Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Ξάνθη η "3845" δεν παίζει 4G. Εξακριβωμένο. Αν θυμάμαι καλά δεν παίζει ούτε η 3757.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 3757 ήταν στο κατάστημα του Γερμανού που μετακόμισε από εκεί πέρσι. Νομίζω όσο ήταν εκεί ο Γερμανός έπαιζε Β3 only. Η 3845 πρέπει να έχει ξηλωθεί. Έχω περάσει και εγώ και άλλοι τόσες φορές από εκείνα τα σημεία και οι κεραίες ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί στο χάρτη. Όσο για τα ορεινά χωριά της Ξάνθης κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή! Είναι άδεια η περιοχή.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, georgeavl3 said:

Η 3757 ήταν στο κατάστημα του Γερμανού που μετακόμισε από εκεί πέρσι. Νομίζω όσο ήταν εκεί ο Γερμανός έπαιζε Β3 only. Η 3845 πρέπει να έχει ξηλωθεί. Έχω περάσει και εγώ και άλλοι τόσες φορές από εκείνα τα σημεία και οι κεραίες ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί στο χάρτη. Όσο για τα ορεινά χωριά της Ξάνθης κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή! Είναι άδεια η περιοχή.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Για κοντά στην πόλη μπορώ να στείλω τον φίλο μου να τα δει με το cellmapper. Για τα βόρεια του νομού δε νομίζω να πάει κανείς σύντομα. Μόνο αν ανέβω στην πόλη σας εγώ και το κάνω ως τουρίστας που θα είμαι. Είναι πολλά δύσκολα χιλιόμετρα εκεί μέσα στα βουνά για να ζητήσω να πάει ο άνθρωπος. Η ομορφιά της φύσης εκεί είναι απαράμιλλη. Φυσικά θα του το πετάξω σαν ιδέα και ποτέ δεν ξέρεις 😃

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, cuibono said:

https://www.speedtest.net/my-result/a/8829903026

Άγιος Νικόλαος Πειραιά, Ν78

Screenshot_20221112-232411_NetMonster.thumb.jpg.18d82feb90d56982e205eba7782b233d.jpg

 

Ήμουν εκεί και επιβεβαιώνω. Στο 4G έπιανε 60 Mbps 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ήμουν εκεί και επιβεβαιώνω. Στο 4G έπιανε 60 Mbps 

Πήγαινε και πολύ καλύτερα, έχω βάλει τεστ την ίδια ώρα και στο νήμα του 4g

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στο κέντρο της Αθήνα με έχει αφήσει άφωνο η cosmote 

Ευαγγελισμός 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5359996365

Κολωνάκι 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5360047382

Σύνταγμα με LTE 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5360058459

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, georgebad said:

Γενικά στο κέντρο της Αθήνα με έχει αφήσει άφωνο η cosmote 

Ευαγγελισμός 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5359996365

Κολωνάκι 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5360047382

Σύνταγμα με LTE 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5360058459

Δεν είχε 5G? 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Gv2008 said:

Δεν είχε 5G? 

Έχει κανονικά με n78 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από Σκιάθο έχουμε να μας πει την άποψη του για το νέο δίκτυο της Κοσμοτε;

Κάτι ακούγεται για Ν78 σε όλη την πόλη της Σκιάθου και περιφερειακά Ν28 και τέρμα σήμα και στα υπόγεια...

Μπράβο κοσμοτε!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mixtri said:

Κανένα από Σκιάθο έχουμε να μας πει την άποψη του για το νέο δίκτυο της Κοσμοτε;

Κάτι ακούγεται για Ν78 σε όλη την πόλη της Σκιάθου και περιφερειακά Ν28 και τέρμα σήμα και στα υπόγεια...

Μπράβο κοσμοτε!

Πράγματι. Σε αντίθεση με τις άλλες 

Link to comment
Share on other sites

ΚΤΕΛ Σητείας με την αναβάθμιση από 20-40 Mbps. 
 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5361356169

Link to comment
Share on other sites


Μοηκαν άραγε τα micro στην παραλια; Και ο Κορινός έχει πόσα χρόνια που λένε θα μπει κεραία αλλά δυστυχώς ακόμα δεν είδε κανείς!


Δυστυχώς τίποτα ακόμα! Ειδικά Κορινό έχουμε τρελό θέμα!

 


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2022 at 9:32 ΠΜ, CosMap said:

 

Μια από τα μέρη μου Κατερίνη:

Screenshot_2022-11-13-10-00-30-397_mark_via_gp.thumb.jpg.e8a113356d8eb18ce5a052bb1f79bf93.jpgScreenshot_2022-11-13-10-01-53-212_mark_via_gp.thumb.jpg.cfe179274ead840bc6ee35e796a14601.jpgScreenshot_2022-11-13-10-02-16-008_mark_via_gp.thumb.jpg.d1dff555e8561b86a1044ac4602e0b0f.jpg

Μοηκαν άραγε τα micro στην παραλια; Και ο Κορινός έχει πόσα χρόνια που λένε θα μπει κεραία αλλά δυστυχώς ακόμα δεν είδε κανείς!

 

 

Στον Κορινό έχει κεραία μέσα στο χωριό στο κτήριο του ΟΤΕ. Αυτή που είναι να μπει, θα μπεί σε ύψωμα. Μέσα στην πόλη στην Μεγάλου Αλεξάνδρου, το Μicro ήταν σε κατάστημα, το οποίο έχει κλείσει εδώ και τουλάχιστον 3 χρόνια και από τότε σταμάτησε και η λειτουργία της κεραίας. Για την Καλλιθέα τίποτα ακόμη, και έχει πολύ μεγάλο θέμα κάλυψης που ποτέ η cosmote δεν προσπάθησε να καλύψει σε όλα τα χρόνια λειτουργίας της.

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

Στον Κορινό έχει κεραία μέσα στο χωριό στο κτήριο του ΟΤΕ. Αυτή που είναι να μπει, θα μπεί σε ύψωμα. Μέσα στην πόλη στην Μεγάλου Αλεξάνδρου, το Μicro ήταν σε κατάστημα, το οποίο έχει κλείσει εδώ και τουλάχιστον 3 χρόνια και από τότε σταμάτησε και η λειτουργία της κεραίας. Για την Καλλιθέα τίποτα ακόμη, και έχει πολύ μεγάλο θέμα κάλυψης που ποτέ η cosmote δεν προσπάθησε να καλύψει σε όλα τα χρόνια λειτουργίας της.

Αυτή στο κτίριο του ΟΤΕ έχει πολύ μικρή εμβέλεια και με τραγικές ταχύτητες. Ναι είναι να μπει διπλή από την 12107 της wind.
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, CosMap said:

b1 pci 478 -> 101126 απο το φίλυρο φυσικά το περίμενα καλά είδα εγώ και το καταγράψατε 🙂

Οι άλλες κεραίες της Θεσσαλονίκης; Είναι κανείς Πολύγυρο επίσης;

Σαν να θέλει να έχει κινητικότητα εδώ στα μέρη μας ή μου φαίνεται; Γιατί τον τελευταίο καιρό δειλά δειλά οπότε θέλουν έρχονται κι όποτε θέλουν συνεχίζουν ακάθεκτοι την Νότια Ελλάδα. Το πρόγραμμα είναι ότι να ναι βασικά.

Κάτι άκυρα pci βλέπω ώρες ώρες κάποιες είναι σταθερές και κάποιες εξαφανίζονται τελείως!

Τέλος πάντων βλέπω ότι ακόμα δεν ασχολήθηκαν με τις 1005 Σίνδος και 1027 Θέρμη! Έλεος ρε Cosmote και λαμβάνω μέχρι εδώ τόσο δυνατά Β7 αρια και ακόμα ο κούκος αηδόνι.

Δε λέτε πάλι καλά που καλύπτει τις λίμνες Βόλβη επειδή είχαν ξεχάσει να ανοίξουν Β1 τον τελευταίο χρόνο; Η 1187 έγινε αλλαγή είναι καινούργια.

Επίσης βλέπω και η Φλώρινα τίποτα ακόμα πάλι καλά που κάποιος πέρασε από το κτίριο του ΟΤΕ γιατί τόσα χρόνια δεν είχε καταγραφεί καμιά φορά! Μόνο Β7 είχε το κτίριο; 

 

 

Πολύγυρο, βρίσκομαι εγώ. Μαυρίλα. Παλιό δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να μπει ένα φρένο στις extra sim ? Ήμουν σε εσωτερικό χώρο στην περιοχή του πεδίου του Άρεως και μέρα μεσημέρι είχα 2-5 Mbps . Το ωραδυ στις 1:30 στο ίδιο σημείο είχα 300down με dss. Με του που βγεις έξω κατευθείαν n78 με 600-700down , αλλά πλέον σε αρκετά σημεία σε εσωτερικούς χώρους ΔΕΒ παλευεται

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, georgebad said:

Μήπως πρέπει να μπει ένα φρένο στις extra sim ? Ήμουν σε εσωτερικό χώρο στην περιοχή του πεδίου του Άρεως και μέρα μεσημέρι είχα 2-5 Mbps . Το ωραδυ στις 1:30 στο ίδιο σημείο είχα 300down με dss

Για αυτό οι άνθρωποι άρχισαν να βάζουν cap στην ταχύτητα όταν ανιχνεύουν router και tethering όπως διαβάσαμε σε παραδίπλανο forum.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, cmvr said:

Για αυτό οι άνθρωποι άρχισαν να βάζουν cap στην ταχύτητα όταν ανιχνεύουν router και tethering όπως διαβάσαμε σε παραδίπλανο forum.

Και παρα πολύ καλά κάνουν . Ειδικά σε περιοχές που δίνουν FTTH

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

Μήπως πρέπει να μπει ένα φρένο στις extra sim ? Ήμουν σε εσωτερικό χώρο στην περιοχή του πεδίου του Άρεως και μέρα μεσημέρι είχα 2-5 Mbps . Το ωραδυ στις 1:30 στο ίδιο σημείο είχα 300down με dss. Με του που βγεις έξω κατευθείαν n78 με 600-700down , αλλά πλέον σε αρκετά σημεία σε εσωτερικούς χώρους ΔΕΒ παλευεται

Mmwave παρακαλώ. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...