Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για την αμεση απάντηση. Ελπίζω όντως να είναι ετσι. Εχοντας ομως ενεργοποιημενο το vowifi ,συνδεδεμενος σε wifi σε κατασταση αναμονής το σημα πνω αριστερα εχει την ενδηξη volte.

 

Γι'αυτο ειμαστε εδω για να βοηθάμε. Εφοσον εισαι συνδεμενος σε wifi πρέπει να γραφει vowifi. Το υποστηρίζει σίγουρα ο παροχος σου; την εχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσια; αν ναι κανε μια επανεκκίνηση μήπως εχει κολλησει απλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Γι'αυτο ειμαστε εδω για να βοηθάμε. Εφοσον εισαι συνδεμενος σε wifi πρέπει να γραφει vowifi. Το υποστηρίζει σίγουρα ο παροχος σου; την εχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσια; αν ναι κανε μια επανεκκίνηση μήπως εχει κολλησει απλα

 

την υποστηριζει κανονικά. αυτη τη στιγμη με λειτουργεία πτησης και ανοιχτο wifi δεχομαι και κανω κλησεις, με ενδειξη wiwifi. μολις φυγω απο λειτουργία πτησης με κλειστα δεδομενα η ενδειξη γινετε volte

Link to comment
Share on other sites

την υποστηριζει κανονικά. αυτη τη στιγμη με λειτουργεία πτησης και ανοιχτο wifi δεχομαι και κανω κλησεις, με ενδειξη wiwifi. μολις φυγω απο λειτουργία πτησης με κλειστα δεδομενα η ενδειξη γινετε volte

 

Πηγαινε στο τηλέφωνο πανω δεξια τρεις τελιτσες ρυθμισεις κλήση wifi και στη λειτουργια βαλε να προτιμάτε wifi. Λογικα αυτο φταιει

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο τηλέφωνο πανω δεξια τρεις τελιτσες ρυθμισεις κλήση wifi και στη λειτουργια βαλε να προτιμάτε wifi. Λογικα αυτο φταιει

 

αυτό έφταιγε.. ευχαριστω φιλε μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω την ενημέρωση αλλά δεν βλέπω το WiFi calling να έχει επιστρέψει. Μόνο την ενδειξη volte βλέπω πάνω αριστερά

 

Edit :βρήκα αυτό στις ρυθμίσεις τηλεφώνου. Γίνεται να έχω την υπηρεσία και μέσω data και μέσω WiFi? Έτσι ήταν πριν. Τώρα γιατί πρέπει να επιλέξω ένα από τα 2;;

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c4f7f6e4a9058f90a0532871d69ba382.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω την ενημέρωση αλλά δεν βλέπω το WiFi calling να έχει επιστρέψει. Μόνο την ενδειξη volte βλέπω πάνω αριστερά

 

Edit :βρήκα αυτό στις ρυθμίσεις τηλεφώνου. Γίνεται να έχω την υπηρεσία και μέσω data και μέσω WiFi? Έτσι ήταν πριν. Τώρα γιατί πρέπει να επιλέξω ένα από τα 2;;

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c4f7f6e4a9058f90a0532871d69ba382.jpg

 

Επιλεγεις απλα πιο να υπερτερει σε περιπτωση που εχεις wifi και data ανοιχτά. Ετσι ακριβώς ήταν και πριν δεν εχει αλλαξει κατι. Με συνδεμένο wifi εχει ενδειξη vowifi με ανοιχτα data volte.

Link to comment
Share on other sites

Επιλεγεις απλα πιο να υπερτερει σε περιπτωση που εχεις wifi και data ανοιχτά. Ετσι ακριβώς ήταν και πριν δεν εχει αλλαξει κατι. Με συνδεμένο wifi εχει ενδειξη vowifi με ανοιχτα data volte.
Καλησπέρα. Εγώ το βάζω σε λειτουργία πτήσης μετά ξανανοίγω το WiFi γράφει επάνω αριστερά Vowifi αλλά μόλις πάω να κάνω κλήση μου λέει να κάνω "disable τη λειτουργία πτήσης". Κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ το βάζω σε λειτουργία πτήσης μετά ξανανοίγω το WiFi γράφει επάνω αριστερά Vowifi αλλά μόλις πάω να κάνω κλήση μου λέει να κάνω "disable τη λειτουργία πτήσης". Κάνω κάτι λάθος?

 

Για αρχη δε χρειαζεται να το βαζεις σε λειτουργία πτησης για να δουλεψει το vowifi. Αν δε σου λειτουργεί επανεκκίνηση επιλογή απο τις ρυθμισεις να προτιμάται το wifi και τελος το υποστηριζει ο παροχος σου ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη δε χρειαζεται να το βαζεις σε λειτουργία πτησης για να δουλεψει το vowifi. Αν δε σου λειτουργεί επανεκκίνηση επιλογή απο τις ρυθμισεις να προτιμάται το wifi και τελος το υποστηριζει ο παροχος σου ετσι;
Μου είχαν πει ναι από τη cosmote θα ξαναρωτήσω. Απλώς ήθελα να κάνω ένα τεστ αν δουλεύει. Thank you anyway
Link to comment
Share on other sites

Με το νέο update παρατήρησα τα εξής :

Πρώτον ότι όταν του κάνω επανεκκίνηση αργεί αρκετά να σβήσει ενώ πριν έσβηνε επιτόπου

Και δεύτερον ενώ κλειδώνω κάποια από τα εργοστασιακα wallpapers στην οθόνη κλειδώματος, μετά από λίγο αρχίζουν να εναλλάσσονται κάθε φορά που ανάβω την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο update παρατήρησα τα εξής :

Πρώτον ότι όταν του κάνω επανεκκίνηση αργεί αρκετά να σβήσει ενώ πριν έσβηνε επιτόπου

Και δεύτερον ενώ κλειδώνω κάποια από τα εργοστασιακα wallpapers στην οθόνη κλειδώματος, μετά από λίγο αρχίζουν να εναλλάσσονται κάθε φορά που ανάβω την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που αναφερεις ειναι το περιοδικο ξεκλειδωμα το βρισκεις στο μενου και το απενεργοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς το τριήμερο μου έπεσε και έσπασε η οθόνη. Έχει αλλάξει κανείς οθόνη να μου πει που και κόστος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς το τριήμερο μου έπεσε και έσπασε η οθόνη. Έχει αλλάξει κανείς οθόνη να μου πει που και κόστος?

 

Κάνα.50€

Δεν αξίζει

200€ καινούργιο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κανα καλό τζαμακι full face που να μην κόβει από την οθόνη. Έχω βάλει δύο καλά υποτιθετε αλλά και τα 2 κόβουν αρκετά από την οθονη
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα εδώ και πέντε μέρες την 9 και το κινητό παει μπάλα! Η πολύ καλή μπαταρία βελτιώθηκε κ'αλλο (αυτή τη στιγμή είμαι 40 ώρες από την τελευταία φόρτιση, με 4ωρες και 45λεπτα οθόνη με WiFi ή 4g μονίμως ανοιχτά εκτός από το βράδυ και έχω 51% υπόλοιπο), το κινητό νομίζω ότι έγινε πιο σβέλτο, πιο γρήγορο και η 9 πιο λειτουργική στις ρυθμίσεις με ομορφότερο "περιβάλλον". Μετά την αναβάθμιση έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να "κάτσουν" καλύτερα οι εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Tο μυστικό είναι είναι η επαναφορά συστήματος

Αφού γίνει η αναβάθμιση σε έκδοση 9.1

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα εγκατέστησα την 9.0.1. ακόμη δεν μπορώ να κρίνω τις όποιες βελτιώσεις. Εχω μια απορία όμως. Πιό πάνω διάβασα Ότι προτείνεται να γίνει εργοστασιακή επαναφορά. Δεν καταλαβαινω όμως τον λόγο. Εκτος αυτού, στο μενού υπάρχουν 3 περιπτωσεις επαναφοράς αλλα πουθενά δεν αναφέρεται εργοστασιακή. Οποιος φίλος έχει την καλοσύνη ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

90 με 100 ευρώ θα πάει
Πάρε καινούργιο

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα εγκατέστησα την 9.0.1. ακόμη δεν μπορώ να κρίνω τις όποιες βελτιώσεις. Εχω μια απορία όμως. Πιό πάνω διάβασα Ότι προτείνεται να γίνει εργοστασιακή επαναφορά. Δεν καταλαβαινω όμως τον λόγο. Εκτος αυτού, στο μενού υπάρχουν 3 περιπτωσεις επαναφοράς αλλα πουθενά δεν αναφέρεται εργοστασιακή. Οποιος φίλος έχει την καλοσύνη ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ

 

Μπορεί κάποιος να απαντήσει σε αυτό διότι μας ενδιαφερει;

Ποιος είναι ο λόγος της επαναφοράς εργοστασιακών;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να απαντήσει σε αυτό διότι μας ενδιαφερει;

 

Ποιος είναι ο λόγος της επαναφοράς εργοστασιακών;

 

Ευχαριστώ.

Σε εμένα κολλαγε

μετά το update

 

Και μετα την επαναφορά δεν κολλαγε.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ok.

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (να υποθέσω ότι αυτό εκανες...) τί πρέπει να ξαναπερασουμε και να ξαναρυθμισουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

9.1 ή 9.0.1; Υπάρχει μια διαφορά...

Εννοείς ότι δεν κάθονται εξίσου καλά και οι δύο εκδόσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (να υποθέσω ότι αυτό εκανες...) τί πρέπει να ξαναπερασουμε και να ξαναρυθμισουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείς ότι δεν κάθονται εξίσου καλά και οι δύο εκδόσεις;

 

Κρατάς backup ο,τι χρειάζεσαι

Και προχωράς.

 

Βέβαια κάνε επαναφορά εάν χρειαστεί, εάν κολλάει δλδ. Το κινητό

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα εγκατέστησα την 9.0.1. ακόμη δεν μπορώ να κρίνω τις όποιες βελτιώσεις. Εχω μια απορία όμως. Πιό πάνω διάβασα Ότι προτείνεται να γίνει εργοστασιακή επαναφορά. Δεν καταλαβαινω όμως τον λόγο. Εκτος αυτού, στο μενού υπάρχουν 3 περιπτωσεις επαναφοράς αλλα πουθενά δεν αναφέρεται εργοστασιακή. Οποιος φίλος έχει την καλοσύνη ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ

 

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά από μια μεγάλη αναβάθμιση (μεγάλη αναβάθμιση εννοείται το πέρασμα από το Android 8 στο Android 9 κλπ και όχι από το 9 στο 9.1 πχ), προτείνεται από πολλούς να γίνεται αμέσως μετά την αναβάθμιση για τον λόγο ότι καποιες εγκατεστημένες εφαρμογές ενδέχεται να παρουσιάσουν δυσλειτουργίες ή ακόμα και το ίδιο το κινητό να παρουσιάζει κολλήματα ή battery drain, για αυτό και την κάνεις προληπτικά για να είσαι σίγουρος ότι το κινητό θα λειτουργεί όπως πρέπει μετά την αναβάθμιση.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα του καθενός να κάνει ότι νομίζει, αν παράδειγμα το κινητό λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα μετα το update μπορεί κάποιος να αποφύγει την επαναφορά, αν όμως όχι, τότε είναι επιβεβλημένη να γίνει. Εγώ προσωπικά την έκανα προληπτικά αμέσως μετά την αναβάθμιση και το κινητό παει σφαίρα χωρίς κανένα πρόβλημα!

Για όποιον ενδιαφέρεται η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γίνεται από τις Ρυθμίσεις ≥ Συστημα ≥ Επαναφορα ≥ Επαναφορα τηλεφώνου. Προσοχή όμως, πριν γίνει, να μεταφερθούν όλα τα αρχεία (βίντεο, φωτογραφίες, μουσική) από τον εσωτερικό δίσκο στην κάρτα sd ή σε κάποιο usb φλασάκι και να γίνει συγχρονισμός των δεδομένων των εφαρμογών με τον Google λογαριασμό, διότι διαγράφονται τα πάντα και το τηλέφωνο ξαναστηνεται από την αρχή, όπως όταν αγοραστεί καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...