Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, gregpap2016 said:

Βρε παιδια, ξερει κανεις πως θα αναφερουμε το συγκεκριμενο bug? Μου σπαει τα νευρα. (Ειναι πανω δεξια, σε καθε thread). image.png.622be8d55daf01f67a7ed2bb7077a680.png

Έχεις αλλάξει theme;

Δοκίμασε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ξεκλειδωνεται ο bootloader με το mi unlock, τεσπά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2022 at 11:19 ΠΜ, Inevar said:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ξεκλειδωνεται ο bootloader με το mi unlock, τεσπά.

Εισαι εμπειρος με αυτα τα πραγματα; Γιατι εγω εκανα τη διαδικασια μια και μοναδικη φορα καιδουλεψε με την πρωτη.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gregpap2016 said:

Εισαι εμπειρος με αυτα τα πραγματα; Γιατι εγω εκανα τη διαδικασια μια και μοναδικη φορα καιδουλεψε με την πρωτη.

Εννοείται φίλε, έχω φλασαρει πολλές καστομ ρομ σε παλιά και νέα κινητά.

Τα ξέρω τα κολλήματα αυτά , δεν ασχολήθηκα πάλι, θα το βρω όπως τα βρίσκω πάντα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να περάσουν κάποιες ώρες μετά τη 1η αίτηση για ξεκλείδωμα. 2-3 μέρες ήταν παλιά, για τσεκαρε.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2022 at 4:54 ΜΜ, Da_rudakos said:

Θέλει να περάσουν κάποιες ώρες μετά τη 1η αίτηση για ξεκλείδωμα. 2-3 μέρες ήταν παλιά, για τσεκαρε.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

φιλε κατι ασχετο, πως σκ@τ@ ανεβαινουμε βαθμιδες; πχ εσυ εισαι στη 10η βαθμιδα, εγω στην πρωτη....

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Δεν έχω ιδέα τι είναι η βαθμίδα καν 🙂

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Πάντα μπαίνω απο tapatalk και δεν φαίνεται κάπου. Μπήκα απο site τώρα και τα βλέπω κανονικά. 

Υποθέτω ότι έχει να κάνει με τα χρόνια που είσαι μέλος και τον αριθμό post. 

Ίσως να παίζουν ρόλο και τα reactions (like κλπ).

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Πάντα μπαίνω απο tapatalk και δεν φαίνεται κάπου.

Ειχα δει και γω το ταπαταλκ, απλα δεν εψηνα γτ ζητουσε πολλα δικαιωματα απο τοτε (2016). Κ αλλωστε δεν εχω και πολλα φορουμ οπου μπαινω.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κολλάω στο Xiaomi mi unlock tool... κάνω τα βήματα σωστά αλλά σταματάει στο 50% του verification λέγοντας μου ότι δεν μπορεί να κάνει verification. Ξέρει κανείς γιατί; Να φταίνε τα drivers;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Inevar said:

Κολλάω στο Xiaomi mi unlock tool... κάνω τα βήματα σωστά αλλά σταματάει στο 50% του verification λέγοντας μου ότι δεν μπορεί να κάνει verification. Ξέρει κανείς γιατί; Να φταίνε τα drivers;

Λογικα ναι

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η NOHON σημερα,στο μηνα πανω,μεσω Ali απο Κινα 17€ με τα εργαλεια μαζι για αντικατασταση με Speedex. (Πρωτη φορα μου ερχεται απο ali πακετο με speedex,μεχρι τωρα μονο ελτα)

Χωρις να εχω ξανα ανοιξει,αντικαταστησει μπαταρια αφου ειδα 1-2 βιντεακια στο youtube,η διαδικασια αντικαταστασης ειναι σχετικα απλη,πρωτες εντυπωσεις απο τη μπαταρια αψογες,σαν καινουριο το Poco.

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Πέρασέ του και μια ΑΟSP-based (πχ pixel experience) και βγάζεις άλλα 2-3 χρόνια. Πρώτα θα σε βαρεθεί αυτό και μετά εσύ εκείνο. Με'γειες

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tifozif1 said:

Πέρασέ του και μια ΑΟSP-based (πχ pixel experience) και βγάζεις άλλα 2-3 χρόνια. Πρώτα θα σε βαρεθεί αυτό και μετά εσύ εκείνο. Με'γειες

 

Η αλήθεια μου αρέσει,με εχει βολέψει το miui,το μονο κακο που εχουμε μεινει σε android 10.

Αξιζει τον κοπο να παω σε 12; εκτος απο το "διαβασμα" για να το περασω πιο πολυ σκεφτομαι το στήσιμο του κινητου απο το μηδεν.

Αν θες δωσε καποιο λινκ με την διαδικασια μιας και τοσα χρονια δεν εχω μπει στον κοπο,επειδη με καλυπτει το miui

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, stathisso said:

Η αλήθεια μου αρέσει,με εχει βολέψει το miui,το μονο κακο που εχουμε μεινει σε android 10.

Αξιζει τον κοπο να παω σε 12; εκτος απο το "διαβασμα" για να το περασω πιο πολυ σκεφτομαι το στήσιμο του κινητου απο το μηδεν.

Αν θες δωσε καποιο λινκ με την διαδικασια μιας και τοσα χρονια δεν εχω μπει στον κοπο,επειδη με καλυπτει το miui

Πρώτα πρώτα αυτό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31985-Ξεκλείδωμα-του-Bootloader-Νέα-Μέθοδος-Ενημέρωση-28-05-2019/

Μετά πας εδώ: https://forum.xda-developers.com/t/rom-official-12-0-beryllium-pixel-experience-aosp-2022-02-28.4390697/
Θα βρείς ότι οδηγίες χρειάζεσαι.

 

Δες ακόμη και αυτό https://forum.xda-developers.com/t/poco-f1-ultimate-collection-guides.4192715/  που έχει ΠΟΛΛΗ γνώση μαζεμένη

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, tifozif1 said:

ξαναεβαλα μετα απο ενα χρονο παλι pixel experince 

το κινητο παει σφαιρα αλλα ενω φλασαρα dfe τελικα το κινητο ειναι κρυπτογραφημενο 

επισης δε μ αρεσουν τα χρωματα που εχει γενικα ολο το λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

η αυτοματοποιημενη εγκατασταση drivers δεν λειτουργει, δηλαδη δεν με αφηνει να τρεξω το αρχειακι τα windows, απενεργοποίησα το smartscreen αλλα πάλι δεν με αφήνει.

 

ΥΓ Πρέπει να βγάλω ακρη με τους kedacom

 

Πάντως μια χαρα drivers έβαλα αυτή τη φορά και το xiaomi unlock tool παλι τον χαβά του, κολλησε το 50% και μετα έβγαλε το χαρακτηριστικό μήνυμα "couldn't unlock " . Είχα μέρες να το δω και βρηκα σημερα χρόνο.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα μου έριξε πολύ την απόδοση της μπαταρίας η τελευταία αναβάθμιση? Από εκεί που τελειωνα την μέρα με 40%μπαταρια, τωρα ίδια χρήση μετα την αναβάθμιση τελειώνει 

Μισή μπαταρία σαν ναχει 

Μπορώ να ακυρώσω το update και να το επαναφέρω στην προηγούμενη έκδοση???? 

Screenshot_2022-03-12-01-11-38-699_com.android.settings.jpg

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tifozif1 said:

Ευχαριστώ πολύ φίλε , δεν βγήκε άκρη! Έκανα τα βήματα ακριβώς. Το πρόβλημα παραμένει, αλλά δεν σπάζομαι έχω υπομονή θα γινει. Έχω την εμπειρία των xperia εξάλλου !!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενώ απενεργοποιησα το app vault εδω και καιρο βλέπω οτι ακόμη τρώει μπαταρία. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθει εντελώς? 

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2022 at 1:11 ΠΜ, giokosta said:

Μόνο εμένα μου έριξε πολύ την απόδοση της μπαταρίας η τελευταία αναβάθμιση? Από εκεί που τελειωνα την μέρα με 40%μπαταρια, τωρα ίδια χρήση μετα την αναβάθμιση τελειώνει 

Μισή μπαταρία σαν ναχει 

Μπορώ να ακυρώσω το update και να το επαναφέρω στην προηγούμενη έκδοση???? 

Screenshot_2022-03-12-01-11-38-699_com.android.settings.jpg

γιατι δε ρωτας στο νημα που ειναι για το f3 ?

Link to comment
Share on other sites

Άντε λίγο έμεινε.

 

υπομονη.jpg

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...