Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Την έβγαλα με Night mode

Και

Πολύ σταθερό χέρι

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι βρε παιδια ...εβαλα ενα tempered glass στον γερμανο....το εβαλαν αυτοί και δεν παρατήρησα εκείνη την στιγμή κατι....εχει κενο γυρω γύρω το τζαμακι αυτο η μου βαλαν αλλο?

 

https://ibb.co/zS9NTzj

Είναι αναλογως το τζαμακι. Κάποια αφήνουν ένα μικρό κενό κάποια οχι
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δώσω το Honor 8x 4/128 JSN-L21 που εχω.

Eiναι σε υπεραριστη κατάσταση λειτουργικως, και πολύ καλή αισθητικως, πλην ενός σημείου τριβής από τσέπη σε σκληρο παντελόνι στην πάνω δεξιά γωνία.Δε φαίνεται καθόλου, παρά μονο υπο γωνία.

+4-5 θήκες, τζάμια κοκ.

 

Εγγύηση έως 11/2021

 

Θα πάω σε μικρότερη συσκευή

 

 

 

Πληροφορίες ΠΜ.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

https://s.click.aliexpress.com/e/DlxRXzIg

 

Τελικά βρήκα κομψή θήκη, που στο μέτρο του δυνατού δεν κρύβει το αντικειμενικά όμορφο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

https://s.click.aliexpress.com/e/DlxRXzIg

 

Τελικά βρήκα κομψή θήκη, που στο μέτρο του δυνατού δεν κρύβει το αντικειμενικά όμορφο τηλέφωνο.

Θενκς για την ενημερωση. Την παρηγγειλα και εγω. Ωραια φαινεται! Στην αναμονη τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβα χθες. Για την ακρίβεια παρέλαβα δύο, από διαφορετικούς πωλητές (ας όψεται ο κινέζος που μου είπε ότι δεν την έχει και τελικά μου την έστειλε...). Αν και οι δύο έλεγαν "blue", η μία είναι είναι στην απόχρωση του μπλε του τηλεφώνου, αλλά η άλλη είναι αρκετά ανοιχτόχρωμη και τείνει προς το γαλάζιο. Εφαρμόζουν μια χαρά και το τηλέφωνο "παίζει" ελάχιστα μέσα τους. Δεν είδα κάποιο πρόβλημα στο σήμα, λόγω των μαγνητών. Επίσης, να επισημάνω ότι μπροστά δεν υπάρχει κάτι (π.χ. τζάμι).
Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκέφτομαι να πάρω το κινητό ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους πια έκδοση της Gcam χρησιμοποιείτε και αν έχετε προβλήματα. Το ρωτάω γιατί δεν βλέπω να ασχολείται πολύς κόσμος με την Gcam σε αυτό το κινητό και με ανησυχεί αυτό καθώς χωρίς καλό port της Gcam θα κοιτάξω κάπου αλλού.

έχω βρει την παρακάτω που φαίνεται ότι λειτουργεί.

https://drive.google.com/file/d/1rExTqqQS-oKT9wux5mJI2QcEAMbC2sT-/view

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος πρέπει να απεγκατεσησα την εργοστασιακή εφαρμογή ραδιόφωνο. Αυτή που υπάρχει στο τηλ χωρίς Internet. Που μπορώ να την ξαναβρώ και να την εγκαταστήσω ξανά?
Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος πρέπει να απεγκατεσησα την εργοστασιακή εφαρμογή ραδιόφωνο. Αυτή που υπάρχει στο τηλ χωρίς Internet. Που μπορώ να την ξαναβρώ και να την εγκαταστήσω ξανά?
Δεν απεγκαθισταται αυτή.

Την απενεργοποίήσες.

Ενεργοποίησε τη και πάλι

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν απεγκαθισταται αυτή.

Την απενεργοποίήσες.

Ενεργοποίησε τη και πάλι

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πως ? δεν τη βρισκω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως...

Υπάρχει επιλογή "απεγκατασταση".

Βρήκα αυτό:

https://www.apkmirror.com/apk/huawei/fm-radio-3/fm-radio-3-9-0-0-300-release/fm-radio-9-0-0-300-android-apk-download/

Δεν το έχω δοκιμάσει.

Υπάρχει και η λύση της επικοινωνίας με την εξυπηρέτηση πελατών.

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με επαναφορά εργοστασιακων, θα επανέλθει η εφαρμογή για το ραδιόφωνο, αλλά θέλω να αποφύγω την διαδικασία. Όποιος έχει τον τρόπο ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει ένας κάτοχος της συσκευής. Με έναν file explorer όπως ο solid πχ, μπορεί να πάρει backup της εφαρμογής σε apk και να το δώσει στο παιδί που έχει πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Την παρέλαβα χθες. Για την ακρίβεια παρέλαβα δύο, από διαφορετικούς πωλητές (ας όψεται ο κινέζος που μου είπε ότι δεν την έχει και τελικά μου την έστειλε...). Αν και οι δύο έλεγαν "blue", η μία είναι είναι στην απόχρωση του μπλε του τηλεφώνου, αλλά η άλλη είναι αρκετά ανοιχτόχρωμη και τείνει προς το γαλάζιο. Εφαρμόζουν μια χαρά και το τηλέφωνο "παίζει" ελάχιστα μέσα τους. Δεν είδα κάποιο πρόβλημα στο σήμα, λόγω των μαγνητών. Επίσης, να επισημάνω ότι μπροστά δεν υπάρχει κάτι (π.χ. τζάμι).

 

Τελικά, το βασικό πρόβλημα της θήκης είναι ότι όταν την φοράς, δεν μπορει να μπει το βύσμα από κάποια παλιά ενσυρματα ακουστικά sony που έχω...

Update: Το πρόβλημα υπάρχει όταν τα ακουστικά είναι handsfree, διότι λόγω του.μικροφωνου έχουν μακρύτερο βύσμα. Εάν ειναι απλά ακουστικά, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος πρέπει να απεγκατεσησα την εργοστασιακή εφαρμογή ραδιόφωνο. Αυτή που υπάρχει στο τηλ χωρίς Internet. Που μπορώ να την ξαναβρώ και να την εγκαταστήσω ξανά?
Λογικά θα την βρεις στο Store της huawei. Αυτό που έχει μέσα το κινητό

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Από όταν εβαλα την 9.1 παρατηρώ το εξής, όσον αφορά την stock εφαρμογή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου...

Έστω ότι έχω 5 αδιάβαστα εισερχόμενα μηνύματα, τα όποια όταν κατεβάσω την "κουρτίνα", μου τα δείχνει το ένα κάτω από το άλλο. Πατώντας σε ένα από αυτά για να το διαβάσω, αρχίζει να χτυπά επανειλημμένα ο ήχος ειδοποίησης εισερχομένων μηνυμάτων. Πιθανόν να χτυπά τόσες φορές όσες και τα αδιάβαστα εισερχόμενα.

Ψιλόαχρηστη λειτουργία...

Είναι και σε άλλους έτσι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά λάθος πρέπει να απεγκατεσησα την εργοστασιακή εφαρμογή ραδιόφωνο. Αυτή που υπάρχει στο τηλ χωρίς Internet. Που μπορώ να την ξαναβρώ και να την εγκαταστήσω ξανά?

 

https://appstore.huawei.com/app/C100129031

Για δοκίμασε το εν λόγω apk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω έρχεται ακόμα μια μικρή αναβάθμιση. Την έχει λάβει κανένας? Βελτιώνει την μπαταρία και κάτι στη κάμερα λένε. Μικρή είναι γύρω στα 200mb
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι δεν δουλεύει το notification led, ουτε σε ειδοποίησεις ουτε κατα την φορτιση κτλ

Συμβαινει και σε αλλους; κατι διαβαζω οτι μετα το update σε 9 δουλεύει μονο για sms/κλήσεις

Σε εμενα ουτε εκει αναβει

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι δεν δουλεύει το notification led, ουτε σε ειδοποίησεις ουτε κατα την φορτιση κτλ

Συμβαινει και σε αλλους; κατι διαβαζω οτι μετα το update σε 9 δουλεύει μονο για sms/κλήσεις

Σε εμενα ουτε εκει αναβει

 

MakTheo

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικα.

Άλλο πρόβλημα έχω...

Από όταν εβαλα την 9.1 παρατηρώ το εξής, όσον αφορά την stock εφαρμογή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου...

Έστω ότι έχω 5 αδιάβαστα εισερχόμενα μηνύματα, τα όποια όταν κατεβάσω την "κουρτίνα", μου τα δείχνει το ένα κάτω από το άλλο. Πατώντας σε ένα από αυτά για να το διαβάσω, αρχίζει να χτυπά επανειλημμένα ο ήχος ειδοποίησης εισερχομένων μηνυμάτων. Πιθανόν να χτυπά τόσες φορές όσες και τα αδιάβαστα εισερχόμενα.

Αντίθετα, όταν αυτά ήρθαν, δεν είχε χτυπήσει τόσες φορές...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει κανονικα.

 

Άλλο πρόβλημα έχω...

 

Από όταν εβαλα την 9.1 παρατηρώ το εξής, όσον αφορά την stock εφαρμογή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου...

 

Έστω ότι έχω 5 αδιάβαστα εισερχόμενα μηνύματα, τα όποια όταν κατεβάσω την "κουρτίνα", μου τα δείχνει το ένα κάτω από το άλλο. Πατώντας σε ένα από αυτά για να το διαβάσω, αρχίζει να χτυπά επανειλημμένα ο ήχος ειδοποίησης εισερχομένων μηνυμάτων. Πιθανόν να χτυπά τόσες φορές όσες και τα αδιάβαστα εισερχόμενα.

 

Αντίθετα, όταν αυτά ήρθαν, δεν είχε χτυπήσει τόσες φορές...

Λογικά είναι bug, το ίδιο έχω και εγώ στο P20 pro από το emui 9 και μετά. Δεν συμβαίνει πολύ συχνά, αλλά όταν συμβαίνει είναι περίπου όπως το περιγράφεις.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το led ανάβει μόνο στην φόρτιση από την 9 και μετά

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...