Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, CosMap said:

 οποίος περάσει στο κομμάτι Χαλκηδόνα - Θεσσαλονίκη ας κάνει ένα cellmapper να κατεβάσει και τις υπόλοιπες συχνότητες. Ευχαριστώ.

Αύριο που θα περάσω από τις άλλες δύο, θα "μαρκαρω" κι αυτήν. 

Αν θυμηθώ ίσως κάνω και τεστ ταχύτητας! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, CosMap said:

Ωραίος 🙂

Αν είδες το πρωί έγινε ήδη στο Πρόχωμα. Ελπίζω να τελείωσε και το Αγιονέρι.

Έπρεπε να "φύγω" από την Cosmote για να κουνήσουν τον ποπό τους. Ήταν και η συμπεριφορά τους

-"δεν έχουμε στο πρόγραμμα καμιά αναβάθμιση στην περιοχή"

-τι να κάνω εγώ που δεν έχω κάλυψη;

-"αυτό είναι και τι να κάνουμε;" 

Τι να κάνω και εγώ; την έκανα. Χαλάλι σε όσους έμειναν! 

Υ. Γ. Αυτό που σκέφτομαι καμιά φορά (με δεδομένο ότι όλες φάνηκαν ανάξιες λόγου), είναι μήπως έπρεπε να δεχτώ όταν μου έκανε πρόταση ή vodafone να ρίξει το πάγιο στα 25€ το μήνα (στο unlimited αναφέρομαι), γράφω "σκέφτομαι καμιά φορά", αν αναβαθμίσει θα γράφω "μετανιώνω" αντί για "σκέφτομαι". 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ο κακός χαμός από αναβαθμίσεις στη Χαλκιδική και στη Δυτική Ελλάδα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CosMap said:

🙂

🤔 Με τι προφίλ θες να περάσω, 2g, 4g, 5g;

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CosMap said:

B1 pci 111 για το 1342 το βλέπω στην Θεσσαλονίκη να έχει γίνει γιατί επειδή υπάρχει και ως 3463 όχι δεν έχει αλλάξει κάτι εδώ. Το 1342 είναι κοντά στην Πυλαία προς Τούμπα. 🙂

 

Θα πάω να το δω εγώ αυτιο αν προλάβω 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgebad said:

Θα πάω να το δω εγώ αυτιο αν προλάβω 

Μη τρέχω και από την άλλη μεριά μέσα στην βροχή... 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, andreasomageiras said:

Μη τρέχω και από την άλλη μεριά μέσα στην βροχή... 😁

Μένω εγώ κέντρο μακάρι να πάρει μπρος η κοσμπτε και να έχουμε να κάνουμε βόλτες με cellmapper 😌

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, CosMap said:

Τις τελευταίες ώρες βλέπω πολλά καινουργια pci σε Β1 κάτι μαζικό γίνεται. Περισσότερα σε λίγο.

Λες να ήρθαν έιτελους Θεσσαλονίκη ; Αναμένουμε . Πάντως κέντρο τα micro ακόμα με 4G είναι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CosMap said:

Αυτά προς το παρόν τα εντοπίζω και στο χωριό και στην Νάουσα που ανέβηκα πριν. Μόνο από κοντά μπορεί να τα καταχωρήσει στον χάρτη.

410 -> 3659
190 -> 1005
216 -> 1219
374 -> 1004
439 -> 1721 ή 1085
490 -> 1511
331 -> 3436
191 -> 1544

Edit: Ειδικά την Σίνδο 1005 την περίμενα πώς και πώς γιατί στο παλιό δίκτυο έπαιζε το Β7 μια ήδη τεράστια εμβέλεια τώρα με το που αυξήσουν την ισχύ σε λίγες μέρες όπως κάνουν σιγά σιγά σε όλες τις κεραίες θα ξεσκίζει! 🙂

Το Πρόχωμα 1340 πριν με το παλιό δίκτυο έδινε με το ζόρι 10 χιλιόμετρα και τώρα το βλέπω για πλάκα στα 50 χιλιόμετρα σε ευθεία και ακόμα μακρύτερα στην Νάουσα το βγάζω για πλάκα στα -104dBm 🙂

 

Σχετικά με την micro 933 στο hb body στο βι.πε. Σίνδου

https://www.google.com/maps/place/HB+BODY+SA+-+Headquarters,+ΔΑ+13+9,+Σίνδος+570+22/@40.6897686,22.799994,17z/data=!4m6!3m5!1s0x14a8254c00000001:0xcdd6d0f8fc5d5010!8m2!3d40.6897686!4d22.799994!16s/g/11g_93thh

@andreasomageiras όταν φτάσεις ακριβώς εκεί και δεν δεις να γράφει 933 πρέπει να γίνει flight mode Τσακ Τσακ και μετά πρέπει να το δείξει έστω για λίγο για να το γράψει γιατί με γύρω γύρω 5G πλέον αναρωτιέμαι αν θα το πιάσει! Το καλό είναι ότι εσύ όταν έρχεσαι από Πολύκαστρο βλέπεις στα αριστερά σου το Αγιονέρι, στα δεξιά σου το Πρόχωμα και καθώς πας για Θεσσαλονίκη βλέπεις και το κτίριο ΟΤΕ του Αγχιάλου πριν την Σίνδο στα δεξιά σου καθώς και τα Διαβατά. Το πολύ πολύ αν όντως βλέπω ότι είναι και το κτίριο του ΟΤΕ της Χαλκηδόνας μέσα σύμφωνα με τα pci ίσως στην επιστροφή να περάσεις από Χαλκηδόνα και μετά Κουφάλια και προς τα πάνω. Δεν ξέρει κανείς αν έχει ανοίξει η micro 3995 ή αν θα τελειώσει μέχρι το Πάσχα! Τώρα θυμήθηκα και τον κόμβο του Καλοχωρίου που είναι κι εκεί για μια νέα κεραία 3767 μακάρι να έχει γίνει κι αυτή έτοιμη εκτός αν θα τελειώσει πιο μετά.

Όπως και να έχει θα χρειαστούν κάποιες γυρες ακόμα όσο περνάει ο καιρός γιατί υπάρχει κινητικότητα.

Απο "πάνω" προς Κουφάλια, Χαλκηδόνα, Γέφυρα, Άι Θανάσ',κατεβαίνω, οπότε όλα στο δρόμο μου θα τα έχω. 

Το Πρόχωμα αν θες στο γυρισμό κάνω στροφή δεξιά στην Γέφυρα, Πρόχωμα, Κουφάλια και προς τα "πάνω" 😁

Πες μου τι σε βολεύει, το πρωί θα φύγω πρωί 😁... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CosMap said:

Περιμένουμε τον Γενάρη που όλοι περιμένουν κι εσύ κράζεις τα μέρη μας; Δε λες πάλι καλά που ήρθαν Θεσσαλονίκη; Βασικά τι δουλειά έχεις με iphone εδώ πέρα; 😂 Σαν το android δεν έχει.

Είπα εγώ ποτέ ότι τελειώσαμε με το θέμα 5G και να κάνεις σύνδεση Cosmote;

Λοιπόν ακόμα 3 κεραίες:

393 -> 1156

350 -> 1148

137 -> 1009

@andreasomageiras στα Κουφάλια η νέα micro γράφει ότι είναι στην οδό Μάρκου Μπότσαρη δεν μπαίνεις ευθεία μέσα στα Κουφάλια έχει δρόμο δεξιά και μετράς 3 τετράγωνα παρακάτω και στρίβεις στο 3ο στενό ο δρόμος τερματίζει στα ΚΤΕΛ στην Μεβγαλ τα υπόλοιπα τα ξέρεις.

Καλημέρα σε όλους.

 

Στον γυρισμό. 

Μη τα ξεχάσω μόνο, κάτσε να σημειώσω... 😉

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

424 εμπρός πάρκινγκ 

 

Screenshot_2022-11-23-08-35-49-65_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CosMap said:

Περιμένουμε τον Γενάρη που όλοι περιμένουν κι εσύ κράζεις τα μέρη μας; Δε λες πάλι καλά που ήρθαν Θεσσαλονίκη; Βασικά τι δουλειά έχεις με iphone εδώ πέρα; 😂 Σαν το android δεν έχει.

Είπα εγώ ποτέ ότι τελειώσαμε με το θέμα 5G και να κάνεις σύνδεση Cosmote;

Λοιπόν ακόμα 3 κεραίες:

393 -> 1156

350 -> 1148

137 -> 1009

@andreasomageiras στα Κουφάλια η νέα micro γράφει ότι είναι στην οδό Μάρκου Μπότσαρη δεν μπαίνεις ευθεία μέσα στα Κουφάλια έχει δρόμο δεξιά και μετράς 3 τετράγωνα παρακάτω και στρίβεις στο 3ο στενό ο δρόμος τερματίζει στα ΚΤΕΛ στην Μεβγαλ τα υπόλοιπα τα ξέρεις.

Καλημέρα σε όλους.

 

Αναβαθμίστηκε η 1009 !? Επιτελους ρε παιδιά κάνουν κάτι στα δυτικα της πόλης . Αν προλάβω θα περάσω με cell mapper και θα βγάλω και μια φωτό . Ελπιζω να έχουν και n78 , από όσο ξέρω είναι αποθήκες του ΟΤΕ εκεί

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, CosMap said:

Στον χάρτη εμφανίστηκαν μόλις τώρα τα νέα αναβαθμισμένα:

1210 hyatt hotel κόμβο Θέρμης

Και 1503 στο βουνό του Λαναρη 🙂

τώρα αποκλείεται να μην έχει 5G η Ραιδεστός φίλοι μου 🙂

Κάποιος να πάει έστω με το 72 ΟΑΣΘ την διαδρομή από ΙΚΕΑ μέχρι Μηχανιώνα γιατί έχουν αλλάξει κι εκεί; Κάποιος με Cellmapper εννοώ. Ευχαριστώ.

Λοιπόν θα πας τώρα από άλλη διαδρομή:

https://www.google.com/maps/dir/40.6404794,22.9345852/40.7714053,22.577071/@40.7096848,22.7134806,11z/data=!4m3!4m2!3e0!5i1

@andreasomageiras στην έχω έτοιμη την διαδρομή θα γλιτώσεις και κίνηση στην πόλη. Έτσι θα μπορέσει να δει τα 1009, 3767, 1005, 1184, 1156, 1003, 1544 κλπ. Παίζει να καταγράψει και από απέναντι μεριά όπως Αγία Τριάδα αρκεί να είναι το 5G ενεργό πάντα 🙂

 

Ποιος είπε ότι δεν έχει 5G στη Ραιδεστό; Εγώ το έχω ήδη αναφέρει εδώ και μέρες.. Φυσικά έχει 5G.... και το απολαμβάνουμε απ'ότι βλέπεις....!!!

A6821BAA-493A-48F3-B9DF-59E29ACD7387.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CosMap said:

Το pci 410 δεν μου έρχεται από το Κλειδι Φλώρινας τελικά απλά μπήκε το ίδιο id από το Αγιονέρι; πήρε μπρος και δεν μπορώ ακόμα να το πιάσω στον χάρτη; Έρχεται το ίδιο περίπου δυνατά με το Πρόχωμα στην ίδια κατεύθυνση της κεραίας! (Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια άλλη εδώ κοντινή κεραία με το pci 410 οπότε μόνο καινούργια κεραία)

Και το 362 αντιστοιχεί στα ΚΤΕΛ 🙂 1167 για αυτό και @andreasomageirasισχύει η διαδρομή που σε έστειλα να τα πιάσεις 🙂

Καλημέρα.

Screenshot_2022-11-23-08-42-52-370_com.qtrun.QuickTest.thumb.jpg.452426ed101076c9fe3210f9155a7168.jpg

Από το ένα παράθυρο του σπιτιού μου και μόνο παραπάνω δε μπορώ να κάνω τίποτα. Μόνο από κοντά.

Και τα ΚΤΕΛ !? Μιλάμε για σταθμούς που μέρα μεσημέρι δίνουν είδη πάνω από 100mbps . Είχαν είδη 4χ4mimo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...