Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο συνδέεται , οι κωδικοί είναι Ο.Κ.

Το πρόβλημα είναι ότι στο σημείο που είμαι , ενώ υπάρχουν περισσότερα του ενός FON ,

δεν μπορώ να να επιλέξω σε ποιο θα συνδεθώ.

Η σύνδεση γίνεται αυτόματα σε όποιο αποφασίζει το τηλέφωνο.

Αυτό το θέλω γιατί πολλές φορές το FON στο οποίο συνδέεται αυτόματα είτε δεν δουλεύει καθόλου είτε ξέρω ότι υπάρχει άλλο δίπλα που είναι πολύ γρηγορότερο.

Υπάρχει τρόπος να συνδέομαι σε όποιο FON επιλέξω;

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά, θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής θέμα. Ανήμερα των Χριστουγέννων βρέθηκα στην δυσάρεστη θέση να διαπιστώσω ότι ήμουν ένα ακόμα θύμα υποκλοπής χρημάτων με την διαδικασία των αγορών με χρέωση της χρεωστικής μου κάρτας. Ευτυχώς και μόνο απο τύχη το πρόλαβα στην αρχή του και χρεώθηκα μόνο ένα μικρό ποσό σε σχέση με το συνολικό δεσμευμένο απο την τράπεζα μου. Για την ιστορία το όλο θέμα ξεκίνησε απο μια "απλή" τηλεφωνική κλήση που απάντησα στις 24/12 απο ελληνικό σταθερό νούμερο (210 κτλ) και οι αγορές είχαν ως αιτιολογία APPLE.COM/ITUNES Ιρλανδία. Το θέμα μου είναι ότι το email που έχω δηλώσει στην τράπεζα να με ενημερώνει για οποιαδήποτε κίνηση είναι Gmail και φυσικά στην περίπτωση μου ουδέποτε ήρθε ειδοποίηση στο κινητό. Κάτι το οποίο συμβαίνει σχεδόν πάντα και με τους δύο λογαριασμούς Gmail  που έχω στο κινητό. Θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί το θέμα των ειδοποιήσεων στο κινητό μιας και πραγματικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την συσκευή και δεν επιθυμώ να την αλλάξω. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σου ερχονται γενικα ειδοποιησεις απτα gmail στο κινητο ή δεν ερχεται καμια;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σπάνια έρχονται ειδοποιήσεις. Δηλαδή  μέσα στην ημέρα να έρθουν ένα δυο το πολύ και όχι της winbank. Αλλά ακόμα και άλλες ειδοποιήσεις πάλι δεν έρχονται. Διέγραψα και ξανά πέρασα πάλι την εφαρμογή δίνοντας ξανά πλήρη δικαιώματα αλλά κάνει πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω rom Pixel xperience.... Δεν ξερω αν μπορω να σε βοηθησω. Παρολα αυτα οι ρυθμισεις μου ειναι οι εξης:

Πατωντας πληροφοριες (κρατας πατημενο το εικονιδιο του gmail και πατας το ℹ️), ολες οι ειδοποιησεις του gmail ειναι ενεργες... Δες αυτο κ αν δε φτιαξει, θα σ στειλω τις ρυθμισεις ειδοποιησεων της ιδιας της εφαρμογης σε σκρινσοτ.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 28/12/2021 at 8:51 ΜΜ, gregpap2016 said:

Εχω rom Pixel xperience.... Δεν ξερω αν μπορω να σε βοηθησω. Παρολα αυτα οι ρυθμισεις μου ειναι οι εξης:

Πατωντας πληροφοριες (κρατας πατημενο το εικονιδιο του gmail και πατας το ℹ️), ολες οι ειδοποιησεις του gmail ειναι ενεργες... Δες αυτο κ αν δε φτιαξει, θα σ στειλω τις ρυθμισεις ειδοποιησεων της ιδιας της εφαρμογης σε σκρινσοτ.

ποια pixel εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια. Γραψε στο γοογλε pixel xperience poco f1. Σε λιγο θα βγει και αντροιντ 12 χαχα

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gregpap2016 said:

Την τελευταια. Γραψε στο γοογλε pixel xperience poco f1. Σε λιγο θα βγει και αντροιντ 12 χαχα

εχει βγει αλλα ειναι beta 

εγω εβαλα την eu γιατι το εχω δωσει στη μανα μου και εχει μαθει το miui το θεμα ειναι οτι δε περνει ενημερωσεις ασφαλειας πλεον

 

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα λήψης βίντεο και φωτογραφιών έχει επηρεαστεί καθόλου από την πιξελ εξπ ρομ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

εχει βγει αλλα ειναι beta 

εγω εβαλα την eu γιατι το εχω δωσει στη μανα μου και εχει μαθει το miui το θεμα ειναι οτι δε περνει ενημερωσεις ασφαλειας πλεον

 

και γω ειχα μιυι, αλλά κατι επαθε μετα απο μια ενημερωση, αν δεν κανω λαθος... Ειχε παθει κατι το κουμπι που ανοιγει την οθονη και πατιοταν ακομη κ οταν το φυσουσες, που λεει ο λογος. Και οχι, δεν ειχε μπει τπτ σκουπιδακι μεσα. Μετα την ενημερωση αρχισε να το κανει. Και ειπα οτι, αφου θα ξαναπερασω που θα ξαναπερασω λογισμικο κ θα χασω τα παντα, ας βαλω πιξελ.

3 ώρες πριν, Inevar said:

Η ποιότητα λήψης βίντεο και φωτογραφιών έχει επηρεαστεί καθόλου από την πιξελ εξπ ρομ;

Να σου ειμαι ειλικρινης, ανεκαθεν εφαρμογες της γοογλε χρησιμοποιουσα για καμερα, ακομη κ οταν ειχα μιυι, οποτε δεν εχω τοσο γνωμη για τη μαμα εφαρμογη. Γενικα βγαζει πολυ καλες φωτος. Το βιντεο στα τελευταια απκ χανει τελειως το φοκους, αλλά δεν πολυβγαζω βιντεο κ δε με ενοχλει.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρετε, έχω πάρει τη συσκευή για τη μητέρα μου και έχει την τελευταία official rom που έχει βγάλει η xiaomi ( πάνω από ένα χρόνο το τελευταίο update) και έχω κλειδωμένο bootloader και η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να μπλέξω με ξεκλείδωμα κλπ. Μου παραπονιέται ότι της κολλάει υπερβολικά και η αλήθεια είναι ότι το έχω δει κι εγώ. Είχα κάνει επανεκκίνηση και είχε στρώσει προσωρινά αλλά μετά κάνει πάλι τα ίδια. Τι προτείνετε να κάνω για να ρολαρει η συσκευή φυσιολογικά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα εγω θα βαζα το clean master απτο πλει στορ, θα περναγα ενα χερι την συσκευη κ μετα θα διεφραφα το κλιν μαστερ. Ισως και μερικα antivirus, μπας και... Αν δεν φτιαξει, επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις. Αν παλι κολλαει, καινουρια ρομ. Δεν εχεις αλλη λυση, αν δε θες να παρεις αλλο κινητο για τη μαμα σου.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να το ξεκλειδώσεις και να περάσεις pixel experience. Και εγώ άσχετος είμαι από ξεκλείδωμα και ρομ, έκατσα ένα απόγευμα, έψαξα σχετικά στο ίντερνετ και μετά από 2 ώρες το τηλέφωνο έτρεχε pixel experience. Δεν είναι τίποτα δύσκολο, λίγο χρόνο θέλει μόνο και με τη βοήθεια του YouTube θα τα καταφέρεις. Το τηλέφωνο θα γίνει σαν καινούργιο, χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, θα προσπαθήσω να δω αν θα δουλέψει η επιλογή του clean master αλλιώς μετά πίσω για αλλαγή τον, καλή συνέχεια!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρούμε καλή μπαταρία ακόμα και απ'εξω μετά από 3+ χρόνια χρήσης έχει πέσει η απόδοση της.

Βγαζει άνετα πιστεύω ακομη 2 χρονια αν αλλαχτεί η 🔋

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tifozif1 said:

ψάξε για ΝΟΗΟΝ σε ebay/aliexpress/κτλ

 

Δεν βρίσκω κάτι,λίγη βοήθεια;

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stathisso said:

Δεν βρίσκω κάτι,λίγη βοήθεια;

Φοράει την μπαταρία με κωδικό ΒΜ4Ε, https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=BM4E+nohon

Spoiler

U729f1d83be1f4c02983dc9db26925006P.jpg

 

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tifozif1 said:

Φοράει την μπαταρία με κωδικό ΒΜ4Ε, https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=BM4E+nohon

  Hide contents

U729f1d83be1f4c02983dc9db26925006P.jpg

 

Σ'ευχαριστώ,το εκανα αναζητηση οπως το ειχες γραμμενο και δεν μου εβγαζε αποτελεσματα επειδη ηταν στα ελληνικα τα πρωτα γραμματα του NOHON.

Επειδη εχω τουλαχιστον 2 χρονια να παραγγειλω απο Aliexpress ερχονται μπαταριες κανονικα,τι παιζει με τελωνείο,υπαρχει safe τροπος αποστολης ή ισχυει κατω απο 22€ δεν υπαρχει προβλημα;

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Την να την κάνεις; Πιο μαϊμού δεν γίνεται. Σε Xiaomi μόνο nohon για καλή μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, chios said:
15 minutes ago, toylhs9 said:

Την να την κάνεις; Πιο μαϊμού δεν γίνεται. Σε Xiaomi μόνο nohon για καλή μπαταρία.

Και αυτη απο Ελλαδα μαϊμού;

Quote

 

 

Απ΄εξω σε αυτη που εχει και το κιτ επισκευης,φαινεται μια χαρα.Εν τελη ιδια τιμη βγαινει,τωρα ποιες ειναι οι διαφορες μονο αν τις δοκιμασεις και τις 2,η διαοφορα ειναι οτι θα περιμενεις 1-2 μηνες απο κινα μεχρι να ερθει,αλλα πιστευω οτι οντως θα ειναι καλυτερη.

Quote

 

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Κατέχω το κινητό από τον Νοέμβριο του 2018 , ακόμα ευτυχώς δεν χρειάστηκε να αλλάξω μπαταρία.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, ξερει κανεις πως θα αναφερουμε το συγκεκριμενο bug? Μου σπαει τα νευρα. (Ειναι πανω δεξια, σε καθε thread). image.png.622be8d55daf01f67a7ed2bb7077a680.png

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...