Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 months later...

Άλλαξα και εγώ με τη σειρά μου την μπαταρία στο κινητό μάρκας Nohon ,το δοκίμασα πριν κλείσω το κινητό να δω αν δουλεύει η μπαταρία και ήταν στα 68%. Θα την αφήσω να πάει στα 15% και μετά θα το φορτίσω.

 

Screenshot_20220718-132106_Ρυθμίσεις.png

DEBC7A81-03C6-4A08-A46D-E731CD6BD470.jpeg

31C538E1-014F-491D-A382-EADB5BD04127.jpeg

912203FE-516B-4515-967B-872C3B9B8DD0.jpeg

F88F2AA1-A41C-4240-98AD-E2787E21DD69.jpeg

4A09CA5B-CAB3-4AC0-BF31-C4135333A9AF.jpeg

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Inevar said:

Άλλαξα και εγώ με τη σειρά μου την μπαταρία στο κινητό μάρκας Nohon ,το δοκίμασα πριν κλείσω το κινητό να δω αν δουλεύει η μπαταρία και ήταν στα 68%. Θα την αφήσω να πάει στα 15% και μετά θα το φορτίσω.

Ωραιος, με το καλο! Εν τω μεταξυ, η υγεια της προηγουμενης μπαταριας σου ηταν 69% και το ποσοστο φορτισης της καινουριας 68% χαχαχααχ. Ακραιο!

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gregpap2016 said:

Ωραιος, με το καλο! Εν τω μεταξυ, η υγεια της προηγουμενης μπαταριας σου ηταν 69% και το ποσοστο φορτισης της καινουριας 68% χαχαχααχ. Ακραιο!

Τυχαίο;; Δεν νομίζω!!

Ευχαριστώ πολύ φίλε, ειλικρινά αυτό το κινητό ήταν και είναι απ'τις καλύτερες αγορές...!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Inevar said:

Τυχαίο;; Δεν νομίζω!!

Ευχαριστώ πολύ φίλε, ειλικρινά αυτό το κινητό ήταν και είναι απ'τις καλύτερες αγορές...!!

ισχυει φιλε μου. Κ ας μας ταλαιπωρει στα "τελη" της ζωης του η εταιρια με τη μη υποστηριξη.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτέλους, μετά από τρεις μήνες και κάτι βγάλανε νέα havoc.

Screenshot_20220801-001151_System_Updates.png

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαινεται; Εγω δουλευω pixel experience και παιδευομαι με τις αναβαθμισεις καθε μηνα, αλλά κατα τα άλλα, πενα!

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gregpap2016 said:

Πως σου φαινεται; Εγω δουλευω pixel experience και παιδευομαι με τις αναβαθμισεις καθε μηνα, αλλά κατα τα άλλα, πενα!

Δε μου φαίνεται διότι φτάνει μέχρι 95% και δεν κατεβαίνει εν ολίγοις.. θα την περάσω κάποια στιγμή απ'το τορπ αν δεν μπει.

Η προηγούμενη ρομ ήταν η εξπ καλή ήτανε εντάξει..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2022 at 6:30 ΜΜ, Inevar said:

Δε μου φαίνεται διότι φτάνει μέχρι 95% και δεν κατεβαίνει εν ολίγοις.. θα την περάσω κάποια στιγμή απ'το τορπ αν δεν μπει.

Η προηγούμενη ρομ ήταν η εξπ καλή ήτανε εντάξει..

Περιμενε βρε. ΟΤΑ δε σου ηρθε; Αν ναι, αυτο σημαινει οτι ηδη εχεις τη Χαβοκ. ΠΩς σ φαινεται γενικα; Ασε το τελευταιο update...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, gregpap2016 said:

Περιμενε βρε. ΟΤΑ δε σου ηρθε; Αν ναι, αυτο σημαινει οτι ηδη εχεις τη Χαβοκ. ΠΩς σ φαινεται γενικα; Ασε το τελευταιο update...

Ναι χαβοκ έχω, απλά λέω για κάνα τετράμηνο παλιότερα που είχα βάλει την εξπεριενς. Εννοείται δεν μπορείς να μεταπηδας με OTA απ'τη μια στην άλλη.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τελικά την περάσα με ota την custom ROM και δεν αλλοιώθηκε τίποτα ούτε το root

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν μας τα λέει καλά η νοχον. Κάτι λιγότερο από ένα μήνα χρήσης μπαταρία...και πήγε από 99% σε 91%.

 

Screenshot_20220814-005356_Ρυθμίσεις.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ηταν ποτέ 99%, αλλά εδωσε μια τιμη και το κινητο περιμενε μετα απο φορτισεις να καθορισει-υπολογισει την πραματικη υγεια της. Μην ξεχνας οτι το τηλ βγηκε το Σεπτεμβρη του 18. Οι μπαταριες εως πότε να φτιαχονταν; Μη νομιζεις, και σε αποθηκευση ίσως κανουν degrade. (Δεν ξερω, απλα την αποψη μου λεω)

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gregpap2016 said:

Μαλλον δεν ηταν ποτέ 99%, αλλά εδωσε μια τιμη και το κινητο περιμενε μετα απο φορτισεις να καθορισει-υπολογισει την πραματικη υγεια της. Μην ξεχνας οτι το τηλ βγηκε το Σεπτεμβρη του 18. Οι μπαταριες εως πότε να φτιαχονταν; Μη νομιζεις, και σε αποθηκευση ίσως κανουν degrade. (Δεν ξερω, απλα την αποψη μου λεω)

 

Ναι πολύ λογικό και πιθανό να συμβαίνει έτσι. Όπως και να έχει η μπαταρία κρατάει πάρα πολύ καλά κι αν τύχει να χαλάσει θα πάρω άλλη και θα παίρνω άλλες μέχρι οπότε εγώ θέλω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από 99% είχε πάει 91% και τώρα ανέβηκε στο 92%.Πάντως μια χαρά αυτονομία έχω. Συν το γεγονός ότι παγώνω πλήρως τα fb, messenger, Instagram με την σύμπραξη Greenify και Island

 

Screenshot_20220822-011546_Ρυθμίσεις.png

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2022 at 1:18 ΠΜ, Inevar said:

Από 99% είχε πάει 91% και τώρα ανέβηκε στο 92%.Πάντως μια χαρά αυτονομία έχω. Συν το γεγονός ότι παγώνω πλήρως τα fb, messenger, Instagram με την σύμπραξη Greenify και Island

 

Screenshot_20220822-011546_Ρυθμίσεις.png

Βλέπω "Χρήση οθόνης από την πλήρη φόρτιση " 3ώρ. 11λεπ.
Δηλαδή αν το αφήσεις χωρίς να το φορτίσεις ώσπου να σβήσει
θα πάρεις πάνω από 10 ώρες οθόνη;

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική αυτονομία, άσε τι λένε οι μετρήσεις αν έχεις μέχρι 20% 6-7 ώρες οθόνη είναι πάρα πολύ καλά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, hoannis said:

Βλέπω "Χρήση οθόνης από την πλήρη φόρτιση " 3ώρ. 11λεπ.
Δηλαδή αν το αφήσεις χωρίς να το φορτίσεις ώσπου να σβήσει
θα πάρεις πάνω από 10 ώρες οθόνη;

Πολύ πιθανόν να φτάσει και τόσο, άντε 8μιση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και κάποιες μέρες συνειδητοποίησα ότι δεν μου δουλεύει το wifi calling. Έβαλα την sim σε άλλο τηλέφωνο και έχω κλήσεις μέσω wifi. Είμαι με την τελευταία MIUI 12.0.3. Έχει συμβεί σε κάποιoν άλλο? Μήπως είναι κάποιο block από την cosmote στις συσκευές που δεν είναι στην λίστα των υποστηριζομένων για VoWifi?

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα εδώ. Απλα έχω παρατηρήσει οτι μερικές φορές ΔΕΝ το αφήνει να ενεργοποιηθεί το BLOKADA... το κάνω disable συνδέεται σε 2-3 δευτερόλεπτα και μετά ξαναενεργοποιώ το Blokada, χωρίς πρόβλημα στις κλήσεις/SMS. Μάλλον το blokada μπλοκάρει κάπους σέρβερς της cosmote???

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tifozif1 said:

Κανένα θέμα εδώ. Απλα έχω παρατηρήσει οτι μερικές φορές ΔΕΝ το αφήνει να ενεργοποιηθεί το BLOKADA... το κάνω disable συνδέεται σε 2-3 δευτερόλεπτα και μετά ξαναενεργοποιώ το Blokada, χωρίς πρόβλημα στις κλήσεις/SMS. Μάλλον το blokada μπλοκάρει κάπους σέρβερς της cosmote???

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω το blokada όμως έχω ρυθμίσεις για προσωπικό dns που είναι σχετικό. Θα το κοιτάξω μόλις μπορέσω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, kandilak said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω το blokada όμως έχω ρυθμίσεις για προσωπικό dns που είναι σχετικό. Θα το κοιτάξω μόλις μπορέσω και θα επανέλθω.

Τίποτα. Συνεχίζω να μην έχω VoWifi.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kandilak said:

Τίποτα. Συνεχίζω να μην έχω VoWifi.

Mάλλον ειναι γενικό το πρόβλημα για κάποιες συσκευές & COTE, δες https://myphone.gr/forum/topic/171765/page/51/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...