Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμερα-μπαταρια-κεραιες-nfc,ακομα και στον επεξεργαστη δεν θα δειτε τερστια διαφορα.Τρενο παει.

Με το poco εκανε τα πειραματα της η εταιρια νομιζω.

 

Στον επεξεργαστή ούτε καν συγκρίνεται τι είναι αυτά που λες! χαοτική διαφορά από το Poco ...Το ξέρεις απλά δεν καταλαβαίνω γιατί τα λες αυτά ..Ούτε κάρτα παίρνει ούτε έχει την παραμικρή σχέση ο 845 με τον 730 ..η διαφορά φαίνεται και στα νούμερα....Και στην κάρτα γραφικών υπερέχει μακράν το poco...Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω με αυτά που γράφετε....Αν θες πάρτο αλλά με το Poco δεν συγκρίνεται....καν!!! Αν βγεί το F2 τότε θα τελειώσουν οι πωλήσεις για τα άλλα τηλέφωνα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Poco έκανε αυτό που πολλά κινητά ούτε στο ονειρο τους....

Link to comment
Share on other sites

Στον επεξεργαστή ούτε καν συγκρίνεται τι είναι αυτά που λες! χαοτική διαφορά από το Poco ...Το ξέρεις απλά δεν καταλαβαίνω γιατί τα λες αυτά ..Ούτε κάρτα παίρνει ούτε έχει την παραμικρή σχέση ο 845 με τον 730 ..η διαφορά φαίνεται και στα νούμερα....Και στην κάρτα γραφικών υπερέχει μακράν το poco...Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω με αυτά που γράφετε....Αν θες πάρτο αλλά με το Poco δεν συγκρίνεται....καν!!! Αν βγεί το F2 τότε θα τελειώσουν οι πωλήσεις για τα άλλα τηλέφωνα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Poco έκανε αυτό που πολλά κινητά ούτε στο ονειρο τους....

Φίλε τα έχω και τα 2 στην κατοχή μου, το πόκο το έχει συνάδελφος αυτήν την στιγμή όποτε ξέρω τι γράφω. Δεν αερολογο σε καμία περίπτωση. Η δουλειά μου είναι αυτή,εχουν περάσει 100δες συσκευές από τα χέρια μου.

Τεσπα τι γράφω τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα ψάχνω ένα μπλε όποιος έχει στέλνει μνμ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Διαφορές μεταξύ των cpus υπάρχουν και γίνονται αντιληπτές αν δεν είσαι άνιωθος.

Βλέπω ένα smartphone με σειράς 8 μάλιστα, που φορά τον 821 και είναι σε σχέση με τον 845 σαφώς αργότερος.

Σκέψου ο 730 που είναι χαμηλότερης κατηγορίας.

Μην τα ισοπεδώνουμε τώρα όλα. Αλλιώς όλοι με mid range cpus θα είμασταν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Διαφορές μεταξύ των cpus υπάρχουν και γίνονται αντιληπτές αν δεν είσαι άνιωθος.

Βλέπω ένα smartphone με σειράς 8 μάλιστα, που φορά τον 821 και είναι σε σχέση με τον 845 σαφώς αργότερος.

Σκέψου ο 730 που είναι χαμηλότερης κατηγορίας.

Μην τα ισοπεδώνουμε τώρα όλα. Αλλιώς όλοι με mid range cpus θα είμασταν.

Έγραψα ότι δύσκολα θα δεις διαφορές στην καθημερινή χρήση δεν έγραψα κάπου ότι είναι σε ίδιο επίπεδο νομίζω. Τεσπα εάν πιάσεις ένα 9Τ στα χέρια σου θα με θυμηθείς.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι είπες. Εχω 4-5 συσκευές στην κατοχή μου.

Εαν σου τυχει 9τ πες μου εντυπωσεις,και ενα θα αλλαζες.....:)

Τελος τα εκτος θεματος απο εμενα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω την εμπειρία που λέτε ότι εχετε κάποιοι εδώ μέσα οπότε απλά θα παραθέσω την δική μου άποψη! Παρατηρώ λοιπόν ότι ακόμα και στην καθημερινή χρήση βλέπω διαφορα αναμεσα στο note 5 pro της γυναίκας μου και το πόκο που έχω εγώ! Δεν ειναι μικρή η διαφορά αλλά διακριτή εύκολα! Δεν εχω δουλέψει με συσκευή που εχει τον 730 όμως αν τα νουμερα εχουν σημασια το 636 εχει σκορ στο antutu 115000 περίπου, το 730 217000 και το δικο μας 297500! Αυτό σημαινει ότι το 730 σχεδον φτανει επίπεδα 835 στις μετρησεις και σιγουρα ξεπερνα τον 821 που αναφερθηκε! Δυνατό μεσαιο τσιπ το συγκεκριμένο και μαλλον στην πραξη δεν θα χανει πολύ απο το δικό μας! Τώρα για τα γραφικά νομίζω ότι η διαφορά πάντα θα υπάρχει ακόμα και σε σχέση με παλαιότερες υλοποιήσεις σε σειρά 8! Όμως αυτό το βλέπουν μόνο όσοι παίζουν παιχνίδια!
Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξετε μια προσεκτική ματιά στα σκορ του antutu θα δείτε ότι ο 730 είναι λίγο υποδεέστερος του 845 όσον αφορά στη cpu, στον τομέα της gpu ο 845 έχει υπερδιπλάσια απόδοση. Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για games πιστεύω ότι ο 730 θα ήταν εξίσου καλή επιλογή, ιδιαίτερα αν και το κόστος είναι μικρότερο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μην είμαστε τόσο υπερβολικοί, ο 660 που έχω εγώ για χαρά τα πάει στα παιχνίδια, οκ δεν υποστηρίζει το fortnite (το οποίο ποσώς με ενδιαφέρει) αλλά κατά τα άλλα είναι σούπερ, και έχει 135.000 antutu (mi a2) , ο 730 έχει πάνω από 200.000, σχεδόν διπλάσιο σκορ που σημαίνει ότι θα φυσάει σε όλα τα παιχνίδια και όχι μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα έχω και τα 2 στην κατοχή μου, το πόκο το έχει συνάδελφος αυτήν την στιγμή όποτε ξέρω τι γράφω. Δεν αερολογο σε καμία περίπτωση. Η δουλειά μου είναι αυτή,εχουν περάσει 100δες συσκευές από τα χέρια μου.

Τεσπα τι γράφω τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα ψάχνω ένα μπλε όποιος έχει στέλνει μνμ.

 

Το poco φίλε μου έκανε 300.000 πωλήσεις σε 3 μήνες ...κανένα άλλο τηλ δεν θα το καταφέρει αυτό...Τώρα αν δεν σου αρέσει πάσο αλλά εγώ με την καμία το Mi9t δεν θα επαιρνα.... Ο 730 τρώει χώμα ολόκληρος! μαζί με την καρτα γραφικών....Απλά το Mi 9T δεν έχει σχέση καμία με το Poco...δεν δικαιολογείται να είναι τόσο ακριβό.......

Link to comment
Share on other sites

Το poco φίλε μου έκανε 300.000 πωλήσεις σε 3 μήνες ...κανένα άλλο τηλ δεν θα το καταφέρει αυτό...Τώρα αν δεν σου αρέσει πάσο αλλά εγώ με την καμία το Mi9t δεν θα επαιρνα.... Ο 730 τρώει χώμα ολόκληρος! μαζί με την καρτα γραφικών....Απλά το Mi 9T δεν έχει σχέση καμία με το Poco...δεν δικαιολογείται να είναι τόσο ακριβό.......

 

Το γραφεις σε εμενα που εφερα απο τα πρωτα στην Ελλαδα poco.....:blink:

Τα εγραψα-απαντησα και παραπανω,τι δεν καταλαβαινεις πια εσυ?:cool:

Αναφερω ρητα της αποψης μου εχοντας τις συσκευες στα χερια μου,και οχι μου ειπαν-ακουσα-διαβασα κτλ χαριτωμενα.

Μην το παρεις,δεν σου εβαλε και κανεις το μαχαιρι στο λαιμο....εσυ μεινε με τους αριθμους.:)

Και οταν,και εαν μπορεσεις να το πιασεις στα χερια,σου το 9 θα αλλαξεις γνωμη αμεσως..:rolleyes:

 

Καλη συνεχεια.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη τσακώνεστε και μη τα βλέπετε όλα άσπρο μαύρο. Προφανώς ο 730 δν έχει τη δύναμη του 845. Ούτε κατά διάνοια. Φαίνεται στα day to day tasks ομως? Οχι. Αν φορτώσεις το κινητό όμως με πολλές εφαρμογές και τις αφήσεις να τρέχουν από πίσω και σε βάθος χρόνου με νέες εφαρμογές με νέες απαιτήσεις προφανώς η διαφορά του 845 θα φανεί.

Το mi9t έχει πολύ καλύτερη οθόνη από το Ποκο μας. Αμολεντ και ταυτόχρονα ουτε notch ούτε chin. Εντάξει κινητό του 2019 το ένα του 2018 το άλλο. Προσωπικά προτιμώ το Ποκο και το πλαστικό που δν χρειάζεται να το προσέχω χωρίς θήκη. Κινητό είναι. Ας γρατσουνιστει το πλαστικό δν θα σπάσει. Σιγά μη το νταντευω κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια ενημερωση, θα κανουν μαυρο το μενου των ρυθμισεων; Στις πληροφοριες μεσα στην συσκευη λεει μονο κατι συγκεκριμενα πραγματα. Απλα ρωταω μηηηπως το εκαναν και δεν το εγραψαν.

Siemens C10 / Νokia 3210 / Νokia 3330 WAP / Νokia 3510i / Sharp GX15 VF / SE V800 VF / SE K750i VF / SE X10 Mini pro / Moto G 1gen / Xiaomi PocopocopocopocoF1 😮

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια ενημερωση, θα κανουν μαυρο το μενου των ρυθμισεων; Στις πληροφοριες μεσα στην συσκευη λεει μονο κατι συγκεκριμενα πραγματα. Απλα ρωταω μηηηπως το εκαναν και δεν το εγραψαν.

 

Γενικα τα εχουν κανει μανταρα με της rom του poco.Kυριολεκτικα μανταρα.....:)

Εχουν τα θεματα τους και αλλες συσκευες,αλλα εδω το τερματισαν.

Οτι καφροροπειραμα σκέφτηκαν το προσάρμοσαν στο poco.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα εχουν κανει μανταρα με της rom του poco.Kυριολεκτικα μανταρα.....:)

Εχουν τα θεματα τους και αλλες συσκευες,αλλα εδω το τερματισαν.

Οτι καφροροπειραμα σκέφτηκαν το προσάρμοσαν στο poco.

 

Θα συμφωνήσω. Έχει κουράσει πολύ το θέμα πια...

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα εχουν κανει μανταρα με της rom του poco.Kυριολεκτικα μανταρα.....:)

Εχουν τα θεματα τους και αλλες συσκευες,αλλα εδω το τερματισαν.

Οτι καφροροπειραμα σκέφτηκαν το προσάρμοσαν στο poco.

 

Εγώ δεν συμφωνώ. Οι χαρακτηρισμοί σου είναι πολύ υπερβολικοί. Εγκαθιστώ τις ενημερώσεις όποτε μου τις βγάλει και δεν είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα υπάρχουν προβλήματα σε κινητά άλλων. Αλλά αφού εγώ δεν είχα πρόβλημα ως τώρα (9 μήνες) θα υπάρχουν και αρκετοί άλλοι σαν εμένα. Άποψή μου!

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν συμφωνώ. Οι χαρακτηρισμοί σου είναι πολύ υπερβολικοί. Εγκαθιστώ τις ενημερώσεις όποτε μου τις βγάλει και δεν είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα υπάρχουν προβλήματα σε κινητά άλλων. Αλλά αφού εγώ δεν είχα πρόβλημα ως τώρα (9 μήνες) θα υπάρχουν και αρκετοί άλλοι σαν εμένα. Άποψή μου!

 

Προφανώς και όλα τα δάχτυλα δεν είναι τα ίδια, είσαι ευχαριστημένος κανένα θέμα, είναι γεγονός όμως ότι αυτά που έγραψα παραπάνω δυστυχώς ισχύουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστώ τις ενημερώσεις όποτε μου τις βγάλει και δεν είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα υπάρχουν προβλήματα σε κινητά άλλων. Αλλά αφού εγώ δεν είχα πρόβλημα ως τώρα (9 μήνες) θα υπάρχουν και αρκετοί άλλοι σαν εμένα. Άποψή μου!

Μία από τα ίδια και εδώ. Δεν είναι Η ΤΗΛΕΦΩΝΑΡΑ αλλά είναι απροβληματιστο για μένα έως τώρα, αξιοπρεπεστατο παντού σε τιμή πολύ καλή και πολύ γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο τον δεκεμβριο,[Σπανιο για μενα] και δεν μου εχει κανει το παραμικρο προβλημα.Προσπαθω να βρω κατι για να το αλλαξω αλλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ πως με τη νέα έκδοση που περάσαμε στο κινητό μας μπορώ να το ξεκλειδώνω με το πρόσωπό μου χωρίς να αλλάξω χώρα, ωραία πράγματα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το γραφεις σε εμενα που εφερα απο τα πρωτα στην Ελλαδα poco.....:blink:

Τα εγραψα-απαντησα και παραπανω,τι δεν καταλαβαινεις πια εσυ?:cool:

Αναφερω ρητα της αποψης μου εχοντας τις συσκευες στα χερια μου,και οχι μου ειπαν-ακουσα-διαβασα κτλ χαριτωμενα.

Μην το παρεις,δεν σου εβαλε και κανεις το μαχαιρι στο λαιμο....εσυ μεινε με τους αριθμους.:)

Και οταν,και εαν μπορεσεις να το πιασεις στα χερια,σου το 9 θα αλλαξεις γνωμη αμεσως..:rolleyes:

 

Καλη συνεχεια.

 

Απο ότι βλέπω με το ύφος σου έχεις τσακωθεί με την ευγένεια...Πας να μας τρελάνεις κιόλας γράφοντας υπερβολές ...στο γράφουν βλέπω και άλλοι...Αν δεν σου αρέσει γιατί μπαίνεις στο poco; Πήγαινε στο τρομερό σου τηλέφωνο...δώσε και παραπάνω χρήματα να το πάρεις ....δικαίωμα σου....Εγώ που έπιασα στα χέρια μου το Poco δεν το αλλάζω με κανένα...και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα....Και είναι πιο γρήγορο.....σίγουρα...

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Απο dev πηγα στην global 10.3.6.0

Ολα καλά εκτος απο το led των ειδοποιησεων που δεν λειτουργεί. Ενω απο τις ρυθμισεις το εχω στον on, δεν αναβει οταν π.χ. ερχεται mail ή μήνυμα στο viber.

Το τσεκαρα με τον φορτιστή μπας και τα έπαιξε, αλλά στην φορτιση ανάβει κανονικά.

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με ενοχλεί πλέον που σε πολλές εφαρμογές σπάει η εικόνα κάτω. Αν επιλέξω να βλέπω τα τρία πλήκτρα του ανδροιδ είναι όλα καλά και κυρίως όμορφα. Ωστόσο υπάρχει η δυνατότητα να τα βλέπω όλα σωστά χωρίς τα πλήκτρα μια και βολεύτηκα με τα gestures;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Απο dev πηγα στην global 10.3.6.0

Ολα καλά εκτος απο το led των ειδοποιησεων που δεν λειτουργεί. Ενω απο τις ρυθμισεις το εχω στον on, δεν αναβει οταν π.χ. ερχεται mail ή μήνυμα στο viber.

Το τσεκαρα με τον φορτιστή μπας και τα έπαιξε, αλλά στην φορτιση ανάβει κανονικά.

Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο μονιμες ειδοποιησεις και dark mode ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...