Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα και εγώ μόλις τώρα αυτή τη ρύθμιση που έστειλε ο φίλος από πάνω και περιμένω να δω βελτίωση στην μπαταρία.

Να σημειωθεί πως μετά από κάθε επανεκκίνηση του κινητού χρειάζεται να πηγαίνει ο χρήστης εκεί και να ξανακάνει το ίδιο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν είδα κάποια αξιοσημείωτη διαφορά. Μάλλον η μπαταρία έχει πρόβλημα καθώς το τηλ. το έχω πάνω από 2 χρόνια. Κρίμα γιατί κατά τα άλλα το τηλ. πάει πολύ καλά.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακριβώς δύο χρόνια το έχω κινητό...όμως νομίζω πως είδα διαφορά προς το καλύτερο με την τροποποίηση αυτή!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Να σημειωθεί πως μετά από κάθε επανεκκίνηση του κινητού χρειάζεται να πηγαίνει ο χρήστης εκεί και να ξανακάνει το ίδιο.

Εγω δεν το κλείνω ποτέ οπότε δεν το παρατήρησα.

Το έγραψα στο XDA όπου και άλλοι χρήστες είδαν διαφορά προς το καλύτερο.

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το κλείνω ποτέ οπότε δεν το παρατήρησα.

Το έγραψα στο XDA όπου και άλλοι χρήστες είδαν διαφορά προς το καλύτερο.

 

 

 

POCO F1

Καλά μη νομίζεις ότι εγώ το κλείνω..μόνο το κλείνω οπότε θα χρειαστεί... Ευχαριστούμε για την πληροφορία πάντως.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ το έβαλα για φόρτιση. Κατά τις 3 το έβγαλα από τη πρίζα και το πρωΐ γύρω στις 9:30 που ξύπνησα χωρίς να το αγγίξω καν η μπαταρία ήταν στο 85%. Τώρα με 2ώρες και 50 λεπτά οθόνης και μόνο χρήση wi fi, η μπαταρία είναι στο 40%. Στην εφαρμογή για την κατανάλωση εφαρμογών, το "Άλλα" δείχνει κατανάλωση 20%. Πλήρης απογοήτευση.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου τρώει την μπαταρία, δεν είναι νορμάλ αυτό.

Εδω έκανα έναν οδηγό με κάποιες ρυθμίσεις που θα σε βοηθήσουν.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529

 

Δες το δικό μου από το πρωί με καλή χρήση και τηλέφωνο. 5b0fb268b75ee2f3e02197faa1db6adf.jpgcc81e8d70bec533f9919dad66e32b0a5.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου τρώει την μπαταρία, δεν είναι νορμάλ αυτό.

Εδω έκανα έναν οδηγό με κάποιες ρυθμίσεις που θα σε βοηθήσουν.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529

 

Δες το δικό μου από το πρωί με καλή χρήση και τηλέφωνο. 5b0fb268b75ee2f3e02197faa1db6adf.jpgcc81e8d70bec533f9919dad66e32b0a5.jpg

 

POCO F1

Καμία σχέση φίλε,αν είχα αυτές τις επιδόσεις θα ήμουν ευτυχής. Έχω κάνει δύο φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Θα προσπαθήσω πάλι με αυτο που έστειλες πιο πάνω και θα δω. Στο "Αλλά" στη κατανάλωση πόσο σου γράφει εσένα?
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Δες τον οδηγό απο το xda + τα δικά μου.

Αν είσαι σε miui 12 δες λίγο πιο πάνω έχω δώσει κάποιες ρυθμίσεις ακόμη.

Επίσης δες στο YouTube Miui 12 battery fix drain.

Το άλλα είναι στο 20%.

 

92ba4011f9c2b9eeb3661ee06acf2736.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Δες τον οδηγό απο το xda + τα δικά μου.

Αν είσαι σε miui 12 δες λίγο πιο πάνω έχω δώσει κάποιες ρυθμίσεις ακόμη.

Επίσης δες στο YouTube Miui 12 battery fix drain.

Το άλλα είναι στο 20%.

 

92ba4011f9c2b9eeb3661ee06acf2736.jpg

 

POCO F1

Φίλε μου το accu battery μου δείχνει τη μπαταρία στα 2350 mah. Μάλλον έχει πέσει η απόδοσή της. Οπότε ό,τι και να κάνω δεν υπάρχει περίπτωση να επανέλθει. Μάλλον θα πρέπει να αποχαιρετήσω το poco καθώς δε πρόκειται να ασχοληθώ με αλλαγές μπαταρίας κ.τ.λ. Μπορώ να συμβιβαστώ με χαμηλότερες επιδόσεις καθώς δε κάνω και κάτι extreme με το κινητό,αλλά η μπαταρία είναι πολύ σημαντικό θέμα για μένα.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις? Όλες αυτές η εφαρμογές είναι σαβούρες.

Εμένα αν θυμάμαι καλά έγραφε 3500.

 

Πρέπει να είσαι root για να δεις την πραγματική χωρητικότητα.

 

To get the actual capacity of your battery

 

Open terminal

 

Type: cat /sys/class/power_supply/battery/charge_full

If you have root access then check your actual battery capacity left

 

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω περασει Oxygen OS rom στο κινητο και η gcam μου κανει νερα στα βιντεο: κανει την καμερα να μαυριζει σε καθε εφαρμογη. Ξερει κανεις την τελευταια gcam?
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω περασει Oxygen OS rom στο κινητο και η gcam μου κανει νερα στα βιντεο: κανει την καμερα να μαυριζει σε καθε εφαρμογη. Ξερει κανεις την τελευταια gcam?

διαλεξε απο δω

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/developers/

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κάποιος smarwatch με nfc για ανέπαφες συναλλαγές?

 

Το έψαξα το θέμα μιας και η συσκευή δεν έχει nfc.

 

Κάπου διάβασα για Micro SD με nfc αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Αν κάποιος έχει να προτείνει λύση.

 

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία 3-3,5 ώρες μου βγάζει μετά από δύο χρόνια κατοχής, έχει πρόβλημα θεωρώ. Βαριέμαι να του κάνω φορμάτ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία 3-3,5 ώρες μου βγάζει μετά από δύο χρόνια κατοχής, έχει πρόβλημα θεωρώ. Βαριέμαι να του κάνω φορμάτ.

Πόσο σου έβγαζε με φρέσκια μπαταρία;

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου έβγαζε με φρέσκια μπαταρία;

 

6- 7 ωρες εβγαζε

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα τόσο βγάζει, 6 ώρες κατά μέσο όρο. Μήπως έχεις ενεργά την προσαρμογή και την αυτόματη προσαρμογή στο σκοτεινό θέμα; ρίχνουν πάρα πολύ την μπαταρία. Το έχουμε αναφέρει παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι έκανα όσα προτείνατε μετά την αναβάθμιση σε miui 12 και παρ' όλα αυτά το κινητό έχει χάσει 20% σε μπαταρία! Εύχομαι να το λύσουν σε κάποια αναβάθμιση διότι είμαι τρομερά ικανοποιημένος από το εν λόγω κινητό και δεν θέλω να το αλλαξω!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα τόσο βγάζει, 6 ώρες κατά μέσο όρο. Μήπως έχεις ενεργά την προσαρμογή και την αυτόματη προσαρμογή στο σκοτεινό θέμα; ρίχνουν πάρα πολύ την μπαταρία. Το έχουμε αναφέρει παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το χρειάζομαι

 

Screenshot-2020-12-08-12-06-30-661-com-android-settings.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα παρατήρησα ότι το VOLTE και VOWIFI έχουν χαθεί μετά την τελευταία ενημέρωση. Συμβαίνει το ίδιο και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα παρατήρησα ότι το VOLTE και VOWIFI έχουν χαθεί μετά την τελευταία ενημέρωση. Συμβαίνει το ίδιο και σε εσάς;

Εγώ μετά το update έκανα καπάκια factory reset και τα ενεργοποίησα κανονικα μέσω dialer μετά χωρίς πρόβλημα. Ένα άλλο που παρατήρησα είναι ότι σε κάποιες περιοχές στην Αττική το γυριζει σε 4G+ ενώ μέχρι πρότινος μόνο στο εξωτερικό είχα δει το +.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα παρατήρησα ότι το VOLTE και VOWIFI έχουν χαθεί μετά την τελευταία ενημέρωση. Συμβαίνει το ίδιο και σε εσάς;
Ti εννοεις με το "τελευταία" αναβάθμιση? Ποια έκδοση έχεις?
Link to comment
Share on other sites

ΕΈνα άλλο που παρατήρησα είναι ότι σε κάποιες περιοχές στην Αττική το γυριζει σε 4G+ ενώ μέχρι πρότινος μόνο στο εξωτερικό είχα δει το +.
Πάροχος?

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...