Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια συγνωμη, επειδη εχω μεινει λιγο πισω στην παρακολουθηση, μιλατε για την stable εκδοση ή την beta? εγω εχω εδω και 2 χρονια την beta, να την αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Βγήκε και σε εσάς πρόταση της xiaomi για χρήση του Messages της Google αντί της μαμάς εφαρμογής μηνυμάτων SMS?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι , ξέρει κανείς για ποιο λόγο γίνεται αυτό;
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Από αυτή κιόλας τη στιγμή έχει αρχίσει να ξεκολλάει η δεξιά και η πάνω πλευρά του κινητού μου ... Μάλιστα αν είμαι ξαπλωμένος και του κινητού το βάρος πέφτει προς την οθόνη τότε και η πάνω πλευρά έχει την τάση να ξεκολλάει.

Τον Μάιο είχα αλλάξει όλο το πάνελ παρεπιπτόντως.

Τι μπορώ να κάνω;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

Βγήκε και σε εσάς πρόταση της xiaomi για χρήση του Messages της Google αντί της μαμάς εφαρμογής μηνυμάτων SMS?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι , ξέρει κανείς για ποιο λόγο γίνεται αυτό;

 

+1 και μένουμε με την απορία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα πάρει ένα ποκο πριν δύο χρόνια το οποίο εμφάνισε την γνωστή κίτρινη κηλιδα στα αριστερά . Αυτό έγινε πριν ~4 μήνες. Ακόμα μέχρι μέσα Μαρτίου έχει (υποτίθεται) εγγύηση.

Πήρα λοιπόν τηλέφωνο στο σέρβις του μαγαζιού που το είχα αγοράσει τότε (drele), και μου λέει αυτός που το σήκωσε πως αυτό γίνεται από την πίεση της οθόνης συνήθως (οπότε υποννοει πως φταίω εγώ), και εκτός αυτού επειδή είπε είχαν και άλλα ποκο παρόμοιο πρόβλημα (αυτό ταυτόχρονα ανερεί την παραπάνω πρόταση πως έμμεσα φταίω εγώ) δεν το καλύπτει ούτε η επίσημη αντιπροσωπία το πρόβλημα αυτό, ανεξαρτήτως αν είναι θέμα πίεσης της οθόνης (που προφανώς δεν είναι) ή όχι.

(εν τω μεταξύ πατάς yellow spot poco f1 στο Google και βγάζει χιλιάδες ποστ)

Ο άνθρωπος προφανώς νομίζει πως είμαστε όλοι ίδιοι και άσχετοι με την τεχνολογία όπως είναι τεράστιο ποσοστό κόσμου εκεί έξω.

Τώρα το θέμα είναι άλλο όμως. Αυτός λέει δεν το καλύπτει η εγγύηση του, η infoquest προφανώς δεν το καλύπτει οπότε την αλλάζω μόνος μου? Αν είναι έτσι το παίρνω κατευθείαν από Κίνα την επόμενη φορά το κινητό τουλάχιστον θα μου βγει και πιο φτηνό και ξέρω από πριν πως αν πάθει κάτι το φτιάχνω εγώ.

Επίσης πως μπορώ να αποδείξω εγγραφως πως καλύπτεται από εγγύηση το συγκεκριμένο πρόβλημα?

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια αυτών που λέγαμε για το battery drain να πω πως...

Το κινητό - χωρίς να κάνω απολύτως τπτ - έχει επανέλθει στα προηγούμενα στάνταρ του στο θέμα μπαταρίας.

Δλδ καλή διάρκεια μπαταρίας και ελάχιστη απώλεια κατά τη διάρκεια της νύχτας (από 100% -> 96-97%).

 

Το μόνο που θυμάμαι να μεσολάβησε είναι κάτι ενημερώσεις σε εφαρμογές από το Google Play....

Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

 

Τι να πω....

Σε εμένα τα στατιστικά της μπαταρίας τα έχουν παίξει.

 

Εκεί που ήμουν στο 70% πάω να δω το sot και βλέπω ευθεία γραμμή και όλα 0.

Μπαίνω στη οθόνη βλέπω περίπου 2 ώρες, βγαίνω ξαναμπαίνω και μηδενίζει.

 

Τώρα είμαι στο 51% με 2 ώρες sot.

 

Κατά τα άλλα η μπαταρία είναι σε νορμάλ επίπεδα και κάτι άλλο σοβαρό δεν παρατηρήσα.

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

μετα απο 2 ετη επαγγελματικής χρήσης πηγα στο X3, και το F1 θα πάει στη σύζυγο.

Εχει εμφανίσει τη γνωστή κηλίδα στα πλάγια του display και θέλω να το αλλαξω, έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα με φτηνάο ανταλλακτικο?

Μαζι με το middle frame, θελω να αποφύγω κολλες κτλ

 

Εσείς που το αλλάξατε και ποσο?

Ισως και σε PM,αν θεωρείται διαφήμιση

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιασαμε παλι για μπαταριες, το AccuBattery (Pro) ποσο αξιοπιστο το θεωρειτε στη μετρηση χωρητικοτητας?

Αλλαξα μπαταρια με καινουρια απο ali (προτεινομενη στο παρον thread) και την μετραει στα 2200mAh, ενω εγω δεν βλεπω τοσο χαλια αποδοση . Σε παλιο κινητο 8ετιας την βγαζει 100% υγιης...

Τελικα μονο η δικη μας εμπειρικη γνωμη του SOT δινει την καλυτερη εκτιμηση αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί άπειρες φορές ότι αυτές οι εφαρμογές είναι σαβούρες.

 

Πρέπει να είσαι root και στον termilal δίνεις αυτήν την εντολή

 

cat /sys/class/power_supply/battery/charge_full

 

Σου βγάζει ακριβώς τα στοιχεία.

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση για λογαριασμό φίλου. Χθες-προχθές σταμάτησε ξαφνικά να βγάζει επιλογές τι να κάνει όταν συνδέει τη συσκευή με usb σε υπολογιστή, αυτό δηλαδή που επιλέγεις μεταφορά αρχείων, μόνο φόρτιση κλπ. Δεν πείραξε ρύθμιση, δεν έκανε κάτι, ούτε καν κάποια καινούρια εφαρμογή δεν έβαλε, δηλαδή καμία αλλαγή στο κινητό. Έτσι, δεν εμφανίζει ποτέ στον υπολογιστή παράθυρο για μεταφορά αρχείων, μόνο φορτίζει. Δοκίμασε άλλο καλώδιο, άλλη θύρα, άλλο υπολογιστή, reboot, developer options και ότι 'how to solve' βρήκε στο youtube. Καμιά ιδέα άλλη; :wacko:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Developer options - - > Default Usb configuration,επιλέγεις τι θέλεις να συμβαίνει οταν συνδέεις το τηλέφωνο σε USB θυρα.

 

Και καλού κακου ενεργοποίησε και το USB debugging....

Link to comment
Share on other sites

Developer options - - > Default Usb configuration,επιλέγεις τι θέλεις να συμβαίνει οταν συνδέεις το τηλέφωνο σε USB θυρα.

 

Και καλού κακου ενεργοποίησε και το USB debugging....

 

Κι αυτό δοκιμάστηκε, το ανέφερα κιόλας :( Ευχαριστώ πάντως

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Πριν τη 12.0.3 αργούσε η αναζήτηση στις ρυθμίσεις συστήματος. Με τη 12.0.3 έφτιαξε, η αναζήτηση γίνεται άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Τότε εξετάζεις καλώδιο σύνδεσης και drivers στο πισι

 

Θα του το πρότεινα αν δεν είχε δοκιμάσει με πολλούς διαφορετικούς υπολογιστές και με άλλα καλώδια, όπως ανέφερα. Μέχρι και στο δικό μου το σπίτι τον φώναξα και δοκιμάσαμε... :shock:

 

ΥΓ: Κατάφερε να μιλήσει με την infoquest, αλλά επέδειξαν το ίδιο ενδιαφέρον όπως τότε που τους πήρε για αλλαγή μπαταρίας και για μια χρωματική αλλοίωση στην οθόνη (εντός εγγύησης), δηλαδή κανένα απολύτως...

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς καμιά stable ρομ για το φ1?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά Μπαγκς?? Είσαι οκ με μπαταρία??

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανένα bug, απλά μόλις ξεκίνησε σε Android 11, και δεν έχει τόσο πολύ customization όσο οι προηγούμενες εκδόσεις 3.x που ήταν σε έκδοση 10. Μπορείς αν θέλεις να δεις και την τελευταία 3.12, του Δεκεμβρίου 2020.

Λειτουργούν όλα, πάει σφαίρα και είναι καθαρό android.

 

Για την μπαταρία δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, γιατί έχω κλείσει δυόμιση χρόνια συνολικά με το F1, οπότε έχει πέσει αισθητά.

Ψάχνομαι για αντικατάσταση, γιατί το κινητό ακόμα τραβάει, και δεν έχω βρει άξιο αντικαταστάτη σε αντίστοιχο εύρος τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε σε κάποιον άλλον πέρα από εμένα, το γράμμα s δίπλα και αριστερά από την μπάρα σήματος;; Μόλις τώρα έγινε.

 

Εντάξει bug μεν , πρωτόγνωρο δε .. είναι!! Αφού και η ώρα φαίνεται διπλογραμμένη.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρέχω HavocOS 4.2 (σε Android 11) και γενικά είμαι με custom ROM από τις αρχές του 2019.

 

Εδώ έχει μια πλήρη λίστα με ό,τι υπάρχει για το F1.

 

Καλησπέρα να σε ρωτήσω, η HavocOS που έχεις και γενικά η custom ROM είναι μεταφρασμένες στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...