Jump to content

Huawei Mate 20 Lite


vfragos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Honor 8X έχει micro USB, το μόνο μειονέκτημα. Το mate 20 lite έχει ίδιο επεξεργαστή όμως ούτε από την Huawei δίνεται μεγάλη σημασια, ενώ το Honor 8X που σημείωσε πωλήσεις έχει φροντίσει να πάρει το EMUI 9 και γενικά το προσέχει πιο πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ κι εγώ.

 

Με τη σειρά μου απορώ που το θέμα πάει έτσι, ενώ πλέον το κινητό είναι στα 205ευρώ.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω με τη σειρά μου, μεταξύ αυτού και του mi8 lite τι πιστεύετε; Γιατί είχα καταλήξει στο xiaomi και ξαφνικά είδα αυτό.

 

Η χρήση του θα είναι κυρίως εφαρμογές για εργασία και τηλέφωνα +κάμερα. Επομένως, τα παιχνίδια δε με ενδιαφέρουν.

Edited by psilikatzis
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ.

 

Με τη σειρά μου απορώ που το θέμα πάει έτσι, ενώ πλέον το κινητό είναι στα 205ευρώ.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω με τη σειρά μου, μεταξύ αυτού και του mi8 lite τι πιστεύετε; Γιατί είχα καταλήξει στο xiaomi και ξαφνικά είδα αυτό.

 

Η χρήση του θα είναι κυρίως εφαρμογές για εργασία και τηλέφωνα +κάμερα. Επομένως, τα παιχνίδια δε με ενδιαφέρουν.

 

honor play στα 230 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει Android 9; Επισης διαβαζω σε μερικα reviews πως εχει ενα θεμα το πληκτρολογιο. Επειδη γραφω γενικα αρκετα απο το κινητο, εχει παρατηρησει κανεις κανα τετοιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει συνδέσει το κινητό με το Multimedia system του αυτοκινήτου του! Αν ναι δεν είχατε πρόβλημα? Εγώ έχω ένα YARIS 2016 και εν συνδέετε με τίποτα! Αρχικά πήγα στην ΤΟΥΟΤΑ μήπως είχε θέμα το σύστημα του αυτοκινήτου αλλά όλα ΟΚ εκεί. Το δοκίμασα και σε COROLA 2017 και πάλι τα ίδια! Το κουφό είναι ότι το MATE 10 LITE που είχα πριν συνδεόταν κανονικότατα με το Multimedia system του αυτοκινήτου. Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι? Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει Android 9; Επισης διαβαζω σε μερικα reviews πως εχει ενα θεμα το πληκτρολογιο. Επειδη γραφω γενικα αρκετα απο το κινητο, εχει παρατηρησει κανεις κανα τετοιο θεμα;

 

 

Δεν έχει πάρει ακόμα το 9, κι ούτε θέματα με το πληκτρολόγιο έχω παρατηρήσει...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χριστός Ανέστη και χρόνια καλά και πολλά

Έχει αγοράσει κάποιος/α ακουστικά για τη συσκευή ; Δεν υπάρχουν πλέον και θέλω να πάρω

Μια πρόταση στα 10-15 max 20€ , έλεγα για κάτι σε xiaomi ... αν υπάρχει άλλη πρόταση δεκτή , ευχαριστώ

Mi Dual Driver

Xiaomi Mi In-Ear

Huawei AM116

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας δειχνει στη μπαρα επανω το ονομα της εταιρειας κινητης;

Σε μενα δεν το δειχνει , αν μπορουσε να βοηθησει καποιος...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις αν κάνεις αναζήτηση όνομα παρόχου θα στο βγάλει. Είναι επιλογή και μπορείς να το κρύψεις ή να το εμφανίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις αν κάνεις αναζήτηση όνομα παρόχου θα στο βγάλει. Είναι επιλογή και μπορείς να το κρύψεις ή να το εμφανίσεις.

Σ ευχαριστω πολυ!!

 

edit : εκανα αυτο που ειπες και το ονομα του παροχου το δειχνει μονο σε landscape. Σε portrait δεν το δειχνει. Ισως λογω του μεγαλου notch , να μην εχει τον απαιτουμενο χωρο για να το εμφανισει. Τι να πω;;;;

Σ ευχαριστω και παλι!!!

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά έχουμε κολλήσει στην 8;

Έχει πάρει κανείς την 9;

 

 

Έχω μείνει στην 8,2,9,144 (LX1 C432)...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουμε κολλήσει στην 8;

Έχει πάρει κανείς την 9;

 

 

Έχω μείνει στην 8,2,9,144 (LX1 C432)...

 

Πριν απο 1 ωρα εγινε η εγκατασταση της 9.0.1.164

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 1 ωρα εγινε η εγκατασταση της 9.0.1.164

 

 

Manual ή ήρθε ΟΤΑ;

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

OTA........

 

 

Α μια χαρά.. Εμένα δεν έχει εμφανιστεί ακόμα (SNE-LX1 8.2.0.144(C432))...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα.

Εκ πρώτης, δύο πράγματα παρατήρησα:

1. Ψιλοσέρνεται κάποιες στιγμές

2. Η φωτεινότητα της οθόνης είναι πιο χαμηλή. Επίσης ενώ την έχω καρφωμένη, όχι στο auto, κάποιες στιγμές σκοτεινιάζει κι άλλο... Bug? Δεν βρήκα σε σχετική ρύθμιση τίποτα ενεργοποιημένο...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα.

Εκ πρώτης, δύο πράγματα παρατήρησα:

1. Ψιλοσέρνεται κάποιες στιγμές

2. Η φωτεινότητα της οθόνης είναι πιο χαμηλή. Επίσης ενώ την έχω καρφωμένη, όχι στο auto, κάποιες στιγμές σκοτεινιάζει κι άλλο... Bug? Δεν βρήκα σε σχετική ρύθμιση τίποτα ενεργοποιημένο...

 

1. Επαναφορα και set as new, αλλαζουν πολλα με την αναβαθμιση

2. Μετα απο 1-2 εβδομαδες θα στρωσει, στην 9 η Google εχει ενσωματωσει το adaptive brightness οπου δουλευει με ΑΙ (μαθαινει τις προτιμησεις σου) κι ερχεται σε συγκρουση με της Huawei το auto και θελει κανα 2 εβδομαδες να στρωσει και να μαθει

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Ψάχνω ένα τηλέφωνο το οποίο να υποστηρίζει cosmote wifi calling. Έχω καταλήξει στο Mate 20 lite. Σύμφωνα με το site της cosmote υποστηρίζεται μόνο από συσκευές αγορασμένες από το δίκτυο Cosmote/Γερμανός. Αν αγοράσω ευρωπαικό από σκρουτζ θα παίζει η υπηρεσία? Το έχει δοκιμάσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Ενώ η συσκευή μου δουλεύει κανονικά και μπορώ και μιλάω στο τηλέφωνο, εντελώς ξαφνικά απ το απόγευμα δεν μπορώ να έχω δεδομένα ενώ τα ενεργοποιώ κανονικά. Δοκιμάζω επανεκκινησεις, ρυθμίσεις δικτύου 4g/3g κτλ αλλά τπτ. Βγάζω την wind κάρτα sim μου, βάζω της γυναίκας που είναι Cosmote και πιάνω 4g+. Ξαναβάζω wind sim τπτ. Τι να φταίει, η συσκευή ή sim?? Έχει τύχει σε κανέναν κάτι ανάλογο?

 

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Πήρα το mate20 κι εγώ από mate10 που είχα πριν. Δεν μου πατάει καλά η οθόνη κάτω αριστερά..... Έχω βάλει τζαμακι αλλά δεν πιστεύω ότι είναι από αυτό..... Έχει κάπου βαθμονόμηση οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το Led notification. Ακόμα και στην φόρτιση. Έχει κανένας το ίδιο θέμα;;;
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...