Jump to content

Επιλογη νεου router


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Επειδη το 530ι που εχω ειναι για τα μπαζα θελω να παρω αλλο router.Θελω να παρω κατι ισχυρο και αξιοπιστο(φυσικα με built in firewall).Σκεφτομαι το Cisco SOHO 96 το οποιο ειναι μεν επαγγελματικο αλλα ειναι παρα πολυ καλο.Εχετε να προτεινετε κατι αλλο? (ειχα κατα νου και το ZyXel 652R αλλα δεν ξεω..)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το D-Link DSL-G664T (wireless router, DSL over ISDN. υπάρχει και έκδoση χωρίς wireless, και φυσικά και για DSL over PSTN) και είμαι παααάρα πολύ ικανοποιημένος, αν όχι απόλυτα ικανοποιημένος. Πάρα πολυ καλά λόγια λένε και οι κάτοχοι των USR 9105/9106 (το δεύτερο έχει και wireless). Είναι φθηνά και όπως λένε έχουν πολύ καλό built-in firewall, πολύ καλές επιδόσεις στα P2P, και επιπλέον προσόν τους είναι το QoS (Quality of Service). Αν δεν είχα πάρει το D-Link, και ήθελα κάτι φθηνό και αξιόπιστο, θα επέλεγα USR με κλειστά μάτια...
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για να πω την αληθεια τι να κανω...Αξιζει να δωσω 200+€ για το Cisco ή να παρω κατι φθηνο και τιμιο πχ. USR? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Τι είδους πρόβλημα είχες με το JetSpeed? Εγώ που το είχα αρκετό καιρό, δεν αντιμετώπισα κανενα προβλημα!
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Τι είδους πρόβλημα είχες με το JetSpeed? Εγώ που το είχα αρκετό καιρό, δεν αντιμετώπισα κανενα προβλημα!

Δεν έχει jetspeed. To speedtouch εχει. 530ι

Link to comment
Share on other sites

ναι το οποίο κάνει ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση, όταν λέει ότι είναι για τα μπάζα :confused:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Greg εγώ σου είπα τι να κάνεις... ;)

Υπόψιν το Zyxel 652 πάει γύρω στα 205Ε...

Άμα είναι να δώσεις τόσα λεφτά βάλε άλλα 50 και πάρε το Cisco...

 

Όλα τα μοντέλα που ανέφερες έχουν ενσωματωμένο hardware firewall.

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

ναι το οποίο κάνει ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση, όταν λέει ότι είναι για τα μπάζα :confused:

Εντάξει δεν είναι για τα μπάζα, αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο. Για να το έχεις στην άκρη σε μια περίπτωση ανάγκης, κούφια η ώρα, καλό είναι. Κι εγώ Speedtouch 530i είχα, αλλά δε μου άρεσε καθόλου....

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επειδη το 530ι που εχω ειναι για τα μπαζα θελω να παρω αλλο router.Θελω να παρω κατι ισχυρο και αξιοπιστο(φυσικα με built in firewall).Σκεφτομαι το Cisco SOHO 96 το οποιο ειναι μεν επαγγελματικο αλλα ειναι παρα πολυ καλο.Εχετε να προτεινετε κατι αλλο? (ειχα κατα νου και το ZyXel 652R αλλα δεν ξεω..)

 

:)

 

file mono zyxel.makran to kalytero royter..ola ta alla erxontai deytera

Link to comment
Share on other sites

Μια ειναι η επιλογη US Robotics 9106, Wifi, Firewall, πολυ καλη λειτουργια με τa P2P και ολα αυτα σε τιμη κατω των 100 ευρω!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επειδη το 530ι που εχω ειναι για τα μπαζα θελω να παρω αλλο router.Θελω να παρω κατι ισχυρο και αξιοπιστο(φυσικα με built in firewall).Σκεφτομαι το Cisco SOHO 96 το οποιο ειναι μεν επαγγελματικο αλλα ειναι παρα πολυ καλο.Εχετε να προτεινετε κατι αλλο? (ειχα κατα νου και το ZyXel 652R αλλα δεν ξεω..)

 

:)

Σε τι είναι για τα μπάζα δεν μας έχεις πει???Μια χαρά εμένα λειτουργεί κανένα πρόβλημα και ποτε δεν αναφέρθηκε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα από κάποιον!Πές μας που είχες πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

να πω και γω τη γνωμη μου?

μπορει να ειναι πολυ πιο ακριβος αλλα ο SOHO οπως και ο 836/7 ΕΙΝΑΙ μηχανακια. εχουν λειτουργιες που δεν εχουν αλλα routerakia. so, αν θες απλη οικιακη χρηση κοιτα κατι πιο φτηνο, με καποια extra πραγματακια(WiFi, Wireless) που δεν εχει ο SOHO αλλα αν σε ενδιαφερει να εχεις ενα super μηχανημα παρε ενα SOHO!αλλο Cisco.......σορυ για τη διαφημιση ετσι?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω τη γνωμη μου?

μπορει να ειναι πολυ πιο ακριβος αλλα ο SOHO οπως και ο 836/7 ΕΙΝΑΙ μηχανακια. εχουν λειτουργιες που δεν εχουν αλλα routerakia. so, αν θες απλη οικιακη χρηση κοιτα κατι πιο φτηνο, με καποια extra πραγματακια(WiFi, Wireless) που δεν εχει ο SOHO αλλα αν σε ενδιαφερει να εχεις ενα super μηχανημα παρε ενα SOHO!αλλο Cisco.......σορυ για τη διαφημιση ετσι?

Ποιά διαφήμιση;;;; :confused: Τι λες τώρα!!!!! :D

Ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι... :D :lol: :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

εεεμ!και γω στην αρχη ενα αλλο ρουτερακι πηγα να παρω αλλαζοντας το modem αλλα τελικα και για διδακτικους λογους κατεληξα σε SOHO. εμαθα να στηνω φιλτρακια, DHCP server, NAT/PAT. μπορεις να μαθεις ωραια πραγματακια, αρκει να σε ενδιαφερει το αντικειμενο!αν απλα θες να βγεις internet παρε εκει ενα φτηνο και κανε τη δουλεια σου.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...