Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξε κάτι στα SMS; Μέχρι χθες αν έσερνες το δάχτυλο προς τα αριστερά πάνω σε ένα SMS τότε σου έβγαζε την επιλογή της διαγραφής και σήμερα βλέπω πως πλέον δεν την βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κάτι στα SMS; Μέχρι χθες αν έσερνες το δάχτυλο προς τα αριστερά πάνω σε ένα SMS τότε σου έβγαζε την επιλογή της διαγραφής και σήμερα βλέπω πως πλέον δεν την βγάζει.

 

Στα sms για να το διαγράψεις το κρατάς απλά πατημένο και σου βγάζει κάτω την επιλογή Delete.

Link to comment
Share on other sites

Και ο άλλος τρόπος πως χάθηκε; Είχαμε κάποιο update στην εφαρμογή των SMS; Νομίζω πως δεν έκανα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια επειδή δεν ασχολούμαι καθόλου με τα sms δεν ξέρω πως ήταν πριν ο τρόπος να τα σβήνεις. Εγώ δεν στέλνω sms αλλά όσα μου έχουν στείλει δεν έχω σβήσει ποτέ κανένα.
Link to comment
Share on other sites

Και ο άλλος τρόπος πως χάθηκε; Είχαμε κάποιο update στην εφαρμογή των SMS; Νομίζω πως δεν έκανα κάτι.

 

Η εφαρμογή των SMS πήρε ενημέρωση πριν λίγες μέρες μέσω του system apps updater. Φαίνεται ότι για κάποιο λόγο καταργήθηκε η διαγραφή με gesture/swipe.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε custom Android 11 rom , που λένε ότι δουλεύει καλά. Πολύ θετικό για το κινητό μας, μιας και δεν νομίζω εκτός από miui 12 να πάρει άλλη αναβάθμιση.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το κινητό. Δεν συνδέεται με υπολογιστή. Θέλω να ξαναπεράσω το twrp γιατί χάθηκε και δεν μπορώ. Έκανα factory reset αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε custom Android 11 rom , που λένε ότι δουλεύει καλά. Πολύ θετικό για το κινητό μας, μιας και δεν νομίζω εκτός από miui 12 να πάρει άλλη αναβάθμιση.
λινκ εχουμς ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή έχω χάσει την μπάλα με τους φακέλους των φωτο/βίντεο (αλλού αποθηκεύει η gcam, αλλού η stock φωτογραφική, αλλού viber, messenger κλπ), υπάρχει κάποια εφαρμογή ή τρόπος να τα παρακολουθώ καλύτερα κ πιο οργανωμένα;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχει κάποιος εμπειρία από αντικατάσταση μπαταρίας (κόστος, χρόνος, ποιοτητα ανταλλακτικού κτλ) για Αθήνα. Επιχείρησα να συνεννοηθώ με MiStore (μιας κι από κει το πήρα) αλλά οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι. Για μια απλή μπαταρία μου ζαλισαν τον έρωτα - μην πω τίποτα άλλο και με κόψει το ΕΣΡ - ζητώντας να πάει πρώτα για έλεγχο (!) κι έπειτα να με ενημερώσουν για το κόστος από εκεί. :down: Θα έπαιρνα μια μπαταρία να το κάνω μόνος μου αλλά με τόση μαϊμού που κυκλοφορεί εκεί έξω δεν θέλω να το ρισκάρω.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τηλεφωνησαες κατευθειαν στην πηγη, δλδ στην infoquest που κανει επισημο σερβις των χιαομι; Εκτος αν πηρες εκει και καταλαβα λαθος.
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

renesis_87, τους είπες για αντικατάσταση μπαταρίας με δικό σου κόστος; Ή ότι έχει πέσει η μπαταρία, οπότε θεωρείς ότι έχει χαλάσει και θα πρέπει να στην αντικαταστήσουν χωρίς χρέωση;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τηλεφωνησαες κατευθειαν στην πηγη, δλδ στην infoquest που κανει επισημο σερβις των χιαομι; Εκτος αν πηρες εκει και καταλαβα λαθος.

 

Και η infoquest ακριβώς τα ίδια θα του πει.

 

Ρώτησα πριν ένα μήνα περίπου για οθόνη για άλλη συσκευή και μου είπαν ότι 1. χωρίς να πάει στο service τους και να την ελέγξουν, δε μπορούν να πουν αν θέλει αλλαγή και το κόστος αυτής, αλλά και της επισκευής (άσχετα αν η οθόνη έχει σβήσει τελείως και δε φαίνεται τίποτα.....) και 2. δεν πωλούν ανταλλακτικά, τουλάχιστον σε τελικό καταναλωτή.

 

Τέλος, ο τεχνικός έλεγχος στο service τους κοστίζει περίπου €17, χωρίς να φτιάξουν κάτι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τηλεφωνησαες κατευθειαν στην πηγη, δλδ στην infoquest που κανει επισημο σερβις των χιαομι; Εκτος αν πηρες εκει και καταλαβα λαθος.

Εκεί έστειλα email αλλά...

renesis_87, τους είπες για αντικατάσταση μπαταρίας με δικό σου κόστος; Ή ότι έχει πέσει η μπαταρία, οπότε θεωρείς ότι έχει χαλάσει και θα πρέπει να στην αντικαταστήσουν χωρίς χρέωση;

Μπα δεν πιάνει. Τους το ξεκαθάρισα και στις τρεις επικοινωνίες που είχα μαζί τους ότι θέλω να αντικαταστήσω την μπαταρία με δική μου χρέωση και θέλω να ξέρω το εκτιμώμενο κόστος. Απλά μάλλον θέλουν να τα αρπάξουν και από τον "έλεγχο".

Και η infoquest ακριβώς τα ίδια θα του πει.

 

Ρώτησα πριν ένα μήνα περίπου για οθόνη για άλλη συσκευή και μου είπαν ότι 1. χωρίς να πάει στο service τους και να την ελέγξουν, δε μπορούν να πουν αν θέλει αλλαγή και το κόστος αυτής, αλλά και της επισκευής (άσχετα αν η οθόνη έχει σβήσει τελείως και δε φαίνεται τίποτα.....) και 2. δεν πωλούν ανταλλακτικά, τουλάχιστον σε τελικό καταναλωτή.

 

Τέλος, ο τεχνικός έλεγχος στο service τους κοστίζει περίπου €17, χωρίς να φτιάξουν κάτι.

Thanks mr_47. Μαλλον θα ψαχτώ με άλλες εναλλακτικές.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Thanks mr_47. Μαλλον θα ψαχτώ με άλλες εναλλακτικές.

 

Αν βρεις λύση, ενημέρωσέ μας.

Κλείνω 2 χρόνια με το F1, και φαίνεται ότι έχει πέσει κάπως η αυτονομία του.

Θα ήθελα να το κρατήσω λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αλλαγής μπαταρίας είναι λαχείο.. Αν η καινούρια μπαταρία και γνήσια να ειναι

αν ήταν στο ράφι κανά δυο χρόνια πάλι δεν θα κρατάει.Στο σκρουτζ βρίσκεις για το poco

με 15 ευρω περίπου.Στο youtube υπαρχουν βίντεο αναλυτικά το πως αλλάζει.Εχω αλλάξει

σε αρκετα κινητα.Στα περισσότερα πέτυχα καλές "φρεσκιες"μπαταριες σε μερικά οι καινούριες

ήταν χειρότερες απο τις παλιες.Είναι θέμα τύχης τι θα σου στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αλλαγής μπαταρίας είναι λαχείο.. Αν η καινούρια μπαταρία και γνήσια να ειναι

αν ήταν στο ράφι κανά δυο χρόνια πάλι δεν θα κρατάει.Στο σκρουτζ βρίσκεις για το poco

με 15 ευρω περίπου.Στο youtube υπαρχουν βίντεο αναλυτικά το πως αλλάζει.Εχω αλλάξει

σε αρκετα κινητα.Στα περισσότερα πέτυχα καλές "φρεσκιες"μπαταριες σε μερικά οι καινούριες

ήταν χειρότερες απο τις παλιες.Είναι θέμα τύχης τι θα σου στείλουν.

 

Έχεις να προτείνεις καποιον πωλητή με φρέσκο πράμα για το F1?

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσφατα αγορασα απο ebay! Η μπαταρια ειναι original! Την εβαλα μονος μου! Δεν ειναι δυσκολο! Λιγη υπομονη θελει.

Πριν αγορασω απο ebay βεβαια ειχα δοκιμασει την τυχη μου και σε σκρουτζομαγαζο αλλα η μπαταρια επεστραφηκε αμεσως γιατι φυσικα δεν ηταν οριτζιναλ

Αν ενδιαφερεται καποιος εχω μια ακομη!

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσφατα αγορασα απο ebay! Η μπαταρια ειναι original! Την εβαλα μονος μου! Δεν ειναι δυσκολο! Λιγη υπομονη θελει.

Πριν αγορασω απο ebay βεβαια ειχα δοκιμασει την τυχη μου και σε σκρουτζομαγαζο αλλα η μπαταρια επεστραφηκε αμεσως γιατι φυσικα δεν ηταν οριτζιναλ

Αν ενδιαφερεται καποιος εχω μια ακομη!

 

Ποσο την αγορασες;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω μια από AliExpress, η οποία είναι σε μια χάρτινη συσκευασία όπως όταν αγοράζεις sd κάρτα, μακάρι να είναι original και του 2020,όπως λέει ο πωλητής. Περίπου 14 ευρώ με τα μεταφορικά.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσφατα αγορασα απο ebay! Η μπαταρια ειναι original! Την εβαλα μονος μου! Δεν ειναι δυσκολο! Λιγη υπομονη θελει.

Πριν αγορασω απο ebay βεβαια ειχα δοκιμασει την τυχη μου και σε σκρουτζομαγαζο αλλα η μπαταρια επεστραφηκε αμεσως γιατι φυσικα δεν ηταν οριτζιναλ

Αν ενδιαφερεται καποιος εχω μια ακομη!

Στείλε μου πμ

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...