Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά η διαφορά τους;;;;;

Η 1η ειναι χθεσινη και η 2η 21/3 βγηκε δεν εχω βρει ακομα τις διαφορες τους.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά καλησπέρα! Είδα στο ίντερνετ καλές κριτικές για το συγκεκριμένο κινητό και σκέφτομαι να πάω να το δω κ αν μου αρέσει να το πάρω αύριο. Το έχει ο Γερμανός σε προσφορά. Θέλω γνώμες όμως από εσάς που το έχετε. Υπέρ και κατά;;;

 

1)Είναι γρήγορο;

 

2)Η κάμερα του είναι καλή;

 

3)Η μπαταρία του πόσο βγάζει;

 

4)Σε περίπτωση που έχει χαμηλή μπαταρία υπάρχει δυνατότητα εξοικονόμησης;

 

5)Βολεύει στο κράτημα;

 

6)Ανεβάζει θερμοκρασίες εύκολα και "βράζει"?

 

7)Έχει led ειδοποιησεων ;

 

8) τι μπάντα έχει;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Είδα στο ίντερνετ καλές κριτικές για το συγκεκριμένο κινητό και σκέφτομαι να πάω να το δω κ αν μου αρέσει να το πάρω αύριο. Το έχει ο Γερμανός σε προσφορά. Θέλω γνώμες όμως από εσάς που το έχετε. Υπέρ και κατά;;;

 

1)Είναι γρήγορο;

 

2)Η κάμερα του είναι καλή;

 

3)Η μπαταρία του πόσο βγάζει;

 

4)Σε περίπτωση που έχει χαμηλή μπαταρία υπάρχει δυνατότητα εξοικονόμησης;

 

5)Βολεύει στο κράτημα;

 

6)Ανεβάζει θερμοκρασίες εύκολα και "βράζει"?

 

7)Έχει led ειδοποιησεων ;

 

8) τι μπάντα έχει;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

 

ΝΑΙ

ΝΑΙ

1.5 ΜΕΡΕς

ΝΑΙ

ΝΑΙ

ΟΧΙ

NAI

ΟΛΕς ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕς ΜΠΑΝΤΕΣ, ΑΝ ΠΑΡΕΙς.ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΟΝΤΈΛΟ JSN-L21

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ

 

ΝΑΙ

 

1.5 ΜΕΡΕς

 

ΝΑΙ

 

ΝΑΙ

 

ΟΧΙ

 

NAI

 

ΟΛΕς ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕς ΜΠΑΝΤΕΣ, ΑΝ ΠΑΡΕΙς.ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΟΝΤΈΛΟ JSN-L21

Από Γερμανό ευρωπαϊκό θα είναι λογικά!! Από κει θα το πάρω.

 

Επίσης, από την εσωτερική του μνήμη είσαστε οκ; Μιλάω για την έκδοση 64gb.

 

Τα updates του λογισμικού δεσμεύουν πολύ χώρο από την εσωτερική μνήμη του κινητού;

 

Τώρα έχω το Samsung Galaxy A5 2016 με 16Gb εσωτερική και με έχει δυσκολέψει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ το θέμα της μνήμης. Είναι ικανοποιητικό το 64?

 

 

Ο Γερμανός έχει την dual sim έκδοση. Βγαίνει και σε μονοκαρτο;;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου και το μοντέλο με τα 128GB που έχει το Plaisio με 249 euro.

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/honor/honor-Smartphone-8x-Mple-51092XYL.htm

Στην ιστοσελίδα της αντιπροσωπίας της honor εδώ δεν φαίνεται να υπάρχει η έκδοση με τα 128GB. Στο εξωτερικό κυκλοφορεί ως Honor V10 lite. Ο φόβος μήπως το επίσημο service ισχυριστεί ότι δεν κυκλοφορεί εδώ πατρίδα και την κάνει γυριστή δεν νομίζω να "παίζει" γιατί θα έχει αγοραστεί από μεγάλο δίκτυο καταστημάτων στην χώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο Samsung μου υπάρχει η λειτουργία που ονομάζεται <<μην ενοχλείται >> η οποία με έχει βολέψει απίστευτα. Μπορείς να του βάλεις τι ώρες θες να μπαίνει αυτόματα στο αθόρυβο ή μπορείς να έχεις όλες τις εφαρμογές στο αθόρυβο και να έχεις ήχο μόνο στις εισερχόμενες κλήσεις ή sms.

Υπαρχει αυτό στο honor?

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέψου και το μοντέλο με τα 128GB που έχει το Plaisio με 249 euro.

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/honor/honor-Smartphone-8x-Mple-51092XYL.htm

Στην ιστοσελίδα της αντιπροσωπίας της honor εδώ δεν φαίνεται να υπάρχει η έκδοση με τα 128GB. Στο εξωτερικό κυκλοφορεί ως Honor V10 lite. Ο φόβος μήπως το επίσημο service ισχυριστεί ότι δεν κυκλοφορεί εδώ πατρίδα και την κάνει γυριστή δεν νομίζω να "παίζει" γιατί θα έχει αγοραστεί από μεγάλο δίκτυο καταστημάτων στην χώρα μας.

Έχω την εντύπωση ότι μόνο αν αγοράσω την συσκευή από κατάστημα Γερμανός ή Cosmote θα έχω την υπηρεσία WiFi calling που χρειάζομαι αναγκαστικά!!

Αλλιώς θέλει root για να γίνει.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το αγόρασα στις 26/03/2019 από το ΠΛΑΊΣΙΟ και είναι η έκδοση των 128GB. Ακόμα δεν μου έχει έρθει ειδοποίηση αναβάθμισης. Παιζει ρόλο μήπως ο χρόνος αγοράς ή η έκδοση του κινητού στο γεγονός ότι δεν έχω λάβει ακόμα ειδοποίηση;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μόνο αν αγοράσω την συσκευή από κατάστημα Γερμανός ή Cosmote θα έχω την υπηρεσία WiFi calling που χρειάζομαι αναγκαστικά!!

Αλλιώς θέλει root για να γίνει.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

 

Δεν νομίζω, διότι έχω βάλει στη 2η θέση Sim την εταιρική κάρτα που είναι της cosmote και βλέπω κανονικά να υποστηρίζει αυτό που λες. Σωστά δεν λέω; Δες την εικόνα. Το αγόρασα από το ΠΛΑΊΣΙΟ. Στην θέση sim1 έχω free2go.

 

https://ibb.co/xqssLGz

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, διότι έχω βάλει στη 2η θέση Sim την εταιρική κάρτα που είναι της cosmote και βλέπω κανονικά να υποστηρίζει αυτό που λες. Σωστά δεν λέω; Δες την εικόνα. Το αγόρασα από το ΠΛΑΊΣΙΟ. Στην θέση sim1 έχω free2go.

 

 

 

https://ibb.co/xqssLGz

Την επιλογή την έχεις στις ρυθμίσεις εννοείται. Αλλά δεν βλέπω να είναι κάπου ενεργή στην status bar επάνω!!

Είσαι σίγουρος ότι σου λειτουργεί η υπηρεσία;; άσχετα που υπάρχει η ρύθμιση.

Άλλη απορία... Εσύ γιατί έχεις στα αριστερά το σήμα κινητής;; είδα κάτι φωτογραφίες σε προηγούμενα ποστσ που οι άλλοι το είχαν δεξιά.

 

Συγγνώμη που είμαι όλο απορίες και (ίσως χαζές) ερωτήσεις αλλά είναι η πρώτη φορά που ενδιαφέρομαι να πάρω συσκευή εκτός lg ή Samsung κ έχω απορίες πολλές. Επίσης είναι η πρώτη φορά που κοιτάω για δικαρτο.

 

Εχω μόνο μια σιμ της Cosmote. Πρέπει να την βάλω στην πρώτη θέση ή δεν έχει σημασία;

 

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο Samsung μου υπάρχει η λειτουργία που ονομάζεται <<μην ενοχλείται >> η οποία με έχει βολέψει απίστευτα. Μπορείς να του βάλεις τι ώρες θες να μπαίνει αυτόματα στο αθόρυβο ή μπορείς να έχεις όλες τις εφαρμογές στο αθόρυβο και να έχεις ήχο μόνο στις εισερχόμενες κλήσεις ή sms.

Υπαρχει αυτό στο honor?

 

Υπαρχει και λειτουργια μην ενοχλειτε.

Link to comment
Share on other sites

ενα θεμα που παρατηρησα με την αναβαθμιση ειναι οτι δεν δουλευει στο κλειδωμα οθονης οι διαφορετικες εικονες ενω το εχω ενοργοποιημενο
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση που έχει δωθει στα ευρωπαϊκά μοντέλα;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν πρέπει να παίζει ρόλο από πού αγοράστηκε αφού η ίδια αντιπροσωπεία προμηθεύει τα μαγαζιά με τις συσκευές. Πλαίσιο, Γερμανός ή κάποιο σκρουτζομάγαζο. Ίσως Όμως εδώ να θέλει προσοχή μήπως το όποιο σκρουτζομάγαζο δεν διαθέτει ευρωπαϊκό μοντέλο κι άρα φορτιστή κι ίσως υφίσταται θέμα και με την εγγύηση. Εγώ είμαι ανάμεσα σε Γερμανό και πλαίσιο.
Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή την έχεις στις ρυθμίσεις εννοείται. Αλλά δεν βλέπω να είναι κάπου ενεργή στην status bar επάνω!!

Είσαι σίγουρος ότι σου λειτουργεί η υπηρεσία;; άσχετα που υπάρχει η ρύθμιση.

Άλλη απορία... Εσύ γιατί έχεις στα αριστερά το σήμα κινητής;; είδα κάτι φωτογραφίες σε προηγούμενα ποστσ που οι άλλοι το είχαν δεξιά.

 

Συγγνώμη που είμαι όλο απορίες και (ίσως χαζές) ερωτήσεις αλλά είναι η πρώτη φορά που ενδιαφέρομαι να πάρω συσκευή εκτός lg ή Samsung κ έχω απορίες πολλές. Επίσης είναι η πρώτη φορά που κοιτάω για δικαρτο.

 

Εχω μόνο μια σιμ της Cosmote. Πρέπει να την βάλω στην πρώτη θέση ή δεν έχει σημασία;

 

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Καλησπέρα. Αν λειτουργεί η υπηρεσία δεν το έχω δοκιμάσει, όντως. Ούτε ένδειξη μου έχει βγάλει στο notification/status bar πάνω. Το ότι το σήμα είναι στα αριστερά ειλικρινά δεν το γνωρίζω. Έτσι είναι από το εργοστάσιο μάλλον εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν λειτουργεί η υπηρεσία δεν το έχω δοκιμάσει, όντως. Ούτε ένδειξη μου έχει βγάλει στο notification/status bar πάνω. Το ότι το σήμα είναι στα αριστερά ειλικρινά δεν το γνωρίζω. Έτσι είναι από το εργοστάσιο μάλλον εμένα.

 

που το είδε το σήμα κινητής στα δεξιά???????? Από καθρέπτη θα το έβλεπε.... ΣΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρη η επιλογή του Γερμανού! Σήμερα εκτόξευσε την τιμή στα 269 με 64GB. Οπότε μονόδρομος η αγορά από Πλαίσιο 249 και 128GB. Όσο βέβαια υπάρχει ακόμα η σχετική προσφορά με αυτήν την τιμή. Η έκδοση με τα 64GB φλερτάρει στα σκρουτζομάγαζα να πέσει κάτω από το ψυχολογικό όριο των 200 ευρώ και ο Γερμανός τραβάει την ανηφόρα. Να υποθέσω είναι οι ίδιες συσκευές με απλή προσθήκη διπλάσιας μνήμης ή υπάρχουν κι άλλα ανομολόγητα μυστικά στα έγκατα του τηλεφώνου?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρη η επιλογή του Γερμανού! Σήμερα εκτόξευσε την τιμή στα 269 με 64GB. Οπότε μονόδρομος η αγορά από Πλαίσιο 249 και 128GB. Όσο βέβαια υπάρχει ακόμα η σχετική προσφορά με αυτήν την τιμή. Η έκδοση με τα 64GB φλερτάρει στα σκρουτζομάγαζα να πέσει κάτω από το ψυχολογικό όριο των 200 ευρώ και ο Γερμανός τραβάει την ανηφόρα. Να υποθέσω είναι οι ίδιες συσκευές με απλή προσθήκη διπλάσιας μνήμης ή υπάρχουν κι άλλα ανομολόγητα μυστικά στα έγκατα του τηλεφώνου?

Ναι διαφορα δεν εχουν,θα αναιβασει και το plaisio......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το πρόλαβα το κινητό με την προσφορά.... Για κάποιο λόγο δεν άνοιξε σήμερα ο Γερμανός της περιοχής μου. Συν ότι βλέπω πως ανέβηκε η τιμή του.

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα το από το Πλαίσιο το 128 GB αν είναι ακόμα στα 249€ ή από σκρουτζομάγαζα που παίζει σήμερα λίγο πάνω από τα 200€. Εγώ πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι το Πάσχα λόγω οικονομικών...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω σε λίγο στο πλαίσιο να το δω από κοντά. Ας μου πει κάποιος που το έχει πάρει από κει αν του λειτουργεί το WiFi calling. Σαν επιλογή υπάρχει στις ρυθμίσεις αλλά το βλέπετε στην status bar?

Δυστυχώς είναι κάτι που μου χρειάζεται γιατί εδώ που μένω έχω μηδενικό σήμα κινητής.

 

Από πλαίσιο είναι ευρωπαϊκό;;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω σε λίγο στο πλαίσιο να το δω από κοντά. Ας μου πει κάποιος που το έχει πάρει από κει αν του λειτουργεί το WiFi calling. Σαν επιλογή υπάρχει στις ρυθμίσεις αλλά το βλέπετε στην status bar?

Δυστυχώς είναι κάτι που μου χρειάζεται γιατί εδώ που μένω έχω μηδενικό σήμα κινητής.

 

Από πλαίσιο είναι ευρωπαϊκό;;

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

 

NAI

WIFICALL COSMOTE ΟΚ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα κρατηση στον γερμανο στα 229 παραλαβη απο καταστημα αλλα επειδη εχω το mi8 lite λεω να μην το παρω αν δεν πουλησω πρωτα το δικο μου κινητο.ετσι και αλιως εχω 7 ημερες περιθωριο για να το παραλαβω
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε με το update ρε παιδια.... που ειναι??????? ερχεται - ερχεται και αναβάθμιση δεν βλέπουμε...

υπαρχει τροπος να το παρω χειροκινητα εκτος ota?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα έχει έρθει, προφανώς γιατί είμαι με δύο κάρτες της Vodafone...

 

Εχει σημασια τι καρτα εχεις? Δεν νομιζω. Εγω cosmote εχω αναβαθμιση δεν ειδα . εχω το 4/128 JSN L21 αλλα δεν νομιζω ουτε αυτο να παιζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...