Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά τελείωσε η υποστήριξη. Το Φεβρουάριο είχαν πει ότι φτιάχνουν την 12.5 αλλά δεν ήταν σίγουροι αν θα την έδιναν! Για να μην έχουμε ενημέρωση τόσο καιρό σταμάτησαν να το υποστηρίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω ακόμα και διαφορετικά θα πάω σε miui ελληνική ή eu

 

Ακόμα με καλύπτει 100% δεν σκέφτομαι αλλαγή του. Η μπαταρία βράχος πρέπει να έχει χάσει 15-20% 2μιση χρόνια τώρα αν και ήδη πήρα μια ακόμα να βρίσκεται σε περίπτωση που ..... Σε κανα 2χρονο και αν αλλαγή.

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει μύνημα ότι η εφαρμογή Google διακόπτεται και το πετάει κάθε 1 δευτερόλεπτο παντού και στην αρχική. Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει? Ουσιαστικά δεν έχω τηλέφωνο. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Πατάω και από κάτω που λέει αναφορά. Τίποτα. 10 επανεκκίνησεις τίποτα. Εχθές έλαβα μια ενημέρωση αν παίζει ρόλο .
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι ποια ενημέρωση ήταν ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε στο νήμα του Redmi Note 4 Global Edition (RN4x) και εκεί παρουσιάζει το ίδιο θέμα, μάλιστα το ίδιο πρόβλημα αναφέρεται και για το RN8 pro.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

12.0.3.

Το έλυσα με το ζόρι μπαίνοντας στην εφαρμογή και κάνοντας απεγκατασταση ενημερώσεων εφαρμογής. Και επανήλθε. Και αυτό με το ζόρι γιατί κάθε ένα δευτερόλεπτο πετούσε την ενημέρωση χωρίς να μπορώ να χρησιμοποιήσω την οθόνη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα πρών κάτοχος ποκο f1 πλέον στα χέρια της συζύγου (δυστυχως κακοπερνάει το κινητό).

Σήμερα το κινητό της έκλεισε από μπαταρία. Το φόρτησε και έκτοτε έχει μπει σε bootloop. Το κινητό στην αρχή βγάζει το κίτρινο σήμα με το ποκο μετα πάει στο MIUI μετα σε άσπρη οθόνη και ξανά από την αρχή. Τι μπορώ να κάνω. Δοκίμασα Power button + down volume και βγαίνει το εικονίδιο του FASTBOOT αλλά μένει εκεί. Το κινητό το είχα ξεκλειδώσει αν έχει να λέει..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εδώ και μέρες στην εισερχόμενη κλήση αναβοσβήνει ο φακός...έχω ψάξει 100 φορές τις ρυθμίσεις για να βρω τι έχω πειράξει αλλά δεν... ξέρει κανείς να με κατατοπίσει;
Link to comment
Share on other sites

εδώ και μέρες στην εισερχόμενη κλήση αναβοσβήνει ο φακός...έχω ψάξει 100 φορές τις ρυθμίσεις για να βρω τι έχω πειράξει αλλά δεν... ξέρει κανείς να με κατατοπίσει;
Στις ρυθμίσεις "Ρυθμίσεις εισερχόμενων κλήσεων" --> απενεργοποίησε το "Ειδοποίηση LED κατα το κουδούνισμα"
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις "Ρυθμίσεις εισερχόμενων κλήσεων" --> απενεργοποίησε το "Ειδοποίηση LED κατα το κουδούνισμα"
σ ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια....

χρησιμοποιω την εφαρμογη του gmail για την διαχειριση των mail μου

πανω εχω συνδεμενους 2 λογαριασμους....

Ο πρωτος της δουλειας μου λειτουργει κανονικοτατα

O gmail λογαριασμος ενω λειτουργει κανονικα οταν έρχεται email πεταει την ειδοποιηση στην οθονη αλλα ΧΩΡΙΣ ηχο

 

Διαλεξα ηχους, εκανα γενικες ρυθμισεις, ρυθμισεις λογαριασμου, επετρεψα ολες τις ειδοποιησεις, αλλαξα ηχο... τιποτα

 

Καμμια βοηθεια?

ΥΓ. μεχρι και επαναφορα εργοστασιακων εκανα μπας και εφταιγε κατι και το εστησα απο την αρχη το κινητο

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, θέμα με το gmail app έχω κι εγώ, μόνο στο F1.

 

Ο ίδιος λογαριασμός είναι πλήρως λειτουργικός σε 2 άλλες συσκευές, στο F1 αρνείται να στείλει mails.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Aξιζει να πάμε από F1 σε Χ3 Pro ή είναι μικρές οι διαφορές; Για F3 είναι μεγάλη η διαφορά; Παίζουν ρόλο βέβαια και τα updates ξέρω,τα οποία δε θα βρούμε πλέον στο F1 μας. 

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

 Το F1 συνεχίζει να στέκεται αξιοπρεπώς... Τώρα αν θέλουμε updates  πας για άλλο αλλά δεν έχεις πρόβλημα από 8.1 και πέρα δεν υπάρχει πρόβλημα...

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εδωσα το κινητό στον μικρό και έσπασε την οθόνη(δεν είχε πάνω tempered glass).Ξέρουμε κανένα καλό μαγαζί για αντικατάσταση οθόνη, αξίζει να την αγοράσω εγώ και να την αλλαξω; Πολλοί λένε ότι έχουν χαλιά χρώματα η oem οθόνες, ισχύει; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alexis_1981 said:

Καλημέρα παιδιά.Εδωσα το κινητό στον μικρό και έσπασε την οθόνη(δεν είχε πάνω tempered glass).Ξέρουμε κανένα καλό μαγαζί για αντικατάσταση οθόνη, αξίζει να την αγοράσω εγώ και να την αλλαξω; Πολλοί λένε ότι έχουν χαλιά χρώματα η oem οθόνες, ισχύει; Ευχαριστώ.

Υπάρχουν πολλά μαγαζιά αλλά μόνο γνήσια να βάλεις  και όχι αν δεν ξέρεις μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1
  • 1 month later...

Ξέρει κάποιος γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την προώθηση κλήσεων σε άλλο αριθμό;

Δηλαδή πάω να το κάνω μέσα από τις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά μου βγάζει σφάλμα στη σιμ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 1:46 ΜΜ, Inevar said:

Ξέρει κάποιος γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την προώθηση κλήσεων σε άλλο αριθμό;

Δηλαδή πάω να το κάνω μέσα από τις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά μου βγάζει σφάλμα στη σιμ.

Κάποιος;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2021 at 5:38 ΜΜ, Inevar said:

Κάποιος;

Σε εχω δει, να ξερεις, απλα δεν γνωριζω λυση στο προβλημα σου, γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτέ... Ισως αν εβγαζες και ξαναβαζες τη σιμ με απενεργοποιημενη τη συσκευη;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, gregpap2016 said:

Σε εχω δει, να ξερεις, απλα δεν γνωριζω λυση στο προβλημα σου, γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτέ... Ισως αν εβγαζες και ξαναβαζες τη σιμ με απενεργοποιημενη τη συσκευη;

θα το τσεκάρω

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξέρει κανείς πως μπορώ να συνδέθω στο COSMOTE WiFi Fon της επιλογής μου; Συνδέεται αυτόματα αλλά αυτό που επιλέγει δεν δουλεύει. Πώς μπορώ να συνδεθώ σε κάποιο από τα δίκτυα που φαίνονται στην φωτογραφία εκτός από αυτό που είναι ήδη συνδεδεμένο;

Screenshot_2021-11-07-12-15-13-633_com.android.settings.jpg

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2021 at 12:32 ΜΜ, hoannis said:

Ξέρει κανείς πως μπορώ να συνδέθω στο COSMOTE WiFi Fon της επιλογής μου; Συνδέεται αυτόματα αλλά αυτό που επιλέγει δεν δουλεύει. Πώς μπορώ να συνδεθώ σε κάποιο από τα δίκτυα που φαίνονται στην φωτογραφία εκτός από αυτό που είναι ήδη συνδεδεμένο;

 

Εννοειτε να συνδεθειτε ειτε στο COSMOTE-63κλπ ή στο FORTHNET? Aν ναι, πρεπει να ξερετε τον κωδικο του καθενος απο αυτα τα wifi και τοτε, πατατε πανω στο καθε δικτυο, βαζετε τον κωδικο και συνδεεστε. Αν τωρα ρωτατε κατι διαφορετικο, συγχωρηστε με αλλά δεν καταλαβα...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να πάρεις κοσμοτε τηλέφωνο να δεις αν έχεις ενεργοποιημένο το cosmote wifi fon.

Και μετά όταν θα πατήσεις σύνδεση θα σε βγάλει σε μια σελίδα που θα βάλεις το username και password που έχεις για την σύνδεση σου στο σταθερό ίντερνετ.

Αν δεν σε βγάλει στην σελίδα απευθείας, άνοιξε εσύ με τον μαμισιο browser και γράψε cosmote wifi fon.

 

IMG_20211111_093948.jpg

Edited by kalou13

Sony Ericsson x8|root|cwm|cypress|overclock|ginderdx 2.3.7 v24|Jimdem Tweak v24.1

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...