Jump to content

Huawei Mate 20 Lite


vfragos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του mate 20 σε αντικατάσταση του mate 10. Αρκετά καλό σαν πρώτη ματιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε αν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση και αν στην κάμερα όταν είναι πατημένο το ΑΙ έχει ζουμ (δεν μου επιτρέπει να κάνω ζουμ, μήπως κάνω κάτι λάθος?). Ευχαριστώ πολύ. Edited by jimP
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσεις τα on screen navigation buttons και να χρησιμοποιήσεις gestures...??

 

Το έβλεπα σήμερα για να αντικαταστήσω το Mi A1 μου....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να το τσιμπισω αυτο το Lite παλιοτερα ειχα το Huawei P10 Lite μετα πηγα στο Mate 10 Pro μετα το P20 το μεσαιο οχι στο Lite ουτε και στο Pro και σκεφτομαι να το τσιμπισω αυτο τωρα :)

Με ενδιαφερει η καμερα του κυριως αλλα και η μπαταρια του τι λενε αυτα τα δυο στοιχεια πως σας φαινονται ειναι σε καλα επιπεδα σχετικα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλύτερο στα 300€ σε θέμα μπαταρία κάμερα και να εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλύτερο στα 300€ σε θέμα μπαταρία κάμερα και να εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα;

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Honor 8X. Καλύτερο όχι. Εφάμιλλο θα έλεγα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα προσφατα το κινητο σε μπλε χρωμα και ειναι υπεροχο! απλα, επειδη δε μπορω να του βαλω θηκη, γνωριζετε αν υπαρχει τιποτα σαν προστατευτικο τζαμι για την πισω οψη του κιντου; Edited by vasileior
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το κινητο έχει τόσο χαμηλή αναπαραγωγή ήχου στο youtube ή το δικό μου είναι προβληματικό?:lol:

Μιλάμε οτι πχ μέσα σε ηλετρικό ή λεωφορείο δεν ακούς τίποτα απ τα ακουστικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το πήρα και εγώ, ίσως η καλύτερη mid range συσκευή... Πολύ καλή οθόνη με σωστά χρώματα πολυτελής και όμορφη κατασκευή μπαταρία μέσα στις κορυφαίες που υπάρχουν και τέλος πολύ καλές duos κάμερες τέσσερις στο σύνολο που δίνουν αξιοπρεπεστατες φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εχω επιδότηση 160€ και εξ αρχής ειχα αποφασίσει να δώσω αλλά 120€ και να πάρω το Honor 8x από Γερμανό.Αξιζει να δώσω 240€ και να πάρω το Mate 20 lite με δώρο το y5 18';Δεν με απασχολεί το δώρο απλά να δω αν αξίζει θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εχω επιδότηση 160€ και εξ αρχής ειχα αποφασίσει να δώσω αλλά 120€ και να πάρω το Honor 8x από Γερμανό.Αξιζει να δώσω 240€ και να πάρω το Mate 20 lite με δώρο το y5 18';Δεν με απασχολεί το δώρο απλά να δω αν αξίζει θέλω.

 

Μια καλη επιλογη ειναι το Honor Play που παιζει σε προσφορα στα 299€

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη επιλογη ειναι το Honor Play που παιζει σε προσφορα στα 299€

 

Δυστυχώς δεν το βλέπω σε Γερμανό και Cosmote.Αλλα να πω και την αλήθεια ήθελα κάτι πιο όμορφο (με γυάλινη πλάτη). Έχω το Meizu m6 note και σαν 2ο το j5 2016 οπότε ότι και να πάρω θα είναι αναβάθμιση.Απλά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω αλλά 120€ να πάρω το Mate 20 lite

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το βλέπω σε Γερμανό και Cosmote.Αλλα να πω και την αλήθεια ήθελα κάτι πιο όμορφο (με γυάλινη πλάτη). Έχω το Meizu m6 note και σαν 2ο το j5 2016 οπότε ότι και να πάρω θα είναι αναβάθμιση.Απλά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω αλλά 120€ να πάρω το Mate 20 lite

 

Το εχουν πλαισιο και κωτσοβολος στα 299 και επειδη φοραει Kirin 970 αξιζει αλλα αν προτιμας πιο premium εμφανιση τοτε ειναι καθαρα δικου σου γουστου τι θα διαλεξεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν πλαισιο και κωτσοβολος στα 299 και επειδη φοραει Kirin 970 αξιζει αλλα αν προτιμας πιο premium εμφανιση τοτε ειναι καθαρα δικου σου γουστου τι θα διαλεξεις.

 

Έχω επιδότηση συμβολαίου στην Cosmote 160€.Το Honor Play δεν υπάρχει και παίρνω ή το Honor 8x στα 120€ ή το Mate 20 lite στα 240€(δηλαδή την αρχική τιμή μείον 160€) και δεν ξερω αν αξίζει η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση συμβολαίου στην Cosmote 160€.Το Honor Play δεν υπάρχει και παίρνω ή το Honor 8x στα 120€ ή το Mate 20 lite στα 240€(δηλαδή την αρχική τιμή μείον 160€) και δεν ξερω αν αξίζει η διαφορά.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9313&idPhone2=9284

 

Το mate 20 lite εχει καλυτερη selfie καμερα αν σε ενδιαφερει. Κατα τα αλλα ιδια φαινονται με το honor να εχει μικροτερο πλαισιο κατω και μικροτερο notch.

Βεβαια αναλογα την ετερεια κινητης σου δες αν υποστηριζονται ολες οι μπαντες και απο τα δυο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9313&idPhone2=9284

 

Το mate 20 lite εχει καλυτερη selfie καμερα αν σε ενδιαφερει. Κατα τα αλλα ιδια φαινονται με το honor να εχει μικροτερο πλαισιο κατω και μικροτερο notch.

Βεβαια αναλογα την ετερεια κινητης σου δες αν υποστηριζονται ολες οι μπαντες και απο τα δυο.

 

Ουσιαστικά η μόνη διαφορά είναι στη σελφι;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και χρονια Πολλά, Ποσο κρατάει η μπαταρία σε βαρια χρήση (facebook,viber,internet,YouTube).. εχει τσεκάρει κανείς sot?

Ευχαριστώ..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Η δεν έχει πουλήσει πολύ, ή είναι τόσο πολύ καλή συσκευή που δεν έχει θέματα, εξού και η τόσο ησυχία έδω..

Παντός πολύ όμορφη συσκευή..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω ξεχωριστό ήχο για SMS και ξεχωριστό ήχο για email ( Gmail ).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου πει πόσο κρατάει η μπαταρία σε έντονη χρήση?(Facebook,viber,internet,YouTube,whatsapp)

Δεν μπορεί κάποιος να τσεκάρει να μας ενημερώσει?

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω ξεχωριστό ήχο για SMS και ξεχωριστό ήχο για email ( Gmail ).

Ευχαριστώ.

 

 

Μπα δε γίνεται. Κι εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτό :lol:

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω ξεχωριστό ήχο για SMS και ξεχωριστό ήχο για email ( Gmail ).

Ευχαριστώ.

 

Ανοιγεις την εφαρμογη Gmail

Πανω αριστερα στις 3 γραμμες->Ρυθμισεις->Γενικες ρυθνισεις>Διαχειριση ειδοποιησεων->Αλληλογραφια->Συνθετες->Ηχος

Μπορει στο EMUI8 να μην εχει την επιλογη συνθετες και να σου εμφανιζει αμεσως την επιλογη Ηχος και στο αλληλογραφια δεν πατας δεξια στο κουτακι αλλα στο αλληλογραφια κι ας φαινεται οτι δεν ειναι κουμπι.

 

Για τα SMS θα περιμενεις το EMUI9, στο EMUI8 παιζει ο ηχος των ειδοποιησεων.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις την εφαρμογη Gmail

Πανω αριστερα στις 3 γραμμες->Ρυθμισεις->Γενικες ρυθνισεις>Διαχειριση ειδοποιησεων->Αλληλογραφια->Συνθετες->Ηχος

Μπορει στο EMUI8 να μην εχει την επιλογη συνθετες και να σου εμφανιζει αμεσως την επιλογη Ηχος και στο αλληλογραφια δεν πατας δεξια στο κουτακι αλλα στο αλληλογραφια κι ας φαινεται οτι δεν ειναι κουμπι.

 

Για τα SMS θα περιμενεις το EMUI9, στο EMUI8 παιζει ο ηχος των ειδοποιησεων.

 

Για το Email δουλεψε οπως το εγραψες.

Σ'ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος για την μπαταρία δεν γνωρίζει να απαντήσει?

 

Η μπαταρία τα σπάει φίλε μου, 1η φορτιση από καινούργιο, και βγάζει 6.5 ώρες sot και έχει 23% ακόμα...

Με ΒΤ λόγω smartwatch, WiFi, δεδομενα, και αρκετό game-browsing...

Αδικημένο κινητο δεν βλέπω πολύ κίνηση....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...