Jump to content

Τα πάντα για Cosmote SIM/eSIM/MultiSIM


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση τα παραπάνω από Swisscom και Τ mobile αφορούν συμβόλαια;;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση τα παραπάνω από Swisscom και Τ mobile αφορούν συμβόλαια;;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

 

Swisscom συμβόλαιο, TMobile καρτοκινητά. Δεν έχει σημασία όμως, και οι 2 δίνουν eSIM και σε συμβόλαια και σε καρτοκινητά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

στα καρτοκινητα, εχει η κοσμοτε διπλη σιμ ; (θελω μια στο s10 μια στο j5 ,εννοειται το ενα απο τα δυο ανοιχτα)
:superman:
Link to comment
Share on other sites

στα καρτοκινητα, εχει η κοσμοτε διπλη σιμ ; (θελω μια στο s10 μια στο j5 ,εννοειται το ενα απο τα δυο ανοιχτα)

 

https://www.whatsup.gr/twinsim

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα,θα ηθελα να βαλω e sim Cosmote στο iPhone SE 2020 και να εχω ταυτοχρονα τη φυσικη καρτα σε μια δευτερη συσκευη;

Γινεται;

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα να βαλω e sim Cosmote στο iPhone SE 2020 και να εχω ταυτοχρονα τη φυσικη καρτα σε μια δευτερη συσκευη;

Γινεται;

 

Όχι, δεν γίνεται αυτό, θα απενεργοποιηθεί η φυσική κάρτα όταν αλλαχθεί σε eSIM.

Η υπηρεσία που θα σου επιτρέψει να κάνεις κάτι τέτοιο είναι η MultiSIM, με μια SIM φυσική και μία eSIM.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/multisim.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κανενα νεο για esim σε apple watch? Μα τι κανουν επιτελους!

 

Μαλλον, οσο δεν το εισαγει επισημα η cosmote δε θα δουμε υποστηριξη...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον, οσο δεν το εισαγει επισημα η cosmote δε θα δουμε υποστηριξη...

 

Άντε πες και θα γίνει κάποια στιγμή διαθέσιμη η esim στο apple watch, με what's up θα είναι συμβατή η multisim; Γιατί αυτό νομίζω θέλουμε όλοι, το ρολόι να έχει το ίδιο νούμερο με το τηλέφωνό μας

Link to comment
Share on other sites

Άντε πες και θα γίνει κάποια στιγμή διαθέσιμη η esim στο apple watch, με what's up θα είναι συμβατή η multisim; Γιατί αυτό νομίζω θέλουμε όλοι, το ρολόι να έχει το ίδιο νούμερο με το τηλέφωνό μας

 

Προς το παρόν η υπηρεσία multisim είναι για συμβόλαια, επειδή υπάρχει μηνιαίο κόστος συνδρομής στην υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο για esim σε apple watch? Μα τι κανουν επιτελους!

 

Σε Ελληνικό podcast Ελληνικού forum, ο ομιλητής είπε ότι σε συζήτηση που έκανε προς τη Cosmote δεν υπάρχει τίποτα ανακοινώσιμο και ότι εργάζονται για τη συμβατότητα.

Αυτό βέβαια συμβαίνει εδώ και χρόνια και δεν δίνουν καμία εκτίμηση αν και πότε θα διατεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό podcast Ελληνικού forum, ο ομιλητής είπε ότι σε συζήτηση που έκανε προς τη Cosmote δεν υπάρχει τίποτα ανακοινώσιμο και ότι εργάζονται για τη συμβατότητα.

Αυτό βέβαια συμβαίνει εδώ και χρόνια και δεν δίνουν καμία εκτίμηση αν και πότε θα διατεθεί.

 

Τουλάχιστον δείχνουν πρόθεση, κάτι είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

e Sim μπορεί να μπει σε Samsung galaxy watch και watch 3; LTE version εννοείται.

Έχω καρτοκινητο COSMOTE, τι πρέπει να κάνω για να την ενεργοποιήσω στα παραπάνω ρολόγια;

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει εμπειρία από την αυτονομία του ρολογιού με e Sim;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό podcast Ελληνικού forum, ο ομιλητής είπε ότι σε συζήτηση που έκανε προς τη Cosmote δεν υπάρχει τίποτα ανακοινώσιμο και ότι εργάζονται για τη συμβατότητα.

 

Αυτό βέβαια συμβαίνει εδώ και χρόνια και δεν δίνουν καμία εκτίμηση αν και πότε θα διατεθεί.

Μπορείς να αναφέρεις το όνομα του podcast? Ακούω φανατικά αλλά σπάνια βρίσκω καλά ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αναφέρεις το όνομα του podcast? Ακούω φανατικά αλλά σπάνια βρίσκω καλά ελληνικά

 

Τρεις στον αέρα (insomnia.gr)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γνωρίζει κάποιος , εάν για να λειτουργήσει το galaxy active 2 LTE , αρκεί η ενεργοποίηση twin sim ή χρειάζεται η συνδρομή της multi sim ?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος , εάν για να λειτουργήσει το galaxy active 2 LTE , αρκεί η ενεργοποίηση twin sim ή χρειάζεται η συνδρομή της multi sim ?

Με twin SIM θα πρέπει να βάζεις το ρολόι σε airplane mode όταν χρησιμοποιείς το κινητό και τούμπαλιν. Δεν το λες και βολικό. Θες MultiSim.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πελάτης καρτοκινητής, μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση eSIM με email;

 

Μόνο αν σου κάνουν την χάρη, οι καρτοκινητοί πληρώνουν την eSIM, αν τους πείσεις να τους πληρώσεις απομακρυσμένα ίσως σου κάνουν την χάρη.

Τα συμβόλαια δεν χρεώνονται προς το παρόν για eSIM μέσω email.

Link to comment
Share on other sites

Τα συμβόλαια δεν χρεώνονται προς το παρόν για eSIM μέσω email.
Πάντως εγώ που άλλαξα δυο φορές e-sim λόγω αγοράς καινούργιου iphone κινητού, σε κατάστημα, με συμβόλαιο, πλήρωσα κανονικά 10 ευρώ έκαστη.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν σου κάνουν την χάρη, οι καρτοκινητοί πληρώνουν την eSIM, αν τους πείσεις να τους πληρώσεις απομακρυσμένα ίσως σου κάνουν την χάρη.

Τα συμβόλαια δεν χρεώνονται προς το παρόν για eSIM μέσω email.

 

 

Τζώρτζ πως γίνεται η διαδικασία για esim μέσω μειλ;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που άλλαξα δυο φορές e-sim λόγω αγοράς καινούργιου iphone κινητού, σε κατάστημα, με συμβόλαιο, πλήρωσα κανονικά 10 ευρώ έκαστη.

 

Δες τι έγραψα, μέσω email

Σε κατάστημα χρεώνεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τζώρτζ πως γίνεται η διαδικασία για esim μέσω μειλ;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Καλείς 13888 και ζητάς αντικατάσταση eSIM μέσω email. Εάν σου πουν να πας σε κατάστημα, πες ότι λόγω κορώνα θέλεις να σε εξυπηρετήσουν αυτοί και δεν επιθυμείς να πας σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο σοβαρό πλεονέκτημα της eSim από την κανονική που έχω τώρα; έχω S20+

 

Θα δω κάποια διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Δες τι έγραψα, μέσω email

Σε κατάστημα χρεώνεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλείς 13888 και ζητάς αντικατάσταση eSIM μέσω email. Εάν σου πουν να πας σε κατάστημα, πες ότι λόγω κορώνα θέλεις να σε εξυπηρετήσουν αυτοί και δεν επιθυμείς να πας σε κατάστημα.

 

 

Ωραίος Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...