Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβάζεις την ρομ και βάζεις σε αυτόν το φάκελο

63ae88fccab2d7ef1ee5357d91b5f043.jpg

Μετά πας ρυθμίσεις /Σχετικά με το τηλέφωνο /ενημέρωση συστήματος

d5d86fd88cb736db103d5765291d1256.jpg

Βρίσκεις την ρομ και την τρέχεις.

 

Ευχαριστώ παρα πολύ φίλε

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες είμαι με τη νέα ρομ miui 11.Ειχα ανοιχτό το WiFi για αρκετές ώρες και η ειδοποίηση εμφανίστηκε μόνη της.

Τη μόνη αλλαγή που είχα ήταν η περιοχή σε Ινδία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απορώ πως βγάζετε SOT 6 & 8 ώρες που λέτε και standby time πάνω από 2 ημέρες!!!

 

Είτε με miui 10 είτε με τη νέα, στην καλύτερη έχω SOT 5 ώρες και stand by από 100% σε 10% το πολύ μιάμιση μέρα.. Δεν έχω φωτεινότητα πανω από 70%, αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος.. Έχω κάνει στο παρελθόν και επαναφορά και σβήσιμο των πάντων αλλά τα..

Link to comment
Share on other sites

Λογικός ακουγεσαι κι έτσι είναι.:p

 

Αυτά που αναφέρονται αφορούν εργοστασιακές μετρήσεις σε εργαστήρια. :lol::shifty::shifty::shifty:

 

Αν δεν το ακουμπάς πιάνεις 2 ημέρες. :shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μα... Μερικές σελίδες πίσω τα λένε εδώ πως πιάνουν 8ωρα sot.. Πως τα πιάνουν ας μας πουν θα έλεγα..
έτσι έλεγα και εγώ αλλά έχει διαφορά ΠΩΣ θα καταναλώσεις τα sot. δηλαδή εάν τα κάνεις συνεχόμενα (χωρίς διαστήματα με καθόλου χρήση, που θα πέφτει η μπαταρία ΧΩΡΙΣ αναμμένη οθόνη) τότε θα πιάνεις περισσότερες ώρες σοτ.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα... Μερικές σελίδες πίσω τα λένε εδώ πως πιάνουν 8ωρα sot.. Πως τα πιάνουν ας μας πουν θα έλεγα..

 

Με miui 11 και φωτεινότητα 50% σε εσωτερικούς χώρους και περίπου 100% σε εξωτερικούς, έχω περίπου 4,5 ώρες sot, με 50% μπαταρία υπόλοιπο.

 

Δεν έχω fb, insta, whatsapp apps. Μόνο messenger lite.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως έχω Facebook, Viber και εφαρμογή Huwaei smartwatch.

Όταν έχω SOT 5 ώρες, η μπαταρία είναι κάτω από 10%.

Anyway, καλα ειναι κι έτσι

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως έχω Facebook, Viber και εφαρμογή Huwaei smartwatch.

Όταν έχω SOT 5 ώρες, η μπαταρία είναι κάτω από 10%.

Anyway, καλα ειναι κι έτσι

 

Έχεις 2 από τις χειρότερες εφαρμογές, για την μπαταρία. Αν είσαι με 2 κάρτες και σχεδόν μόνιμα σε 4g, μια χαρά είναι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχεις 2 από τις χειρότερες εφαρμογές, για την μπαταρία. Αν είσαι με 2 κάρτες και σχεδόν μόνιμα σε 4g, μια χαρά είναι.
Οι περισσότεροι έχουν αυτές τις εφαρμογές και έχουν μεγαλύτερη αυτονομία. Έτσι ήμουν κι εγώ μέχρι πριν κάνα μήνα. Πλέον ούτε 5 ώρες. Ήλπιζα ν φτιάξει με miui 11 αλλά τζίφος. Δε ξέρω τι φταίει. Το κακό ξεκίνησε με τη 10.3.8

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έπεσε η διάρκεια μετά το μιοιυι 11. Περιμένω να δω αν στρώσει. Αλλιώς πάμε για καθάρισμα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι έχουν αυτές τις εφαρμογές και έχουν μεγαλύτερη αυτονομία. Έτσι ήμουν κι εγώ μέχρι πριν κάνα μήνα. Πλέον ούτε 5 ώρες. Ήλπιζα ν φτιάξει με miui 11 αλλά τζίφος. Δε ξέρω τι φταίει. Το κακό ξεκίνησε με τη 10.3.8

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Το ξέρω. Αλλά ειδικά με το facebook και όλα όσα γίνονται γύρω από αυτό, όχι ότι εκπλήσσουν κανένα, δε μπορώ να πω ότι κάνουν καλά που έχουν ακόμα τα apps του, συμπεριλαμβανομένου κι εμένα, αφού κάποιοι δε θέλουν να ξεκολλήσουν και αναγκαστικά πρέπει να έχουμε #%£&%# apps στις συσκευές μας.

 

Όντως, σε ό,τι έχει να κάνει με τη μπαταρία τα τελευταία updates δεν ήταν ό,τι καλύτερο.

 

Βέβαια, δεν έχω κάνει κανένα hard reset, αν και μετά από τόσα updates θα έπρεπε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έγω με το MIUI 11, παρατηρώ πολύ καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας, αν και δεν ξέρω αν οφείλεται στην αναβάθμιση ή στο hard reset που πραγματοποίησα (πολύ πιθανόν και στα δύο).

Σχετικά με το SOT ας ξεκαθαρίσουμε ότι δεν αποτελεί μετρική για να συγκρίνεις την διαχείριση της μπαταρίας της συσκευής σου με άλλες ίδιες συσκευές. Αρκεί, να ξεχάσεις ανοιχτό το GPS και το 4G σε εσωτερικό χώρο με κακό σήμα για ν' αρχίσει το κινητό να "καταπίνει" την μπαταρία. Υπάρχουν δεκάδες παράμετροι που επηρεάζουν την κατανάλωση της μπαταρίας.

Εμένα που χρησιμοποιώ το κινητό για να δέχομαι κλήσεις (περί τις 3 ώρες ομιλία ημερησίως), να ακούω μουσική μέσω Spotify με χρήση δεδομένων και να καταγράφω ημερήσιες διαδρομές (το GPS είναι ανοιχτό πάνω από 10 ώρες, Timeline, Runtastic), η μπαταρία διαρκεί άνετα δύο μέρες, αλλά με SOT μάξιμουμ 2.5 ώρες. Αυτό δεν σημαίνει ότι όσοι βλέπουν 5 ώρες λένε ψέματα ή ότι το κινητό μου έχει κάποιο πρόβλημα.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ κάθε μέρα κάνω παρόμοια χρήση. Γιααυτο το λέω δεν κάνω σύγκριση με κάποιον άλλο αλλά με τον εαυτο μ. Δηλαδή πριν το update έβγαζα κάποιες ώρες που τώρα τις φτάνω πολύ δυσκολα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις έκανα την αναβάθμιση, δύο ερωτήσεις, πως ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις να φαίνονται στην οθόνη κλειδώματος; Εννοώ πάνω αριστερά δίπλα από το notch. Υπήρχε και μια ρύθμιση στην μπαταρία προσαρμοσμενη χρήση, δεν υπάρχει τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ βλέπω ελαφρώς χειρότερη διαχείριση της μπαταρίας στο miui 11! Φαντάζομαι ότι θα έρθουν updates που θα την βελτιώσουν. Για μένα είναι σημαντικό που το κινητο πετυχαίνει εύκολα μία μέρα γεμάτης χρήσης με βάση τουλάχιστον τα δικά μου δεδομένα. Με την 11 ψιλοζορίζεται...
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μου βγάζει συνέχεια αυτό και μου έχει κάνει τα νεύρα κορδέλες... την βοήθεια σας φίλοι μου..

 

"η εφαρμογή χώρος cloud δεν ανταποκρινεται''

οκ

αναφορά

αναμονή

Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις έκανα την αναβάθμιση, δύο ερωτήσεις, πως ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις να φαίνονται στην οθόνη κλειδώματος; Εννοώ πάνω αριστερά δίπλα από το notch. Υπήρχε και μια ρύθμιση στην μπαταρία προσαρμοσμενη χρήση, δεν υπάρχει τώρα;

 

Στην οθονη κλειδωματος εμφανιζονται μονο κατω απο το κεντρικο ρολοι αν δεν κανω λαθος. Δε νμζω να μπορεις να τις εμφανιζεις πανω αριστερα, λες και ειναι ξεκλειδωτο το κινητο.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, για την επιλογή στην μπαταρία ξέρει κανείς ποια είναι η ρύθμιση για προσαρμοσμενη χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι συνήθως γκρινιάρης με το miui, βρήκα την 11 πάρα πολύ ωραία, οι ειδοποιήσεις, το dark mode, πράγματα που περιμέναμε.

Λίγο η διάρκεια της μπαταρίας μου τα χαλάει στην πρώτη φόρτιση μετά το update, αλλά και άλλες φορές που μου έχει συμβεί στο παρελθόν μετά από αναβαθμίσεις φτιάχνει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...