Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 6/4/2022 at 8:15 ΠΜ, tifozif1 said:

τι καλούδια έχει?

αναφερει στο σαιτ τους επακριβως(δεν ξερω αν επιτρεπονται εδω τα λινκ)

 

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός πως γίνεται εγκατάσταση της PixelExperience???

https://wiki.pixelexperience.org/devices/beryllium/install/

Έχει οδηγίες στο site της ROM.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ποια ενότητα θα πρέπει να κάνω ??

έχω κάνει το ξεκλείδωμα της συσκευής μετά??

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες , πέρασα αισίως το twrp  ( δηλαδή μένει κανονικά και δεν χανεται πλεον) το θέμα ειναι οτι δεν μπουτάρει στο λειτουργικο, καποια ιδεα για να μπουταρω στο λειτουργικο;

Το φλάσαρα στο ως boot το twrp και όχι ως recovery (αφού το τελευταίο δεν πετυχαίνει) . Ενώ στο xperia Z2 γίνεται το αντίστροφο!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα, απλα κατέβασα και φλάσαρα χειροκίνητα μέσω twrp την τελευταια pixel xp χωρις εννοειται να κανω wipe , ε και ειμαι κομπλε.

 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση gcam είναι η καλύτερη για να φορέσω;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2022 at 11:47 ΜΜ, Inevar said:

Μαγκες , πέρασα αισίως το twrp  ( δηλαδή μένει κανονικά και δεν χανεται πλεον) το θέμα ειναι οτι δεν μπουτάρει στο λειτουργικο, καποια ιδεα για να μπουταρω στο λειτουργικο;

Το φλάσαρα στο ως boot το twrp και όχι ως recovery (αφού το τελευταίο δεν πετυχαίνει) . Ενώ στο xperia Z2 γίνεται το αντίστροφο!

και μενα δεν εμπαινε twrp οταν περασα την τελευταια ρομ. Δεν ξερω πως να το ξαναπερασω, να μπαινει εκει κατα το recovery.

 

9 ώρες πριν, Inevar said:

Ποια έκδοση gcam είναι η καλύτερη για να φορέσω;

Δεν ξερω, νομιζω εχουν σταματησει να υποστηριζουν το κινητο εδω και καποιο καιρο, οσον αφορα τη gcam.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φάουλ να σταματήσει η υποστήριξη gcam για εμάς...

Δεν δοκίμασα κάτι ακόμα για το twrp 

Είναι η επιλογή fastboot flash boot_a  twrp.img αν θυμάμαι καλά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2022 at 12:07 ΜΜ, Inevar said:

Μεγάλο φάουλ να σταματήσει η υποστήριξη gcam για εμάς...

Ε κοιτα, το κινητο ειναι 3μιση ετων, το Σεπτεμρβη γινεται 4. Τι περιμενες, να υποστηριζεται ως τον αιωνα τον άπαντα;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ένα περίεργο πρόβλημα. Σε κάθε κλήση εισερχόμενη ή εξερχόμενη δεν μου δίνεται η επιλογή να απαντήσω κλείσω την κλήση. το κινητό χτυπάει και έχει δόνηση αλλά δε μου εμφανίζει το notification-παράθυρο για να διαχειριστώ την κλήση. το έπαθα πρίν 2 εβδομάδες έκανα factory reset, έστρωσε για κανά δυβδομαδο και τωρα πάλι τα ίδια. έιμαι με την στοκ ρομ. όλα τα notifications είναι ενεργά για την κλήση. έκανα και clear data στην system app phone και σε κανα 2 αλλες που διαχειρίζονται την κλήση αλλα τιποτα. δοκίμασα και το google phone αλλά τιποτα. έχετε καμια ιδέα; δε θέλω να ξανακάνω factory reset, ασε που δε ξέρω πόσο θα κρατησει παλι.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, lorentzos323 said:

παιδια εχω ένα περίεργο πρόβλημα. Σε κάθε κλήση εισερχόμενη ή εξερχόμενη δεν μου δίνεται η επιλογή να απαντήσω κλείσω την κλήση. το κινητό χτυπάει και έχει δόνηση αλλά δε μου εμφανίζει το notification-παράθυρο για να διαχειριστώ την κλήση. το έπαθα πρίν 2 εβδομάδες έκανα factory reset, έστρωσε για κανά δυβδομαδο και τωρα πάλι τα ίδια. έιμαι με την στοκ ρομ. όλα τα notifications είναι ενεργά για την κλήση. έκανα και clear data στην system app phone και σε κανα 2 αλλες που διαχειρίζονται την κλήση αλλα τιποτα. δοκίμασα και το google phone αλλά τιποτα. έχετε καμια ιδέα; δε θέλω να ξανακάνω factory reset, ασε που δε ξέρω πόσο θα κρατησει παλι.

μηπως πριν ξαναχαλασει (μετα την επαναφορα στις εργοστασιακες δηλαδη), εβαλες καμια περιεργη εφαρμογη στο κινητο, κ ας μην ειχε σχεση με κλησεις ή αλλαξες καμια ρυθμιση;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

οχι κάποια περίεργη δεν εβαλα. επίσης αυτες που κάναν update τις διεγραψα αλλά το πρόβλημα δε λυθηκε. Επίσης άνοιξα και το τηλ σε safe mode και είχα πάλι το ίδιο πρόβλημα. κατέβασα και χειροκίνητα το τελευταίο firmware update και το ξαναπέρασα. ειλικρινά μόνο με hard reset θα στρώσει μόνο, αλλά το να στήσω το κινητό ξανα θα μου πάρει ένα 8ωρο με εφαρμογές τράπεζες κτλπ.. και βαριεμαι οικτρά να το ξανακάνω..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, lorentzos323 said:

οχι κάποια περίεργη δεν εβαλα. επίσης αυτες που κάναν update τις διεγραψα αλλά το πρόβλημα δε λυθηκε. Επίσης άνοιξα και το τηλ σε safe mode και είχα πάλι το ίδιο πρόβλημα. κατέβασα και χειροκίνητα το τελευταίο firmware update και το ξαναπέρασα. ειλικρινά μόνο με hard reset θα στρώσει μόνο, αλλά το να στήσω το κινητό ξανα θα μου πάρει ένα 8ωρο με εφαρμογές τράπεζες κτλπ.. και βαριεμαι οικτρά να το ξανακάνω..

σε καταλαβαινω απολυτα. και το δικο μ σα να θελει μια επαναφορα να στρωσει, γτ του κουμπωνω συνεχεια update και πηγα απο αντροιντ 11 σε 12 χωρις επαναφορα κ τα παιξε λιγο. Τωρα βεβαια αλλαξα μπαταρια και για καποιο λογο *φτου φτου μην μακουσει* παει καλα. Και φαντασου εχω και password manager αλλά βαριεμαιιιιι...

 

Edited by gregpap2016
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

αστα να πάνε τουλαχιστον έχω βρει λύση και απαντάω τις κλήσεις με το miband 6 (μιλάω με το κινητό βέβαια) και τις κλείνω με το power button. το θέμα είναι πως δε νομλιζω πως είναι κάποιο notification. ακόμα και οταν κάνω εγώ την κλήση δεν εμφανίζεται το παράθυρο ongoing call που δειχνει διαρκεια κλήσης κτλπ.. τεσπα πλησιαζει η ώρα της αλλαγής του..

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση του riru και Lsposed μπορει να γινεται ευκολα μεσω magisk αλλά τα bootloops ειναι ανελέητα και ασταμάτητα. Να δω πως θα το σωσω ουτε σε recovery δε μπορω να μπω ,παρά μονο να κάνω επανεκκινήσεις. Ειχε συμβει πάλι αυτο ομως είχα σβησει τις εφαρμογες και σταμάτησε να μου κανει reboots. Τωρα, παρολο που απεγκατέστησα πλήρως το magisk...συνεχίζουν τα ίδια. Σε πρώτη φάση θέλω πάλι να το φέρω στα ίσα ( που θα το κανω) και δευτερον να καταφέρω να κάνω επιτυχές πέρασμα του xposed framework χωρίς τις παλιοχαζομαρες αυτες . Όλα αυτα σε pixel xperience rom.

 

Μπήκα σε recovery ,έκανα wipe dalvik cache και έστρωσε. Θα περάσω πάλι το magisk και θα κάνω μια κίνηση που είδα σε ένα βίντεο του munchy.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να αντικαταστήσω την pixel xp rom με την havoc, μιας και η πρώτη είναι κάπως βασική.... καλή αλλά δεν έχει πολλά tweaks.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2022 at 4:07 ΜΜ, Inevar said:

Έλεγα να αντικαταστήσω την pixel xp rom με την havoc, μιας και η πρώτη είναι κάπως βασική.... καλή αλλά δεν έχει πολλά tweaks.

δεν την εχω ξανακουσει, αλλά για να αρεσει σε ενα πειραχτηρι σαν και σενα, θα αξιζει χαχααχ

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, gregpap2016 said:

δεν την εχω ξανακουσει, αλλά για να αρεσει σε ενα πειραχτηρι σαν και σενα, θα αξιζει χαχααχ

Μόλις την πέρασα και κάνω επαναφορά δεδομένων από cloud , καλή είναι αλλά έπεσα στο ανδροιδ 11 αντί για 12. Δεν πειράζει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2022 at 1:43 ΜΜ, gkal said:

Έχεις αλλάξει theme;

Δοκίμασε άλλο...

πως αλλάζουμε θέμα;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες εμφανίστηκε η Pixel Experience PLUS για το PocoF1. Δεν θέλει wipe/format data για να περαστεί, περνάει με dirty flash μεσω του PE Recovery κανονικά πάνω από την "απλή" Pixel Experience.

https://download.pixelexperience.org/beryllium

https://blog.pixelexperience.org/2022/04/april-update-12-plus-version-is-here/
 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tifozif1 said:

Πριν λίγες μέρες εμφανίστηκε η Pixel Experience PLUS για το PocoF1. Δεν θέλει wipe/format data για να περαστεί, περνάει με dirty flash μεσω του PE Recovery κανονικά πάνω από την "απλή" Pixel Experience.

https://download.pixelexperience.org/beryllium

https://blog.pixelexperience.org/2022/04/april-update-12-plus-version-is-here/
 

Όποιος την δοκιμάσει να μας πει αν αξίζει περισσότερο από Havoc OS (διοτι βλέπω οτι σε havoc μου δινουν περισσότερες επιλογές παραμετροποίησης τόσο που μου θυμίζει τις παλιες cyanogenmod OS)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2022 at 9:11 ΜΜ, tifozif1 said:

Πριν λίγες μέρες εμφανίστηκε η Pixel Experience PLUS για το PocoF1. Δεν θέλει wipe/format data για να περαστεί, περνάει με dirty flash μεσω του PE Recovery κανονικά πάνω από την "απλή" Pixel Experience.

https://download.pixelexperience.org/beryllium

https://blog.pixelexperience.org/2022/04/april-update-12-plus-version-is-here/
 

την κατεβασα κ περιμενα, οπως καθε φορα, μηπως την αφαιρουσαν σε περιπτωση π κατι πηγαινε στραβα μαυτη, αλλά τλκ, πριν προλαβω να τη βαλω,  κολλησε το τηλ μ σε fastboot και θελω ν δω πως θα το ξεκολλησω. Το αφησα να τελειωσει η μπαταρια χθες βραδυ, αλλά δεν επιασε.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2022 at 9:24 ΜΜ, Inevar said:

Όποιος την δοκιμάσει να μας πει αν αξίζει περισσότερο από Havoc OS (διοτι βλέπω οτι σε havoc μου δινουν περισσότερες επιλογές παραμετροποίησης τόσο που μου θυμίζει τις παλιες cyanogenmod OS)

αυτο προυποθετει να ξερουμε τη χαβοκ, και εγω την εμαθα προσφατα απο σενα κ δεν την εχω δουλεψει ποτε ;ρρρ

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πείτε αν μπορείτε, όσοι έχετε αγοράσει και αλλάξει μπαταρίες για το κινητό μας... ποια είναι αυτή που να αξίζει και από ποιο μαγαζί;

Σκέφτομαι να αγοράσω και αλλάξω μπαταρία διότι μετά από 3,5 χρόνια είναι επιβεβλημένο. Συν το γεγονός ότι η υγεία της μπαταρίας είναι στο 69%.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...