Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου ηρθε πριν λιγο κατι σχετικο με το huawei mobile services, το ανεβαλα για αργοτερα (ή ποτέ).

Ειναι αυτο που θα αντικαταστήσει τα google services σε συσκευές που δεν θα τα εχουν;

 

 

Edit.

Κατι στα γρήγορα που είδα ήταν οτι ζητουσε αδεια για εξατομικευμενες διαφημίσεις κτλ, δεν ειχα χρονο να ψαξω να διαβάσω και τα ανέβαλλα. Τώρα ψαχνω και δεν τα βρισκω πουθενα σε μενού κτλ

 

Αυτο ειναι σχετικό;

 

https://www.news247.gr/technologia/huawei-mobile-services-4-0-i-beta-ekdosi-erchetai-akoma-pio-konta-stis-ypiresies-tis-google.7557355.html

Μου το εβγαλε και εμενα πριν λιγο. Πρωτα μπηκα στο App Store της Huawei και εκανα update οσες εφαρμογες μου εβγαζε. Μεσα σε αυτες ηταν και το Huawei Mobile Services. Μετα την αναβαθμιση μου εβγαλε την ειδοποιηση.

 

5d2b47852550341fdfe3d7a6e67ba424.jpg

df6838e997964696b786208c3cf3f558.jpg

 

Αυτα ειχε. Χαζομαριτσες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Χθες πριν κοιμηθω εβγαλα το κινητο απο την φορτιση στο 95%, σημερα 10.30 και χωρις να το χρησιμοποιήσω καθολου βλεπω 35%..

Προσπαθω να θυμηθώ μηπως και δεν το φορτισα χθες βράδυ και το ξαναβαζω στην τσεπη..

11.00 βλεπω 25% μπαταρια, κατευθείαν επανεκκίνηση και το παρακολουθω..

Λετε να μας άφησε χρονους η μπαταρια; ετσι ξαφνικα; και μάλιστα τις φορτισεις του κινητου τις προσέχω απίστευτα..

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να χάλασε η μπαταρία. Πιθανότατα κάτι που τρέχει σου καταναλώνει υπερβολικά. Τα στατιστικά της μπαταρίας τα κοίταξες; Επανεκκίνηση στο τηλέφωνο κάνεις;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ναι εστρωσε με την επανεκκίνηση, απο εκείνη την ωρα μεχρι τωρα που γύρισα σπιτι επεσε στο 17-18% με πολυ λιγη χρηση δεδομενων και 3-4 τηλεφωνα..

Εκείνη την στιγμή δεν το ειδα, εκανα αμεσα επανεκκίνηση μηοως στρωσει για να με βγάλει την μερα.

Τωρα που το ειδα λεει υλικό 19%, λογισμικό 81% και εκει την περισσότερη ενέργεια την καταναλωνει το προγραμμα "χωρος αποθήκευσης πολυμεσων" ..

8ab2d99bebde756f82b2f8f4e3083155.jpg

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρώ μεταχειρισμένο κινητό και είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο LG G6 και στο P10.

Από κάμερα πως πάει το συγκεκριμένο κινητό για φωτογραφίσεις παιδιού σε συνθήκες εξωτερικού και εσωτερικού χώρου;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής παράδοξο και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Λοιπόν έστω ότι έχω μια επαφή αποθηκευμένη με το όνομα "Γραφείο" και τηλ. 242102χχχ2.

Εστω τώρα ότι με παίρνει κάποιος τηλ. με διαφορετικό αυτόματο αλλά ίδια τα τελευταία ψηφία παράδειγμα 246102χχχ2. Ε στην οθόνη δείχνει πάλι "Γραφείο".

Το έπαθα κ προσπαθούσα να καταλάβω με ποιον μιλάω κ τι γίνεται, τρελό σκάλωμα.

Τελικά γίνεται το ίδιο κ με τα κινητά. Πάρτε ένα νούμερο που έχετε αποθηκευμένο στις επαφές σας της μορφής 697χχχχχχχ και βάλτε το 698 μπροστά. Πάλι θα βγάλει το όνομα της επαφής με το 697.......

Πως σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Χθες πριν κοιμηθω εβγαλα το κινητο απο την φορτιση στο 95%, σημερα 10.30 και χωρις να το χρησιμοποιήσω καθολου βλεπω 35%..

Προσπαθω να θυμηθώ μηπως και δεν το φορτισα χθες βράδυ και το ξαναβαζω στην τσεπη..

11.00 βλεπω 25% μπαταρια, κατευθείαν επανεκκίνηση και το παρακολουθω..

Λετε να μας άφησε χρονους η μπαταρια; ετσι ξαφνικα; και μάλιστα τις φορτισεις του κινητου τις προσέχω απίστευτα..

 

MakTheo

Μήπως σου κατέβασε και εγκατέστησε τη καινούρια αναβάθμιση κατά τη διάρκεια της νύχτας?

 

9-1-0-266.png

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρώ μεταχειρισμένο κινητό και είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο LG G6 και στο P10.

Από κάμερα πως πάει το συγκεκριμένο κινητό για φωτογραφίσεις παιδιού σε συνθήκες εξωτερικού και εσωτερικού χώρου;

Η πίσω κάμερα 20 MP + 2Mp πολύ καλή σε φωτογραφίες και βίντεο και το night mode πολύ καλό αν έχεις σταθερό χέρι. Η selfie κάμερα αξιοπρεπής για social media και βιντεοκλήσεις και αρκετά καλή ακόμα και με χαμηλό φωτισμό. Αν το βρεις το Honor 8x σε τιμή γύρω στα 150€ ή και φθηνότερα τα αξίζει τα λεφτά του. Τα άλλα δύο δεν τα έχω δουλέψει οπότε δεν μπορώ να σου πω κάτι...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προχτές μου ήρθε και η αναβάθμιση σε Emui 10/ Android 10. Ήταν 3,65GB. Πρώτες εντυπώσεις θετικές. Μου αρέσει το νέο λουκ του λειτουργικού και η λειτουργία dark mode. Από επιδόσεις δεν είδα αξιοσημείωτη διαφορά, ίσως είναι λίγο πιο γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών αν και ακόμα και με την 9.1 το κινητό πήγαινε πολύ καλά. Στην μπαταρία δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Επίσης δεν έχω δει ακόμα κάποιο bug ή δυσλειτουργία. Όλα φαίνονται οκ. Έχω το JSN-L22.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

πριν καιρο μου ζητησε το κινητο μια μερα και ωρα της εβδομαδας να κανει κατι σαν αναβαθμιση; δεν πολυκαταλαβα

εβαλα 2 η ωρα ξημερωματα παρασκευης προς σαββατο

και απο τοτε καθε πρωι σαββατου βρισκω το κινητο μου κλειστο

δεν ξερω πως να απενεργοποιησω αυτη τη ρυθμιση

σας θυμιζει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ενεργοποιησες την προγραμματισμενη ενεργοποιηση/απενεργοποιηση απο τις ρυθμισεις; για δες μηπως ειναι αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα....

Διάβασα στο xda ότι άρχισε η ενημέρωση σε Αγγλία, Γερμανία αλλά εμείς θα αναμένουμε λίγο ακόμα από ότι φαίνεται.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς εμένα, μου έχει έρθει εδώ και μέρες αλλά εγώ έχω το JSN-L22. Για το L21 ίσως καθυστερεί λίγο ακόμα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να τη λοιπόν...

Εγω δεν έκανα διότι έχω εφαρμογές τραπεζών και δεν θέλω ξανά βαβούρα με εγκαταστάσεις.

https://ibb.co/S3WjLHn

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...