Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αυτό πού πήρες εφαρμόζει από άκρη σε άκρη της οθόνης; Έχεις κάποιο ενδεικτικό link;

€ 9,23 20%OFF | Huawei Honor 8X Tempered Glass Nillkin H+Pro 0.2MM Transparent Screen Protector For Huawei Honor 8X Glass Film

https://s.click.aliexpress.com/e/CsxX6QqG

 

Απο αυτον τον πωλητη το πηρα το tempered glass. Απο ακρη σε ακρη οχι δεν εφαρμοζει τελειως, αφηνει ενα πολυ μικρο κενο.

 

Εχω δει και αλλα tempered glass για αυτο το κινητο που δεν εφαρμοζουν απο ακρη σε ακρη. Δεν ξερω γιατι το κανουν ετσι. Στο προηγουμενο κινητο μου το Huawei Honor 6 οσα tempered glass πηρα ηταν απο ακρη σε ακρη.

 

Edit: Δεν ξερω γιατι αλλα κανω copy paste απο το κινητο το λινκ απο το αλι αλλα δεν βγαζει σε καποιο προιον. Ριξε ενα ψαχτηρι για nilkin tempered glass στο ali, θα το βρεις ευκολα.

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε νέα ενημέρωση λογισμικού και πλέον είμαι στην 9.1.0.237

Ευελπιστώ να διορθώσει κάποια bugs που είχα με την εφαρμογή των mail (αν και στις σημειώσεις δεν αναφέρει κάτι)...

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε νέα ενημέρωση λογισμικού και πλέον είμαι στην 9.1.0.237

Ευελπιστώ να διορθώσει κάποια bugs που είχα με την εφαρμογή των mail (αν και στις σημειώσεις δεν αναφέρει κάτι)...

 

Ομοίως και σε εμένα ήρθε. Δεν είδα κάποια διαφορά προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και σε εμένα ήρθε. Δεν είδα κάποια διαφορά προς το παρόν

 

Ενημέρωση ασφαλείας ειναι μην περιμένετε να δείτε κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Στο στο Facebook App τα βιντεάκια παίζουν μόνο αν κρατήσω το τηλέφωνο οριζόντια, όταν το κρατάω κάθετα δείχνει μόνο ένα άσπρο τετράγωνο(στην θέση που είναι το βίντεο). :wacko:

 

Είναι αυτό λογικό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Στο στο Facebook App τα βιντεάκια παίζουν μόνο αν κρατήσω το τηλέφωνο οριζόντια, όταν το κρατάω κάθετα δείχνει μόνο ένα άσπρο τετράγωνο(στην θέση που είναι το βίντεο). :wacko:

 

Είναι αυτό λογικό?

 

Αυτο δεν έχει να κάνει με το τηλεφωνο αλλά με το app... Δοκιμασε καμια επανεγκατασταση μήπως στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω full face tempered glass, η Spigen θήκη που ήδη έχω θα το σηκώσει;

Αν όχι, ποιο να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Spigen με full face εχω δεν μου την σηκωνει. Πρεπει ομως να το βαλεις με ακριβεια και τις πρωτες 2 μερες να το προσεχεις και να πατας τις ακρες.
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/4smarts-second-glass-limited-cover-for-huawei-honor-8x-p-TEL.057217

 

Εγώ πήρα αυτό.

Δεξιά και αριστερά καλύπτει όλη την οθονη μεταξύ του μαύρου περιγράμματος.

Πάνω και κάτω επίσης.

Όμως, δεξιά και αριστερά, στα τελειώματα, έχει κρατήσει (συμμετρικά) αέρα.

Αυτό έχει να κάνει με καμπυλότητα της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Το JSN-L21 NAI

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

συνοπτικα μπορει να γραψει καποιος θετικα και αρνητικα;

τα 4 gb ram ειναι αρκετα για βασικη χρηση ή δεν εχει προοπτικη η συσκευη και αρχιζει και βαραινει;

 

το 8Χ τι διαφορες εχει απο το 8;αξιζει να το προτιμησω απο το 8 ή ακομη και απο το 10;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα 4gb.

To 8 και το 10 είναι άλλη κατηγορία. Ωστόσο το 8 είναι πολύ παλιό. Το 8x είναι καλύτερο σε όλα. Το 10 είναι πιο δυνατό, αλλά δεν θα παρατηρήσεις κάτι φοβερό στην απλή καθημερινή χρήση, και έχει μικρότερη οθόνη, και μπαταρία - αυτονομία.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

To 8 και το 10 είναι άλλη κατηγορία.

Sent from my SM-G970F

 

εχω χρησιμοποιησει το 8, με καλυψε απολυτα και ηταν απροβληματιστο

 

γνωστος ενδιαφερεται για συσκευη σε αυτο το επιπεδο τιμων και του προτεινα 8,8Χ και 10. ποια ειναι η επιλογη σου μεταξυ των 3;

 

ο προβληματισμος του ειναι επισης για τα 4 ραμ. να προχωρησει με honor ή να κοιταξει χιαομι με 6 ραμ;

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε το 8 είναι πολύ παλιό και πιο αργό από το 8X. Αν θέλει κάτι πιο σύγχρονο με πιο ψηλή οθόνη (το 8 είναι 16:9) θα πάει στα άλλα 2. Αν θέλει μαζεμένη συσκευή πάει στο 10. Αν θέλει πιο μεγάλη, με καλύτερη μπαταρία και αυτονομία, μπορεί να στραφεί στο 8X. Όπως σου είπα, δεν έχεις πρόβλημα με τα 4Gb. Για τα xiaomi δεν γνωρίζω/δεν έχω ασχοληθεί καθώς δεν μου αρέσουν και πολύ.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

ξεκαθαρος

 

λογος να προτιμησει το 8Χ απο το 10 κ αντιστροφα;

εκτος του μεγεθους

 

Honor 8x: Μεγαλύτερη (χορταστική) οθόνη, καλύτερη αυτονομια και υποκειμενικά για εμένα ομορφότερο τηλέφωνο.

Honor 10: Καλύτερος επεξεργαστής και καλύτερη φωτογραφική.

Διαλέγεις και παίρνεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν έχει να κάνει με το τηλεφωνο αλλά με το app... Δοκιμασε καμια επανεγκατασταση μήπως στρώσει
Όταν γίνεται unistall και install φτιάχνει αλλα μετά από λιγο τα ίδια πάλι. Και γω αυτό πιστεύω φταιει η App. Σε ευχαριστώ πάντως
Link to comment
Share on other sites

Έχουν σπάσει τα νεύρα μου! Μου πετάει 5-6 φορές τη μέρα μπροστά ότι υπάρχει ενημέρωση συστήματος κ έχω βαρεθεί να πατάω το "αργότερα".

 

Πώς γίνεται να ησυχάσω από αυτές τις σπαστικές ειδοποιήσεις;; Δεν θέλω να κάνω update

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν σπάσει τα νεύρα μου! Μου πετάει 5-6 φορές τη μέρα μπροστά ότι υπάρχει ενημέρωση συστήματος κ έχω βαρεθεί να πατάω το "αργότερα".

 

Πώς γίνεται να ησυχάσω από αυτές τις σπαστικές ειδοποιήσεις;; Δεν θέλω να κάνω update

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίσως να έπρεπε να κάνεις updates...

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε κάθε περίπτωση πήγαινε στις ενημερώσεις και βάλε να κατεβαίνουν μόνο. Manually

 

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αποεπελεξε για αρχή αυτές τις 2 επιλογές

 

2a202bad95bb10bae5f5d622a0a3d7c8.jpg

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς δεν έχω τα link.

Κάνε μία αναζήτηση με keywords τους αριθμούς των εκδόσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...