Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε και αυτό : Μπες στις ρυθμίσεις του sms messaging και απενεργοποίησε προσωρινά το use gsm alphabet.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που ακριβώς είναι; Δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Κυριες/οι και λοιπα πλασματα! Κάθομαι και γραφω μηνυματα μεσω messenger, viber, telegram, μηνυματα συσκευης και να συμπληρωσω καμια φορα στο διαδίκτυο. Το προβλημα μου ειναι οτι συνεχεια ενω θελω να γραψω κατι, το πληκτρολογο και αφου τελειωσω κοιταω το κειμενο που εγραψα και το μισω εχει λαθος γραμματα ή καθολου κενα.

Φταίνει η αφη της συσκευης μας;

 

Υ.Γ διπλοτσεκαρα για τυχον λαθη.

Υ.Γ το εχει παρατηρησει κανεις αλλος, το ιδιο προβλημα; Υπαρχει τροπος να το μετριασουμε; Σε αλλες συσκευες σας εχει τυχει;

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το touch της συσκευής δεν είμαι ευχαριστημένος. Το ίδιο θέμα έχω από την αρχή που το αγόρασα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παρατηρήσει ότι περιστασιακά(1-2 φορές τη βδομάδα) δεν βλέπει το wifi, μάλιστα κάποιες φορές δεν βλέπει κανένα δίκτυο από τα δεκάδες που υπάρχουν τριγύρω, δυό φορές χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής για να δουλέψει το wifi. Αυτό το έχω παρατηρήσει από τότε που έβαλα miui 10, αλλά συμβαίνει πολύ σπάνια και δεν ενοχλεί.
Link to comment
Share on other sites

@arist1976 ρυθμίσεις, εφαρμογές, ρυθμίσεις εφαρμογής συστήματος, μήνυμα τα κάτω θα δεις χρήση GSM αλφαβήτου το κάνεις απενεργοποίηση

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@arist1976 ρυθμίσεις, εφαρμογές, ρυθμίσεις εφαρμογής συστήματος, μήνυμα τα κάτω θα δεις χρήση GSM αλφαβήτου το κάνεις απενεργοποίηση

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι έτσι θα χρεώνεται διπλό το κάθε μήνυμα 160 χαρακτήρων.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κυριες/οι και λοιπα πλασματα! Κάθομαι και γραφω μηνυματα μεσω messenger, viber, telegram, μηνυματα συσκευης και να συμπληρωσω καμια φορα στο διαδίκτυο. Το προβλημα μου ειναι οτι συνεχεια ενω θελω να γραψω κατι, το πληκτρολογο και αφου τελειωσω κοιταω το κειμενο που εγραψα και το μισω εχει λαθος γραμματα ή καθολου κενα.

Φταίνει η αφη της συσκευης μας;

 

Υ.Γ διπλοτσεκαρα για τυχον λαθη.

Υ.Γ το εχει παρατηρησει κανεις αλλος, το ιδιο προβλημα; Υπαρχει τροπος να το μετριασουμε; Σε αλλες συσκευες σας εχει τυχει;

 

Same here. Απλά πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτό μέχρι να αλλάξεις κινητό.

Ερώτηση: Ανοίγω τα data σήμερα το απόγευμα και δεν συνδέεται ενώ όλο το πρωί τα είχα ανοιχτά και ήταν ΟΚ. Δοκίμασα restart, άνοιξα και έκλεισα airplane mode, δεν έχω κατεβάσει κάποια νέα εγαρμογή που μπορεί να έχει δημιουργήσει θέμα. Το μόνο που έμεινε είναι να κάνω επαναφορά εργοστασιακών. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Same here. Απλά πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτό μέχρι να αλλάξεις κινητό.

Ερώτηση: Ανοίγω τα data σήμερα το απόγευμα και δεν συνδέεται ενώ όλο το πρωί τα είχα ανοιχτά και ήταν ΟΚ. Δοκίμασα restart, άνοιξα και έκλεισα airplane mode, δεν έχω κατεβάσει κάποια νέα εγαρμογή που μπορεί να έχει δημιουργήσει θέμα. Το μόνο που έμεινε είναι να κάνω επαναφορά εργοστασιακών. Καμιά ιδέα;

Μήπως είσαι με Cosmote; Από εχθές το βράδυ βγάλανε ανακοίνωση ότι έχουν πρόβλημα σε πολλές περιοχές.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι έτσι θα χρεώνεται διπλό το κάθε μήνυμα 160 χαρακτήρων.
Νομίζω πέφτει στους 60 χαρακτήρες αλλά αν κάποιος έχει πρόβλημα είναι μια προσωρινή λύση.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι με Cosmote; Από εχθές το βράδυ βγάλανε ανακοίνωση ότι έχουν πρόβλημα σε πολλές περιοχές.

 

Όντως αυτό ήταν τελικά. Τώρα που δοκίμασα μπαίνει κανονικά. Και ήμουν έτοιμος για factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό ήταν τελικά. Τώρα που δοκίμασα μπαίνει κανονικά. Και ήμουν έτοιμος για factory reset.

 

Αν σ ξανατυχει και ειναι τοσο πεισματαρικο στο να μην φτιαχνει, κλειστο, βγαλε και ξαναβαλε τη σιμ και ξανανοιχτο.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πέφτει στους 60 χαρακτήρες αλλά αν κάποιος έχει πρόβλημα είναι μια προσωρινή λύση.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν στέλνει μόνο SMS λίγων χαρακτήρων, ναι.

 

P.S.1: Το ότι ακόμα δεν υπάρχει σωστή υποστήριξη των Ελληνικών χαρακτήρων στα sms, αλλά και αλλού (σε φρουτένια εταιρεία αναφέρομαι) λέει πολλά, δυστυχώς...

 

P.S.2: Το ότι έχουμε ακόμα τέτοιες χρεώσεις στα sms, για να μην πω ότι δεν έπρεπε να χρεώνονται καθόλου, σύμφωνα με τον τρόπο λειτουργίας τους, λέει ακόμα περισσότερα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες μια ερώτηση. Θέλω να ξεκλειδώσω τον bootloader ενος redmi 5A και θα το κάνω με την επίσημη διαδικασία...πειράζει να χρησιμοποιήσω το mi account του poco και απλά να το συνδέσω στο redmi 5A για να το ξεκλειδώσω ή δεν γίνεται;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες μια ερώτηση. Θέλω να ξεκλειδώσω τον bootloader ενος redmi 5A και θα το κάνω με την επίσημη διαδικασία...πειράζει να χρησιμοποιήσω το mi account του poco και απλά να το συνδέσω στο redmi 5A για να το ξεκλειδώσω ή δεν γίνεται;

 

Δεν πειράζει αν σε αφήνει προχώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει αν σε αφήνει προχώρα.

 

εν τω μεταξύ όταν πάω να το ξεκλειδώσω εικάζω πως μου ζητάει e-mail και κωδικό τα τοποθετώ και έπειτα μου ζητάει κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω τι είναι μήπως είναι ο κωδικός που αναμένω στον αριθμό του τηλεφώνου μου;; δεν ξέρω..

Και λέω ότι εικάζω διότι είναι γραμμένο στα κινέζικα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ όταν πάω να το ξεκλειδώσω εικάζω πως μου ζητάει e-mail και κωδικό τα τοποθετώ και έπειτα μου ζητάει κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω τι είναι μήπως είναι ο κωδικός που αναμένω στον αριθμό του τηλεφώνου μου;; δεν ξέρω..

Και λέω ότι εικάζω διότι είναι γραμμένο στα κινέζικα.

Screenshot και μετάφραση Google γιατί δε δοκιμάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Screenshot και μετάφραση Google γιατί δε δοκιμάζεις?

 

Και πώς θα πάρω αντιγραφη τα γράμματα από φωτογραφία; Δεν γίνεται αυτό.

Θα τα αντιγράψω μου φαίνεται όταν θα είμαι στο browser και θα τα επικόλλησω στη μετάφραση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και πώς θα πάρω αντιγραφη τα γράμματα από φωτογραφία; Δεν γίνεται αυτό.

Θα τα αντιγράψω μου φαίνεται όταν θα είμαι στο browser και θα τα επικόλλησω στη μετάφραση.

 

Υπαρχουν εφαρμογες που το κανουν... Γκουγκλαρε το.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Και πώς θα πάρω αντιγραφη τα γράμματα από φωτογραφία; Δεν γίνεται αυτό.

Θα τα αντιγράψω μου φαίνεται όταν θα είμαι στο browser και θα τα επικόλλησω στη μετάφραση.

Μετάφραση Google >εικονίδιο φωτογραφικής >κατω δεξιά εισαγωγή > η κάνεις μετάφραση όλο το κείμενο η περνάς δαχτυλάκι πάνω από το σημείο που θες (βασικό να έχεις επιλέξει τα κινέζικα πάνω και καλύτερα με αγγλικά αν μπορείς γιατί σε ελληνικά μπορεί η μετάφραση να είναι λίγο όρτσα

Edited by bliet
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με την οθόνη που αναβοσβήνει στην φόρτιση τελικά τι έγινε; Το παθαίνει και η αδερφή μου με redmi note 7. Κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει. Αλλά γιατί τόση ανυπομονησία; Δεν δουλεύει μια χαρά η συσκευή; Τι νομίζεις ότι θα πάρεις παραπάνω; Μην τρελαίνεστε με την αναβάθμιση. Όλο σε αυτό το τρυπακι είστε.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει. Αλλά γιατί τόση ανυπομονησία; Δεν δουλεύει μια χαρά η συσκευή; Τι νομίζεις ότι θα πάρεις παραπάνω; Μην τρελαίνεστε με την αναβάθμιση. Όλο σε αυτό το τρυπακι είστε.

 

Μία χαρά λειτουργεί και όπως είναι τώρα,

αλλά όταν σε έχει μάθει η εταιρεία κάθε τρεις και λίγο με αναβαθμίσεις και καλούδια,

πώς να μην ανυπομονείς. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με την οθόνη που αναβοσβήνει στην φόρτιση τελικά τι έγινε; Το παθαίνει και η αδερφή μου με redmi note 7. Κάποια λύση;

τρέχεις την εφαρμογή Google και επιλέγεις τις τρεις τελείες κάτω δεξιά..

Μετά ρυθμίσεις και μετά την επιλογή Βοηθός Google.

Από το μενού επιλέγεις την δεύτερη επιλογή Assistant και κατεβαίνεις χαμηλά στο Τηλέφωνο και θα πας στην επιλογή Ambient Mode την οποία απενεργοποιεις.

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...