετά το τελευταίο update Μπορεί να με βοηθήσει κανείς
Samsung Health-> καταγραφη παλμων -> τρεις μικρες κουκιδες στα δεξια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που μου παρουσιάζει ειναι οτι αν χάσει το bluetooth προσπαθεί να συνδεθει με wifi αλλά μένει στην προσπάθεια. Αν κάνω forget το δίκτυο και ξανασυνδεθω αφου βάλω το password συνδέεται.

 

Καμία ιδέα;

 

Καλο βράδυ.

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αλλαξω το λουρί του με κατι άλλο θα πρέπει εκτος απο το νεο λουρί να εχω και καινούριες μπαρετες ή κανουν αυτες που εχει το ρολόι με το δικοντου λουρι; Το ρωτάω γιατι εχω δει σε βιντεακια στο youtube οτι οι δικες του μπαρετες εχουν αυτο το εξογκωμα που το τραβας πισω και αφαιρεις το λουρι ευκολα. Λογω αυτού του εξογκωματος μηπως δε μπαινουν σε ενα αλλο λουρι που δεν ειναι quick release;

 

Στάλθηκε από το GT-N5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αλλαξω το λουρί του με κατι άλλο θα πρέπει εκτος απο το νεο λουρί να εχω και καινούριες μπαρετες ή κανουν αυτες που εχει το ρολόι με το δικοντου λουρι; Το ρωτάω γιατι εχω δει σε βιντεακια στο youtube οτι οι δικες του μπαρετες εχουν αυτο το εξογκωμα που το τραβας πισω και αφαιρεις το λουρι ευκολα. Λογω αυτού του εξογκωματος μηπως δε μπαινουν σε ενα αλλο λουρι που δεν ειναι quick release;

 

Στάλθηκε από το GT-N5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν ειναι quick release οχι δεν θα μπουν. Δεν θα χωρεσουν. Ή θα βαλεις αλλο με απλες μπαρετες ή θα παρεις quick release λουρακι που θα εχει δικες του επανω,

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που μου παρουσιάζει ειναι οτι αν χάσει το bluetooth προσπαθεί να συνδεθει με wifi αλλά μένει στην προσπάθεια. Αν κάνω forget το δίκτυο και ξανασυνδεθω αφου βάλω το password συνδέεται.

 

Καμία ιδέα;

 

Καλο βράδυ.

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Είναι διαπιστωμένο πρόβλημα

 

https://us.community.samsung.com/t5/Wearable-Tech/Galaxy-watch-won-t-automatically-switch-to-WiFi-all-the-time/td-p/388508/page/2

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Huawei Mate 20 pro

LG G2, G4, G6

Samsung Galaxy S2

Samsung OMNIA II WM 6.5 (firmware K5)

Eten GloFiish X500+ WM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Ίδωμεν, πριν λίγο που πήρα την εξυπηρέτηση πελατών δεν είχαν ενημέρωση για ημερομηνία παραλαβής.

 

φίλε μήπως παρελαβες; εγώ ακόμη περιμένω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...