Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Δεν το γυρνάω σε Ινδία να πάρω το update. Προτιμώ να γκρινιαξω για αυτό στο φόρουμ."

 

"Δε μπαίνω στο forum, για να γράψω κάτι χρήσιμο, αλλά για να δείξω πόσο εξυπνάκιας είμαι"..

 

Στην ignore list κι εσύ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει αν θα πάρω update αφού έχω κάνει το κόλπο με Ινδία εδώ και ένα Μήνα περίπου.. Έχω τρελό battery drain ούτε 3 ώρες sot κι έχω κάνει την απενεργοποιηση στα services όπως λένε λίγες σελίδες πριν..

 

Τo battery drain είναι γνωστό λέει σε global στη version 10.3.4.0.. Αντε να δούμε αν θα το φτιάξουν.. Μέχρι και wipe έκανα αλλά πάνω από 24 ώρες μπαταρία δεν...

Link to comment
Share on other sites

Άρα τι να φταίει κι εμένα μετά από 9 ώρες από το 100% έφτασε στο 30% με screen time 2.20???

Καμία ιδέα τι να κάνω; Δυστυχώς rollback δεν παίζει κι ούτε θέλω να ξεκλειδώσω bootloader και φτου κι από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Να την πω την άρτια μου... Με 10.3.4 έχω sot πάνω από 8 ώρες με δεδομένα μόνιμα ανοιχτά....
Και εγώ φίλε μου είμαι τουλάχιστον 6-7 ώρες. Και μάλιστα έχω και ρολόι με wear os. Υπέρ ευχαριστημένος και έχω την 10.3.4.0 με HK region.

 

Βάλε το CPU sot και δες τι παίζει με το deep sleep.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Άρα τι να φταίει κι εμένα μετά από 9 ώρες από το 100% έφτασε στο 30% με screen time 2.20???

 

Καμία ιδέα τι να κάνω; Δυστυχώς rollback δεν παίζει κι ούτε θέλω να ξεκλειδώσω bootloader και φτου κι από την αρχή...

Δοκίμασες επαναφορά?

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά έχοντας διάφορα Xiaomi εδώ και χρόνια, αυτό το 2μηνο (?) το έχει @#*#* η Xiaomi.

 

Σαν Ελλάδα περιμένω το update. Αφού τα global updates είναι "global".

 

Κάτι παρόμοιο κάνει και με το Note 5.

 

Man, και εγώ έχω xiaomi, το mi max 2 και σύντομα (αν δεήσει η infoquest) το mi9 . Σύμφωνοι, βλακεία αυτό με τα updates, αλλά τι να πω κι εγώ που το max 2 το άφησε στο έλεός του και κάνα update παίρνεις αν είσαι σε developer μόνο;

 

Btw, παιδιά κάνω κάτι λάθος και το 4Κ@60fps δεν υπάρχει στο POCO της κοπέλας μου; Μου φαίνεται δεν γλιτώνει το factory reset

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο δικό μου υπάρχει το 4Κ 60fps.

 

 

 

Btw, παιδιά κάνω κάτι λάθος και το 4Κ@60fps δεν υπάρχει στο POCO της κοπέλας μου; Μου φαίνεται δεν γλιτώνει το factory reset

10.3.4.0 έχετε ρε παίδες?

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

10.3.4.0 έχετε ρε παίδες?

 

 

 

Pocophone F1

 

Ναι, το 128ρι for what it's worth

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το 128ρι for what it's worth

Έχεις την 10.3.4. 0 σταθερή και χάθηκε από την stock εφαρμογή η ρύθμιση 4Κ@60fps?

Το ρωτάω ξανά γιατί πρώτη φορά το διαβάζω αυτό, δεν έχει αναφερθεί σε τρία φόρουμ που διαβάζω.

Μήπως το ψάχνεις στην Google camera? Εκεί δεν υπάρχει 4Κ@60fps.

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες επαναφορά?

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Εννοείται πως ναι wipe έκανα αλλά τίποτα. Και δε βρίσκω λύση με το πρόβλημα της μπαταρίας..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την 10.3.4. 0 σταθερή και χάθηκε από την stock εφαρμογή η ρύθμιση 4Κ@60fps?

Το ρωτάω ξανά γιατί πρώτη φορά το διαβάζω αυτό, δεν έχει αναφερθεί σε τρία φόρουμ που διαβάζω.

Μήπως το ψάχνεις στην Google camera? Εκεί δεν υπάρχει 4Κ@60fps.

 

 

Pocophone F1

 

Κοίτα τι παίζει. Είναι της κοπέλας μου το κινητό (το έχω πει πολλές φορές), όχι δικό μου.

Η κάμερα ειλικρινά με μπέρδεψε. Στις ρυθμίσεις (περισσότερα που λέει) διαλέγεις και λέει 4Κ@30. Ωστόσο έχει μια επιλογή όταν πας στο βίντεο και έχει το 60, πάνω αριστερά. Οπότε προφανώς και δεν το είχα δει (ούτε εγώ ούτε και η κοπέλα μου). Άρα βλακείες έλεγα πιο πίσω :O:X

Υπάρχει κανονικά, απλά είναι λίγο mixed. Αν στις συνολικές ρυθμίσεις έλεγε απλά "4Κ" , θα το καταλάβαινα. Γιατί να λέει 4Κ@30;

Oh well..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι παίζει. Είναι της κοπέλας μου το κινητό (το έχω πει πολλές φορές), όχι δικό μου.

Η κάμερα ειλικρινά με μπέρδεψε. Στις ρυθμίσεις (περισσότερα που λέει) διαλέγεις και λέει 4Κ@30. Ωστόσο έχει μια επιλογή όταν πας στο βίντεο και έχει το 60, πάνω αριστερά. Οπότε προφανώς και δεν το είχα δει (ούτε εγώ ούτε και η κοπέλα μου). Άρα βλακείες έλεγα πιο πίσω :O:X

Υπάρχει κανονικά, απλά είναι λίγο mixed. Αν στις συνολικές ρυθμίσεις έλεγε απλά "4Κ" , θα το καταλάβαινα. Γιατί να λέει 4Κ@30;

Oh well..

Πάνω αριστερά δεν έχει τίποτα.

Δες την φωτογραφία που έχει την επιλογή. f1a29a80e9e4660321320c61b78b9b81.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι παίζει. Είναι της κοπέλας μου το κινητό (το έχω πει πολλές φορές), όχι δικό μου.

 

Η κάμερα ειλικρινά με μπέρδεψε. Στις ρυθμίσεις (περισσότερα που λέει) διαλέγεις και λέει 4Κ@30. Ωστόσο έχει μια επιλογή όταν πας στο βίντεο και έχει το 60, πάνω αριστερά. Οπότε προφανώς και δεν το είχα δει (ούτε εγώ ούτε και η κοπέλα μου). Άρα βλακείες έλεγα πιο πίσω :O:X

 

Υπάρχει κανονικά, απλά είναι λίγο mixed. Αν στις συνολικές ρυθμίσεις έλεγε απλά "4Κ" , θα το καταλάβαινα. Γιατί να λέει 4Κ@30;

 

Oh well..

Αυτό που περιγράφεις φίλε είναι η gcam. Μιλάμε για τη μαμά κάμερα του κινητού

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι official η ρομ;

Screenshot-2019-06-04-12-15-23-892-com-android-settings.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απενεργοποιησα και το msa στο μενου Εξουσιοδότηση και ανάκληση. Είναι λέει για τις διαφημίσεις στις εφαρμογές.Θα έχω κανένα θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φταίω παιδιά που εμπιστευόμουν την κοπέλα μου να με βάλει στην κάμερα. Και έλεγα ΚΑΤΙ δεν μου κολλάει. Έχει 2 διαφορετικές GCAM περασμένες και πατούσε την άλλη και μπερδευόμουν :lol:

Τώρα το βρήκα :p

Πάντως πλέον κάτι άλλο, δεν ξέρω τι, κάνει αρκετό battery drain στο κινητό. 4-4.5 ώρες SOT με το ζόρι βγάζει.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Οταν η οθονη ειναι κλειστη και εχουμε face unlock πρεπει να πατησεις το πλαινο κουμπι και μετα να σε δει η καμερα για να ξεκλειδωσει η οθονη ?δε γινετε οπως ειναι η οθονη σβηστη να σε δει και ανοιξει χωρις να πρεπει να πατησει το πλαινο κουμπι ?
Link to comment
Share on other sites

Οταν η οθονη ειναι κλειστη και εχουμε face unlock πρεπει να πατησεις το πλαινο κουμπι και μετα να σε δει η καμερα για να ξεκλειδωσει η οθονη ?δε γινετε οπως ειναι η οθονη σβηστη να σε δει και ανοιξει χωρις να πρεπει να πατησει το πλαινο κουμπι ?

 

Προφανώς όχι. Πάντα θα δουλεύει η ir camera? Πάει η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...