Jump to content

Huawei Mate 20 Lite


vfragos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία τα σπάει φίλε μου, 1η φορτιση από καινούργιο, και βγάζει 6.5 ώρες sot και έχει 23% ακόμα...

Με ΒΤ λόγω smartwatch, WiFi, δεδομενα, και αρκετό game-browsing...

Αδικημένο κινητο δεν βλέπω πολύ κίνηση....

 

Ημουν ανάμεσα σε αυτο & στο p20 lite.. με κερδισε το μικρότερο.δεν μου αρέσουν τα μεγαλα κινητα οπως & ενα plus ηταν το notification led.. οτι εχουν βαλει το notification led μεσα στο ηχειακι ειναι επιεικώς απαράδεκτο.. κατα τα αλλα ομορφο τηλέφωνο.& γενικα τωρα που ανακαλύπτω την huawei μενω έκπληκτη.ημουν fun της samsung.

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποιος δεν ειχει παρει την original θηκη book να την παρει,ειναι παρα πολυ βολικη ,μου θυμισε εποχες lg....:rolleyes:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν ειχει παρει την original θηκη book να την παρει,ειναι παρα πολυ βολικη ,μου θυμισε εποχες lg....:rolleyes:

 

 

 

Η φωτογραφική του πώς σου φαίνεται;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική του πώς σου φαίνεται;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ανάλογα με τι κινητά την συγκρίνει κάποιος, για την κατηγορία της είναι άριστη...

ΥΓ: θέματα με sd card δεν έχω κανένα, όλα φυσιολογικά...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

2η μέρα φόρτισης, με ανοιχτά WiFi, 4g,bt συνδεμεμενο συνέχεια στο frontier και με αρκετό browsing και game...

YOi8Kkt.jpg

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η δεν έχει πουλήσει πολύ, ή είναι τόσο πολύ καλή συσκευή που δεν έχει θέματα, εξού και η τόσο ησυχία έδω..

 

Παντός πολύ όμορφη συσκευή..

Δεν έχει πουλήσει γιατί η huawei αποφάσισε να το κοστολογήσει στα 400€. (υπερτιμημένο όσο δεν πάει)

Μέχρι σήμερα πάντως το πλαίσιο το δίνει στα 210€. Από 399€ στα 263€ μείον ένα 20% για όσους έχουν κάρτα eurobank.

Αυτή μάλιστα, είναι μια λογική τιμή.

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/HUAWEI-Mate-20-Lite-Mauro-51092RKR.htm

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λέω να το πάρω και εγώ τώρα που το έχουν σε προσφορά τα μεγάλα καταστήματα. Ήθελα να ρωτήσω το emui 9 το έχει πάρει η θα το πάρει πιο μετά. Γιατί διάβασα σε μερικά σαιτ ότι δεν θα αναβαθμιστη σε Android pie
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πουλήσει γιατί η huawei αποφάσισε να το κοστολογήσει στα 400€. (υπερτιμημένο όσο δεν πάει)

Μέχρι σήμερα πάντως το πλαίσιο το δίνει στα 210€. Από 399€ στα 263€ μείον ένα 20% για όσους έχουν κάρτα eurobank.

Αυτή μάλιστα, είναι μια λογική τιμή.

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/HUAWEI-Mate-20-Lite-Mauro-51092RKR.htm

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Καλημέρα φίλε μου, ισχύει μήπως ακόμα αυτή η προσφορά με την κάρτα Eurobank, και αν ναι, πως γίνεται η επιστροφή; Ισχύει και αν γίνει ιντρενετικα η αγορά του με την κάρτα; Σε ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, ισχύει μήπως ακόμα αυτή η προσφορά με την κάρτα Eurobank, και αν ναι, πως γίνεται η επιστροφή; Ισχύει και αν γίνει ιντρενετικα η αγορά του με την κάρτα; Σε ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι δεν ισχυει...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ισχυει...
Έγινε φίλε μου, σε ευχαριστώ, το βρήκα Γερμανό με 10% επιστροφή με Εθνική, κάτι είναι και αυτό.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Χθες πέθανε η οθόνη του S8 μου και έχοντας μικρό budget κάνοντας μια έρευνα αγοράς κατέληξα στο συγκεκριμένο μοντέλο της Huawei το οποίο και αγόρασα χθες από το πλαίσιο εκμεταλλευόμενος την έκπτωση που είχε.

 

Δεν θα συγκρίνω τα δύο κινητά μιας και είναι διαφορετικής κατηγορίας, παρόλα αυτά θα πω η Huawei κοιτάει την Samsung στα μάτια ξεκάθαρα.

 

Θετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα, ο συσχετισμός money απόδοση φαίνεται μια χαρά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα ενδιαφέρεται φιλαρακι να το αγορασει από κατάστημα...από αυτονομια και καμερα τι λεει ?? ρωταω εσας που εχετε σιγουρα καλυτερη αποψη ως χρηστες...μιλαμε σε αυτά τα χρηματα …..ευχαριστω :)
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και η μπαταρια του,δεν εχω κατσει να δω ωρες κλπ,ωστοσο εγω που στη δουλεια το κινητο το χρησιμοποιω συνεχεια για κλησεις,και εχω συνεχεια ειτε wifi ειτε δεδομενα ανοιχτα,και δεν το αφηνω απο το χερι, μου βγαζει ανετα τη μερα αν ειναι το πρωι σε ικανοποιητικο ποσοστο (πανω απο 75%). Η καμερα του ειναι παρα πολυ καλη, και θεωρω οτι ειναι μεσα στις τοπ σιγουρα σε αυτή την κατηγορια,οπως και η οθονη ειναι πολύ καλή.

Το μονο που με χαλαει πολυ απο τη συσκευη ειναι οτι ειναι ψοφια στην αναπαραγωγη ηχου με ακουστικα.Πχ απο youtube δεν ακουω τιποτα αν ειμαι πχ σε κανα ηλεκτρικο,ενω και οταν ακουω μουσικη παλι ειναι πολυ χαμηλα.Απο ραδιοφωνο βεβαια εχει καλυτερη αποδοση.Δεν ξερω αν φταινε τα ακουστικα,αλλα και με ενα αλλο ζευγαρι που δοκιμασα δεν ειδα διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κλειδώνει κάπως η οθόνη εκτός από το αυτόματο και το power button?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Με συντόμευση στα Quick Settings, νομίζω πως έχει toggle.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. πήρα το κινητό πριν μια βδομάδα...Όλα καλά.. Έχει μήπως κανένας σας θέμα με τις ειδοποιήσεις;; Για παράδειγμα όταν έρχεται μήνυμα στο messenger η στο viber κ το έχω κλειδωμένο δεν μου εμφανίζεται κάτι στην οθόνη.. Ούτε εικόνα, ούτε ήχος.. ειδικά στο messenger.. Μήπως φταίει η αλλαγή θέματος που έχω κάνει;; Επίσης στο messenger δεν μου εμφανίζεται το μήνυμα με το κλασικό στρογγυλό εικονίδιο.. αν ξέρει κάνεις τι φταίει;; κατά τ άλλα πολύ καλό κ δυνατό κινητό..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τις προάλλες πήρε η αδερφή μου το συγκεκριμένο κινητό κι αντιμετωπίζει δυο προβληματάκια.

Το πρώτο είναι ότι δεν της αναγνωρίζει την κάρτα sd και της γράφει συνέχεια "κατεστραμμένη κάρτα sd".

Το δεύτερο είναι ότι κάποιες φορές μέσα στην ημέρα κλειδώνει από μόνο του και ζητάει κωδικό pin.

Είναι θέμα ρυθμίσεων όλα αυτά ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες πήρε η αδερφή μου το συγκεκριμένο κινητό κι αντιμετωπίζει δυο προβληματάκια.

Το πρώτο είναι ότι δεν της αναγνωρίζει την κάρτα sd και της γράφει συνέχεια "κατεστραμμένη κάρτα sd".

Το δεύτερο είναι ότι κάποιες φορές μέσα στην ημέρα κλειδώνει από μόνο του και ζητάει κωδικό pin.

Είναι θέμα ρυθμίσεων όλα αυτά ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

 

Το πρωτο ειναι θεμα του τηλεφωνου,πολλοι το εχουν,αν και εγω που το ειχα με kingston δεν ειχα θεμα...

το δευτερο δεν το γνωριζω αν και νομιζω ειναι θεμα ρυθμισεων....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τείνω προς αυτό ενω σκέφτομαι και το P20 το απλο,οχι το προ. Θα κανω καλα να παρω αυτο ή το Ρ20 ειναι καλυτερο; περαν απο το μεγεθος οθονης, δεν διαφωτιστηκα απο το gsmarena :confused:

ευχαριστω!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μικρό ενδιαφέρον στο φόρουμ για τη συγκεκριμένη συσκευή, γιατί έτσι?

Πλέον στην τιμή που κυκλοφορεί είναι καλή περίπτωση νομίζω ή κάνω λάθος ?

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Honor 8x και προσπαθώ να καταλήξω μέχρι το ΣΚ για να πάρω ένα από τα δύο

 

Ο βασικός μου προβληματισμός για να πω την αλήθεια , είναι πως βλέπω πολύ μικρή απήχηση για τη συσκευή εδώ στο φόρουμ

 

Έχει κάποιος υπόψη του το ουσιαστικές διαφορές έχει το Mate 20 lite σε σχέση με το Honor 8x?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...