Jump to content

Τα πάντα για Cosmote SIM/eSIM/MultiSIM


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!

Αν μελλοντικά εντοπίσεις εσύ ή και κάποιος άλλος οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, θα το εκτιμούσα αν κοινοποιούνταν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βγήκε η multisim με 5€/κάρτα τον μήνα (μέχρι 4 κάρτες) και για esim. https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/multisim.html
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η multisim με 5€/κάρτα τον μήνα (μέχρι 4 κάρτες) και για esim. https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/multisim.html

 

 

Ενδιαφέρουσα παροχή , αλλά δυστυχώς περιορίζεται στα συμβόλαια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο site του αναφέρουν αυτό:

 

Η υπηρεσία COSMOTE MultiSIM (μαζί με την δευτερεύουσα SIM κάρτα), κοστίζει 5€/μήνα ανά κάρτα. Στα Προγράμματα που προσφέρουν απεριόριστα data, η αντίστοιχη χρέωση είναι 25€/μήνα

 

Αν κατάλαβα καλά λοιπόν, αν έχεις μια κυρια σιμ (τη βασικη καρτα) και πάρεις και μια δευτερεύουσα πληρώνεις 5 ευρώ/μήνα (Μόνο για τη δευτερεύουσα, και όχι για τη κύρια σιμ).

 

Για αυτο που λεει για 25 ευρώ στα προγράμματα με απεριόριστα data, έχω μια ερώτηση. Έχει η κοσμοτέ προγράμματα με απεριόριστα data?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η multisim με 5€/κάρτα τον μήνα (μέχρι 4 κάρτες) και για esim. https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/multisim.html

 

Επιτέλους, έρχεται υποστήριξη για Apple Watch λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το συνολικό κόστος είναι αρκετά υψηλό, για συμβόλαιο & €60/χρονο , για να έχεις LTE στο Smartwatch....

 

Aν έπαιζε και στα καρτοκινητά κάτι θα γινόταν...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το συνολικό κόστος είναι αρκετά υψηλό, για συμβόλαιο & €60/χρονο , για να έχεις LTE στο Smartwatch....

 

Aν έπαιζε και στα καρτοκινητά κάτι θα γινόταν...

Είναι κόστος, όχι όμως και κάτι τρελό. Σκέψου ότι μοιράζεται τα πάντα από την κύρια σύνδεση (data και ομιλία) και ξεμπεδεύεις με ένα 5ευρο. Δεν υπάρχει πιο φθηνή λύση για να βάλεις συσκευή online.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα μια esim για το S20 και... δεν ήμουν από τους τυχερούς. :cry: Μήπως προτιμάει τίποτα Cosmote firmware; Edited by TechManiac

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα μια esim για το S20 και... δεν ήμουν από τους τυχερούς. :cry: Μήπως προτιμάει τίποτα Cosmote firmware;
Σε όσες συσκευές έτυχε να περάσω δεν είχα θέμα μόνο με ένα iPhone 11 Pro μια φορά δεν ήθελε έκανα restore από pc και την πήρε
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει An error occured. Please try again later. Error code: SVR_8.1/4.2

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κάποιος ότι παίζει με apple watch, αλλά έχει έρθει η υπηρεσία άρα στο μέλλον σίγουρα θα το υποστηρίξουν.
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει An error occured. Please try again later. Error code: SVR_8.1/4.2

 

Έχει πέσει ο server που σερβίρει τις κάρτες, δοκίμασε σε λίγο, θα την πάρει λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στο 13888 σημερα και μου ειπαν οτι δεν υποστηρίζει Apple Watch.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στο 13888 σημερα και μου ειπαν οτι δεν υποστηρίζει Apple Watch.

 

Η υπηρεσία MultiSIM είναι απαραίτητη προϋπόθεση για Apple Watch. Σε δικιά μου ερώτηση μου απάντησαν ότι το δουλεύουν. Οψόμεθα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει ο server που σερβίρει τις κάρτες, δοκίμασε σε λίγο, θα την πάρει λογικά.

 

Ακόμα το βγάζει, μάλλον δεν το βλέπω, εκτός αν και κανένας άλλος νέος χρήστης έχει πρόβλημα. Το κακό είναι επίσης οτι το QR ισχυέι για 7 μέρες.

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

twin sim καταργήθηκε για τους ιδιώτες? ξέρετε κάτι? από το site έχει φύγει. έχει μείνει μόνο το business
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο κατάστημα υπάρχει απόθεμα θα μπορεί σίγουρα να γίνει η αντικατάσταση. Αν θα συνεχίσει η εμπορική διάθεση ή η διάθεση μέχρι να τελειώσει το απόθεμα δεν είναι γνωστό.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το βγάζει, μάλλον δεν το βλέπω, εκτός αν και κανένας άλλος νέος χρήστης έχει πρόβλημα. Το κακό είναι επίσης οτι το QR ισχυέι για 7 μέρες.

 

Χαζή ερώτηση από μέρους μου, απλά για να είμαστε σίγουροι. Είσαι στο WiFi όταν σκανάρεις τον κωδικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, τώρα έχω γυρίσει σε κανονική sim και αναμένω όταν το προσθέσουν official.

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να γυρίσεις την κάρτα σου σε κανονική και στη συνέχεια να πάρεις μια πρόσθετη esim.

Δεν γίνεται κύρια κάρτα να γίνει μια από τις πρόσθετες κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος πλέον και εγώ της esim θέλω να ενεργοποιήσω το WIFICALL στέλνω μήνυμα στο 1333 αλλά δεν λαμβάνω καμία απάντηση αντιθέτως με κανονικη sim δεν είχα τέτοιο θεμα,Έχει τίποτα ιδιαίτερο που πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...