Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μέγεθος

160.4 x 76.6 x 7.8 mm, 175g

 

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

 

Οθόνη

6.5" 1080 x 2340, 19.5:9 ratio

 

OS

Android 8.1 Oreo, EMUI 8.2

 

Chipset

Hisilicon Kirin 710

CPU (4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)

GPU Mali-G51 MP4

 

Μνήμη

RAM 4GB, Storage 64GB ή RAM 6GB, Storage 128GB

επέκταση με microSD έως 256GB (dedicated slot)

 

Κάμερα

Dual Camera 20 MP (f/1.8) + 2MP, Led Flash, PDAF

Front Camera 16 MP, f/2.0

 

Συνδεσιμότητα

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac

bluetooth 4,2

GPS με A-GPS, GLONASS, BDS

micro USB 2.0 connector

 

Αισθητήρες

Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

 

Μπαταρία

Μη αφαιρούμενη Li-Po 3750 mAh με Fast charging

 

http://content.myphone.gr/photo/full/71725/honor-8x-8x-max-2.jpg

 

http://content.myphone.gr/photo/full/72781/honor-8x-4.jpg

 

http://content.myphone.gr/photo/full/72780/honor-8x-3.jpg

 

http://content.myphone.gr/photo/full/72779/honor-8x-1.jpg

 

http://content.myphone.gr/photo/full/72778/honor-8x-2.jpg

 

SLOW-MO VIDEO SAMPLES

 

[ame]

[/ame]

 

[ame]

[/ame]

 

[ame]

[/ame]

 

[ame]

[/ame]

 

[ame]

[/ame] Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αν δεν έχει αισθητά βελτιωμένη κάμερα σε σχέση με το 7x, τότε δεν υπάρχει λόγος να το προτιμήσει κάποιος εναντίον των υπάρχοντων xiaomi

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kανένα νέο για την ΄΄global έκδοση΄΄ , κυκλοφορία , τιμές και αν θα βγει και με 6gb ή μόνο με 4gb ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για το μεγαλο αδελφακι του το 8x max ξερουμε αν θα ελθει ελλαδα? το εχει κανείς? το βρηκα

στο παρακατω site

https://www.fasttech.com/category/0/search/-/p/0?f=-&keywords=honor+8x+max&sort=p1

Link to comment
Share on other sites

για το μεγαλο αδελφακι του το 8x max ξερουμε αν θα ελθει ελλαδα? το εχει κανείς? το βρηκα

στο παρακατω site

https://www.fasttech.com/category/0/search/-/p/0?f=-&keywords=honor+8x+max&sort=p1

 

Χωρίς Β20.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Kανένα νέο για την ΄΄global έκδοση΄΄ , κυκλοφορία , τιμές και αν θα βγει και με 6gb ή μόνο με 4gb ?

Τι εννοείς global έκδοση? Απ όσο βλέπω στο site της honor και στο amazon κυκλοφόρησε σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες η έκδοση honor 8x με 4GB. Με 128gb η τιμή παίζει στα 270-280€, η 64gb είναι πιο φθηνή.

Αυτό που με μπέρδεψε είναι ότι στην Ιταλία κυκλοφόρησε ως honor view 10 lite με 128gb, ενώ σε όλες τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες ως honor 8x. Πάντως είναι πολύ καλή περίπτωση.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς global έκδοση? Απ όσο βλέπω στο site της honor και στο amazon κυκλοφόρησε σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες η έκδοση honor 8x με 4GB. Με 128gb η τιμή παίζει στα 270-280€, η 64gb είναι πιο φθηνή.

Αυτό που με μπέρδεψε είναι ότι στην Ιταλία κυκλοφόρησε ως honor view 10 lite με 128gb, ενώ σε όλες τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες ως honor 8x. Πάντως είναι πολύ καλή περίπτωση.

αναφέρομαι στην έκδοση με 6gb αν θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αναφέρομαι στην έκδοση με 6gb αν θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη

Απ όσο έχω δει δεν πωλείται πουθενά Ευρώπη προς το παρόν αυτή η έκδοση, μόνο με 4gb.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρα σήμερα το απόγευμα. Πραγματικά φαίνεται να είναι απίστευτο σαν συσκευή. Έχω ξεκινήσει να το ανακαλύπτω αλλά το πάω αργά αργα. Νομίζω πως αξίζει τα λεφτά του και με. Το παραπάνω.

Αγορά από Γερμανό με 2 χρόνια εγγύηση. Αρκετά γρήγορο και σβέλτο στη λειτουργία του. Ωραία οθόνη με έντονα χρώματα.

Η συσκευασία περιλάμβανε και θήκη προστασίας (όχι τίποτα το ιδιαίτερο) σιλικόνης διάφανη. Επίσης το κινητό εργοστασιακά έχει στην οθόνη ζελατίνα προστασίας την οποία και δεν έβγαλα.

Τις επόμενες μέρες θα προσπαθήσω να γράψω περισσότερες πληροφορίες για όσους ενδιαφέρονται.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρα σήμερα το απόγευμα. Πραγματικά φαίνεται να είναι απίστευτο σαν συσκευή. Έχω ξεκινήσει να το ανακαλύπτω αλλά το πάω αργά αργα. Νομίζω πως αξίζει τα λεφτά του και με. Το παραπάνω.

Αγορά από Γερμανό με 2 χρόνια εγγύηση. Αρκετά γρήγορο και σβέλτο στη λειτουργία του. Ωραία οθόνη με έντονα χρώματα.

Η συσκευασία περιλάμβανε και θήκη προστασίας (όχι τίποτα το ιδιαίτερο) σιλικόνης διάφανη. Επίσης το κινητό εργοστασιακά έχει στην οθόνη ζελατίνα προστασίας την οποία και δεν έβγαλα.

Τις επόμενες μέρες θα προσπαθήσω να γράψω περισσότερες πληροφορίες για όσους ενδιαφέρονται.

 

Καλορίζικο ! ! !

Πες μας ειδικά για το θέμα κάμερας , πως πάει σε πρωινές και βραδυνές λήψεις και με κάποια δείγματα αν είναι δυνατόν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χθες παρήγγειλα το μπλε απο Γερμανό. Μου έστειλαν mail πριν καμια ωρα οτι εφυγε απ την αποθήκη. Αυριο λογικα θα με ειδοποιήσουν να παω να το παρω γιατί εβαλα επιλογή για παραλαβή απ το κατάστημα της περιοχής μου. Ηθελα μεγαλη οθονη σε μαζεμενο μεγεθος και νομιζω ειναι η μονη (σε λογικη τιμη...) επιλογη. Πρώτη φορα παιρνω Honor, για να δούμε...

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ! ! !

Πες μας ειδικά για το θέμα κάμερας , πως πάει σε πρωινές και βραδυνές λήψεις και με κάποια δείγματα αν είναι δυνατόν

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Κοίτα ειδικός δεν είμαι στις φωτογραφίες (συνήθως τα έχω όλα στο αυτόματο) αλλά τις επόμενες ημέρες θα ασχοληθώ με την κάμερα και θα ανεβάσω φωτογραφίες για να ρίξετε μια ματιά τι κάνει ο φακός του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει gestures navigation?

 

Αν είναι αυτό που ανακάλυψα με μια γρήγορη αναζήτηση στο Google ''ναι''.

Αν θέλεις όμως γράψε τι ακριβώς κάνει αυτό ώστε να σου απαντήσω σίγουρα στην ερώτησή σου!

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το έχω στα χέρια μου. Με λιγότερες από 24 ώρες χρήση σημειώνω τα παρακάτω:

1. Η μπαταρία δεν τελειώνει με τίποτα (Συνέχεια ανοιχτά τα data, το WiFi, Face Unlock, αρκετή ομιλία και πολλές ώρες ανοιχτή η οθόνη... μιας κι ακόμα είναι καινούριο και το ψάχνω).

2. Οι φωτογραφίες είναι ευκρινάστατες σε σημείο που απορώ πώς μπορεί ένα κινητό να έχει τόσο καλό αισθητήρα! Μιλώ για φωτογραφίες τραβηγμένες ημέρα, νύχτα δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

3. Βολεύει απίστευτα που μπορείς κάτω να έχεις ένα μόνο κουμπί για την πλοήγηση.

4. Είναι πάρα πολύ όμορφο (έχω το μπλε).

5. Lagαρίσματα και διάφορα τέτοια δεν υπάρχουν...

6. Προερχόμενος από το Honor 5C η εγκατάσταση των εφαρμογών από το παλιό στο Honor 8X έγινε σε πέντε λεπτά με την ειδική εφαρμογή που έχει και δεν χρειάστηκε ούτε κωδικούς να βάλω σε εφαρμογές κλπ. (Κράτησε τα πάντα, SMS, ήχους κλήσης κλπ.)

7. Η οθόνη είναι τόσο όμορφη που δεν χορταίνει κανείς να την κοιτάζει.

8. Τα υπόλοιπα... συν τω χρόνω (για να προλάβω να το δοκιμάσω)

 

Για απορίες είμαι διαθέσιμος, αλλά δεν μπαίνω πολύ συχνά οπότε... αν υπάρχει κάτι που θέλετε να με ρωτήσετε ίσως αργήσω λίγο να σας απαντήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το έχω στα χέρια μου. Με λιγότερες από 24 ώρες χρήση σημειώνω τα παρακάτω:

1. Η μπαταρία δεν τελειώνει με τίποτα (Συνέχεια ανοιχτά τα data, το WiFi, Face Unlock, αρκετή ομιλία και πολλές ώρες ανοιχτή η οθόνη... μιας κι ακόμα είναι καινούριο και το ψάχνω).

2. Οι φωτογραφίες είναι ευκρινάστατες σε σημείο που απορώ πώς μπορεί ένα κινητό να έχει τόσο καλό αισθητήρα! Μιλώ για φωτογραφίες τραβηγμένες ημέρα, νύχτα δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

3. Βολεύει απίστευτα που μπορείς κάτω να έχεις ένα μόνο κουμπί για την πλοήγηση.

4. Είναι πάρα πολύ όμορφο (έχω το μπλε).

5. Lagαρίσματα και διάφορα τέτοια δεν υπάρχουν...

6. Προερχόμενος από το Honor 5C η εγκατάσταση των εφαρμογών από το παλιό στο Honor 8X έγινε σε πέντε λεπτά με την ειδική εφαρμογή που έχει και δεν χρειάστηκε ούτε κωδικούς να βάλω σε εφαρμογές κλπ. (Κράτησε τα πάντα, SMS, ήχους κλήσης κλπ.)

7. Η οθόνη είναι τόσο όμορφη που δεν χορταίνει κανείς να την κοιτάζει.

8. Τα υπόλοιπα... συν τω χρόνω (για να προλάβω να το δοκιμάσω)

 

Για απορίες είμαι διαθέσιμος, αλλά δεν μπαίνω πολύ συχνά οπότε... αν υπάρχει κάτι που θέλετε να με ρωτήσετε ίσως αργήσω λίγο να σας απαντήσω :)

 

NFC έχει;;

3.5 mm Jack????

FMRadio??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Model L21, όχι L29

(Δεν ξέρω καν τι είναι αυτό...)

 

Το μοντέλο, global είναι το L21 στην προκειμένη περίπτωση.

Στο Banggood με κουπόνι το L21 4/128 στα 257 € αλλά preorder με ημερομηνία αποστολής από 20-11

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε, εχτε προσβαση σε παραπανω απ τα 5 themes που εχει το κινητο ή μονο αυτα ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο, global είναι το L21 στην προκειμένη περίπτωση.

Στο Banggood με κουπόνι το L21 4/128 στα 257 € αλλά preorder με ημερομηνία αποστολής από 20-11

 

Πολύ καλή τιμή, νομίζω, για το 4/128.

Αλλά ....θα παραλάβεις από.... Χριστούγεννα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...