Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην εφαρμογή του recorder λειτουργεί; Για να δεις αν είναι στο hardware το πρόβλημα.

Ναι δουλευει μια χαρα. Μονο σε ανοιχτη ακροαση δεν... Να φταιει η τελευταια αναβαθμιση; Τοτε περιπου εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς περασει την stable rom απο το ελληνικο φορουμ; Λεω, αν αξιζει το κόπο, να κάνω την αλλαγή. Γενικα να δοκιμασω και καμια αλλη ρομ γιατι απο τοτε που το πηρα ειμαι με την official.

Είναι ότι καλύτερο έχω βάλει εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

περνα η την eu η την ελληνικη αμα δε θες να χασεις αυτα που εχει η miui αλλιως πηγαινε σε pixel experience 10 plus που εχω και γω
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω επιλεγμένα:

 

1. μέσα στο calendar --> settings --> calendar accounts --> "holidays in cyprus (google calendar)"

2. accounts & sync --> google --> email που χρησιμοποιώ --> calendar (είναι συγχρονισμένο τώρα)

 

επιμένει να μη μου δείχνει στο calendar τις γιορτές από την καθαρά δευτέρα κτλ ενώ τα υπόλοιπα calendars που έχω επιλεγμένα μου τα συγχρονίζει κανονικά.

Στο gmail μέσω browser μου τις δείχνει κανονικά και είναι επιλεγμένος ο συγχρονισμός.

 

Δοκίμασα να αλλάξω region --> greece (από cyprus) αλλά το ίδιο, παραμένει "holidays in cyprus αν έπρεπε να αλλάξει. Μετά από reboot το ίδιο.

 

Κάνω κάτι λάθος, ξεχνάω κάτι ή κόλλησε;

 

ROM: MIUI Global 11.0.4

Edited by aloutosCY
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι.

Θέλω να αλλάξω θέση τις home screens που έχω.

Αυτή που έχω δεξια πχ να την βάλω αριστερά.

Πώς το κάνω αυτό;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα στην αρχική οθόνη, ρυθμίσεις, περισσότερα, ορισμός αρχικής οθόνης

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα στην αρχική οθόνη, ρυθμίσεις, περισσότερα, ορισμός αρχικής οθόνης
Δεν το κάνει, παραμένει εκεί που ήταν

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκανα nandroid backup απο το twrp. Επέλεξα τα κλασσικά boot,vendor, data kai system. Και μου βγήκε περίπου 13Gb.Τι έκανα λάθος; Μήπως έπρεπε να επιλέξω system image και vendor image;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι ότι καλύτερο έχω βάλει εδώ και καιρό.

Από μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα pixel experience εδω και δυο βδομαδες περιπου και ενταξει η μπαταρια επανηλθε στα φυσιολογικα της. 6 με 8 ωρες sot με φωτισμο οθονης σχεδον στο φουλ παντα και πολλες εφαρμογες να τρεχουν απο πισω. Οσο εβγαζα και με miui δηλαδη απο οταν ετρεχε κανονικα πριν τις αναβαθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα pixel experience εδω και δυο βδομαδες περιπου και ενταξει η μπαταρια επανηλθε στα φυσιολογικα της. 6 με 8 ωρες sot με φωτισμο οθονης σχεδον στο φουλ παντα και πολλες εφαρμογες να τρεχουν απο πισω. Οσο εβγαζα και με miui δηλαδη απο οταν ετρεχε κανονικα πριν τις αναβαθμισεις.

αν εχει βαλει την ten plus εβγαλε καινουργιο update με face unlock,screen recorder με internal sound και long screensthot

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γνωρίζετε εαν καλύπτει η εγγύηση το ακουστικό που ξεκίνησε να τρίζει απίστευτα?

Κανονικά το καλύπτει. Αναλόγως από πού το πήρες. Μπορεί να κάνουν το κορόιδο για να το αποφύγουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και μερικούς μήνες έχω το εξής παράδοξο. Κάθε μήνα περίπου το ακουστικό του κινητού παύει να λειτουργεί για 3 μέρες. Μετά από αυτό το διάστημα, όλα καλά και πάλι από την αρχή. Για να ακούσω τον συνομιλητή βάζω ανοιχτή ακρόαση ή hands free, αλλιώς δεν ακούω τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ, Βασίλης.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ανακάλυψα οτι το κατάστημα που το αγόρασα έκλεισε και κάλεσα το service της xiaomi στην Ελλάδα και μου είπαν δεν με καλύπτουν αν δεν αγοράστηκε απο αυτούς (infoquest).:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και μερικούς μήνες έχω το εξής παράδοξο. Κάθε μήνα περίπου το ακουστικό του κινητού παύει να λειτουργεί για 3 μέρες. Μετά από αυτό το διάστημα, όλα καλά και πάλι από την αρχή. Για να ακούσω τον συνομιλητή βάζω ανοιχτή ακρόαση ή hands free, αλλιώς δεν ακούω τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ, Βασίλης.

 

Περιοδο εχει. Δινε του σοκολατες και μην αναπνεεις κοντα του για αυτο το χρονικο διαστημα. Μπορει να σου προκαλεσει ηλεκτροπληξια :lol::lol::lol:

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί ξαφνικά χάνονται οι παραχωρήσεις δικαιωμάτων σε όλες τις εφαρμογές; μου το έχει κάνει 3 φορές σε ένα εξάμηνο.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Ακόμα δεν έχω λάβει την 11.0.6. Είμαι με 11.0.4.

Η συσκευή είναι αγορασμένη από Ελλάδα, επίσημα (infoquest), με Ελλάδα στο region.

Αλλάζοντας σε Ινδία, το update εμφανίζεται.

 

Θα έρθει τελικά με τοποθεσία Ελλάδα; Το ψάχνω το θέμα γιατί το patch ασφαλείας είναι του Ιανουαρίου και αγγίζουμε το Μάιο πια.

Με τόσα δεδομένα, τράπεζες, paypal, πιστεύω είναι καλό να έχουμε το πιο πρόσφατο patch.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αλλάζοντας σε Ινδία, το update εμφανίζεται.

 

.

Χρόνια πολλά.

Κατεβάζεις την ρομ και την περνάς.

Μόλις τελειώση η διαδικασία βάλε χώρα Ελλάδα.

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια απροβλημάτιστη custom rom, βασιζόμενη σε καθαρό Android 10 να περάσω; Μια που είχα δοκιμάσει παλαιότερα δεν bootαρε καμια φορά και με ταλαιπωρούσε.

Έχουμε κάτι σταθερό;

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική είναι πάρα πολύ καλή σε όλα τής! Και κυρίως απροβληματιστη.

Με την ελληνική δουλευει το face unlock;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εδώ και μερικούς μήνες έχω το εξής παράδοξο. Κάθε μήνα περίπου το ακουστικό του κινητού παύει να λειτουργεί για 3 μέρες. Μετά από αυτό το διάστημα, όλα καλά και πάλι από την αρχή. Για να ακούσω τον συνομιλητή βάζω ανοιχτή ακρόαση ή hands free, αλλιώς δεν ακούω τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ, Βασίλης.

 

Εγώ το έλυσα με ξαναπέρασμα της τελευταίας ROM (υπόψη ότι δεν χάνεται τίποτα, αλλά κάνε και ένα back up).

Πας ενημερώσεις, τρεις τελίτσες, λήψη τελευταίου πακέτου, επιλογή πακέτου, κτλ. Αν δεν δεις προκοπή, pixel experience και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Περιοδο εχει. Δινε του σοκολατες και μην αναπνεεις κοντα του για αυτο το χρονικο διαστημα. Μπορει να σου προκαλεσει ηλεκτροπληξια :lol::lol::lol:

 

Εγώ το έλυσα με ξαναπέρασμα της τελευταίας ROM (υπόψη ότι δεν χάνεται τίποτα, αλλά κάνε και ένα back up).

Πας ενημερώσεις, τρεις τελίτσες, λήψη τελευταίου πακέτου, επιλογή πακέτου, κτλ. Αν δεν δεις προκοπή, pixel experience και είσαι κομπλέ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, έβαλα περιοχή Ινδία. Κατέβασα το πακέτο, άλλαξα πάλι σε Ελλάδα και ελπίζω σε καλύτερες μέρες! Τουλάχιστον τώρα υπάρχει ελπίδα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα έβαλα την δεύτερη σιμ πως γίνεται να επιλέξουμε κλήσεις κατευθείαν από την μια σιμ χωρίς ερώτηση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...