Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά από μια μεγάλη αναβάθμιση (μεγάλη αναβάθμιση εννοείται το πέρασμα από το Android 8 στο Android 9 κλπ και όχι από το 9 στο 9.1 πχ), προτείνεται από πολλούς να γίνεται αμέσως μετά την αναβάθμιση για τον λόγο ότι καποιες εγκατεστημένες εφαρμογές ενδέχεται να παρουσιάσουν δυσλειτουργίες ή ακόμα και το ίδιο το κινητό να παρουσιάζει κολλήματα ή battery drain, για αυτό και την κάνεις προληπτικά για να είσαι σίγουρος ότι το κινητό θα λειτουργεί όπως πρέπει μετά την αναβάθμιση.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα του καθενός να κάνει ότι νομίζει, αν παράδειγμα το κινητό λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα μετα το update μπορεί κάποιος να αποφύγει την επαναφορά, αν όμως όχι, τότε είναι επιβεβλημένη να γίνει. Εγώ προσωπικά την έκανα προληπτικά αμέσως μετά την αναβάθμιση και το κινητό παει σφαίρα χωρίς κανένα πρόβλημα!

Για όποιον ενδιαφέρεται η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γίνεται από τις Ρυθμίσεις ≥ Συστημα ≥ Επαναφορα ≥ Επαναφορα τηλεφώνου. Προσοχή όμως, πριν γίνει, να μεταφερθούν όλα τα αρχεία (βίντεο, φωτογραφίες, μουσική) από τον εσωτερικό δίσκο στην κάρτα sd ή σε κάποιο usb φλασάκι και να γίνει συγχρονισμός των δεδομένων των εφαρμογών με τον Google λογαριασμό, διότι διαγράφονται τα πάντα και το τηλέφωνο ξαναστηνεται από την αρχή, όπως όταν αγοραστεί καινούριο.

 

Καλημέρα.

Το τηλέφωνο έχει τρεις επιλογές για επαναφορά:

Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων

Επαναφορά ρυθμίσεων δικτυου

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Προφανώς εκανες την τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα.

Το τηλέφωνο έχει τρεις επιλογές για επαναφορά:

Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων

Επαναφορά ρυθμίσεων δικτυου

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Προφανώς εκανες την τελευταία...

 

Ναι, την τελευταία έκανα, αυτή που ονομάζεται "επαναφορά τηλεφώνου".

Αν πατήσεις πάνω σε κάθε επιλογή θα διαβάσεις τι ακριβώς γίνεται σε κάθε περίπτωση. Στην τρίτη επιλογή αναφερεται ότι διαγραφει όλα τα δεδομένα και αρχεία από την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα παραγγελια απο Plaisio, φευγω απο xiaomi redmi note 5 τα τελευταια 3 χρονια ειχα 3 xiaomi, το honor το πηρα στα 229 απο 329 σημερα εβγαλε προσφορα το plaisio και την τσιμπησα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

 

Υπάρχει νεότερη, λειτουργικη,

έκδοση Gcam για το 8Χ?

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια προ μηνών....

Δεν

...

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00MD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 4.1.006 και δουλεύει απροβληματιστα.

Δεν γνωρίζω εάν είναι πρόσφατη ή όχι.

Παρεπιμπτόντως, κατέβασα και εγκατεστησα σήμερα την αναβάθμιση σε 9.0.1

Δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών.

Επί του παρόντος δείχνει να πηγαίνει μια χαρά.

Ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν κάθονται εξίσου καλά και οι δύο εκδόσεις;

Εννοώ ότι δεν υπάρχει ακόμη 9.1 αλλά μόνο 9.0.1.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 4.1.006 και δουλεύει απροβληματιστα.

 

Δεν γνωρίζω εάν είναι πρόσφατη ή όχι.

 

Παρεπιμπτόντως, κατέβασα και εγκατεστησα σήμερα την αναβάθμιση σε 9.0.1

 

Δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών.

 

Επί του παρόντος δείχνει να πηγαίνει μια χαρά.

 

Ειδωμεν...

Αν δεν δημιουργηθεί πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να το γυρίσεις εργοστασιακες.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια ερώτηση...

 

Όταν έχετε συνδεδεμένο Bluetooth ακουστικό στις όποιες ειδοποιήσεις σας έρχονται "χτυπάει" στο τηλέφωνο ή το περνάει μόνο μέσα από το Bluetooth;

 

Ρωτώ γιατί στην 8 και το τηλέφωνο χτύπαγε και στο Bluetooth πέρναγε ο ήχος....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Και στο κινητο και στο bluetooth (plantronics) εχει ρυθμιση στη συζευξη αν θα το εχεις μονο για κληση ή και ηχο gps κλπ multimedia. Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την τελευταια εκδοση 9.0.1 γιατι ερχοντε κανονικα ολες οι ειδοποιησεις? Αλλο κινητο εχω?
Link to comment
Share on other sites

Από τη 9 και μετά είτε έχεις Bluetooth είτε

Ενσύρματα hands free δεν περνάνε οι ειδοποιήσεις στο τηλ.εκτος των κλήσεων..

Ασύρματα... Bluetooth... Με την επιλογή τσεκαρασμενη για multimedia δεν χτυπάει το τηλέφωνο όπως στην 8...
Εμενα με την τελευταια εκδοση 9.0.1 γιατι ερχοντε κανονικα ολες οι ειδοποιησεις? Αλλο κινητο εχω?
Με συνδεδεμένο Bluetooth και τσεκαρισμένο το multimedia;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, ρωτατε αν περναει ο ηχος πχ μηνυματος στο bluetooth η αν χτυπαει το τηλεφωνο? Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, ρωτατε αν περναει ο ηχος πχ μηνυματος στο bluetooth η αν χτυπαει το τηλεφωνο?
Αν όταν είναι συνδεδεμένο το Bluetooth αν τότε χτυπάει το τηλέφωνο σε μηνύματα κια ειδοποιήσεις. Αν χτυπάει ο ήχος του τηλεφώνου όχι να ακούς τον ήχο από το Bluetooth. Δε χτυπάει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Δεν μπορω να ρυθμισω την εναλλαγη που κανει το τηλεφωνο και καθε φορα που το ανοιγω βγαζει και μια καινουργια φωτογραφια. Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Δεν μπορω να ρυθμισω την εναλλαγη που κανει το τηλεφωνο και καθε φορα που το ανοιγω βγαζει και μια καινουργια φωτογραφια. Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ρυθμισεις->Κεντρικη οθονη->Ξεκλειδωμα περιοδικου

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Κεντρικη οθονη->Ξεκλειδωμα περιοδικου

 

αυτο εχω κανει αλλα τιποτα.....

Edited by skordasdim
Link to comment
Share on other sites

Εχεις πατησει κατα λαθος το pause στην εναλλαγη φωτογραφιων. Με κλειδωμενο το κινητο και αφου πατησεις το power κουμπι για να αναψει η οθονη, κανε swipe απο κατω κατω στην οθονη προς τα πανω για να βγουν καποιες επιλογες που εχει. Αριστερα θα εχει ενα εικονιδιο play, πατησε το.
Link to comment
Share on other sites

:up::up::up:
Εχεις πατησει κατα λαθος το pause στην εναλλαγη φωτογραφιων. Με κλειδωμενο το κινητο και αφου πατησεις το power κουμπι για να αναψει η οθονη, κανε swipe απο κατω κατω στην οθονη προς τα πανω για να βγουν καποιες επιλογες που εχει. Αριστερα θα εχει ενα εικονιδιο play, πατησε το.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, ρωτατε αν περναει ο ηχος πχ μηνυματος στο bluetooth η αν χτυπαει το τηλεφωνο?

 

Ρωτώ αν χτυπάει-περνάει (στην 9) ο ήχος μηνυμάτων (SMS, viber, wu κλπ) ενώ είναι συνδεδεμένο σε Bluetooth ακουστικό και σε band στη προκειμένη περίπτωση.

 

Στην 8 με ενεργοποιημένο την επιλογή multimedia στο Bluetooth ακουστικό "χτύπαγε" και στο τηλέφωνο... Στην 9 όχι...

 

Και κάτι άλλο για όσους χρησιμοποιούν ACR, βλέπω τρελή κατανάλωση μπαταρίας τις τελευταίες 2-3 μέρες!!! Σε αναμονή σήμερα το βράδυ "έφαγε 13% μπαταρία!!!

Κάποιος που τη χρησιμοποιεί έχει παρατηρήσει τέτοιο" σκάλωμα";

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...