Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι στις Ελληνικές μπάντες, δυστυχώς:(

 

Σε Βουλγαρία έβλεπα 4G+ :)

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Και εγώ στην Ελλάδα δεν είδα ποτέ 4G+, στην Γερμανία που πάω συχνά, πιάνω πολύ συχνά 4G+.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα την περιμένω την νέα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και εμένα αυτόματα το update (έχω βάλει χώρα την Ινδία)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ μέσω ΙΝδίας.. έχει μελέτη.. μέχρι στιγμής απολαμβάνω το dark theme ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

 

Ερώτηση, μου έκανε επανεκίννηση με το native MIUI theme. όταν δοκίμασα να του ξαναβάλω το POCO theme δε φορτώνει κανονικά. Το πάνω δεξιά της οθόνης παραμένει MIUI theme (ο δείκτης του σήματος και της μπαταρίας δηλαδή είναι ακόμα γραμμούλες από γεμάτο σώμα που είχε το POCO).

 

Κανείς άλλος; δεν έχω βρει κάτι γραμμένο παρόμοιο..

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ο happybuddhist στο mi community λέει ότι ακόμα δεν είναι συμβατό το poco theme με το miui 11. Θα βγει update (λογικά μέσω του system apps updater) το οποίο θα το υποστηρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γύρισα σε Ινδία αλλά δεν έβρισκε την ενημέρωση.

Και τελικά κατέβασα την stable από εδώ.

https://www.xda-developers.com/download-miui-11-xiaomi-redmi-note-7-pro-poco-f1/

Την εγκατέστησα και δουλεύει μία χαρά. :p

 

Screenshot-2.jpg

 

Screenshot-20.jpg

Edited by petros2211
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με το YouTube vanced και το miui 11. Στο picture in picture, δεν εμφανίζει το βίντεο σε μικρό παραθυράκι, όπως έκανε πάντα. Στην αρχή δούλευε καλά αλλά τώρα απλά δεν...

 

Τελικά υπάρχει θέμα και σε άλλες εφαρμογές όπως Google maps. Μάλλον θέλει μια επαναφορσ εργοστασιακών για να στρώσει.

Edited by ParallelUniverse
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με το YouTube vanced και το miui 11. Στο picture in picture, δεν εμφανίζει το βίντεο σε μικρό παραθυράκι, όπως έκανε πάντα. Στην αρχή δούλευε καλά αλλά τώρα απλά δεν...

 

Τελικά υπάρχει θέμα και σε άλλες εφαρμογές όπως Google maps. Μάλλον θέλει μια επαναφορσ εργοστασιακών για να στρώσει.

To παθαίνω και γω. Αν ενώ βλέπεις βίντεο, πατήσεις πάνω σε ειδοποίηση, και πας κατευθείαν σε άλλη εφαρμογή, παρατήρησα ότι το picture in picture δουλεύει κανονικά. Μπορείς εκεί που είσαι στο βίντεο, απλά να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων, να πας στις ρυθμίσεις, και μετά στην αρχική, και δουλεύει κανονικά, σε μένα τουλάχιστον.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γύρισα σε Ινδία αλλά δεν έβρισκε την ενημέρωση.

Και τελικά κατέβασα την stable από εδώ.

https://www.xda-developers.com/download-miui-11-xiaomi-redmi-note-7-pro-poco-f1/

Την εγκατέστησα και δουλεύει μία χαρά. :p

 

Βαρέθηκα να περιμένω (δεν εμφανιζόταν ούτε από Ινδία) οπότε την κατέβασα και εγώ από το παραπάνω link.

Την εγκατέστησα και δουλεύει κανονικότατα.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

To παθαίνω και γω. Αν ενώ βλέπεις βίντεο, πατήσεις πάνω σε ειδοποίηση, και πας κατευθείαν σε άλλη εφαρμογή, παρατήρησα ότι το picture in picture δουλεύει κανονικά. Μπορείς εκεί που είσαι στο βίντεο, απλά να κατεβάσεις την μπάρα ειδοποιήσεων, να πας στις ρυθμίσεις, και μετά στην αρχική, και δουλεύει κανονικά, σε μένα τουλάχιστον.

 

Ισχύει, έτσι δουλεύει. Άρα να μη μπω στον κόπο του reset; Είναι bug του miui...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, η σταθερές ειδοποιήσεις και το Dark θέμα είναι όντως καλό.

Άντε να δούμε τώρα με το android 10 τι θα γίνει.. :D

Link to comment
Share on other sites

Χημικό στοιχείο είναι.. Τώρα γιατί το έβαλαν..

 

Το βηρύλλιο είναι το χημικό στοιχείο με σύμβολο Be και ατομικό αριθμό 4. Έχει θερμοκρασία τήξης 1278 °C και θερμοκρασία βρασμού 2970 °C. Tο βηρύλλιο που παράγεται από τα άστρα είναι σχετικά βραχύβιο, οπότε κατά συνέπεια συμβαίνει να είναι σχετικά σπάνιο χημικό στοιχείο, τόσο στο σύμπαν όσο και στο φλοιό της Γης. Βικιπαίδεια

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω (δεν εμφανιζόταν ούτε από Ινδία) οπότε την κατέβασα και εγώ από το παραπάνω link.

Την εγκατέστησα και δουλεύει κανονικότατα.

Σε εμένα βγάζει αυτό το μήνυμα

d534d7d8e51cbaa2bf8605d552591366.jpg

 

Μήπως θέλει twrp?

Link to comment
Share on other sites

To έβαλα κι εγώ από το λινκ. Ολα καλά.

 

Ολα τα λεφτά το dark theme και οι μόνιμες ειδοποιήσεις. Θα ηρεμήσει και ο trelaras. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Poco F1 (beryllium)

 

τι σημαίνει το beryllium στο Link?

 

Χημικό στοιχείο είναι.. Τώρα γιατί το έβαλαν..

 

Το βηρύλλιο είναι το χημικό στοιχείο με σύμβολο Be και ατομικό αριθμό 4. Έχει θερμοκρασία τήξης 1278 °C και θερμοκρασία βρασμού 2970 °C. Tο βηρύλλιο που παράγεται από τα άστρα είναι σχετικά βραχύβιο, οπότε κατά συνέπεια συμβαίνει να είναι σχετικά σπάνιο χημικό στοιχείο, τόσο στο σύμπαν όσο και στο φλοιό της Γης. Βικιπαίδεια

Ειναι η ονομασια που εδωσαν στο τηλεφωνο απο τη χιαομι.... Πρωτη φορα το ειδα στην Pixel Xperience ROM και ειπα οτι θα ειναι κωδικη ονομασια απο τον δημιουργο της. Ωστοσο, τα τηλεφωνα τους τα ονομαζουν ετσι, αποτι καταλαβαινω, για να μπορουν να αναφερθουν σε ενα τηλεφωνο με ενα, universal ονομα, μια και ισως σε αλλες χωρες καποια κινητα εχουν διαφορετικο ονομα πχ Μι 9Τ προ/Κ20 κλπ

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το youtube vanced δουλεύει κανονικά χωρίς κανένα θέμα. Δεν χρησιμοποιώ τα κλασικά κουμπιά του android αλλά χειρονομίες.
Link to comment
Share on other sites

Έχει οδηγίες στο λινκ. Είναι πολύ εύκολο.

Μήπως θέλει twrp? Εμένα μου λέει ότι η ρομ είναι unofficial.

Link to comment
Share on other sites

Το PiP δουλεύει κανονικά όταν δουλεύω με τα 3 κουμπάκια και όχι με gestures. Το έχουν και άλλοι το πρόβλημα. Κρίμα γιατί δούλευε κανονικά με το miui 10.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...