Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως φταιει το miui για αυτο. Με google experience η μπαταρια εφτανε τα κλασικα της 6ωρα-7ωρα sot και με το που γυρισα miui ξαναπεσαμε στις 4-5 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζετε το τηλέφωνο μέχρι τέρμα 100% και το βγάλετε από την πρίζα σε πόση ώρα αρχίζει και πέφτει η μπαταρία. Σήμερα το πρόσεξα στο δικό μου μόλις έφτασε στο 100% και το έβγαλα το ανοίγω ξεκλειδώνω την οθόνη και βλέπω την μπαταρία από 100% σταδιακά μέχρι 95% έπεσε μέσα σε 10 περίπου δευτερόλεπτα. Μάλλον τα έχει παίξει η μπαταρία φαντάζομαι.

 

Αυτο σ συμβαινει γτ η χωρητικοτητα της μπαταριας σ εχει πεσει στο 95% του μεγιστου λογω χρησης. Ετσι γινεται σε καθε τηλεφωνο με τον καιρο. Οσο περισσοτερο το φορτιζεις, τοσο περισσοτερο μειωνεται η μεγιστη χωρητικοτητα της μπαταριας, οπως περιπου γινεται και με την μπαταρια του αυτοκινητου σκεψου.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λέει ότι πέσει στα 3200 η μπαταρία,δεν πάει στης 4000 πια

Screenshot-2020-05-01-12-27-59-992-com-bsp-catchlog.jpg

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν είναι τόσο ότι έχει πέσει η χωρητικότητα της μπαταρίας. Έμενα είναι σε τραγικό επίπεδο. Σκέφτομαι βέβαια να την αλλάξω μιας και το τηλέφωνο πάει σφαίρα ακόμα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

cf15351e0e9fe544948a408c3dd7473f.jpg9f5b459afb39d28b53f6c62fd9e8230a.jpg

 

80% με 37 λεπτά χρήση από τις 10.30 τ πρωί

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Το κντ δεν το έχω ούτε χρόνο, χρήση μέτρια χωρίς παιχνίδια και πολλές εφαρμογές.Δεν πιστεύω να είναι θέμα μπαταρίας. Κάτι με την διαχείριση συμβαίνει. 23% έχω πάντα το Άλλα στην κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι 13 μηνών.

Όταν το έβγαλα από την πρίζα είπα να δοκιμάσω από το 100% έως το 99%.

Το δωμάτιο δεν ήταν πολύ φωτεινό για αυτό ανεβάζω φωτογραφία.

Μπήκα FB, telegram, Tapatalk.

 

Δείτε τις ρυθμίσεις.μου

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529#post7820529

 

Το τελευταίο ss είμαι στο 99% με δέκα λεπτά περίπου που γράφω το μήνυμα σου 25 λεπτά sot. d5d757373300cce1c4339d210871ca0f.jpg74e82356d4599c030b55dbef0f5c93cb.jpgb6190f96f1d2f015a2e42d3d0367cf77.jpg20e3892edb67f8c54b6d1e6026226ec1.jpgb631ff648caaca3de123faf65f2c5ca9.jpg3e4074425084500e7ca8337ca693477e.jpg

 

POCO F1

e4565aadd81188355774e37cc4a4cdde.jpg

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχει πέσει πολύ η απόδοση του ακουστικού. Μιλάω με κάποιον και με το ζόρι τον ακούω. Διάβασα ότι οφείλεται στην αναβάθμιση ή στο region που δηλώνεις στις ρυθμίσεις. Αλλά δοκίμασα και με μερικά άλλα όμως η ένταση παρέμενε ίδια. Εκτός και αν είναι θέμα hardware, που δεν νομίζω. Έχει κανείς άλλος θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχει πέσει πολύ η απόδοση του ακουστικού. Μιλάω με κάποιον και με το ζόρι τον ακούω. Διάβασα ότι οφείλεται στην αναβάθμιση ή στο region που δηλώνεις στις ρυθμίσεις. Αλλά δοκίμασα και με μερικά άλλα όμως η ένταση παρέμενε ίδια. Εκτός και αν είναι θέμα hardware, που δεν νομίζω. Έχει κανείς άλλος θέμα;

 

και σε μενα ακριβως το ιδιο...χαμηλα και σαν να τριζει,,,θελω να το παω ν ατο κοιταξουν

και σε pixel experinece που εβαλα δεν ειδα καμια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία και σε εμένα το ακουστικό τελευταία έχει πέσει η ποιότητα του ήχου...

Κάτι παίζει με τη τελευταία αναβάθμιση και τη χώρα που δηλώνεις. Έτσι διάβασα. Αν βάλεις άλλη χώρα, γράφουν, ότι διορθώνεται. Αλλά εγώ όσες δοκίμασα δεν είδα βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω πχ Ελβετία σήμερα και θα γράψω αν έχω κάποια αλλαγή.

Προσωπικά δοκίμασα Ελβετία, Ελλάδα, Ιταλία, Αυστραλία Αυστρία, Ισραήλ,, Ινδία και μερικά ακόμη αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω παρατηρήσει μειωμένη ένταση στο ακουστικό αλλά νόμιζα πως οφειλόταν σε καμιά βουτιά του κινητού που του έδωσε η μικρή μου..

Εντός χώρου (γραφείο, σπίτι) δεν είναι τόσο ενοχλητικό όσο έξω όπου αναγκάζομαι κάποιες φορές να το έχω σε ανοικτή ακρόαση - και πάλι με μειωμένη απόδοση.

Τα ηχεία, πχ σε video youtube, ακούγονται το ίδιο - δυνατά/καθαρά.

:rolleyes:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μειωμένη ένταση του ακουστικού εγώ το έχω από τότε που το αγόρασα. Υπομονή κάνω μέχρι να αλλάξω το τηλέφωνο. Γενικά δεν είμαι εντελώς ευχαριστημένος με το poco. Προβλήματα με το touch, ακουστικό μη σύνδεση με Mi Band 4 κλπ, κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πολλά θέματα με το ποκο. Όπως λέτε και εσείς εγώ θα βάλω και μπαταρία τώρα και μέτριο λειτουργικό. Αλλά εντάξει με 300 ευρώ δεν είχα παραπάνω απαιτησεις

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω 1,5 χρονο εχει φαει τουμπες 4-5 αλλα κανενα θεμα δεν ειχα μεχρι τωρα και εχω αλαξει κατα καιρους και ρομ

τωρα ειμαι με pixel 10 plus

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα γενικα δουλευουν ολα τελεια. 1.5 χρονο το εχω. Το μονο θεμα ειναι η μπαταρια στο miui που με pixel experience ειχε τη κλασσικη διαρκεια ζωης της οποτε ουτε εκει δεν εχει φαει μεγαλο πλήγμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ένα περίεργο θέμα;

 

Έχω 2 apks. Ένα default του παρόχου και ένα κενό (με ό,τι να 'ναι για σημείο πρόσβασης).

 

Ακόμα και με το 2ο επιλεγμένο, τα δεδομένα λειτουργούν.

 

Άλλαξε κάτι στη διαχείριση των apn στο 10 ή στο miui 11; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα γενικα δουλευουν ολα τελεια. 1.5 χρονο το εχω. Το μονο θεμα ειναι η μπαταρια στο miui που με pixel experience ειχε τη κλασσικη διαρκεια ζωης της οποτε ουτε εκει δεν εχει φαει μεγαλο πλήγμα.

 

Με pixel experience έχεις κανονικά ειδοποιήσεις στο messenger? ανάβει η οθόνη όταν έρχονται?γιατί εγώ είχα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Με pixel experience έχεις κανονικά ειδοποιήσεις στο messenger? ανάβει η οθόνη όταν έρχονται?γιατί εγώ είχα πρόβλημα

 

Ναι ολες οι ειδοποιησεις μου δουλευαν κανονικα. Δεν ειχα κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολες οι ειδοποιησεις μου δουλευαν κανονικα. Δεν ειχα κανενα θεμα.

παραξενο εμενα δεν μου αναβει η οθονη,,,,,μονο ηχο εχω,,,,εκανες καποια ρυθμιση>? το ambient display το εχεις ον?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...