Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν δεν κάνω λάθος το miui 11 θα περαστεί μαζί με android 10 στα περισσότερα κινητά (εκτός παλαιότερων mid range που θα αλλάξει μόνο το skin).

 

Κάνεις λάθος νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , θα ήθελα να ρωτήσω για 2 πράγματα που με ενοχλούν στο κινητό .

Το εικονίδιο της μπαταρίας είναι δύσχρηστο και ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο μπαταρία έχεις . Υπάρχει δυνατότητα να το κάνω όπως ήταν παλιά με την μπαταρία οριζόντια και όχι έτσι κάθετα όπως την έχει τώρα;

Το δεύτερο είναι όταν έχω μηνύματα στο viber πχ. , ακόμα και 100 μηνύματα να έχω μου έχει τον αριθμό 1 μόνο στην ειδοποίηση.

Είμαι με Global stable.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος νομίζω

 

Εντωμεταξυ καπου ειχα διαβασει οτι η Xiaomi σταματησε να ασχολειται με το android 9 στο Poco.

Εδω και καποιο διαστημα ασχολειται μονο με το android 10.

Οποτε λογικα το android 10 θα πρεπει να μας στειλουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , θα ήθελα να ρωτήσω για 2 πράγματα που με ενοχλούν στο κινητό .

Το εικονίδιο της μπαταρίας είναι δύσχρηστο και ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο μπαταρία έχεις . Υπάρχει δυνατότητα να το κάνω όπως ήταν παλιά με την μπαταρία οριζόντια και όχι έτσι κάθετα όπως την έχει τώρα;

Το δεύτερο είναι όταν έχω μηνύματα στο viber πχ. , ακόμα και 100 μηνύματα να έχω μου έχει τον αριθμό 1 μόνο στην ειδοποίηση.

Είμαι με Global stable.

Σχετικά με τη μπαταρία, άλλαξε το θέμα στο classic κι από τις ρυθμίσεις της status bar ενεργοποίησε την επιλογή να δείχνει το ποσοστό.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία, άλλαξε το θέμα στο classic κι από τις ρυθμίσεις της status bar ενεργοποίησε την επιλογή να δείχνει το ποσοστό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

volte vowifi σε voda η wind δουλεύει?

 

μόνο με mod σε vodafone (miui η custom rom)

 

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/guide-activate-vowifi-wlan-call-t3871263

διαλέγεις vodafone uk

ή κατεβάζεις το app της vodafone αν το κινητό σου έχει κλειδωμένο bootloader

 

edit: το έψαξα λίγο στο firmware του poco υπάρχει υποστήριξη για volte wind(υπάρχει το αρχείο ρυθμίσεων) δεν έχω wind για να επιβεβαιώσω , εδω στο forum διάβασα οτι η wind δεν προσφέρει ακόμα wifi calling

Edited by kopap81
Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε κανενα μαυρο θέμα που να εχει σωστη απεικόνιση των ενδειξεων της μπαρας, μπαταρια, ενταση σηματος κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο. Ερχεται το εργοστασιακό μαύρο που είναι αψεγάδιαστο με τη Miui 11 τέλη του μήνα.:)
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε κανενα μαυρο θέμα που να εχει σωστη απεικόνιση των ενδειξεων της μπαρας, μπαταρια, ενταση σηματος κλπ.
Αυτό έχω εγώ κι είναι μπόμπα 8a96e41393fe90a9366c36582bb679f6.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω εγώ κι είναι μπόμπα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Να σε ρωτησω: οταν κατεβαζεις την μπαρα, για να δεις ειδοποιησεις στις δειχνει γκρι με ασπρα γραμματα; Γιατι εμενα, με 2 μαυρα θεματα που κατεβασα, ετσι μου τις δειχνει και ειναι δυσκολο να διαβασω τι λενε οι ειδοποιησεις. Ξερεις μηπως πως φτιαχνεται;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω: οταν κατεβαζεις την μπαρα, για να δεις ειδοποιησεις στις δειχνει γκρι με ασπρα γραμματα; Γιατι εμενα, με 2 μαυρα θεματα που κατεβασα, ετσι μου τις δειχνει και ειναι δυσκολο να διαβασω τι λενε οι ειδοποιησεις. Ξερεις μηπως πως φτιαχνεται;

 

στην 10.3.8.0 global EU υπάρχει εργοστασιακό μαύρο θέμα

ρυθμίσεις/προβολή

Link to comment
Share on other sites

στην 10.3.8.0 global EU υπάρχει εργοστασιακό μαύρο θέμα

ρυθμίσεις/προβολή

Δεν υπάρχει αυτό που λες

f78045737c087d7b4c046ec329fd9023.jpg

Το dark μπαίνει μόνο μέσω εντολής.

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω: οταν κατεβαζεις την μπαρα, για να δεις ειδοποιησεις στις δειχνει γκρι με ασπρα γραμματα; Γιατι εμενα, με 2 μαυρα θεματα που κατεβασα, ετσι μου τις δειχνει και ειναι δυσκολο να διαβασω τι λενε οι ειδοποιησεις. Ξερεις μηπως πως φτιαχνεται;
Μαύρο με άσπρα γράμματα. Δοκίμασε το

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο με άσπρα γράμματα. Δοκίμασε το

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Μαλλον δεν καταλαβες. Εβαλα και το θεμα που λες και ενα αλλο με μαυρο και μπλε και μου δειχνει τις ειδοποιησεις με γκρι backgroung και απσρα γραμματα. Δεν μπορω να αλλαξω χρωμα ουτε το background ουτε τα γραμματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει αυτό που λες

Το dark μπαίνει μόνο μέσω εντολής.

 

Pocophone F1

 

Ισχυει, δεν υπαρχει. Θα βγει στο μιυι 11.

 

Για να δωσεις την εντολη θελει ρουτ; Μπορεις να μου πεις πως γινεται; (ανυπομονος γαρ ;ρ )

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν καταλαβες. Εβαλα και το θεμα που λες και ενα αλλο με μαυρο και μπλε και μου δειχνει τις ειδοποιησεις με γκρι backgroung και απσρα γραμματα. Δεν μπορω να αλλαξω χρωμα ουτε το background ουτε τα γραμματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ισχυει, δεν υπαρχει. Θα βγει στο μιυι 11.

 

Για να δωσεις την εντολη θελει ρουτ; Μπορεις να μου πεις πως γινεται; (ανυπομονος γαρ ;ρ )

 

Δεν χρειάζεται root.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.xda-developers.com/miui-10-dark-mode-poco-f1-xiaomi/amp/&ved=2ahUKEwiH8J_S1bDlAhX_RBUIHSVkDCMQFjAMegQIBRAC&usg=AOvVaw3PGt5-sLBxcXrKnVY-pb6k&cshid=1571774868092

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

πωπω αδερφε ειναι οτι καλυτερο. σε ευχαριστω πολυ. Ωστοσο, αν δεν κανεις allow security settings ή κατι τετοιο στα dev settings δεν δεχεται την εντολη, να το διευκρινησουμε αυτο.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, με τον ιδιο τροπο το εχω κανει και εγω εδω και καιρο ειναι πολυ ωραιο. Χθες μου εκαναν δωρο ενα 64GB θα το κανω παλι με τον ιδιο τροπο και αυτο. Το αλλο θα το πουλησω οποτε θα του κανω επαναφορα και θα ειναι οπως το αγορασα.

 

 

πωπω αδερφε ειναι οτι καλυτερο. σε ευχαριστω πολυ. Ωστοσο, αν δεν κανεις allow security settings ή κατι τετοιο στα dev settings δεν δεχεται την εντολη, να το διευκρινησουμε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

ειναι να πάρω ενα 4/64 μεταχειρισμένο στο οποίο αυτός που το έχει μου λεει οτι συχνά οταν χτυπάει το τηλ δεν μπορεί να απαντήσει γιατι ειναι μαύρη η οθονη και μετά απο λίγο ανοίγει και βγαίνει επάνω στην κουρτίνα οτι υπάρχει εισερχόμενη.

Αυτο λέει το έπαθε απο αναβάθμιση.

Είναι αυτό συνηθισμένο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μόνο με mod σε vodafone (miui η custom rom)

 

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/guide-activate-vowifi-wlan-call-t3871263

διαλέγεις vodafone uk

ή κατεβάζεις το app της vodafone αν το κινητό σου έχει κλειδωμένο bootloader

 

edit: το έψαξα λίγο στο firmware του poco υπάρχει υποστήριξη για volte wind(υπάρχει το αρχείο ρυθμίσεων) δεν έχω wind για να επιβεβαιώσω , εδω στο forum διάβασα οτι η wind δεν προσφέρει ακόμα wifi calling

το app συνήθως μην σου πω σε όλους

δεν δουλεύει αν το κινητό ειναι σε λειτουργία πτήσης.

 

Λέτε με την 11 να διορθώσουν και συμβατότητες volte vowifi?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

ειναι να πάρω ενα 4/64 μεταχειρισμένο στο οποίο αυτός που το έχει μου λεει οτι συχνά οταν χτυπάει το τηλ δεν μπορεί να απαντήσει γιατι ειναι μαύρη η οθονη και μετά απο λίγο ανοίγει και βγαίνει επάνω στην κουρτίνα οτι υπάρχει εισερχόμενη.

Αυτο λέει το έπαθε απο αναβάθμιση.

Είναι αυτό συνηθισμένο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το app συνήθως μην σου πω σε όλους

δεν δουλεύει αν το κινητό ειναι σε λειτουργία πτήσης.

 

Λέτε με την 11 να διορθώσουν και συμβατότητες volte vowifi?

 

μακάρι να προσθέσουν την vodafone gr στο firmware αλλά δεν ελπίζω(δεν το έχει κάνει στο παρελθόν με άλλα κινητά). πάντως με το vodafone uk σε custom android 10 volte και wifi calling λειτουργούν τέλεια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...