Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Δυστυχώς το poco μου άφησε χρόνους μετά απο μια γερή πτώση. Εχει νόημα να ξαναπάρω ιδιο η να κοιταξω αλλου (πχ Νοτε 8 pro) μιας και δεν εχω παρακολουθησει εξελίξεις το τελευταίο διάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Δυστυχώς το poco μου άφησε χρόνους μετά απο μια γερή πτώση. Εχει νόημα να ξαναπάρω ιδιο η να κοιταξω αλλου (πχ Νοτε 8 pro) μιας και δεν εχω παρακολουθησει εξελίξεις το τελευταίο διάστημα?

 

Αν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το poco μου, έχοντας αγοράσει (για τις κόρες μου και το γαμπρό μου) και δει το Note 8 pro, θα σου πρότεινα να πας σε αυτό. Δεν υπολείπεται ενώ είναι πιο φτηνό και πιο φρέσκο

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Δυστυχώς το poco μου άφησε χρόνους μετά απο μια γερή πτώση. Εχει νόημα να ξαναπάρω ιδιο η να κοιταξω αλλου (πχ Νοτε 8 pro) μιας και δεν εχω παρακολουθησει εξελίξεις το τελευταίο διάστημα?

 

Καλό το κινητό αλλά μην ξεχνάς πως πλέον είναι 2 ετών κινητό. Καλύτερα να πας σε κάτι άλο όπως το Note 8 που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα έχω ένα θέμα προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο στον υπολογιστή για να ξεκλειδώσω bootlander αλλά ο υπολογιστής δεν το διαβάζει μου γράφει ότι έχει πρόβλημα έχω κατεβάσει τους drivers που βρήκα στο διαδίκτυο αλλά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και μενα το ιδιο μου εκανε και ηταν θεμα υπολογιστη

πιθανων επειδη ειναι παλιος

αν εχεις θεμα και θες να το ξεκλειδωσεις στειλε μου inbox να σε στειλω να στο φτιαξει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαστε μέσα και σχεδόν όλη μέρα με τα κινητά, φορτίζω 2 φορές.. Αλλά είναι εμφανές το πρόβλημα με τη διαχείριση. Εγώ έχω την 11.0.4 δεν έχει έρθει ακόμα η 06. Να δούμε τι θα γίνει

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το note 8 pro που του προτεινετε εχει Mediatek επεξεργαστη. Προσωπικα θα εμενα μακρια. Μονο κινητα με snapdragon απο τη xiaomi θα αγοραζα. Edited by petrosk93
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το note 8 pro που του προτεινετε εχει Mediatech επεξεργαστη. Προσωπικα θα εμενα μακρια. Μονο κινητα με snapdragon απο τη xiaomi θα αγοραζα.

 

Έχεις δίκιο για τον Mediatek. Μπορείς να πας τότε σε Mi 9T ή αν θες κάτι πιο οικονομικό σε Mi 9 Lite.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προηγούμενο. Φτηνές και καλές λύσεις είναι το mi 9t και το mi 9 lite. Απο εκεί και πέρα θα πήγαινα στο ακόμα πιο απλό κ οικονομικό redmi note 8t.

 

Αν έχεις κάποια περιθώρια αναμονής, δες το redmi note 9s.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε κανένας άκρη με το θέμα της μπαταρίας; Βλέπω το 8Τ της γυναίκας και απελπιζομαι με τους χρόνους του ποκο
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε κανένας άκρη με το θέμα της μπαταρίας; Βλέπω το 8Τ της γυναίκας και απελπιζομαι με τους χρόνους του ποκο
Εγώ με την τελευταία έκδοση δεν έχω κάποιο θέμα. Ειδικά τώρα που είμαστε μέσα και δίπλα στο WiFi τα νούμερα είναι πολύ καλά.

Εδω έχω έναν οδηγό https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529

που σίγουρα θα δεις βελτίωση.

 

Ανεβάζω και screenshot σημερινό

με τα πάντα ανοικτά και Bluetooth συνδεδεμένο. 6ec0f6147d3ee8be197c87402cb6dc62.jpgcf8e8aafebea01e5269676232a2772bc.jpgfb519309532aee0bfab0fd70fb772aad.jpg1c9b896337d42cf7eae15e0f02bf83cc.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος mtk επεξεργαστής δεν καταλαβαίνει τίποτε. Και είναι πολύ ανώτερος από πολλούς sd

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατήρησα και σήμερα στο Poco. Πήγα να κατεβάσω μια εφαρμογή από το play store και όταν έσβηνε η οθόνη σταματούσε να κατεβάζει. Έπρεπε να κρατάω ανοιχτή την οθόνη για να την κατεβάσει. Είπα μήπως έτυχε. Έτσι ξεκίνησα να κατεβάσω άλλη μια εφαρμογή και πάλι το ίδιο. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δείτε μήπως πατήσατε τίποτα εκεί στην μπαταρία και την εξοικονόμηση ενέργειας και κλείνουν τα δεδομένα μαζί με την οθόνη.
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την τελευταία έκδοση δεν έχω κάποιο θέμα. Ειδικά τώρα που είμαστε μέσα και δίπλα στο WiFi τα νούμερα είναι πολύ καλά.

Εδω έχω έναν οδηγό https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529

που σίγουρα θα δεις βελτίωση.

 

Ανεβάζω και screenshot σημερινό

με τα πάντα ανοικτά και Bluetooth συνδεδεμένο. 6ec0f6147d3ee8be197c87402cb6dc62.jpgcf8e8aafebea01e5269676232a2772bc.jpgfb519309532aee0bfab0fd70fb772aad.jpg1c9b896337d42cf7eae15e0f02bf83cc.jpg

 

POCO F1

 

Αυτό που καταναλώνει υπερβολικά μπαταρία είναι στο τέλος που λέει άλλα και δεν το έχεις στο screenshot. Αυτό είναι το μεγάλο ερωτηματικό, τι σκατά είναι αυτά και πως τα σταματάμε

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια διαφορετική ερώτηση,

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος στο Pocophone εξωτερικό μικρόφωνο και να του δούλεψε;

Ρωτάω γιατί αγόρασα ένα, συγκεκριμένα το HAMA 46109 LM-09 LAVALIER Microphone και δεν μου δούλεψε ποτέ ότι και να δοκίμασα, αντάπτορα, έξτρα εφαρμογή, κάνενα αποτέλεσμα.

 

Κάθε βοήθεια ή εναλλακτική δοκιμασμένη πρόταση δεκτή μιας και χρειάζομαι οπωσδήποτε εξωτερικό μικρόφωνο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το μικροφωνο στην ανοιχτη ακροαση.

Εγινε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δε διορθωθηκε

Προβλημα hardware δε νομιζω να ειναι. Παλαιοτερα δουλευε...

Υπαρχει κατι που μου διαφευγει; Καποια ρυθμιση ας πουμε;

Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς περασει την stable rom απο το ελληνικο φορουμ; Λεω, αν αξιζει το κόπο, να κάνω την αλλαγή. Γενικα να δοκιμασω και καμια αλλη ρομ γιατι απο τοτε που το πηρα ειμαι με την official.
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το μικροφωνο στην ανοιχτη ακροαση.

Εγινε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δε διορθωθηκε

Προβλημα hardware δε νομιζω να ειναι. Παλαιοτερα δουλευε...

Υπαρχει κατι που μου διαφευγει; Καποια ρυθμιση ας πουμε;

Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη.

Στην εφαρμογή του recorder λειτουργεί; Για να δεις αν είναι στο hardware το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν πέντε ημέρες στον περίπολο, καθώς βγάζω απ'την τσέπη το κινητό για να δω, γλιστράει απ'τα χέρια μου και σκάει με την οθόνη πάνω σε μια πέτρα. Το σήκωσα και δυστυχώς έγινε αυτό που περίμενα, αφού δεν είχα βάλει γυαλί ( μιας και κανένα μου κινητό δεν είχε μέχρι τότε σπάσει), ραγισμένη οθόνη στη μέση με το κινητό να εξακολουθεί να λειτουργεί αλλά να μην υπακούει στην αφή... λογικά φτιάχνεται έτσι δεν είναι;;

 

ΥΓ Η τραγική ειρωνεία είναι πως σε κάθε παλιό μου κινητό έχω βάλει προστασία οθόνης.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι και πώς θα πέσει.

Μπορεί και με το τζαμακι να είχες πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι και πώς θα πέσει.

Μπορεί και με το τζαμακι να είχες πρόβλημα.

 

Όταν και αν μας αφήσουν να βγούμε απ'το στρατόπεδο θα σας στείλω φωτογραφία.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...