Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε παει στην τελευταια εκδοση της προηγουμενης EMUI.

 

Αν η version της συσκευης σου ειχε την 224 ως τελευταια τοτε θα σε παει εκει, αν αλλη version ειχε την 220 τοτε εκεινη θα παει στην 220.

Τι εννοεις προηγουμενη EMUI? Ειχα μεχρι χτες την 10.0.0.186 οπου και ηταν εκει κολλημενο για καιρο, ενω εχουν βγει καποιες διαθεσιμες ενημερωσεις. Διαβασα πιο πανω που λεγανε οτι βρισκει τις ενημερωσεις αμα το συνδεσεις με το HiSuite και ετσι εκανα. Ενω στους υπολοιπους ομως εβγαλε ως τελευταια την 10.0.0.220 σε εμενα εκανε εγκατασταση την 10.0.0.224.

 

Emui 10, L21 η εκδοση του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Τι εννοεις προηγουμενη EMUI? Ειχα μεχρι χτες την 10.0.0.186 οπου και ηταν εκει κολλημενο για καιρο, ενω εχουν βγει καποιες διαθεσιμες ενημερωσεις. Διαβασα πιο πανω που λεγανε οτι βρισκει τις ενημερωσεις αμα το συνδεσεις με το HiSuite και ετσι εκανα. Ενω στους υπολοιπους ομως εβγαλε ως τελευταια την 10.0.0.220 σε εμενα εκανε εγκατασταση την 10.0.0.224.

 

Emui 10, L21 η εκδοση του κινητου.

 

Αυτο που ειπα αφορα για οταν κανεις downgrade οχι για ενημερωση.

Το HiSuite περα απο ενημερωση, backup, μεταφορα αρχειων κανει και downgrade σε προηγουμενη εκδοση EMUI σε περιπτωση που δεν μεινεις ικανοποιημενος απο την νεα εκδοση EMUI.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ την 224 με το Hisuite. Έχετε υπόψη ότι κατεβάζει όλο το image (το PC με 30 Mbps σταθερά, κατέβαζε για περίπου μισή ώρα) και κάνει flash όλο το image (περίπου 20 λεπτά). Ίσως γιατί δεν πήραμε τις ενδιάμεσες ενημερώσεις που συνήθως είναι 100-150 MB.

Η 224 έχει το security patch της 1ης Αυγούστου.

Edited by kosab39
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ την 224. Έχετε υπόψη ότι κατεβάζει όλο το image (με 30 Mbps σταθερά κατέβαζε για περίπου μισή ώρα) και κάνει flash όλο το image (περίπου 20 λεπτά). Ίσως γιατί δεν πήραμε τις ενδιάμεσες ενημερώσεις.

Η 224 έχει το security patch της 1ης Αυγούστου.

 

Εχω την εντύπωση οτι το τηλέφωνο εχει σταματήσει να συνδέεται με δύο ή με τρείς κεραίες ταυτόχρονα

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μεσω hisuite εβαλα και εγω την 224..

Βεβαια με ταλαιπωρησαν λιγο οι servers της huawei καθως 2-3 φορες που προσπαθησα κατεβαζε σαν να είχα dial-up σύνδεση αλλα σημερα το πρωι "καθαρισε" σε 3 λεπτα το download..

 

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι το τηλέφωνο εχει σταματήσει να συνδέεται με δύο ή με τρείς κεραίες ταυτόχρονα

 

Κι εγώ αυτό έχω παρατηρήσει από την έκδοση 10 και μετά...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έχω παρατηρήσει από την έκδοση 10 και μετά...

Μου φαίνεται θα κανω υποβαθμιση στην 9

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν σου δουλέψει όπως πρέπει με την υποβάθμιση στο 9 πες μήπως την κάνω κι εγώ...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ο διακόπτης για να κάνει η συσκευή CA έχει μεταφερθεί στο developer options στην 10. Δείτε μήπως είναι ανενεργός στην συσκευή σας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως έχει ξεμείνει στην 10.0.0.186 και αρνείται να βρει νεότερη έκδοση.

Δοκίμασα και με Hi Suite, αλλά εκεί είχα άλλο πρόβλημα... Ενώ κατέβαινε η νεότερη έκδοση του Suite, αποτύχαινε η εγκατάστασή της!

Link to comment
Share on other sites

Ο διακόπτης για να κάνει η συσκευή CA έχει μεταφερθεί στο developer options στην 10. Δείτε μήπως είναι ανενεργός στην συσκευή σας.

 

Δοκίμασα και ενεργοποίησα την λειτουργία για προγραμματιστές αλλα πουθενα όσο και αν εψαξα δεν βρήκα την δυνατότητα-κουμπί για να ενεργοποιήσω το CA της συσκευής, επίσης μου δόθηκε η δυνατότητα απο την συσκευή του τηλεφώνου να κατεβάσω την 224

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης διαπίστωσα οτι με την voda οταν εχω ανοικτα τα δεδομένα η κλήση βγαίνει κανονικά με 4G αλλά χωρίς να υπάρχει και η ένδειξη VOLTE ενω με την Wind δεν ισχύει αυτό και ας είναι ενεργοποιημένο....... στη γραμμή μου.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και ενεργοποίησα την λειτουργία για προγραμματιστές αλλα πουθενα όσο και αν εψαξα δεν βρήκα την δυνατότητα-κουμπί για να ενεργοποιήσω το CA της συσκευής, επίσης μου δόθηκε η δυνατότητα απο την συσκευή του τηλεφώνου να κατεβάσω την 224

 

Ούτε εγώ μπορώ να βρω το CA.

Είστε σίγουροι ότι το υποστηρίζει;

ΥΓ: Τελικά κατέβασα την 224 μέσω Hi Suite. Αυτό.που διαπιστώνω, είναι ότι πλέον έχει χασει το smooth κατά την περιήγηση στο μενού ή στις επιφάνειες και δείχνει να κάνει κατι μεταξύ στιγμιαίων σπασιματων και απότομης κυλισης...

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα.

Ξέρει κάποιος πως εμφανίζεται η οθόνη για τα κρυμμένα app?

Στο 6x ήταν με τα δύο δάκτυλα που απομακρυνονται.

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Kαλημερα παιδια καλες γιορτες να εχουμε,εχω παρει προσφατα το 8x max η κινεζικη εκδοση model ARE-AL00 υπαρχει καμια γιατρεια να περασω playstore? ειναι στην εκδοση 9.1.0.174,περνει emui 10 ?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια καλες γιορτες να εχουμε,εχω παρει προσφατα το 8x max η κινεζικη εκδοση model ARE-AL00 υπαρχει καμια γιατρεια να περασω playstore? ειναι στην εκδοση 9.1.0.174,περνει emui 10 ?
To max είναι?

Γιατί να περάσεις playstore? Αφού κάνεις την ίδια δουλειά και με τα υπόλοιπα stores.

Όσον αφορά το update σύνδεσε το στο pc μέσω του hi suite και αφού πάρεις backup πάτησε την αναβάθμιση λογισμικού.

:)
Link to comment
Share on other sites

To max είναι?

Γιατί να περάσεις playstore? Αφού κάνεις την ίδια δουλειά και με τα υπόλοιπα stores.

Όσον αφορά το update σύνδεσε το στο pc μέσω του hi suite και αφού πάρεις backup πάτησε την αναβάθμιση λογισμικού.

 

Kαλημερα ναι το max ειναι ,απλα δεν βρισκω viber ,instagram ,chrome κτλ ειναι ολα στο appgallery που λεει ? εχει κ αλλα store ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης υπαρχει τροπος να περασω ελληνικα στο menu διοτι δεν εχει γλωσσα ελληνικη .

την βρηκα τη γλωσσα οκ .

Edited by akishellas
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ναι το max ειναι ,απλα δεν βρισκω viber ,instagram ,chrome κτλ ειναι ολα στο appgallery που λεει ? εχει κ αλλα store ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης υπαρχει τροπος να περασω ελληνικα στο menu διοτι δεν εχει γλωσσα ελληνικη .

την βρηκα τη γλωσσα οκ .

Από που το πήρες το 8X Max φίλε μου; Μου είναι πολύ ενδιαφέρον λόγω μεγάλης οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ναι το max ειναι ,απλα δεν βρισκω viber ,instagram ,chrome κτλ ειναι ολα στο appgallery που λεει ? εχει κ αλλα store ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης υπαρχει τροπος να περασω ελληνικα στο menu διοτι δεν εχει γλωσσα ελληνικη .

την βρηκα τη γλωσσα οκ .

 

 

έχει πολλά market .ακόμα και viber apk να γράψεις στο google θα σε πάει σε market να κατεβάσεις .

:)
Link to comment
Share on other sites

έχει πολλά market .ακόμα και viber apk να γράψεις στο google θα σε πάει σε market να κατεβάσεις .

Υπάρχει κάποιος οδηγός να με βοηθήσει που θα βρω αλλά μάρκετ η πχ Chrome instagram viber;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που το πήρες το 8X Max φίλε μου; Μου είναι πολύ ενδιαφέρον λόγω μεγάλης οθόνης.

 

 

Και εγώ γιαυτό το πήρα αλλά χωρίς viber ένα browser της προκοπής χωρίς να φοβάμαι λόγο του κινέζικου που έχει για υποκλοπές κτλ αρχίζει κ με εκνευρίζει, από ένα παληκαρι που έχω πάρει πολλές φορές κ άλλα κινητά εδώ Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός να με βοηθήσει που θα βρω αλλά μάρκετ η πχ Chrome instagram viber;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Και εγώ γιαυτό το πήρα αλλά χωρίς viber ένα browser της προκοπής χωρίς να φοβάμαι λόγο του κινέζικου που έχει για υποκλοπές κτλ αρχίζει κ με εκνευρίζει, από ένα παληκαρι που έχω πάρει πολλές φορές κ άλλα κινητά εδώ Αθήνα.

Αν έχει κατάστημα ο φίλος σου κανε ένα κόπο να μου το πεις σε pm (μην τυχόν και θεωρηθεί διαφήμιση) μήπως και έχει κανένα κομμάτι διαθέσιμο ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός να με βοηθήσει που θα βρω αλλά μάρκετ η πχ Chrome instagram viber;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Και εγώ γιαυτό το πήρα αλλά χωρίς viber ένα browser της προκοπής χωρίς να φοβάμαι λόγο του κινέζικου που έχει για υποκλοπές κτλ αρχίζει κ με εκνευρίζει, από ένα παληκαρι που έχω πάρει πολλές φορές κ άλλα κινητά εδώ Αθήνα.

 

 

https://www.google.gr/search?q=viber+apk&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=el-gr&client=safari

 

με μια απλή αναζήτησή στο google

:)
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Αν έχει κατάστημα ο φίλος σου κανε ένα κόπο να μου το πεις σε pm (μην τυχόν και θεωρηθεί διαφήμιση) μήπως και έχει κανένα κομμάτι διαθέσιμο ακόμη.

 

Δεν έχει κατάστημα, όποιος θέλει δίνω το δικό μου πήγα να εγκαταστήσω το apk της bet η της stoiximan κ δεν λειτουργεί κανέναν από τα δύο, όποιος θέλει pm το δίνω, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...