Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση τόσο γρήγορα να εμφανιστεί το MIUI 11?

https://itechnews.gr/2019/10/miui-11-se-treis-faseis-tha-doyme-tin/

 

Άντε να κατηφορίσει προς Ελλάδα να την φορέσουμε και εμείς.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου συμβαίνει το εξής κουλό με το κινητό. το έχω με flip cover case και όποτε διπλώνω το καπάκι της προς τα πίσω,κλειδώνουν τα πλήκτρα της οθόνης και δεν πατιέται τίποτα! απενεργοποίησα τη λειτουργία smart cover από τις ρυθμίσεις και το σταμάτησε. είναι κάποιο bug όμως;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου συμβαίνει το εξής κουλό με το κινητό. το έχω με flip cover case και όποτε διπλώνω το καπάκι της προς τα πίσω,κλειδώνουν τα πλήκτρα της οθόνης και δεν πατιέται τίποτα! απενεργοποίησα τη λειτουργία smart cover από τις ρυθμίσεις και το σταμάτησε. είναι κάποιο bug όμως;

Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο στο δικό μου. Με flip cover της Nilkin

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο στο δικό μου. Με flip cover της Nilkin
ούτε σε συναδέλφου (μαμα-rom τελευταία) με κινεζο-άμαρκο flip-cover
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Βγαίνει πιο ποιοτικός ήχος μέσω type-c, εν συγκρίση με το 3.5μμ ή είναι το ίδιο;

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με ξεκλειδωμα bootloader και root χάνω εγγύηση; Και αν τον ξανακλειδωσω, δεν έχω θέμα έτσι;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Βγαίνει πιο ποιοτικός ήχος μέσω type-c, εν συγκρίση με το 3.5μμ ή είναι το ίδιο;

Νομίζω αυτό εξαρτάται από το dac της συσκευής που θα συνδεσεις

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει συλλεκτική η συσκευή μας! :lol:

 

Οχι μόνο αυτό κρατάει τιμή όταν τα άλλα σε 1 χρόνο όχι.....................:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

16/10 θα πάρουμε και το miui 11!

 

Επιτέλους!!! Από πού το έμαθες;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου συμβαίνει το εξής κουλό με το κινητό. το έχω με flip cover case και όποτε διπλώνω το καπάκι της προς τα πίσω,κλειδώνουν τα πλήκτρα της οθόνης και δεν πατιέται τίποτα! απενεργοποίησα τη λειτουργία smart cover από τις ρυθμίσεις και το σταμάτησε. είναι κάποιο bug όμως;

Το καπάκι εχει κάποιο μαγνήτη μέσα για να ενεργοποιεί τον proximity sensor του smart cover mode και όταν το διπλώνεις πίσω κλειδώνει τα κουμπια, το κάνει και το δικό μου, δεν είναι bug

Edited by nikoum
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό εξαρτάται από το dac της συσκευής που θα συνδεσεις

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από το κινητό μας pocophone σε ακουστηκά με κατάληξη type-c.

Πως μπορώ να ξέρω αν έχουν αυτην την λειτουργία (dac) τα ακουστηκά;

Ευχαριστώ που απάντησες.

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα δεν έχει dac το Poco. Ξεχαστε το.

Dac έχει σίγουρα, αλλιώς δεν θα μπορούσε να έχει headphone jack, καθώς είναι αναλογική έξοδος. Απλά δεν είναι άξιο αναφοράς, όπως πχ αυτά της LG, ή αυτό των ZTE Axon,

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Dac έχει. Το αν είναι ποιοτικο είναι άλλο θέμα. Άμα βάλεις USB για να βγάλεις ήχο τους προφανώς θα συνεχείς ακούστηκα με USB. Άρα εξαρταται από το dac που θα έχει το εκάστοτε ακουστηκο

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σκοπεύω να αγοράσω τη συσκευή, μεταχειρισμένη βέβαια αλλά σε άριστη κατάσταση. Πιστεύω οτι καλύπτει τις ανάγκες μου και θέλω να την σκαλίσω λίγο.

Δηλαδή unlock bootloader, root και να δοκιμάσω linage os.

 

Πιστεύετε ότι αξίζει αυτή η διαδικασία για καλύτερη λειτουργικότητα της συσκευής; Γίνεται πιο ελαφρύ το λειτουργικό, πιο γρήγορο, πιο smooth; Η διάρκεια της μπαταρίας αυξάνεται;

Βελτιώνεται η ποιότητα των φωτογραφιών;

 

Αυτές τις απορίες έχω και κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την λυση της παραπανω αποριας μου!!!! <3

 

Κατι ακομα!!!

Οταν με καλουν και σηκωνω την κληση, ενω φοραω ακουστηκα, η οθονη μενει ''αναμενη''. Παταω το κουμπι για να σβησει η οθονη και αντ'αυτου, τερματιζεται η κληση. :confused::confused:

Υπαρχει ρυθμιση για αλλαγη αυτης της λειτουργειας;

Οταν καλυπτω τον αισθητηρα διπλα απο το ηχειο κλησεων, δεν σβηνει η οθονη (με φορεμενα ακουστηκα). :confused:

 

Φιλια!!!!

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με ξεκλειδωμα bootloader και root χάνω εγγύηση; Και αν τον ξανακλειδωσω, δεν έχω θέμα έτσι;

 

Αν ξεκλειδωσεις bl δεν θα εχεις θεμα, γιατι το ειπε και ο τυπας οταν το παρουσιαζε στην επισημη παρουσιαση του κινητου. Αν ομως το ρουταρεις, χανεις εγγυηση και, ακομη και αν ξανακλειδωσεις το bl, μενει (νομιζω) ρουταρισμενο, άρα και εκτος εγγυησης.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδωσεις bl δεν θα εχεις θεμα, γιατι το ειπε και ο τυπας οταν το παρουσιαζε στην επισημη παρουσιαση του κινητου. Αν ομως το ρουταρεις, χανεις εγγυηση και, ακομη και αν ξανακλειδωσεις το bl, μενει (νομιζω) ρουταρισμενο, άρα και εκτος εγγυησης.

 

Μπορώ όμως πριν κλειδώσω, να ξαναπεράσω την στοκ, και μετά να κλειδώσω, έτσι δεν είναι;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ όμως πριν κλειδώσω, να ξαναπεράσω την στοκ, και μετά να κλειδώσω, έτσι δεν είναι;

 

Μπορεις να περασεις λογικα οποιαδηποτε ρομ χωρις ρουτ. Εγω ξεκλειδωσα bl, περασα pixel experience και μετα ξαναεβαλα μιυι. Κλειδωμενο ή ξεκλειδωτο, δεν εχει σημασια. ΤΟ θεμα ειναι να μη ρουταρεις

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αν θες να ασχοληθείς ρουταρεις βαζεις magisk και adaway. YouTube vanced, viper4android και ότι άλλο θες. Οποτε θες σβήνεις το ρουτ δν χάνεις καμία εγγύηση κάθε φορά που διαβάζω ότι χάνεις την εγγύηση επειδή ρουταρεις δν μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αν θες να ασχοληθείς ρουταρεις βαζεις magisk και adaway. YouTube vanced, viper4android και ότι άλλο θες. Οποτε θες σβήνεις το ρουτ δν χάνεις καμία εγγύηση κάθε φορά που διαβάζω ότι χάνεις την εγγύηση επειδή ρουταρεις δν μπορώ.

 

το viper4android τι ιεναι ?

Link to comment
Share on other sites

Dac έχει. Το αν είναι ποιοτικο είναι άλλο θέμα. Άμα βάλεις USB για να βγάλεις ήχο τους προφανώς θα συνεχείς ακούστηκα με USB. Άρα εξαρταται από το dac που θα έχει το εκάστοτε ακουστηκο

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ έκαναν μετρήσεις σχετικά με την ποιότητα του ήχου του κινητού:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-review-1808p3.php

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι το bug με τον screensaver που αλλάζει από poco lancher στον αρχικό παραμένει παρά τις αναβαθμίσεις σε έκδοση και θέματα. Βέβαια το λύνεις σε δευτερόλεπτα χειροκινητα αλλά επανερχεται σε random συχνοτητα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...