Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μερικές απορίες. Παιδιά πως γίνεται να βάλω μια σταθερή φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος; γίνεται;

 

Επίσης, πως μπαίνω στις ρυθμίσεις προγραμματιστη;

 

Πως μπορώ να φέρω ένα εικονίδιο από τον app drower στην κεντρική οθόνη;

 

 

Επίσης να διορθώσω τον φίλο που μου είχε απαντήσει στην ερώτηση για το αν έχει λεντακι ειδοποιησεων. Έχει!!! Αλλά είναι τόσο μικρό που φαίνεται ελάχιστα. Είναι πάνω από τον φακό της φωτογραφικής μηχανής μπροστά .

 

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας. Χρησιμοποιώ τα κινητά με arm band και hands free μιας και τρέχω στο γήπεδο. Υπάρχει περίπτωση να έχω θέματα υγρασίας? Το κινητό μου αρέσει πολύ. Αλλά προβληματίζομαι. Για το λόγο αυτό βλέπω και το moto g6 plus. Τί λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας. Χρησιμοποιώ τα κινητά με arm band και hands free μιας και τρέχω στο γήπεδο. Υπάρχει περίπτωση να έχω θέματα υγρασίας? Το κινητό μου αρέσει πολύ. Αλλά προβληματίζομαι. Για το λόγο αυτό βλέπω και το moto g6 plus. Τί λέτε?
Nα παρεις το 8,καλομιλητο......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? Δεν καταλαβαίνω. Λες ότι δε θα έχω πρόβλημα?

Προφανώς αυτό εννοώ, κοίτα και κανα videotest στο yt κάτω από το νερό το βάζουν και μετά λειτουργεί κανονικά τι άλλο θες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό εννοώ, κοίτα και κανα videotest στο yt κάτω από το νερό το βάζουν και μετά λειτουργεί κανονικά τι άλλο θες.

 

Έχω τώρα το moto xplay το οποίο μου έχει βγάλει απίστευτα προβλήματα. Όμως έχει καλή φωτογραφική. Στο dxomark είχε σκορ 82. Λες ότι θα είναι καλύτερη η φωτογραφική του 8x? Αυτό που έχω είναι pure android. Το 8x είναι πολύ διαφορετικό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η διαφορά τιμής στα μαγαζιά του Σκρουτζ είναι αρκετή. Όμως βλέπω ότι όλοι αναφέρετε Πλαίσιο και Γερμανό. Έχει διαφορά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O Γερμανός για παράδειγμα το έχει στα €269 ενώ στα μαγαζιά του Σκρουτζ το βρίσκεις από €200 και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τώρα το moto xplay το οποίο μου έχει βγάλει απίστευτα προβλήματα. Όμως έχει καλή φωτογραφική. Στο dxomark είχε σκορ 82. Λες ότι θα είναι καλύτερη η φωτογραφική του 8x? Αυτό που έχω είναι pure android. Το 8x είναι πολύ διαφορετικό?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η διαφορά τιμής στα μαγαζιά του Σκρουτζ είναι αρκετή. Όμως βλέπω ότι όλοι αναφέρετε Πλαίσιο και Γερμανό. Έχει διαφορά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O Γερμανός για παράδειγμα το έχει στα €269 ενώ στα μαγαζιά του Σκρουτζ το βρίσκεις από €200 και πάνω.

 

Απο τα σκρουτζομαγαζα φιλε υπαρχει τεραστια πιθανοτητα να μην εχεις ολες τις μπαντες.......και 2ετη εγγυηση προφανως δεν εχεις.

Φιλε ποτε δεν τα πηγαινα καλα με τα moto,ποτε δεν μου αρεσα,οποτε ποτε δεν ειχα καποιο,δεν ξερω νααπαντησω.

Εαν θες pure android κοιτα αλλου.

Καλες αγορες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απο τα σκρουτζομαγαζα φιλε υπαρχει τεραστια πιθανοτητα να μην εχεις ολες τις μπαντες.......και 2ετη εγγυηση προφανως δεν εχεις.

Φιλε ποτε δεν τα πηγαινα καλα με τα moto,ποτε δεν μου αρεσα,οποτε ποτε δεν ειχα καποιο,δεν ξερω νααπαντησω.

Εαν θες pure android κοιτα αλλου.

Καλες αγορες.

Αν από τα μαγαζιά skrutz τσεκαριστει μέσω αντιπροσωπειας (δίνοντας σειριακό ή imei) ότι το κινητό είναι EU γιατί να μην έχει όλες τις μπάντες και 2ετη εγγύηση?

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν από τα μαγαζιά skrutz τσεκαριστει μέσω αντιπροσωπειας (δίνοντας σειριακό ή imei) ότι το κινητό είναι EU γιατί να μην έχει όλες τις μπάντες και 2ετη εγγύηση?

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι πολυ απλο .......... δεν χρειαζεται να βρεις ουτε imei ουτε τίποτα. Στι κουτι εχει τον κωδικο . αν ειναι JSN L21 ΕΙΝΑΙ Ευρωπαικό. Δεν εχεις προβλημα με εγγύηση ,ουτε με μπαντες. Αν εχει άλλο κωδικο δεν ειναι ερωπαικό.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο .......... δεν χρειαζεται να βρεις ουτε imei ουτε τίποτα. Στι κουτι εχει τον κωδικο . αν ειναι JSN L21 ΕΙΝΑΙ Ευρωπαικό. Δεν εχεις προβλημα με εγγύηση ,ουτε με μπαντες. Αν εχει άλλο κωδικο δεν ειναι ερωπαικό.

Οτι εισάγεται-διανέμεται επισημα απο την εδω αντιπροσωπία εχει 2 χρονια εγγυηση φιλε.Αυτην την απανηση εχω...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οτι εισάγεται-διανέμεται επισημα απο την εδω αντιπροσωπία εχει 2 χρονια εγγυηση φιλε.Αυτην την απανηση εχω...

 

Έχεις δίκιο μεν αλλά έχω διαφορετική εμπειρία δε από την Motorola. Όμως επειδή η εμπειρία περιλαμβάνει πολύ τρέξιμο και άγχος εν τέλει θα συμφωνήσω μαζί σου.Για την ιστορία είχα αγοράσει 2 κινητά όχι από την εταιρεία, τα επέστρεψα και μου επέστρεψαν τα καταστήματα τα χρήματα (exceptional doa). Άρα μόνο Γερμανός και Πλαίσιο. Σωστά ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Οτι εισάγεται-διανέμεται επισημα απο την εδω αντιπροσωπία εχει 2 χρονια εγγυηση φιλε.Αυτην την απανηση εχω...

 

samsung motοrola huawei ότι ευρωπαϊκό μοντέλο κυκλοφορεί , το καλύπτει κανονικά η επίσημη αντιπροσωπεία , ανεξάρτητα από που το αγόρασες. Αρκει βεβαια να αγοραστηκε απο ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

samsung motοrola huawei ότι ευρωπαϊκό μοντέλο κυκλοφορεί , το καλύπτει κανονικά η επίσημη αντιπροσωπεία , ανεξάρτητα από που το αγόρασες. Αρκει βεβαια να αγοραστηκε απο ευρωπη.

Οκ αγορασε τα εσυ απο οπου θες,δικα σου τα χρηματα και το ρισκο.αλλα θα μου επιτρεψεις να εχω αλλη αποψη,συμφωνα παντα με τα λεγομενα του εισαγωγεα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οκ αγορασε τα εσυ απο οπου θες,δικα σου τα χρηματα και το ρισκο.αλλα θα μου επιτρεψεις να εχω αλλη αποψη,συμφωνα παντα με τα λεγομενα του εισαγωγεα.

Δυστυχώς επειδή υπάρχει σχετικό καθεστώς ανομίας τείνω να συμφωνήσω μαζί σου...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς επειδή υπάρχει σχετικό καθεστώς ανομίας τείνω να συμφωνήσω μαζί σου...

 

Όπως νομίζει ο καθένας. Είναι δικαίωμα του καθενός να πληρώνει το 1/3 της συνολικής τιμής για μια σακούλα κοτσόβολο γερμανο ή πλαίσιο κτλπ.

Όταν η ακριβως ίδια συσκευή σφραγισμένη έχει 200 ευρώ σε καταστήματα skroutz άμεσα παραδοτέα και αν είσαι και από Αθήνα , πας και την παίρνεις και επιτόπου, δεν καταλαβαίνω γιατί να την αγοράσεις από το κάθε μεγαλοκαταστημα 270. Επαναλαμβάνω για ΙΔΙΑ συσκευή. Στην περιπτωση μας εαν ειναι το JSN L21, που όλοι αυτό φέρνουν ,γιατί απλα δεν έχουν κάποιο λόγο να φέρουν κάποιο άλλο, δεν υπάρχει προβλημα. Για την ιστορία εχω πάρει το 4/128 απο καταστημα skroutz, σε τιμη χωμα, επικοινώνησα με την επίσημη αντιπροσωπεια δίνοντας το imei και υπάρχει κανονικότατα 2 χρόνια εγγύηση , από την ημερομηνία του παραστατικού. Ακριβως το ίδιο με samsung s9 που αγόρασα απο ιταλικό καταστημα. motorola αγορασμένο απο skroutz μου εμφάνισε πρόβλημα στην οθόνη μετά από 22 μήνες χρήσης, απευθύνθηκα στην επίσημη αντιπροσωπεια, το έστειλα με δικα τους εξοδα και επειδη θα αργουσε πολυ το ανταλλακτικό μου προτειναν αντικατασταση με καινούργια αντίστοιχη συσκευή πράγμα το οποίο και φυσικά δέχτηκα.

Αυτα συνεβησαν σε εμένα , δεν ειναι οτι καπου ακουσα κτλπ.

Απο κει κει περα όποιος θελει μπορει να δωσει 70-80 ευρω παραπανω για να σας το βαλουνε σε σακουλα μεγαλοκαταστήματος ..ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ.

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Όπως νομίζει ο καθένας. Είναι δικαίωμα του καθενός να πληρώνει το 1/3 της συνολικής τιμής για μια σακούλα κοτσόβολο γερμανο ή πλαίσιο κτλπ.

Όταν η ακριβως ίδια συσκευή σφραγισμένη έχει 200 ευρώ σε καταστήματα skroutz άμεσα παραδοτέα και αν είσαι και από Αθήνα , πας και την παίρνεις και επιτόπου, δεν καταλαβαίνω γιατί να την αγοράσεις από το κάθε μεγαλοκαταστημα 270. Επαναλαμβάνω για ΙΔΙΑ συσκευή. Στην περιπτωση μας εαν ειναι το JSN L21, που όλοι αυτό φέρνουν ,γιατί απλα δεν έχουν κάποιο λόγο να φέρουν κάποιο άλλο, δεν υπάρχει προβλημα. Για την ιστορία εχω πάρει το 4/128 απο καταστημα skroutz, σε τιμη χωμα, επικοινώνησα με την επίσημη αντιπροσωπεια δίνοντας το imei και υπάρχει κανονικότατα 2 χρόνια εγγύηση , από την ημερομηνία του παραστατικού. Ακριβως το ίδιο με samsung s9 που αγόρασα απο ιταλικό καταστημα. motorola αγορασμένο απο skroutz μου εμφάνισε πρόβλημα στην οθόνη μετά από 22 μήνες χρήσης, απευθύνθηκα στην επίσημη αντιπροσωπεια, το έστειλα με δικα τους εξοδα και επειδη θα αργουσε πολυ το ανταλλακτικό μου προτειναν αντικατασταση με καινούργια αντίστοιχη συσκευή πράγμα το οποίο και φυσικά δέχτηκα.

Αυτα συνεβησαν σε εμένα , δεν ειναι οτι καπου ακουσα κτλπ.

Απο κει κει περα όποιος θελει μπορει να δωσει 70-80 ευρω παραπανω για να σας το βαλουνε σε σακουλα μεγαλοκαταστήματος ..ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ.

Μην αρχισουμε τα περι ιστοριας καθως εχω να αναφερω πολλα παραδειγματα σχετικα με φολες που εχουμε φαει κατα καιρους απο εταιριες (αναφερομεναις παραπανω) που δεν αναγνωριζαν τα προιοντα τους....

Και εννοειται ο καθε ενας κανει τις επιλογες του σχετικα με το που θα επενδυσει τα χρηματα του.

Και τα γραφει αυτα καποιος που εχει χιλαδες(κυριολεκτικα)αγορες απο Κινα,και σε πολυ μικροτερο βαθμο βεβαια απο σκρουτζομαγαζα.

Οποτε οταν καποιος με ρωτα συστινω πλεον τον πιο ασφαλη τροπο αγορας,μην γυρισει μπουμερανγκ το σεναριο και βγω και ο μ....ς της ιστοριας.

Καλες αγορες λοιπον.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όπως νομίζει ο καθένας. Είναι δικαίωμα του καθενός να πληρώνει το 1/3 της συνολικής τιμής για μια σακούλα κοτσόβολο γερμανο ή πλαίσιο κτλπ.

Όταν η ακριβως ίδια συσκευή σφραγισμένη έχει 200 ευρώ σε καταστήματα skroutz άμεσα παραδοτέα και αν είσαι και από Αθήνα , πας και την παίρνεις και επιτόπου, δεν καταλαβαίνω γιατί να την αγοράσεις από το κάθε μεγαλοκαταστημα 270. Επαναλαμβάνω για ΙΔΙΑ συσκευή. Στην περιπτωση μας εαν ειναι το JSN L21, που όλοι αυτό φέρνουν ,γιατί απλα δεν έχουν κάποιο λόγο να φέρουν κάποιο άλλο, δεν υπάρχει προβλημα. Για την ιστορία εχω πάρει το 4/128 απο καταστημα skroutz, σε τιμη χωμα, επικοινώνησα με την επίσημη αντιπροσωπεια δίνοντας το imei και υπάρχει κανονικότατα 2 χρόνια εγγύηση , από την ημερομηνία του παραστατικού. Ακριβως το ίδιο με samsung s9 που αγόρασα απο ιταλικό καταστημα. motorola αγορασμένο απο skroutz μου εμφάνισε πρόβλημα στην οθόνη μετά από 22 μήνες χρήσης, απευθύνθηκα στην επίσημη αντιπροσωπεια, το έστειλα με δικα τους εξοδα και επειδη θα αργουσε πολυ το ανταλλακτικό μου προτειναν αντικατασταση με καινούργια αντίστοιχη συσκευή πράγμα το οποίο και φυσικά δέχτηκα.

Αυτα συνεβησαν σε εμένα , δεν ειναι οτι καπου ακουσα κτλπ.

Απο κει κει περα όποιος θελει μπορει να δωσει 70-80 ευρω παραπανω για να σας το βαλουνε σε σακουλα μεγαλοκαταστήματος ..ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ.

 

Και κάτι ακόμη που ξέχασα. Όταν κάποιο από τα μεγαλοκαταστηματα σας προτείνει να ασφαλίσετε επιπλέον το κινητό για τα πάντα απο απώλεια μέχρι και σπάσιμο τι νομίζετε ? ότι η ασφάλεια αυτή ειναι του καταστήματος?? Οχι βέβαια , Απλα μεσολαβεί για να σας ασφαλίσει την συσκευή σε μια ασφαλιστική εταιρεία. Το ερώτημα που προκύπτει είναι αν αυτό μπορείτε να το κάνετε και μόνοι σας. Η απάντηση είναι ναι. Αρκεί να υπάρχει παραστατικό αγοράς και αχρησιμοποίητη συσκευή. Τί σημαίνει αυτό? Αν φοβάστε για την εγγύηση από τα skrutzoμάγαζα, παρτε το αρκετα φθηνότερα, όσο ακριβότερο τοσο μεγαλυτερο οφελος , ασφαλίστε το με κόστος μικρότερο της διαφοράς και να έχετε και κάλυψη για τα πάντα . Γρατσουνίστηκε η οθόνη? το σπάς και σου βαζουν άλλη. Θα σας πω και κάτι άλλο μιας και δεν έχω και δουλειά τώρα και μπήκα και σ αυτό το τριπάκι. Όλα αυτά τα μεγαλοκαταστήματα από που νομίζετε ότι βγάζουν το μεγάλο κέρδος? Απο τα ψυγεια ,τα πλυντηρια ή τις κουζίνες? Εκει σας πληροφορώ είναι μία ή άλλη. Το κέρδος είναι από τα παρελκόμενα και απο αυτά που μπορούν να μπουν σε τσάντα ή σε τσέπη. Πας να αγορασεις ενα ψυγειο με 400 ευρω και στο τελος πληρωνεις 700 , γιατι το ενα ραφι ειναι extra , η καλη βαση ειναι extra , η μεταφορα φυσικά πληρωνεται, οπως και η εγκατάσταση ,δηλαδή να στο βάλουν στην μπριζα. Αυτο το 300αρι κερδιζουν, όπως και απο τα τηλεφωνα τις μικροσυσκευές , τα ακουστικά κτλπ. Ένα καλώδιο που κάνει 0,7 το πουλάνε 5 ευρώ. Οπότε τι κανουν με το must της εποχής δηλαδή τα smartphones? πουλάνε το παραμυθι της εγγυησης , έχουν Υπερκέρδος για να καλύψουν τα άλλα. Κάποια στιγμη για να ξεστοκάρουν μας ταραζουν στη διαφημιση ότι το βγαζουν προσφορα σε τιμη skroutz . αυτη τη διαφήμηση αν θές μπορείς να την πληρώσεις.

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη που ξέχασα. Όταν κάποιο από τα μεγαλοκαταστηματα σας προτείνει να ασφαλίσετε επιπλέον το κινητό για τα πάντα απο απώλεια μέχρι και σπάσιμο τι νομίζετε ? ότι η ασφάλεια αυτή ειναι του καταστήματος?? Οχι βέβαια , Απλα μεσολαβεί για να σας ασφαλίσει την συσκευή σε μια ασφαλιστική εταιρεία. Το ερώτημα που προκύπτει είναι αν αυτό μπορείτε να το κάνετε και μόνοι σας. Η απάντηση είναι ναι. Αρκεί να υπάρχει παραστατικό αγοράς και αχρησιμοποίητη συσκευή. Τί σημαίνει αυτό? Αν φοβάστε για την εγγύηση από τα skrutzoμάγαζα, παρτε το αρκετα φθηνότερα, όσο ακριβότερο τοσο μεγαλυτερο οφελος , ασφαλίστε το με κόστος μικρότερο της διαφοράς και να έχετε και καλυψη για τα πάντα . Γρατσουνίστηκε η οθόνη? το σπάς και σου βαζουν άλλη.

Τωρα τι λογικη ειναι αυτη...επιμενεις σε πραματα...θα αγορασω μια συσκευη των οσο ευρο και θα παω να το ασφαλισω εγω?Αστο..οπως ειμαι στο καταστημα αγορας με 30 ευρο παραπανω και τελειωσε,με καλυπτουν στα παντα,μεγαλη αλυσιδα πλεον εαν το κανεις αυτο σου περναει και δωρεαν screen protector,καλο γυαλακι οχι μουφα...

Εγω φιλε θα παω στο εκαστοτε καταστημα θα το αφησω,θα το φτιαξουν,και δεν θα μπω καν στην οποια διαδικασια.

Οποτε που ειμαι κερδισμενος?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οκ... να πω και γω λοιπόν τα δικά μου... εχω πάρει για μένα και για τη γυναίκα μου(κ μερικούς συγγενείς) πάρα πολλά κινητά κυρίως απ έξω, γνωρίζοντας το ρίσκο.... που ποτέ δεν ήρθε... συσκευή που δεν την προσέχεις κάποια στιγμή θα χαλάσει... έτσι επειδή δεν ρισκάρω παραπάνω.... πάντα τζαμακι μπροστά κ θήκη στης γυναίκας που δεν την εμπιστεύομαι αν και είναι προσεκτική...

Αποτέλεσμα;; τόσα χρόνια κανένα πρόβλημα και καμιά αντιπροσωπεία δε μου χρειάστηκε.. γλίτωσα ένα κάρο λεφτά κ συνεχίζω με αγορές όσο ποιο πολλά πράγματα από έξω(όχι μόνο κινητά) ... ρισκάρω με τελωνες πλέον αλλά ακόμα η τύχη βοηθάει

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Οκ... να πω και γω λοιπόν τα δικά μου... εχω πάρει για μένα και για τη γυναίκα μου(κ μερικούς συγγενείς) πάρα πολλά κινητά κυρίως απ έξω, γνωρίζοντας το ρίσκο.... που ποτέ δεν ήρθε... συσκευή που δεν την προσέχεις κάποια στιγμή θα χαλάσει... έτσι επειδή δεν ρισκάρω παραπάνω.... πάντα τζαμακι μπροστά κ θήκη στης γυναίκας που δεν την εμπιστεύομαι αν και είναι προσεκτική...

Αποτέλεσμα;; τόσα χρόνια κανένα πρόβλημα και καμιά αντιπροσωπεία δε μου χρειάστηκε.. γλίτωσα ένα κάρο λεφτά κ συνεχίζω με αγορές όσο ποιο πολλά πράγματα από έξω(όχι μόνο κινητά) ... ρισκάρω με τελωνες πλέον αλλά ακόμα η τύχη βοηθάει

Μονος τα λες.....ρισκαρεις.:)

Ο αλλος που θα παει να δωσει 500-600-700....ευρο του λες να ρισκαρει?

Εσυ θα προτεινες μια αγορα,στο παραπανω τιμολογιακο επιπεδο,απο εξω,και μαλιστα απο Κινα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μονος τα λες.....ρισκαρεις.:)

Ο αλλος που θα παει να δωσει 500-600-700....ευρο του λες να ρισκαρει?

Εσυ θα προτεινες μια αγορα,στο παραπανω τιμολογιακο επιπεδο,απο εξω,και μαλιστα απο Κινα?

 

Εξήγησα ποιο είναι το ρίσκο για μένα.. εγώ λοιπόν θα συνεχίσω να "ρισκάρω" πλέον με το τελωνείο μόνο... τώρα αν κάποιος για λόγους μαγκιάς/φιγούρας θέλει να έχει το κινητό στην κωλοτσεπη κ να κάθετε ή θέλει να το κάνει ρακέτα οπότε χρειάζεται την "εδώ ασφάλιση οθόνης", ε ας το πάρει από Ελλάδα... το μόνο πρόβλημα που παρουσιάζετε και δε στο καλύπτει η εγγύηση είναι η μπαταρία.... οκ μετά από 2 χρόνια προσεγμένης φόρτισης θα πέσει η απόδοση αλλά τότε έτσι κ αλλιώς δε νομίζω να σε καλύπτει η εγγύηση, άσε που σίγουρα θα κοιτάς και κάποιο ποιο φρέσκο μοντέλο.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι λογικη ειναι αυτη...επιμενεις σε πραματα...θα αγορασω μια συσκευη των οσο ευρο και θα παω να το ασφαλισω εγω?Αστο..οπως ειμαι στο καταστημα αγορας με 30 ευρο παραπανω και τελειωσε,με καλυπτουν στα παντα,μεγαλη αλυσιδα πλεον εαν το κανεις αυτο σου περναει και δωρεαν screen protector,καλο γυαλακι οχι μουφα...

Εγω φιλε θα παω στο εκαστοτε καταστημα θα το αφησω,θα το φτιαξουν,και δεν θα μπω καν στην οποια διαδικασια.

Οποτε που ειμαι κερδισμενος?

 

Σου ετυχε πραγματικα να κανεις χρηση της επεκτασης εγγύησης ή απλα θεωρεις οτι αν σου χρειαστει θα γινει ετσι οπως το φανταζεσαι?? Γιατι απο δικια μου εμπειρια μετανοιωσα πικρα που ειχα κανει την επεκταση και κυριως λογω της ΕΜΦΑΝΟΥΣ ΠΡΟΘΕΣΗΣ ΤΟΥΣ να με κοροιδεψουν...

Link to comment
Share on other sites

Σου ετυχε πραγματικα να κανεις χρηση της επεκτασης εγγύησης ή απλα θεωρεις οτι αν σου χρειαστει θα γινει ετσι οπως το φανταζεσαι?? Γιατι απο δικια μου εμπειρια μετανοιωσα πικρα που ειχα κανει την επεκταση και κυριως λογω της ΕΜΦΑΝΟΥΣ ΠΡΟΘΕΣΗΣ ΤΟΥΣ να με κοροιδεψουν...

 

Έχω φίλο που την έκανε σε γνωστό πολυκατάστημα για ενα όχι και της πλάκας πλυντήριο.... ακόμα τραβάει τα μαλλιά του...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Σου ετυχε πραγματικα να κανεις χρηση της επεκτασης εγγύησης ή απλα θεωρεις οτι αν σου χρειαστει θα γινει ετσι οπως το φανταζεσαι?? Γιατι απο δικια μου εμπειρια μετανοιωσα πικρα που ειχα κανει την επεκταση και κυριως λογω της ΕΜΦΑΝΟΥΣ ΠΡΟΘΕΣΗΣ ΤΟΥΣ να με κοροιδεψουν...

Ναι επεκταση εγγυησης εχω κανει,οχι σε κινητο βεβαια,σε κουζινα,απο 2 στα 5 χρονια,και για καλη μου τυχη την χρειαστηκα.

Οποτε ουτε λεπτο δεν το μετανειωσα.

Βεβαια δεν ειναι ο κανονας φιλε,και δεν ειπα καπου οτι ειναι must,απαντησα στον φιλο σχετικα.

Και εννοειται επιλογες εχεις,δεν ειμαι χαζος να φαω οτι μου πλασσαρουν....:)

Και προφανως εαν ξανακανω μια αγορα στο 1000ρικο και εχει επεκταση σε λογικα οικονομικα πλαισια φυσικα θα την κανω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι λογικη ειναι αυτη...επιμενεις σε πραματα...θα αγορασω μια συσκευη των οσο ευρο και θα παω να το ασφαλισω εγω?Αστο..οπως ειμαι στο καταστημα αγορας με 30 ευρο παραπανω και τελειωσε,με καλυπτουν στα παντα,μεγαλη αλυσιδα πλεον εαν το κανεις αυτο σου περναει και δωρεαν screen protector,καλο γυαλακι οχι μουφα...

Εγω φιλε θα παω στο εκαστοτε καταστημα θα το αφησω,θα το φτιαξουν,και δεν θα μπω καν στην οποια διαδικασια.

Οποτε που ειμαι κερδισμενος?

 

Αυτά τα πολύ καλά τζαμακια που σας πουλάει ο Γερμανός, τα αγοράζει 20 λεπτά το ένα από κινεζομαγαζα και σας τα πουλάει 10. Το ξέρω εκ των έσω και έχω δει εκατοντάδες θύματα να τα αγοράζουν

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...