Jump to content

Poco F1

taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με την οθόνη.εμένα έχει την fts_ts αλλά δουλεύει άψογα δεν παρατήρησα

κάτι στον ένα μήνα που το έχω.τι άκριβως ειναι το πρόβλημα που λέτε δεν παταει καλα το touch?

κάτι στον ένα μήνα που το έχω.τι άκριβως ειναι το πρόβλημα που λέτε δεν παταει καλα το touch?

Και εγώ με την ίδια οθόνη κανένα πρόβλημα δεν έχω παρατηρήσει

Το λοιπόν, το κινητό τα σπάει απ' όλες τις απόψεις αλλά επειδή με είχε ξενερώσει το θέμα της αφής, αποφάσισα να το σουτάρω και να το ξαναγοράσω, με την ελπίδα ότι αυτή τη φορά θα μου καθότανε η καλή οθόνη. Άλλωστε λαχείο είναι αυτό. Δεν είναι κάτι που είσαι σε θέση να το γνωρίζεις από τη συσκευασία και μόνο.

Πήρα λοιπόν το ρίσκο και είπα το πολύ πολύ να ζημιωθώ καμιά 35αριά ευρώ.

Για καλή μου τύχη, έχει touchscreen NVT_ts και όχι fts_ts που είχε το προηγούμενο, με αποτέλεσμα να δουλεύει άψογα.

Από τη στιγμή που πέρασε και το τεστ με τη βάση κινητού της μηχανής (που έγραψα σε προηγούμενο ποστ), δεν έχω να φοβάμαι κάτι.

Προφανώς έχει βάση το ποστ του φίλου menioseten για τη διαφορά μεταξύ των panel.

Αν σου μπει το σαράκι...

Από πού το πήρες το καινούργιο; Έχω την αίσθηση πως άρχισε να "εξαφανίζεται" το ποκο

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Δουλεύει κανείς το true phone dialer με τα gestures του poco να μου πει πως γίνεται να κάνεις minimize την εφαρμογή όταν είσαι σε κλήση, πχ να μπορείς να δεις μια επαφή ή να τραβήξεις μια φωτογραφία.

Και εγώ με την ίδια οθόνη κανένα πρόβλημα δεν έχω παρατηρήσει

Δεν είναι και κάτι που βγάζει μάτι. Πολύ πιθανόν να το έχετε αλλά να μην το πήρατε χαμπάρι ακόμα. Μακάρι βέβαια να μην υπάρχει κανένα θέμα.

Κι εγώ συμπτωματικά το κατάλαβα όταν το ακούμπησα σε μαλακή επιφάνεια (π.χ καναπέ, κάθισμα αυτοκινήτου, βάση gps μηχανής) και διεπίστωσα ότι δεν έχει καλή απόκριση. Είτε δεν πιάνει καθόλου, είτε πρέπει να πατήσω 2-3 φορές σε μια εφαρμογή για να ανοίξει.

Αν σου μπει το σαράκι...

Από πού το πήρες το καινούργιο; Έχω την αίσθηση πως άρχισε να "εξαφανίζεται" το ποκο

Τον τελευταίο καιρό ότι έχω αγοράσει, είναι από mxstore στη Γλυφάδα.

Τυχαία τους βρήκα μέσω σκρουτζ αλλά ειναι σοβαροί άνθρωποι και επαγγελματίες. Είναι μάλιστα από τους λίγους που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος.

Όταν τους ρώτησα μάλιστα για το service, μου έδωσαν εμπεριστατωμένες απαντήσεις και όχι αερολογίες του στυλ "μη σε νοιάζει, εδώ είμαι εγώ". Μου είπαν με ποιους τεχνικούς συνεργάζονται, τη διεύθυνσή τους κ.ο.κ.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν προσπαθώ να κάνω διαφήμιση. Απλά έτυχε να αγοράσω 3-4 κινητά από αυτους σε διάστημα ενός έτους κι έχω άποψη.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

μπες απο ΠΙΣΙ στο apkreal.com και ψαξε YouTube RED και κατεβασε την τελευταια εκδοση ( αν δεν μπεις απο πισι κατεβαζει οτι ναναι πχ αντι για 37 ΜΒ, μονο 7 κλπ) Πριν vα εγκαταστησεις αυτα τα 2 με πρωτο το μικρο, κανεις καταργηση και του μικρο και του Ytb απο τις ρυθμισεις και τα περνας ξανα, οπως τη gcam. Επισης πρωτα εγκαθιστας MIcro g κ μετα Ytb. (το λεει μεσα, μην με ρωτας γιατι)

Υ.Γ. Αν δεις οτι μια εκδοση ειναι σταθερη, μην κατεβασεις επομενη μεχρι η δικη σ να εχει θεματα, για να μην κανεις ασκοπη διαδικασια.

δυστηχως ουτε ετσι γινετε τπτ παλι το ιδιο Edited by Tr3LaRaS

OTG έχετε; Έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικά στικ και δεν έβγαλε τίποτα. Έστω κάποια ένδειξη. Ούτε στον file manager

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

OTG έχετε; Έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικά στικ και δεν έβγαλε τίποτα. Έστω κάποια ένδειξη. Ούτε στον file manager

Ναι έχουμε, απλά εμένα αργεί να φορτώσει τα βίντεο του stick και ψιλιαζομαι ότι πήρα μαπες otg to usb από το gearbest...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

Τελικά έχει δοκιμάσει κανείς σκληρό δίσκο στο otg?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Oχι δεν τον ανοίγει τον δίσκο. Δείχνει να δουλεύει ο δίσκος αλλά δεν μπορείς να δεις τα περιεχόμενα.

Ι need a six month vacation, twice a year.

Oχι δεν τον ανοίγει τον δίσκο. Δείχνει να δουλεύει ο δίσκος αλλά δεν μπορείς να δεις τα περιεχόμενα.
Με τι σύστημα αρχείων είναι φορμαρισμένος ο δίσκος?

Ειναι λογικο εαν ζητα λιγο ρευμα παραπανω ο δισκος να μην το βλεπει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Ειναι λογικο εαν ζητα λιγο ρευμα παραπανω ο δισκος να μην το βλεπει.
Ναι αν είναι δίσκος χωρίς παροχή ρεύματος παίζει αυτό

Το vowifi είναι ότι καλύτερο υπάρχει, είσαι στο σπιτάκι σου στο WiFi σου το βάζεις πτήση και μιλάς χωρίς θέματα και κυρίως δεν καταναλώνει μπαταρία το κινητό!

Εγω με vodafone δεν έχω καταφέρει να το ενεργοποιήσω, έχεις cosmote;

Ναι με την Κοσμοτε, στην βονταφον δεν δοκίμασα ακόμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

με βονταφον ακομα υπομονη θα κανουμε

Καλησπερες πανευτυχης και εγω κατοχος μολις σημερα ενος Pocophone f1 128 που το αγορασα απο σκρουτζομαγαζο στο κουτι απο εξω γραφει global version. Εδω βλεπω γραφεται για stable και dev αυτες εινα european κατι? Γιατι βλεπω γραφεται για android 9 και εμενα ειναι σε android 8 και μετα απο ενημερωσεις που το εκανα. Επισης διαβασα για unlock bootloader να μπω εδω και να πατησω unlock now για να κατεβασω καποιο tool αλλά οταν το κανω αυτο με στελνει σε ενα κινεζικο site με ιδεογραμματα. Μπορειτε να δωσετε καποια βοηθεια περι αυτων των θεματων? Ή αν γινομαι κουραστικος εστω ενα λινκ για να παρω ενα μπουσουλα. Ευχαριστω προκαταβολικα για οποια απαντηση

Υ.Γ. Ενταξει βρηκα την ακρη και εφτασα μεχρι το σημειο που με λεει θελει 72 ωρες για να ξεκλειδωσει το bootloader ηθελα να ρωτησω 72 ωρες τωρα θα το αφησω συνδεδεμενο με τον υπολογιστη?

Edited by tzivas31

Καλησπερες πανευτυχης και εγω κατοχος μολις σημερα ενος Pocophone f1 128 που το αγορασα απο σκρουτζομαγαζο στο κουτι απο εξω γραφει global version. Εδω βλεπω γραφεται για stable και dev αυτες εινα european κατι? Γιατι βλεπω γραφεται για android 9 και εμενα ειναι σε android 8 και μετα απο ενημερωσεις που το εκανα. Επισης διαβασα για unlock bootloader να μπω εδω και να πατησω unlock now για να κατεβασω καποιο tool αλλά οταν το κανω αυτο με στελνει σε ενα κινεζικο site με ιδεογραμματα. Μπορειτε να δωσετε καποια βοηθεια περι αυτων των θεματων? Ή αν γινομαι κουραστικος εστω ενα λινκ για να παρω ενα μπουσουλα. Ευχαριστω προκαταβολικα για οποια απαντηση

Υ.Γ. Ενταξει βρηκα την ακρη και εφτασα μεχρι το σημειο που με λεει θελει 72 ωρες για να ξεκλειδωσει το bootloader ηθελα να ρωτησω 72 ωρες τωρα θα το αφησω συνδεδεμενο με τον υπολογιστη?

Όχι. Σε 72 ώρες ξανά δοκιμάζεις

Φίλε μου αν δεν είσαι εξοικειωμένος με τέτοιες Διαδικασίες θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς με unlock κλπ. Δεν υπάρχει λόγος κιόλας

Φίλε μου αν δεν είσαι εξοικειωμένος με τέτοιες Διαδικασίες θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς με unlock κλπ. Δεν υπάρχει λόγος κιόλας

Ευχαριστω για την προταση φιλε απλα τα 2 προηγουμενα ηταν huawei και με mediatek επεξεργαστες και ηταν εντελως διαφορετικη η διαδικασια αλλά τα ειχα κανει κουδουνια στο να αλλαζω ρομ και αν δεις εχω γραψει και για τα 2 οδηγους πως να τα πειραξει οποιος ηθελε. Απλως xiaomi και snapdragon ειναι κατι καινουριο αλλα εχω ορεξη για πειραματισμους παντα ειναι το μικροβιο του ηλεκτρονικου που εχω δεν μπορω τπτ να το κρατησω σε εργοστασιακες ρυθμισεις ακομα και το ηλεκτρονικο τσιγαρο μου το εβαλα custom rom

Ευχαριστω για την προταση φιλε απλα τα 2 προηγουμενα ηταν huawei και με mediatek επεξεργαστες και ηταν εντελως διαφορετικη η διαδικασια αλλά τα ειχα κανει κουδουνια στο να αλλαζω ρομ και αν δεις εχω γραψει και για τα 2 οδηγους πως να τα πειραξει οποιος ηθελε. Απλως xiaomi και snapdragon ειναι κατι καινουριο αλλα εχω ορεξη για πειραματισμους παντα ειναι το μικροβιο του ηλεκτρονικου που εχω δεν μπορω τπτ να το κρατησω σε εργοστασιακες ρυθμισεις ακομα και το ηλεκτρονικο τσιγαρο μου το εβαλα custom rom

Δηλαδή όσοι παίρνετε απο σκρουτζ έχετε άλλη ρομ και άλλη έκδοση android;

Δηλαδή όσοι παίρνετε απο σκρουτζ έχετε άλλη ρομ και άλλη έκδοση android;

Δεν ξερω για τα άλλα μαγαζια εγω που πηρα απο mxstore ενα μαυρο κκαι ενα μπλε 128 απο εξω γραφανε global version στου καθενος το κουτι και το μαυρο ειδα ειναι με touchscreen Nvt και το μπλε με ntfs. Για να μην σχολιασω οτι τα ειχα παραγγειλει απο 17 μαιου και ειχα παραγγςιλει ενα μπλε και ενα κοκκινο κανονικα και ολο αυτο το καιρο με ελεγαν οτι αργουσαν γιατι το κοκκινο ειναι δυσκολο να βρεθει και 2 μερες πριν κλεισει μηνας με ειπαν το κοκκινο ειναι σε ελλειψη και με εστειλαν αντι αυτου ενα μαυρο γιατι βαρεθηκα να περιμενω αλλο. Τα τζαμακια και οι θηκες που τα ειχα παραγγειλει απο ebay απο κινα μια μερα μετα την παραγγελια των κινητων ειχαν ερθει μια εβδομαδα νωριτερα!!! Καποιος πιο επανω που λεει καλα λογια για το συγκεκριμενο καταστημα θα ηθελα να του πω ποσο διαφορετικη γνωμη εχω εγώ.

Καλημέρες.....

Καλά κάνεις κι έχεις διαφορετική άποψη και ακόμα καλύτερα που την καταθέτεις.

Να πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή;

Κατ' αρχάς να διευκρινίσω για μια ακόμα φορά, αν και είναι περιττό, ότι τα όσα προανέφερα για το mx store αποτέλουν προσωπική άποψη και μόνο.

Κατά δεύτερον, δεν είναι στο χέρι του κάθε καταστήματος να αποφασίσει τι panel θα έχει το κάθε κινητό. Ειπώθηκε πολλάκις ότι αυτό είναι καθαρά θέμα τύχης. Τι άλλο να πούμε πια;

Κατά τρίτον, κακώς μπάινεις στη διαδικασία και παραγγέλνεις ένα προιόν που δεν είναι διαθέσιμο. Εδώ μεγάλες αλυσίδες και μας εμπαίζουν. Στο σκρουτζομάγαζο κόλλησες; Έμποροι έιναι οι άνθρωποι. Αν έγραφαν "παράδοση σε ένα μήνα", δε θα αγόραζε κανείς.

Από τη στιγμή που παραγγέλνεις κάτι το οποίο δεν υπάρχει και το οποίο γνωρίζεις ότι θα έρθει από Κίνα, τις 15 ημέρες τις έχεις στο τσεπάκι. Δεν πάνε να γράφουνε αυτόι "παράδοση σε 4-5 μέρες"; Απλή λογική είναι.

Σαφώς βέβαια και ήταν λάθος τους που δεν ήταν ξεκάθαροι από την αρχή μαζί σου, αλλά πήγαινες κι εσυ γυρεύοντας.:)

Τέσπα, σημασία έχει ότι τα έχεις στα χέρια σου πια, επομένως κοίτα να τα ευχαριστηθείς.

Όσο για το fts_ts panel, μικρό το κακό. Ούτε που θα το καταλάβεις. Κι εγώ αν δεν είχα το θέμα με τη βάση της μηχανής που το τοποθετώ όταν οδηγώ, ούτε που θα το έπαιρνα χαμπάρι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Καλημέρες.....

Καλά κάνεις κι έχεις διαφορετική άποψη και ακόμα καλύτερα που την καταθέτεις.

Να πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή;

Κατ' αρχάς να διευκρινίσω για μια ακόμα φορά, αν και είναι περιττό, ότι τα όσα προανέφερα για το mx store αποτέλουν προσωπική άποψη και μόνο.

Κατά δεύτερον, δεν είναι στο χέρι του κάθε καταστήματος να αποφασίσει τι panel θα έχει το κάθε κινητό. Ειπώθηκε πολλάκις ότι αυτό είναι καθαρά θέμα τύχης. Τι άλλο να πούμε πια;

Κατά τρίτον, κακώς μπάινεις στη διαδικασία και παραγγέλνεις ένα προιόν που δεν είναι διαθέσιμο. Εδώ μεγάλες αλυσίδες και μας εμπαίζουν. Στο σκρουτζομάγαζο κόλλησες; Έμποροι έιναι οι άνθρωποι. Αν έγραφαν "παράδοση σε ένα μήνα", δε θα αγόραζε κανείς.

Από τη στιγμή που παραγγέλνεις κάτι το οποίο δεν υπάρχει και το οποίο γνωρίζεις ότι θα έρθει από Κίνα, τις 15 ημέρες τις έχεις στο τσεπάκι. Δεν πάνε να γράφουνε αυτόι "παράδοση σε 4-5 μέρες"; Απλή λογική είναι.

Σαφώς βέβαια και ήταν λάθος τους που δεν ήταν ξεκάθαροι από την αρχή μαζί σου, αλλά πήγαινες κι εσυ γυρεύοντας.:)

Τέσπα, σημασία έχει ότι τα έχεις στα χέρια σου πια, επομένως κοίτα να τα ευχαριστηθείς.

Όσο για το fts_ts panel, μικρό το κακό. Ούτε που θα το καταλάβεις. Κι εγώ αν δεν είχα το θέμα με τη βάση της μηχανής που το τοποθετώ όταν οδηγώ, ούτε που θα το έπαιρνα χαμπάρι.

Πολυ σωστος, αναλυτικος και αντικειμενικος.

• The title was changed to Poco F1