Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1η φορά βλέπω 5g στην περιοχή μου! Βέβαια είναι μετά την παραλία Κορινού. Ταχύτητα όχι 5g, αλλα πάλι καλά γιατί όταν γυρίζω σε 4g δεν ανοίγει ούτε το chrome!d0b716a577ede0180e3a7cd9b32ae918.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με Ρα ζόρια που τραβούσε το παλιό δίκτυο είναι μια χαρά ! Μου έρχονται 0.5 mbps από παλιό διξτυο στην περιοχή ! Τελικά αποδίδει το νέο δίκτυο και σε αυτές τις περιπτώσεις

Link to comment
Share on other sites

Με Ρα ζόρια που τραβούσε το παλιό δίκτυο είναι μια χαρά ! Μου έρχονται 0.5 mbps από παλιό διξτυο στην περιοχή ! Τελικά αποδίδει το νέο δίκτυο και σε αυτές τις περιπτώσεις
Σωστά!

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1η φορά βλέπω 5g στην περιοχή μου! Βέβαια είναι μετά την παραλία Κορινού. Ταχύτητα όχι 5g, αλλα πάλι καλά γιατί όταν γυρίζω σε 4g δεν ανοίγει ούτε το chrome!d0b716a577ede0180e3a7cd9b32ae918.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μόνη εξήγηση είναι να έδωσε Ν28 ή Ν78. Με dss η απόδοση είναι παρόμοια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει επίσης σε αρκετά σημεία από Κατερίνη μέχρι πλάκα στιγμιαία με πετάει σε κεραία με 7ψηφιο 1048575!σαν σημείο στο cellmapper μου την έχει βγαλει κοντά στην Πλακα!δεν ξέρω αν αυτή είναι με το SA που μου εμφανίζει!
Link to comment
Share on other sites

7ψηφιο enb δεν έχουμε ξαναδεί.

Ίσως είναι δοκιμαστικό SA, θεωρητικά μπορούν να το ξεκινήσουν κανονικά απο Γενάρη με την N28.

Link to comment
Share on other sites

Δικαστήρια Θεσσαλονίκης

https://www.speedtest.net/my-result/i/4702944655

Εξαπλώνετε και άλλο η n78

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συνδέθηκα 5g στο σπίτι μου Κατερίνη περιοχή σταθμού. Μια συνδέεται, μια το γυρίζει 4g που έχει καλύτερη ταχύτητα. Στατιστικά κεραίας ανεβάζω, και απ ότι φαίνεται αν είναι αληθινό η κεραία βρίσκεται στην Καλλιθέα. Σίγουρα την αναβάθμισαν σήμερα

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

afecfb56100272f52117a763ae142625.jpg412d01cd79476fbcfc0d8ee529d97afe.jpg

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά της Ν28 με την Ν28Α μπάντας;Μπορούν να ξανααναφερθουν λίγο οι μπάντες που χρησιμοποιεί ή θα χρησιμοποιήσει η cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνονται οι φωτό σου να σου πω από που παίρνεις σήμα!Πάντως σήμερα αναβαθμίστηκε η 3670 που είναι στην νότια έξοδο της πόλης, και πιάνει αυτή λίγο Σταθμό!

Κατέβασε το cellmapper σου δείχνει που είναι οι κεραίες και βοήθησε και εσύ στο να "ζωγραφίσουμε" επάνω στους χάρτες!

 

Edit: Από την 3051 βλέπω παίρνεις που είναι οι αποθήκες του ΟΤΕ προς νέα Εφεσσο και έχει αναβαθμιστεί εδώ και 2 εβδομάδες.

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνονται οι φωτό σου να σου πω από που παίρνεις σήμα!Πάντως σήμερα αναβαθμίστηκε η 3670 που είναι στην νότια έξοδο της πόλης, και πιάνει αυτή λίγο Σταθμό!

 

Κατέβασε το cellmapper σου δείχνει που είναι οι κεραίες και βοήθησε και εσύ στο να "ζωγραφίσουμε" επάνω στους χάρτες!

 

 

 

Edit: Από την 3051 βλέπω παίρνεις που είναι οι αποθήκες του ΟΤΕ προς νέα Εφεσσο και έχει αναβαθμιστεί εδώ και 2 εβδομάδες.

Τις διόρθωσα τις φώτο. Cell mapper δεν το ήξερα, το κατεβάζω. Το network signal info δείχνει Καλλιθέα! Ούτε για τις αποθήκες του ΟΤΕ γνώριζα, απλώς σήμερα είδα 1η φορά 5g.

 

Έκανα εγγραφή στο cellmaper. Μάλλον το άλλο δείχνει ότι να 'ναι στον χάρτη! Όντως φαίνεται στη Ν. Εφεσσο , αλλά σύμφωνα με την περιοχή κάλυψη, είμαι πιο πέρα. Ίσως αναβάθμισαν την κεραία να πιάνει πιο μακριά? Γιατί όταν πιάνω, έχω 2 κουτάκια σε εσωτερικό χώρο!

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bd8fc4ca7174f8d0741608e458cdaf2f.jpg

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Καλλιθέα όχι!

Καλλιθέα επίσης είναι τραγικότατο το σήμα της cosmote!έχει πάρει άδεια πάντως για τοποθέτηση...για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Καλλιθέα όχι!

 

Καλλιθέα επίσης είναι τραγικότατο το σήμα της cosmote!έχει πάρει άδεια πάντως για τοποθέτηση...για να δούμε!

Οντως!

Πάντως στην συγκεκριμένη κεραία βλέπω NR NSA , αλλά στις λεπτομέρειες στο χάρτη δείχνει μόνο LTE. Καποιες στιγμές συνδεόταν μόνο σε NR NSA.Ανέβασα και στατιστικά και έκανα εγγραφή.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

0c457dce3ecd004a53a8d5a0ebc3c747.jpg

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

ΚΤΕΛ Λιοσίων.

Ν78

https://www.speedtest.net/my-result/a/7597333345

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Λιόσια. Με 44 C. Ήρωας και εσύ και το μηχάνημα στον ήλιο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λιόσια. Με 44 C. Ήρωας και εσύ και το μηχάνημα στον ήλιο :cool:

 

:lol: Πραγματικά όμως... Ξεχνάς τον ήρωα τον 888. Ηρωικές στιγμές.:lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:lol: Πραγματικά όμως... Ξεχνάς τον ήρωα τον 888. Ηρωικές στιγμές.:lol:

 

Τι συσκευη εχεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευη εχεις;

 

Xiaomi mi11i.

Μια χαρά τα πάει στη ζέστη.

 

Update. Από τη Σούρπη μέχρι και Βόλο νέο δίκτυο και με 5g. DSS of course. Λειτουργεί καλά θα έλεγα. Αλλά τίποτα το ιδιαίτερο από ταχύτητα. Η κάλυψη έχει ενισχυθεί 5-6dB τουλάχιστον. Κατά περιπτώσεις και 10dB.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi11i.

Μια χαρά τα πάει στη ζέστη.

 

Update. Από τη Σούρπη μέχρι και Βόλο νέο δίκτυο και με 5g. DSS of course. Λειτουργεί καλά θα έλεγα. Αλλά τίποτα το ιδιαίτερο από ταχύτητα. Η κάλυψη έχει ενισχυθεί 5-6dB τουλάχιστον. Κατά περιπτώσεις και 10dB.

Για τι ταχύτητες μιλάμε περίπου ? Επίσης αν μπορείς να δεις αν η 4030 αναβαθμίστηκε . Πιστεύω πως αν αναβαθμιστεί θα πάρουν ανάσα κάπως οι παραλιακές πειροχες του Βόλου.

Link to comment
Share on other sites

Για τι ταχύτητες μιλάμε περίπου ? Επίσης αν μπορείς να δεις αν η 4030 αναβαθμίστηκε . Πιστεύω πως αν αναβαθμιστεί θα πάρουν ανάσα κάπως οι παραλιακές πειροχες του Βόλου.

100-300mbps. Όχι, αυτός ο σταθμός που λες δεν αναβαθμίστηκε.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα Βόλο να δω εάν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά σε ταχύτητα. Τίποτα σπουδαίο με τις ταχύτητες να κυμαίνονται σε επίπεδα κατω των 100mbit και σε κάποια φάση στο Περιφερειακό, στο δρόμο της άλλης μεριάς, το Samsung a32 έδειξε ενδειξη 3ca στο netmonster και το speed test έπιασε αυτό το απίστευτο νούμερο.

Δεν ολοκλήρωσε το τεστ όμως (εξού και το μηδενικό upload) επειδή ήμουν εν κίνηση σε αμάξι και μάλλον άλλαξε σταθμό βάσης το κινητό.

 

Δοκίμασα να περάσω και 2η φορά από το ίδιο σημείο αλλά.τζιφος.

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/7600807872

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκα Βόλο να δω εάν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά σε ταχύτητα. Τίποτα σπουδαίο με τις ταχύτητες να κυμαίνονται σε επίπεδα κατω των 100mbit και σε κάποια φάση στο Περιφερειακό, στο δρόμο της άλλης μεριάς, το Samsung a32 έδειξε ενδειξη 3ca στο netmonster και το speed test έπιασε αυτό το απίστευτο νούμερο.

Δεν ολοκλήρωσε το τεστ όμως (εξού και το μηδενικό upload) επειδή ήμουν εν κίνηση σε αμάξι και μάλλον άλλαξε σταθμό βάσης το κινητό.

 

Δοκίμασα να περάσω και 2η φορά από το ίδιο σημείο αλλά.τζιφος.

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/7600807872

 

Ίσως έπιασες ξατι που ερχετε μέσα αππ Βόλο σε n78 . Άντε επιτεκους , καιρός ήταν

Link to comment
Share on other sites

Θα κατέβω κι εγώ Βόλο σε κάποια φάση. Κι εμένα μέτρια μου φάνηκε. Βέβαια ΔΕΝ αναβαθμίστηκε η πόλη. Μόνο κάποιοι επιλεγμένοι σταθμοί.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα κατέβω κι εγώ Βόλο σε κάποια φάση. Κι εμένα μέτρια μου φάνηκε. Βέβαια ΔΕΝ αναβαθμίστηκε η πόλη. Μόνο κάποιοι επιλεγμένοι σταθμοί.

 

Αυτό που είχα παρατηρήσει και εγώ πριν κάνα μήνα . Περισσότερο με lte είναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...