Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, cmvr said:

Ο μόνος λόγος που πληρώνω ακόμα δύο συμβόλαια στην Cosmote και στη Vodafone είναι αυτός ότι υπάρχουν περιοχές που δεν τις καλύπτει σωστά η κάθε εταιρεία και δεν μιλάω μόνο για 20 mbps που κάνεις μία χαρά τη δουλειά σου αλλά και για πολύ πολύ πολύ χαμηλές ταχύτητες. Αν δεν τα χρειαζόμουν για τη δουλειά με οποιαδήποτε εταιρεία θα ήμουν okay ακόμα και με μόνοψηφιες για αποκλειστική χρήση στο κινητό.

Σιγά-σιγά μέσα στην επόμενη διετία πιστεύω ότι όλες θα έχουν καλύψει τα πάντα η σχεδόν τα πάντα τουλάχιστον. 

Το θέμα είναι ότι πληρώνω 55€ το unlimited και 32€ την 50αρα από αστικό που στην καλύτερη με τάμα στην Παναγία της Τήνου φτάνει τα 25. Τους παίρνω για προσφορά και δεν ρίχνουν τις τιμές. Στο τσακ ήμουν να κάνω το συμβόλαιο στη vf με 15€ το unlimited αλλά στο internet του σπιτιού έχει μόνο adsl.  Μάλλον θα πάω προς nova. Μου έκαναν προσφορά 58€ 3 κινητά. Ένα με unlimited 2GB, ένα με 6GB και το δικό μου απεριόριστο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nickchris36 said:

Του Αγίου φουφουτου..🤣🤣🤣🤣🤣

Όχι όχι θα αναβαθμίσουν μέσα στην επόμενη διετία έτσι κι αλλιώς όμως θα χάσουν από το space mobile μέσα στην επόμενη διετία 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote με χιλιάδες κόσμου στο κέντρο της Κοζάνης ανταποκρίθηκε αξιοπρεπέστατα και χθες βράδυ στο πάρτυ νεολαίας και σήμερα στην παρέλαση. ΟΜΩΣ.... Ήθελες οπωσδήποτε κινητό με 5g ή έστω 4g+. Φίλος με site που προσπάθησε να στριμάρει την παρέλαση με ένα απλό modem 4g έφαγε τρελή ήττα...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nickchris36 said:

Του Αγίου φουφουτου..🤣🤣🤣🤣🤣

Άλλος άγιος μου ήρθε αλλά ας μη μιλήσω😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Όχι όχι θα αναβαθμίσουν μέσα στην επόμενη διετία έτσι κι αλλιώς όμως θα χάσουν από το space mobile μέσα στην επόμενη διετία 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Αυτό είναι το μόνο βέβαιο!!!🥳🤣

Just now, Gv2008 said:

Άλλος άγιος μου ήρθε αλλά ας μη μιλήσω😂😂😂

Κοινώς των Αγίων και των 2 ανήμερα!!🤣🤣🤣🤣🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gv2008 said:

Το θέμα είναι ότι πληρώνω 55€ το unlimited και 32€ την 50αρα από αστικό που στην καλύτερη με τάμα στην Παναγία της Τήνου φτάνει τα 25. Τους παίρνω για προσφορά και δεν ρίχνουν τις τιμές. Στο τσακ ήμουν να κάνω το συμβόλαιο στη vf με 15€ το unlimited αλλά στο internet του σπιτιού έχει μόνο adsl.  Μάλλον θα πάω προς nova. Μου έκαναν προσφορά 58€ 3 κινητά. Ένα με unlimited 2GB, ένα με 6GB και το δικό μου απεριόριστο.

Είπαμε ότι βολεύει τον καθέναν απλά καλό είναι την κουβέντα να την κάνουμε στους διαξιφισμούς για να μη χαλάσουμε τη θεματολογία το συγκεκριμενο τοπικ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Είπαμε ότι βολεύει τον καθέναν απλά καλό είναι την κουβέντα να την κάνουμε στους διαξιφισμούς για να μη χαλάσουμε τη θεματολογία το συγκεκριμενο τοπικ.

Σωστά. Θα ήθελα στο θέμα αυτό τη γνώμη σου. Στους διαξιφισμούς για τα συμβόλαια δεν γίνονται αυτές οι συζητήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν και χειρότερα!🥳🤣🥳🤣

Ένα τεράστιο Band 20 πλανάται πάνω από τη Χώρα!🥳🤣

Μια χαρά είστε στην Αττική!

 

Screenshot_20230226_201608_Chrome.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bbbb said:

Η Cosmote με χιλιάδες κόσμου στο κέντρο της Κοζάνης ανταποκρίθηκε αξιοπρεπέστατα και χθες βράδυ στο πάρτυ νεολαίας και σήμερα στην παρέλαση. ΟΜΩΣ.... Ήθελες οπωσδήποτε κινητό με 5g ή έστω 4g+. Φίλος με site που προσπάθησε να στριμάρει την παρέλαση με ένα απλό modem 4g έφαγε τρελή ήττα...

Εντάξει φίλε τώρα με ξεπερνάει το ότι πλέον που έχουν βγει πολύ φθηνές 5g συσκευές στην αγορά να συζητάμε για τηλέφωνα που δεν έχουνε 5g 😀

Και η Cosmotαρα μου που έχω σε 4g σε πάρα πολλά σημεία είναι για τα πανηγύρια. Όταν πέφτει άπο n78 σε 4G παθαίνω πολιτισμικό σοκ είναι σαν να τρέχω με f16 με 2 mach (2 450 km/h) και ξαφνικά να πηγαίνω με 25 km ανά ώρα με ταχύτητες τρακτέρ   🤣🤣🤣🤣 

Το πρόβλημα είναι ότι όταν έχω συνδεδεμένο το λάπτοπ τότε φαίνονται από το κινητό αδιάφορο

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nickchris36 said:

Παιδιά υπάρχουν και χειρότερα!🥳🤣🥳🤣

Ένα τεράστιο Band 20 πλανάται πάνω από τη Χώρα!🥳🤣

Μια χαρά είστε στην Αττική!

 

Screenshot_20230226_201608_Chrome.jpg

Με 5G και 0 γραμμές; Καλύτερα B20

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Με 5G και 0 γραμμές; Καλύτερα B20

Σε αυτό δεν έχεις αδικο...

Τους κράζω ναι που έχουν.αφησει ολόκληρες περιοχές της χώρας με μπαντ 20 μόνο αλλά πάλι καλά που υπάρχουν και αυτές και έχουμε 4g.🙂

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψή σας στο θέμα σύγκρισης συμβολαίων στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gv2008 said:

Σωστά. Θα ήθελα στο θέμα αυτό τη γνώμη σου. Στους διαξιφισμούς για τα συμβόλαια δεν γίνονται αυτές οι συζητήσεις;

Αν είναι θέμα συμβολαίων στο αντίστοιχο θέμα με το συμβόλαιο και αν είναι θέμα δικτύου σύγκριση αντίστοιχο θέμα με το καλύτερο δίκτυο

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Αν είναι θέμα συμβολαίων στο αντίστοιχο θέμα με το συμβόλαιο και αν είναι θέμα δικτύου σύγκριση αντίστοιχο θέμα με το καλύτερο δίκτυο

Για το συμβόλαιο που σκέφτομαι να κάνω στη NOVA. Έχω γράψει εκεί 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε πιο πριν η Χαλκιδική, η cosmote σε κάποια σημεία που ήταν φουλ προβληματική, πλέον βαράει 800αρια και κάποιες φορές κοντά στο Gbps....
Όχι παντού, αλλά σε αρκετές περιοχές εντός οικισμών πλέον και στο πρώτο και στο δεύτερο πόδι. Έχει όμως ακόμα νεκρά σημεία που δεν βγάζεις καν κλήση


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rebel1 said:

Επειδή αναφέρθηκε πιο πριν η Χαλκιδική, η cosmote σε κάποια σημεία που ήταν φουλ προβληματική, πλέον βαράει 800αρια και κάποιες φορές κοντά στο Gbps....
Όχι παντού, αλλά σε αρκετές περιοχές εντός οικισμών πλέον και στο πρώτο και στο δεύτερο πόδι. Έχει όμως ακόμα νεκρά σημεία που δεν βγάζεις καν κλήση


Sent from my iPad using Tapatalk

Πολύγυρο ξέρουμε πως παίζει?

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Πολύγυρο ξέρουμε πως παίζει?

Στο κέντρο είναι το κτίριο του ΟΤΕ, οπότε καταλαβαίνεις... Μάλιστα έτυχε πριν λίγες μέρες και πέρασα για κάποιο λόγο και μου έπιασαν την πάρλα να πάω τις δύο γραμμές νόβα που έχω.... Αλλά δεν έδιναν τιμή καλύτερη από την νόβα. Ήθελαν και σταθερό...

Στην είσοδο από κάτω μεριά όχι τόσο καλά, από την πάνω μεριά που είναι το νοσοκομείο κλπ, είναι σε καλή κατάσταση το δίκτυο.
Επειδή ανέβηκα και Ταξιάρχη πάνω στο βουνό και περπάτησα, πχ στην απολυμενη πέτρα, έχει 5g...

Και σε άλλα σημεία μέσα στο δάσος πιάνει αρκετά καλά, όχι παντού κι είναι λογικό. Σίγουρα βοηθά ότι τα δέντρα αυτή την εποχή είναι ξερά, δεν έχει πράσινο, αν βρεθώ μετά την άνοιξη που θα αρχίσει να πρασινίζει η φύση, δεν νομίζω να έχει την ίδια κάλυψη.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rebel1 said:


Στο κέντρο είναι το κτίριο του ΟΤΕ, οπότε καταλαβαίνεις... Μάλιστα έτυχε πριν λίγες μέρες και πέρασα για κάποιο λόγο και μου έπιασαν την πάρλα να πάω τις δύο γραμμές νόβα που έχω.... Αλλά δεν έδιναν τιμή καλύτερη από την νόβα. Ήθελαν και σταθερό...

Στην είσοδο από κάτω μεριά όχι τόσο καλά, από την πάνω μεριά που είναι το νοσοκομείο κλπ, είναι σε καλή κατάσταση το δίκτυο.
Επειδή ανέβηκα και Ταξιάρχη πάνω στο βουνό και περπάτησα, πχ στην απολυμενη πέτρα, έχει 5g...
emoji23.png
Και σε άλλα σημεία μέσα στο δάσος πιάνει αρκετά καλά, όχι παντού κι είναι λογικό. Σίγουρα βοηθά ότι τα δέντρα αυτή την εποχή είναι ξερά, δεν έχει πράσινο, αν βρεθώ μετά την άνοιξη που θα αρχίσει να πρασινίζει η φύση, δεν νομίζω να έχει την ίδια κάλυψη.


Sent from my iPad using Tapatalk

Κατάλαβα.. άρα όχι και τόσο επαρκή κάλυψη μόνο κεντρικά στο κτίριο και από πάνω στο Νοσοκομείο.

Μόνο μια κεραία έχει στον Πολύγυρο στον ΟΤΕ?

 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κι ένας πιο ειδήμων, πόσο εύκολο είναι να καλύψεις κατοικημένες περιοχές με υψομετρικες διαφορές. Είναι; Νομίζω τα επίπεδα είναι πολύ πιο εύκολα


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rebel1 said:

Ας μας πει κι ένας πιο ειδήμων, πόσο εύκολο είναι να καλύψεις κατοικημένες περιοχές με υψομετρικες διαφορές. Είναι; Νομίζω τα επίπεδα είναι πολύ πιο εύκολα


Sent from my iPad using Tapatalk

Ε ναι λογικό αυτό.. Αλλά όπως και να έχει είναι πρωτεύουσα Νομού.

Τι στο καλό.. 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, rebel1 said:

Ας μας πει κι ένας πιο ειδήμων, πόσο εύκολο είναι να καλύψεις κατοικημένες περιοχές με υψομετρικες διαφορές. Είναι; Νομίζω τα επίπεδα είναι πολύ πιο εύκολα


Sent from my iPad using Tapatalk

Θεωρώ ότι οι περιοχές με υψόμετρικες διάφορες είναι πιο εύκολες γιατί απομονώνεις τις κυψέλες πιο εύκολα…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rebel1 said:

Επειδή αναφέρθηκε πιο πριν η Χαλκιδική, η cosmote σε κάποια σημεία που ήταν φουλ προβληματική, πλέον βαράει 800αρια και κάποιες φορές κοντά στο Gbps....
Όχι παντού, αλλά σε αρκετές περιοχές εντός οικισμών πλέον και στο πρώτο και στο δεύτερο πόδι. Έχει όμως ακόμα νεκρά σημεία που δεν βγάζεις καν κλήση


Sent from my iPad using Tapatalk

Τώρα βαράει καλοκαίρι με κόσμο να δούμε το βαράει τώρα όλα είναι τούρμπο χωρίς τουρίστες 😀

Πολυγύρο είχε το παλιό δίκτυο τον Ιούλιο που πέρασα χάλι ήταν με πολύ χαμηλές ταχύτητες και παλαιό δίκτυο αναβάθμισαν τώρα ;

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πλατεία Αγίας Τριάδας, στην Πεντέλη. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο για Cosmote, αλλά αφού το έκανα, το ανεβάζω. 😝 Είχε πολύ κόσμο πάντως. 

Screenshot_2023-02-26-13-20-54-803_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-02-26-13-20-58-839_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MitsosDaBest13 said:

Πλατεία Αγίας Τριάδας, στην Πεντέλη. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο για Cosmote, αλλά αφού το έκανα, το ανεβάζω. 😝 Είχε πολύ κόσμο πάντως. 

Screenshot_2023-02-26-13-20-54-803_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-02-26-13-20-58-839_cz.mroczis.netmonster.jpg

Ωραιότατο,μια χαρά είναι!!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Πλατεία Αγίας Τριάδας, στην Πεντέλη. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο για Cosmote, αλλά αφού το έκανα, το ανεβάζω. 😝 Είχε πολύ κόσμο πάντως. 

Screenshot_2023-02-26-13-20-54-803_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-02-26-13-20-58-839_cz.mroczis.netmonster.jpg

Για n28 700αρα τούρμπο είναι

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...