Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 μέρες από την αγορά, 2η φόρτιση χθες το βράδυ.

Επιβεβαιώθηκε η 5ημερη αυτονομία στη χρήση μου που πραγματικά δεν σταματά να χτυπάει στο χέρι από τις ειδοποιήσεις.

Πραγματικά λυπάμαι που δεν το πήρα day one.

Το μόνο που με στεναχωρεί, είναι ότι δεν έβγαλε tizen κινητό η Samsung ακόμα.

Κατά τα υπόλοιπα, δεν πρόκειται να αλλάξω το ρολόι ούτε για την επόμενη 2ετια που θα αλλάξω συσκευή!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τρεις μερες δεν βγαζει . Τωρα πχ σε τρεις ωρες εχασε 13%. Και αυτο συμβαινει γιατι το επιρρεαζει η οθονη του laptop. Μπερδευεται ο αισθητηρας και μενει αναμμενη η οθονη του χωρις να κουναω καρπο. Επισης ειδα οτι αφου βαλω βγαλω μερικες εφαρμογες επιρρεαζεται η καταναλωση μεχρι την επομενη φορτιση καθως και οτι πρεπει να κανω και reboot για να ειμαι σιγουρος οτι καποιος αισθητηρας δεν επιρρεαζεται απο καποια κακογραμμενη εφαρμογη ή watchface.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εάν περνάς ώρες στο λάπτοπ και μπερδεύεται, γιατί δεν δοκιμάζεις να βγάζεις εκείνη τη στιγμή το wake up gesture για να μην ανοίγει μόνο του;

Με ένα κλικ στη ροδέλα θα ανοίξει το ρολόι αν το χρειαστείς εκείνη την στιγμή έτσι κι αλλιώς!

Ωστόσο κι εγώ που δουλεύω σε λάπτοπ αρκετά, δεν είδα να επηρεάζεται ως τώρα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι κι εγώ, τώρα που με τις γιορτές θα βγει και κάτω από τα 250 πιστεύω. Γενικά επειδή το fitness κομμάτι του δω θα το αξιοποιήσω πολύ (γραφείο, σπίτι, σπίτι, γραφείο), οπότε έχω ενδιάμεσο ενδοιασμούς μήπως καταλήξει απλά μια ακόμα συσκευή που θα πρέπει να φορτίζω κάθε τόσο χωρίς να προσφέρει κάτι έξτρα...
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος το διπλό ασύρματο φορτιστή της samsung? Που είναι και για την και για ρολοι;

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, πανευτυχής κάτοχος του galaxy watch 42mm και εγώ, εδώ και μια εβδομάδα!

Εντυπώσεις θετικότατες!! πήρα το 42mm γιατί έχω λεπτό καρπό και το 46άρι ήταν σαν ξένο σώμα πάνω μου και πιο βαρύ!

Το μόνο που θα ήθελα λίγο καλύτερο είναι η αυτονομία του, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα. :p

Με normal χρήση μου βγάζει 1,5 μέρα. Οπότε κάθε δεύτερο βράδυ το φορτίζω.

Είναι πανέμορφο το άτιμο! Μια βδομάδα το φοράω στην δουλειά και ακόμη τραβάει τα βλέμματα!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος το διπλό ασύρματο φορτιστή της samsung? Που είναι και για την και για ρολοι;

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτόν έχω από τότε που βγήκε. Εκεί φορτίζω και τηλέφωνο και ρολόι απροβλημάτιστα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πόσο θέλει το ρολοι για μια πλήρη φόρτιση ;

 

Τον γλυκοκοιταζω και εγώ απλά προς το παρόν δεν έχω το μπάτζετ.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πόσο θέλει το ρολοι για μια πλήρη φόρτιση ;

 

Τον γλυκοκοιταζω και εγώ απλά προς το παρόν δεν έχω το μπάτζετ.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θα φορτισει πιο γρηγορα. 700mah δεχεται . Και 2 Amper να του δωσεις παλι 0.7 θα τραβηξει.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

1η φόρτιση σήμερα με το 42mm παιδιά και απο 3% μέχρι να γεμίσει έκανε 2 ώρες και 45 λεπτά.

Έβγαλα 48 ώρες χρήσης ακριβώς,με αρκετό πειραγματάκι σε faces, εφαρμογές και στήσιμο γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κάτοχος και εγω απο την Παρασκεύη! 46αρη και ειναι κόσμημα.

Με ενα δερματινο λουράκι απογειώνεται. Ακομα το ψάχνω αλλα για αρχή ειμαι υπερευχαριστημενος.

Της επόμενες μέρες θα δοκιμαστεί και σε κολυμβητήριο και αν τα πάει καλα τοτε τα 265 που έδωσα είναι λιγα!

Μπαταρια κτλ τα γνωστά.

 

Τα λουράκια που παίζουν στο σκρουτζ , παίζουν τα ίδια στο ali στο 1/3 της τιμής για οποιον ενδιαφέρεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Μπορεί κάποιος φίλος να μου πει τις διαφορές του Galaxy με το Fronteier συνοπτικά?

Σίγουρα η μπαταρία.Από εκεί και πέρα?

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Μπορεί κάποιος φίλος να μου πει τις διαφορές του Galaxy με το Fronteier συνοπτικά?

Σίγουρα η μπαταρία.Από εκεί και πέρα?

 

Σας ευχαριστώ.

 

Μπαταρία, επεξεργαστής ελάχιστα, δε θα δεις διαφορά στη χρήση, και στεγανοποιηση όπου αυτό μπαίνει και θάλασσα. Αυτά είναι τα πιο σημαντικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολλά έχω και τα δύο το το παλιό σταμάτησε στην tizen 3 Οπότε τέρμα οι αναβαθμίσεις το καινούργιο έχει έξτρα λειτουργίες οπότε η καθημερινή ενημέρωση και η ενημέρωση λίγο πριν το βράδυ όπως και κάποια άλλα widget την λειτουργία που κλείνει η οθόνη το βράδυόταν πέσεις για ύπνο και ας έχεις always on display. Καλά μπαταρία μέρα με την νύχτα τουλάχιστον τριπλασια αυτονομία και έχουν βελτιώσει και την ποιότητα στα κουμπιά και τον τροχό Edited by phoenixgrg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι, εφοσον εχει GPS γιατι θελει συνδεση με το κινητο και με ανοιχτο το GPS του κινητου ωστε να δωσει ενδειξεις οταν κανουμε μια αναλογη εργασια? πχ υψομετρο ή κατι αλλο κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Galaxy watch 46mm, το heart rate monitor δουλεύει οποτε θέλει, που είναι σπάνια. Βλέπω ότι έχουν και άλλοι πολλοί το ίδιο πρόβλημα. Απαράδεκτο, αν το ήξερα δεν θα το αγόραζα για κανένα λόγο
Link to comment
Share on other sites

Galaxy watch 46mm, το heart rate monitor δουλεύει οποτε θέλει, που είναι σπάνια. Βλέπω ότι έχουν και άλλοι πολλοί το ίδιο πρόβλημα. Απαράδεκτο, αν το ήξερα δεν θα το αγόραζα για κανένα λόγο

 

Ξύρισε λίγο εκεί που πατάει η κορώνα τον καρπό σου και όταν κάνεις προπόνηση να σφίγγεις μια τρύπα επιπλέον και θα είσαι κομπλέ μέχρι να βγει καμία αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι, εφοσον εχει GPS γιατι θελει συνδεση με το κινητο και με ανοιχτο το GPS του κινητου ωστε να δωσει ενδειξεις οταν κανουμε μια αναλογη εργασια? πχ υψομετρο ή κατι αλλο κλπ
Εγώ πάντως για τρέξιμο που πάω μόνο με το ρολόι μια χαρά δουλεύει το GPS και καταγράφει με ακρίβεια τη διαδρομή. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω και την εφαρμογή για το υψόμετρο να τσεκάρω αν δουλεύει.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι, εφοσον εχει GPS γιατι θελει συνδεση με το κινητο και με ανοιχτο το GPS του κινητου ωστε να δωσει ενδειξεις οταν κανουμε μια αναλογη εργασια? πχ υψομετρο ή κατι αλλο κλπ

 

Αυτη την απορία έχω και εγώ.

Στην εφαρμογή που έχει για τον καιρό, εαν δεν ανοιξω το gps του κινητού, δεν κανει refresh τα νέα δεδομένα

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε αναβάθμιση που φτιάχνει τις αποσύνδέσεις και κανα 2 πραγματα ακομα που δεν θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε αναβάθμιση που φτιάχνει τις αποσύνδέσεις και κανα 2 πραγματα ακομα που δεν θυμαμαι

 

http://i68.tinypic.com/2wezy3b.jpg

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...