Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι δυνατόν. Ζούμε σε παράλληλο σύμπαν εδώ δεν εξηγείται. Τους ψεκες οι κεραίες τους αρρωσταίνουν, δεν ήταν ήδη άρρωστοι ψυχικά, αυτό τους πείραξε. Τι κατάντια Θεέ μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Είδηση θα είναι αν αγγίξουν την 3155 της Ξάνθης που έχω την εντύπωση πως υπολειτουργεί πλέον.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

103145 από φίλο με -113 σημα και 2CA 2Mimo


D8A18167-B81D-4196-8B9E-DB5200349E5A.thumb.jpeg.3ef6f9a3599d67a08b509f9fbc6e2d5b.jpeg

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Είδηση θα είναι αν αγγίξουν την 3155 της Ξάνθης που έχω την εντύπωση πως υπολειτουργεί πλέον.

Poco X3 Pro via Tapatalk


Θα πω τον φίλο μου να κάνει μια μέτρηση μόλις μπορέσει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πες του να σου στείλει και Netmonster. Έχω την εντύπωση ότι δεν παίζουν οι μπάντες 7 και 20 πλέον. Μόνο Β3.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ έκανα Micro όσα ξέρω ότι όντως είναι, δεν έχω την υπομονή να τα κοιτάξω όλα

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του έστειλα μήνυμα για την 3155. Λέει ότι τρώει όλο το αγγούρι για αυτό σέρνεται. Έχει όντως 3 και 7.

Σε αυτήν που είναι στο κτήριο του ΟΤΕ είδε και n28 είναι και η μόνη που κάνει κάτι σε ολόκληρη την πόλη. Το νότιο μέρος της πόλης ήταν που ήταν  με 2g τώρα με την 3155 σε αυτά τα χάλια έχει νεκρώσει και η λεωφόρος στρατού ώρες αιχμής με τις γνωστές απαράδεκτες ταχύτητες.

Κρίμα πάντως. Μόνο στο καρα κέντρο και στην βόλτα κάνει δουλίτσα στο 1/5 της πόλης δηλαδή.

Αυτός στο cellmaper που έβαλε τις macro της cosmote γιατί δεν έβαλε και τις macro των άλλων εταιριών στην πόλη ; Αφού ξέρει τι του γίνεται να τις ξεχωρίζει από τα χαρτιά τους.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πειράζω το Cellmapper στην Ξάνθη. Off-topic:Η Vodafone ολως περιέργως στα χαρτιά δεν έχει καμία κεραία Micro, ενώ επιφύλαξη για την 11679 τη Wind γιατί έχει πολύ μεγάλη κάλυψη για Micro.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, georgeavl3 said:

Εγώ πειράζω το Cellmapper στην Ξάνθη. Off-topic:Η Vodafone ολως περιέργως στα χαρτιά δεν έχει καμία κεραία Micro, ενώ επιφύλαξη για την 11679 τη Wind γιατί έχει πολύ μεγάλη κάλυψη για Micro.

Poco X3 Pro via Tapatalk


 

Κατάλαβα. Αύριο όπως και να έχει θα στείλει speedtest από την 3155 της Παναγίας και τα λοιπά. 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι και σύμφωνα με την άδεια παίζει και n28.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παλια panel tho  και χωρις n78. Έχει fiber η 3010 @CosMap ? Η 3009 πάντως έχει κανονικά n78

Η 103010 πιανει Ν78

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CosMap said:

Μια χαρά είναι η Δράμα. Με τα άλλα 5 micros πως πάει η πόλη; Αν εξαιρέσουμε το βουνό που κάνει παράσιτα πρέπει να δουλεύουν αρκετά καλά.

 

Λοιπόν σχετικά με τον χάρτη για τα micros έμειναν οι Κυκλάδες, Κρήτη και Αττική αλλά προς το παρόν ξεκούραση. Καλό μεσημέρι 🙂

 

Καλα τα παει, αν εξαιρεσεις την 3085 που εδω και μηνες ειναι με βλαβη.... 0.10-1mbps ολη μερα σχεδον. Το προβλημα ειναι οτι εχει πολυ μεγαλη εμβελεια και χαλαει την ολη εικονα. Πχ εγω σπιτι μου πιανω απο αυτην... αν εμενα κεντρο κεντρο που εχει 5G ή micro (να ναι καλα η raycap) τότε θα ηταν καλυτερα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zurabi_97 said:


Η 103010 πιανει Ν78

Λογικά έρχεται από την 103009. Εκτός αν βάλαν massive air πάνω στην 103010. Άλλαξε κάτι πάνω στην κεραία ;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έρχεται από την 103009. Εκτός αν βάλαν massive air πάνω στην 103010. Άλλαξε κάτι πάνω στην κεραία ;

Στο σημειο διπλα απο το ΟΤΕ, η 103009 δεν πιανει

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zurabi_97 said:


Στο σημειο διπλα απο το ΟΤΕ, η 103009 δεν πιανει

Αν μπορείς βγάλε καμία ακόμα φωτογραφία την 103010 . Τα panel είναι Katherien quad bands και σηκώνουν 1800 2100 900GSM και 800 . Μπορεί να προτιμάει την 103010 στο κέντρο αλλά μπορεί να φτάνει η 3500 από την 103009 . Ακόμα και αν έρχεται η n78 από άλλο σταθμό μπορεί να συνδεθεί σε αυτήν μαζί με το LTE του ποιο κοντινού σταθμού . @mixtri πως την έχει ονομάσει την τεχνολογία αυτή η Ericsson ? Για αυτό λέμε ότι την κάλυψη n78 της cosmote δεν την πιάνουν πι άλλες με τιποτα

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βγάλε καμία ακόμα φωτογραφία την 103010 . Τα panel είναι Katherien quad bands και σηκώνουν 1800 2100 900GSM και 800 . Μπορεί να προτιμάει την 103010 στο κέντρο αλλά μπορεί να φτάνει η 3500 από την 103009 . Ακόμα και αν έρχεται η n78 από άλλο σταθμό μπορεί να συνδεθεί σε αυτήν μαζί με το LTE του ποιο κοντινού σταθμού . @mixtri πως την έχει ονομάσει την τεχνολογία αυτή η Ericsson ? Για αυτό λέμε ότι την κάλυψη n78 της cosmote δεν την πιάνουν πι άλλες με τιποτα

Θα προσπαθισω να βγαλω μια αλλη απο καλυτερη οπτικη γωνια. Παλια, πριν πιασει 5G, επειδη η 103009 επιανε μεχρι την περιοχη Αλμύρα, και απο εκει και υστερα 4G. Στη περιοχη Τσατσανέϊκα, επιανε σε διασπαρτα σημεια (τοτε). Δεν αποκλειω το οτι μπορει να ηταν και η 103009 ομως, μηπως εκαναν και αλλες εργασιες εκει. Ή θα μετεφεραν μια Ν78 στο κεντρο ή θα εβαλαν μια νεα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...