Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ, και εγώ καινούργιος στο Poco phone. Το έχω 4 μέρες. Γενικά μου άρεσε πολύ αλλά έχει ένα θεματικό με τη διάρκεια μπαταρίας και τη θερμοκρασία. Έρχομαι από LeEco pro3 elite και μου φαίνεται πολύ παράξενο που δεν μπορεί να πιάσει τους sot του.Οι developers πρέπει να το κοιτάξουν. Είμαι με τη τελευταία global. Ακόμη δεν ξεκλείδωσα bootloader γιατί χάλασε το λάπτοπ.

Θέμα με τη θερμοκρασία και την μπαταρία? Είναι ίσως τα δύο πράγματα τα οποία το Poco είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Έχω 3 προβλήματα

1) Όταν ανοίγω σελίδα μέσα από το fb ή από mail μου ανοίγει τον φύλλομετρητή και όχι το Chrome. Πως το αλλάζουμε;

2) Έχω περάσει στην εφαρμογή Gmail το μειλ μου (το οποίο είναι hotmail-δε νομίζω να επηρεάζει) και όταν σβήνω emails μερικά από αυτά ξαναεμφανιζονται. Το έχει παρατηρήσει κάποιος; Αναγκάζομαι να τα ξανάσβήνω.

3) Για τα μειλ δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις. Πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να φορτώσει. Το έχω ρυθμίσει αλλά τπτ.

4) Τέλος, ενώ έσβησα τα cookies δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω chrome στο myphone.gr. Αναγκαστικά μπαίνω από τον φύλλομετρητή.

 

Γενικά τα προβλήματα μου είναι μειλ και chrome. :-)

Edited by stylish
Link to comment
Share on other sites

AnTuTu V8fe2bd8067baf8a5577a3a3ccc1354adf.jpg

 

Pocophone F1

 

Πως το εκανες αυτό; Κανενα κινητο με 845 δεν πάει τόσο! Το δικό μου πήγε μεχρι 297500 περίπου!

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπω ρε παιδιά την κατάσταση του ims γιατί δεν μου λειτουργει το wifi calling;έκανα τα βήματα όλα ,από την κόσμοτε όλα καλα..βγάζει κάποιο εικονίδιο στο μενού κ που? ευχαριστώ

 

 

Εντάξει παιδια το βρήκα..δουλεύει κανονικά

Edited by john2004
Link to comment
Share on other sites

Πως το εκανες αυτό; Κανενα κινητο με 845 δεν πάει τόσο! Το δικό μου πήγε μεχρι 297500 περίπου!

Κατέβασε από Google το AnTuTu της φωτογραφίας. Δίνει μεγαλύτερο σκορ. 01e942294b77577699edf0f30e887827.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από Google το AnTuTu της φωτογραφίας. Δίνει μεγαλύτερο σκορ. 01e942294b77577699edf0f30e887827.jpg

 

Pocophone F1

 

Και; Το νόημα ποιο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Γουαουυυ!! Τι μεγάλο σκορ !

 

:lol::lol::lol:

 

Αν κατεβάσω αυτό δηλαδή θα πάρω πάνω από 400Κ στο mi9? Θα γίνει καλύτερο το κινητό μου; Θα γίνει ταχύτερο το POCO της κοπέλας μου; :p

Με όλο το θάρρος, αλλά χάνεται το νόημα με τα benchmarks αυτά. Μας δείχνουν ένα νούμερο, οκ, αλλά το πως "αντιδρά" ένα κινητό σε πραγματικές συνθήκες χρήσης, δεν το δείχνουν. Αν δε, σκόπιμα αποζητάμε να δούμε μεγαλύτερα νούμερα, το νόημα χάνεται εξ'ολοκλήρου. Λες και κάναμε OC το κινητό για να συμμετάσχουμε σε κάνα hwbot ξέρω γω. Αν υπάρχει κάτι τέτοιο στο να βλέπεις "πειραγμένα" νούμερα, πες ότι το κατανοώ , διαφορετικά, δεν βλέπω τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Αν κατεβάσω αυτό δηλαδή θα πάρω πάνω από 400Κ στο mi9? Θα γίνει καλύτερο το κινητό μου; Θα γίνει ταχύτερο το POCO της κοπέλας μου; :p

Με όλο το θάρρος, αλλά χάνεται το νόημα με τα benchmarks αυτά. Μας δείχνουν ένα νούμερο, οκ, αλλά το πως "αντιδρά" ένα κινητό σε πραγματικές συνθήκες χρήσης, δεν το δείχνουν. Αν δε, σκόπιμα αποζητάμε να δούμε μεγαλύτερα νούμερα, το νόημα χάνεται εξ'ολοκλήρου. Λες και κάναμε OC το κινητό για να συμμετάσχουμε σε κάνα hwbot ξέρω γω. Αν υπάρχει κάτι τέτοιο στο να βλέπεις "πειραγμένα" νούμερα, πες ότι το κατανοώ , διαφορετικά, δεν βλέπω τον λόγο.

Ε καλά μην το λες ξέρεις πόσα άτομα αγοράζουν ειδικά το poco και μετα τρίβουν στην μάπα όποιον βρουν και τους λένε ότι είναι κορόιδα επειδή συσκευή τους αποδίδει ίδια η καλύτερα από συσκευή 1000 ευρώ στα bench. Ουυυ δεν φαντάζεσαι
Link to comment
Share on other sites

Ότι κάνουν οι μηλοφωνακηδες για το σούπερ os, ότι κάνουν οι oneplusαδες για την τιμή, ότι κάνουν οι χαβανέζοι για την κάμερα τους, ότι κάνουν οι σαμσουγκνακηδες για την οθόνη και πάει λέγοντας.

 

Έλεος μερικοί με τα κόμπλεξ σας.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μην το λες ξέρεις πόσα άτομα αγοράζουν ειδικά το poco και μετα τρίβουν στην μάπα όποιον βρουν και τους λένε ότι είναι κορόιδα επειδή συσκευή τους αποδίδει ίδια η καλύτερα από συσκευή 1000 ευρώ στα bench. Ουυυ δεν φαντάζεσαι

 

Ακριβώς αυτό. Το κύριο selling point της συσκευής είναι ο soc άσχετα τι λογισμικό έχει, πόσο καλά αξιοποιεί την ram ή γενικότερα πως τα πάει στους υπόλοιπους τομείς η συσκευή (οθόνη, κατασκευή, ήχος κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από Google το AnTuTu της φωτογραφίας. Δίνει μεγαλύτερο σκορ. 01e942294b77577699edf0f30e887827.jpg

 

Pocophone F1

 

Δεν με νοιαζει να δείξω σε κανέναν τίποτα...απλά μου έκανε εντύπωση το νούμερο που είδα μια και έφτανε στα επίπεδα των φετινών ναυαρχίδων με 855.

Όταν πήρα το pocof1 δεν ήξερα καν το πρόγραμμα antutu αφού το προηγουμενο κινητο μου ήταν το samsungs4 mini που το είχα για περισσότερο από 5 χρονια. Με δαυτο δεν είχα κανει ποτέ μετρήσεις! Όταν πήρα το πόκο λοιπόν βρέθηκα σε μια παρέα με κάποιον που είχε ενα σαμσουνγκ σ9 και καμαρωνε για τις επιδόσεις του συγκρίνοντας το με τα κινητά των υπολοίπων. Μου είπε λοιπόν να κατεβάσω την εφαρμογή και να το τρέξω να δουμε τι θα βγάλει... Όταν είδε ότι το ποκο έπιασε παραπάνω από το δικό του σάστισε και έκανε το τεστ πάλι για να βεβαιωθεί ότι πράγματι έφτανε τόσο! Μετά το γουγκλαρε είδε τα σπεκς του πόκο και δεν ξαναμίλησε σχετικά ειδικά όταν έμαθε ότι το πήρα 250€. Θα μου πείτε: είναι το ποκο καλύτερο της περσινής ναυαρχίδας της σαμσουνγκ; Φυσικά και όχι...απλά στα συγκεκριμένα τεστ χανει και εγώ φυσικά δεν το ήξερα τοτε. Εγώ πάντως την πλακα μου την έκανα χωρίς να το θέλω μάλιστα! :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Το κύριο selling point της συσκευής είναι ο soc άσχετα τι λογισμικό έχει, πόσο καλά αξιοποιεί την ram ή γενικότερα πως τα πάει στους υπόλοιπους τομείς η συσκευή (οθόνη, κατασκευή, ήχος κλπ)

 

αυτο ακριβος το βλέπω και καθε μερα το θέαμα αυτο.. το αντίθετο το ιδιο θέμα ακριβός με samsung που εκθεσιαζουν ολοι την οθονη αδιαφορώντας για όλα τα αλλά κλπ

αυτο που μετράει στην πράξη είναι το πακέτο... που στης 99,9% περιπτώσεων πληρώνεις αδρά

 

Δεν με νοιαζει να δείξω σε κανέναν τίποτα...απλά μου έκανε εντύπωση το νούμερο που είδα μια και έφτανε στα επίπεδα των φετινών ναυαρχίδων με 855.

Όταν πήρα το pocof1 δεν ήξερα καν το πρόγραμμα antutu αφού το προηγουμενο κινητο μου ήταν το samsungs4 mini που το είχα για περισσότερο από 5 χρονια. Με δαυτο δεν είχα κανει ποτέ μετρήσεις! Όταν πήρα το πόκο λοιπόν βρέθηκα σε μια παρέα με κάποιον που είχε ενα σαμσουνγκ σ9 και καμαρωνε για τις επιδόσεις του συγκρίνοντας το με τα κινητά των υπολοίπων. Μου είπε λοιπόν να κατεβάσω την εφαρμογή και να το τρέξω να δουμε τι θα βγάλει... Όταν είδε ότι το ποκο έπιασε παραπάνω από το δικό του σάστισε και έκανε το τεστ πάλι για να βεβαιωθεί ότι πράγματι έφτανε τόσο! Μετά το γουγκλαρε είδε τα σπεκς του πόκο και δεν ξαναμίλησε σχετικά ειδικά όταν έμαθε ότι το πήρα 250€. Θα μου πείτε: είναι το ποκο καλύτερο της περσινής ναυαρχίδας της σαμσουνγκ; Φυσικά και όχι...απλά στα συγκεκριμένα τεστ χανει και εγώ φυσικά δεν το ήξερα τοτε. Εγώ πάντως την πλακα μου την έκανα χωρίς να το θέλω μάλιστα! :)

 

γιατι σου φαινεται παράξενο? προφανώς εφαρμογή μετραει με διαφορετικό τρόπο και αλλα πράγματα σύγκριση πρεπει να γινεται με ιδια εφαρμογή πάντα (όχι οτι στα σύγχρονα κινητά έχει έστω και παραμικρή σημασία αλλα οκ)

 

τα σπεκσ του ποκο δεν λένε κάτι απο μόνα τους (είναι κάτι σαν Punto με μηχανή ferrari) και προφανώς ο τυπάκος με το s9 ειχε μυαλό κουκούτσι που συγκρίνει τέρμα ανομια κινιτα χωρίς να ξέρει τι είναι το κάθε ένα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι vfm για κάποια πράματα,μέχρι εκεί όμως.Οπου φτάνει η τσέπη του καθενός.Και δεν γράφω για επιδόσεις από το soc, αυτά είναι για όλους τούς αριθμολατρες.Και προφανώς κανείς τους συμβιβασμούς ζούσε πολλά σημεία.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι με ελληνικη dev που δε περνει εδω και καιρο αναβαθμισεις και θελω να αλλαξω

pixel experience Η vipeos ?

δε θελω youtube κτλ γιατι βαζω το youtube vanced

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σκέφτομαι ν αλλάξω την official global dev, έχει καιρό να κάνει αναβάθμιση, επίσης αρχίζω και έχω θέμα με wifi σε cosmote router και της forthnet. Δεν ξέρω εάν θα φτιάξει αλλά σκέφτομαι να δοκιμάσω.

Θέλουμε καθαρή εγκατάσταση σίγουρα, όποιος έχει αλλάξει πχ σε ViperOs είναι ευχαριστημένος και είναι οκ με το wifi στο κινητό του;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σκέφτομαι ν αλλάξω την official global dev, έχει καιρό να κάνει αναβάθμιση, επίσης αρχίζω και έχω θέμα με wifi σε cosmote router και της forthnet. Δεν ξέρω εάν θα φτιάξει αλλά σκέφτομαι να δοκιμάσω.

Θέλουμε καθαρή εγκατάσταση σίγουρα, όποιος έχει αλλάξει πχ σε ViperOs είναι ευχαριστημένος και είναι οκ με το wifi στο κινητό του;

 

official global dev δεν θα υπάρξει για το poco. Μονο stable ή custom . θέμα με wifi είχα στην τελευταία stable 10.3.6.0 με viperOs και άλλες custom με firmware 9.6.27 το wifi μου λειτουργεί μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σκέφτομαι ν αλλάξω την official global dev, έχει καιρό να κάνει αναβάθμιση, επίσης αρχίζω και έχω θέμα με wifi σε cosmote router και της forthnet. Δεν ξέρω εάν θα φτιάξει αλλά σκέφτομαι να δοκιμάσω.

Θέλουμε καθαρή εγκατάσταση σίγουρα, όποιος έχει αλλάξει πχ σε ViperOs είναι ευχαριστημένος και είναι οκ με το wifi στο κινητό του;

 

Τι θέμα έχεις με wifi cosmote και ποιο Router έχεις; Εγώ έχω ένα μήνα τώρα με Pixel Experience και stock miui kernel και είμαι πολύ ευχαριστημενος.Μου έλειπε μόνο το gestures απο miui αλλα εβαλα FNG και είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχεις με wifi cosmote και ποιο Router έχεις; Εγώ έχω ένα μήνα τώρα με Pixel Experience και stock miui kernel και είμαι πολύ ευχαριστημενος.Μου έλειπε μόνο το gestures απο miui αλλα εβαλα FNG και είμαι κομπλέ.

Και εγώ έχω μεγάλο θέμα με WiFi και δεδομένα από τότε που γύρισα σε stable.μου έχει σπάσει τα νεύρα.ειδικα στο WiFi όπου και να συνδεθώ σέρνονται.εκανα full reset μπας και στρώσει αλλά τίποτα.να περιμένουμε να λυθεί; η να πάμε σε καμία αλλαγή ρομ.το κινητό είναι μαμά.Απειραχτο!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε πιο πάνω εικόνα με το νέο antutu. Για να ξεδιαλύνω τα πράγματα να πω ότι η νέα έκδοση βγάζει μεγαλύτερο score από την 7. Το ίδιο έκανε και η 7 σε σύγκριση με την 6. Ο 845 πάει μέχρι 295k στην έκδοση 7. Μέχρι 350 στην έκδοση 8. Ο SD855 πήγαινε 370 στην έκδοση 7 και 430 στην έκδοση 8. Το antutu δείχνει τη συνολική συμπεριφορά ενός κινητού. Η μέτρηση στην gpu είναι απόλυτα αντιπροσωπευτικη με τις δυνατότητες του παιχνιδιού στα παιχνίδια. Το UX score αντιπροσωπεία το real life performance μιας και μετράει καθημερινές εργασίες που κάνουμε όλοι. Από ότι είδα η έκδοση 8 ανέβασε πάρα πολύ το ram score εξου και τα μεγαλύτερα νούμερα σε σύγκριση με την έκδοση 7.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι σε αναζήτηση smartphone και γλυκοκοιταω το pocophone.

Είμαι ανάμεσα σε Poco, a50, p30 lite, mi 8.

Με ενδιαφέρει κυρίως η κάμερα και ο επεξεργαστής που από ότι ξέρω ο 845 είναι δύναμη. Θα ήθελα την γνώμη σας και να μοιραστείτε μαζί μου τα αρνητικά που έχει η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...