Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hi..

 

Εντελώς ξαφνικά η μπαταρία κρατάει max 20 ώρες..Εκανα μέχρι και wipe data αλλά τα ίδια. Έχω τη stable 10.3.4.0

 

Καμία ιδέα; Έχω απογοητευτεί είμαι στο τσακ να το βάλω αγγελία, δεν το έχω ουτε μήνα...

Κάτι στο παρασκήνιο σου τρώει την μπαταρία.

Διάβασε εδώ https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω κάνει 3 φορτίσεις στο κινητό και διακρίνω ότι η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα.Ξέρω ότι είναι αρχή και θέλω να ρωτήσω μετά απο πόσες φορτίσεις αρχίζει και στρώνει;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

με ποιο τρόπο επηρεάζει το ρουτερ τη μπαταρία του κινητού;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το συγκεκριμένο (speedport plus) έχει πρόβλημα. Αναφορές υπάρχουν παντού, αν ψάξεις :) Για αυτό ρωτάω. Το POCO της κοπέλας μου έχει τρομερό battery drain από τη στιγμή που άλλαξα το ρούτερ. Το ίδιο και το mi max 2. Το ίδιο και το LG G4. Κάποιοι λένε πως το P30 Pro δεν έχει ας πούμε.. Άλλοι λένε ότι έχει. Ο λόγος είναι το firmware (μάλλον) του ρούτερ. Κάτι συμβαίνει και το WiFi ξυπνάει υπερβολικά πολύ. Τραβηγμένη η ερώτησή μου στον φίλο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναρωτιούνται για αλλαγή οθόνης μπορείτε να το αγοράσετε μαζί με το frame. Έτσι θα έχετε μόνο το βίωμα ξεβιδωμα.

Η μπαταρία επίσης βγαίνει εύκολα.

Για το πάνελ όπως γράψατε και όπως όλα πλέον είναι λαχείο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Είχα βγει σε ένα κλαμπακι

Βγάζω φώτο με το poco θολή η φωτο

Βγάζει φίλος με Samsung A3 ολοκαθαρες φωτο

Τι παίζει?

 

Είχαμε πάει σε ένα live. Βγάζω φώτο με το max 2, pixel pic.

Βγάζει η κοπέλα μου με night mode με το Poco, τρομερά αποτελέσματα.

Κάτι κάνεις λάθος, simple as that.

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πάει σε ένα live. Βγάζω φώτο με το max 2, pixel pic.

Βγάζει η κοπέλα μου με night mode με το Poco, τρομερά αποτελέσματα.

Κάτι κάνεις λάθος, simple as that.

με gcam κιολας φαντασου

καποιος ποιο πανω ειπε οτι εκανε reset την καμερα

πως το κανω αυτο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρώτο βράδυ που είχα το κινητό και δοκίμαζα τη στοκ φωτογραφική το βράδυ μέσα στο σπίτι με σβησμένα φώτα ενώ την ημέρα βγαίνανε καθαρές το βράδυ με τις έβγαζε θολές Εντ μεταξύ η γυναίκα μου από δίπλα με το δικό της ποκο έβγαζε πεντακάθαρες ρε τη τρέλα μου να λέω μετά σκέφτηκα και δοκίμαζα να κάνω επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων στη κάμερα εννοώ όχι στο κινητό και δούλεψε μετά έβγαζα και εγώ πεντακάθαρες. Αυτό που κατάλαβα κάποια από τις ρυθμίσεις που πείραξα το έκανε να βγάζει θολές και δεν έχω την υπομονή να κάτσω να τις ψάξω μια μια
πως κανεις επαναφορα ρυθμισεων καμερας ?αν και γω εβγαλα με g cam
Link to comment
Share on other sites

με gcam κιολας φαντασου

καποιος ποιο πανω ειπε οτι εκανε reset την καμερα

πως το κανω αυτο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως κανεις επαναφορα ρυθμισεων καμερας ?αν και γω εβγαλα με g cam

 

Ανοίγεις την κάμερα πας ρυθμίσεις τέρμα κάτω έχει επιλογή επαναφορά προεπιλεγμένων ρυθμίσεων δεν είναι πυρηνική φυσική ρε παιδιά μη βαριεστε να ψάξετε και τα θέλετε όλα στο πιάτο

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο (speedport plus) έχει πρόβλημα. Αναφορές υπάρχουν παντού, αν ψάξεις :) Για αυτό ρωτάω. Το POCO της κοπέλας μου έχει τρομερό battery drain από τη στιγμή που άλλαξα το ρούτερ. Το ίδιο και το mi max 2. Το ίδιο και το LG G4. Κάποιοι λένε πως το P30 Pro δεν έχει ας πούμε.. Άλλοι λένε ότι έχει. Ο λόγος είναι το firmware (μάλλον) του ρούτερ. Κάτι συμβαίνει και το WiFi ξυπνάει υπερβολικά πολύ. Τραβηγμένη η ερώτησή μου στον φίλο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Επιβεβαιώνω, ισχύει 100%. Κάτοχος του poco πλέον, η προηγούμενη μου συσκευή ένα leeco le pro elite. Και τα 2 με 4000mh μπαταρία. Είχα τρομερό battery drain με το speedport plus. Το βράδυ από 100% το πρωί χωρίς να το πειράξω με ανοιχτό wifi έχανε 15-20%. Είχα παίξει με ρυθμίσεις στο router χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά πίστεψα πώς είναι υπεύθυνο το τηλέφωνο και αγόρασα το poco. Ίδια κατάσταση. Που να πήγαινε το μυαλό μου ότι υπεύθυνο ήταν το speedport plus. Με το που άλλαξα router όλα έγιναν φυσιολογικά και στα δύο τηλέφωνα. Δεν υπάρχει battery drain.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω, ισχύει 100%. Κάτοχος του poco πλέον, η προηγούμενη μου συσκευή ένα leeco le pro elite. Και τα 2 με 4000mh μπαταρία. Είχα τρομερό battery drain με το speedport plus. Το βράδυ από 100% το πρωί χωρίς να το πειράξω με ανοιχτό wifi έχανε 15-20%. Είχα παίξει με ρυθμίσεις στο router χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά πίστεψα πώς είναι υπεύθυνο το τηλέφωνο και αγόρασα το poco. Ίδια κατάσταση. Που να πήγαινε το μυαλό μου ότι υπεύθυνο ήταν το speedport plus. Με το που άλλαξα router όλα έγιναν φυσιολογικά και στα δύο τηλέφωνα. Δεν υπάρχει battery drain.

 

Όπως μπορώ να επιβεβαιώσω κι εγώ, δεν υπάρχει θέμα μόνο με τα xiaomi (το κάνεις και εσύ, είχες το leeco). Και με G4 τα ίδια, και με ένα κινητό ενός φίλου τα ίδια. Οπότε beware όσοι έχετε speedport plus. Είναι η πρώτη φορά που θέλω να πάω και να τους βαρέσω :lol:

Άσε που θα με βάλουν σε έξοδα τα οποία δεν χρειάζεται να κάνω επειδή το router τους είναι προβληματικό.

Σόρρυ για το offtopic αλλά ποιο ρούτερ πήρες αν επιτρέπεται; (που να παίζει voip και να μην θέλει της παναγιάς τα μάτια για να το ενεργοποιήσεις)

 

Κατά τα άλλα, η μπαταρία του poco είναι μια χαρά. Του mi max 2 μετά από 1.5 και παραπάνω έτος, βγάζει άνετα 7-8 ώρες SOT ενώ με το speedport plus από Σάββατο σε Κυριακή, χωρίς πολλή χρήση, χάνω πόση μπαταρία σε standby (πρέπει να ανοιγοκλείνω το WiFi).

 

@tr3laras ότι σου είπαν. Επαναφορά από την εφαρμογή ή από το μενού εφαρμογών σβήσε cache της εφαρμογής και τρέξε την. Δεν είναι δύσκολο.

Με GCAM και σταθερό χέρι έβγαζε μια χαρά φώτο. Κάποιες ίσως θόλωναν αλλά λογικό ήταν. Και χωρίς GCAM πάντως ή χωρίς night mode, θολές δεν τις έλεγες, απλά λίγο "grainy". Λογικό.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα με το Poco και το cast σε συσκευή Chromecast; Είμαι στην ιστοσελίδα στο βίντεο που θέλω να δω, πατάω Cast, δείχνει πως ανοίγει το Chrome και σταματάει εκεί με παγωμένη εικόνα. Στο προηγουμενο note 4x δεν είχα πρόβλημα. Θέλει κάποια ρύθμιση το κινητό;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Εχω συγκρινει παρα παρα παρα πολλες φορες αποτελεσματα του ποκο με bsg gcam και του s9+ και 9/10 φορες ακομα και ο κατοχος που εδωσε 600 ευρω στο s9+ συμφωνουσε με εμφανη αγανακτηση οτι του ποκο ηταν καλυτερη (και φαντασου οτι τη φωτο του s9+ τη βλεπαμε και στη φοβερη αμολεντ της σαμσουνγκ) σε συνθηκες υψιλου και χαμηλου φωτισμου. Προς θεου οι φωτο του s9+ ηταν εξαιτρετικες αλλα τα χρωμματα που φτιαχνει ο αλγοριθμος της google κανει θαυματα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα παλιό zte modem router φίλε μου και χρησιμοποίησα αυτό. Το speedport στέλνει με ethernet σε ένα android box, επίσης του έχω απενεργοποιησει το wifi και για τις φορητές συσκευές παίρνω wifi από το zte.
Link to comment
Share on other sites

Εχω συγκρινει παρα παρα παρα πολλες φορες αποτελεσματα του ποκο με bsg gcam και του s9+ και 9/10 φορες ακομα και ο κατοχος που εδωσε 600 ευρω στο s9+ συμφωνουσε με εμφανη αγανακτηση οτι του ποκο ηταν καλυτερη (και φαντασου οτι τη φωτο του s9+ τη βλεπαμε και στη φοβερη αμολεντ της σαμσουνγκ) σε συνθηκες υψιλου και χαμηλου φωτισμου. Προς θεου οι φωτο του s9+ ηταν εξαιτρετικες αλλα τα χρωμματα που φτιαχνει ο αλγοριθμος της google κανει θαυματα.
εγώ δεν έχω του bsg την g cam έχω του santininy πως λέγετε. Λες να βάλω bsg?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το έχω 2 μέρες το κινητό.Εβγαλα μια μέρα χρήσης με 5.30 ώρες οθόνη και συνδεδεμένο σε speedport plus router. Με το redmi note 4 δεν είχα θέμα battery drain.Ειναι νωρίς ακόμη για να βγάλω συμπέρασμα;
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω του bsg την g cam έχω του santininy πως λέγετε. Λες να βάλω bsg?

Οτι θες κανεις. Εγω εχω γραψει πολλες φορες στο φορουμ τι σεταπ εχω και τι με βολευει και τι προβληματα ειχα με του san1ty.

Link to comment
Share on other sites

Οτι θες κανεις. Εγω εχω γραψει πολλες φορες στο φορουμ τι σεταπ εχω και τι με βολευει και τι προβληματα ειχα με του san1ty.

Τι setup εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα και καλώς ήρθα!!!

Το ποκο είναι το καλύτερο από τα 4 Xiaomi που έχω αλλάξει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Απλά ακούω από όλους για τεράστιο sot. Εγώ με Χρήση αρκετή αλλά μόνο για δουλειά, μειλ και σκαν εγγράφων στο δρόμο, λίγο κοινωνικά δίκτυα και μια ώρα τηλέφωνα ανά μέρα, με βγάζει 1.5 με 2μέρες, βαριά πάει στις 4 ώρες sot από 100στο 15%. (πάντα Wi-Fi, data Bluetooth ανοιχτά.)

Έχω κάνει και αυτά που λέει ένα μέλος παραπάνω. Δεν ξέρω μόνο αν αξίζει να βάλω dev η eu rom.

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το έχω 2 μέρες το κινητό.Εβγαλα μια μέρα χρήσης με 5.30 ώρες οθόνη και συνδεδεμένο σε speedport plus router. Με το redmi note 4 δεν είχα θέμα battery drain.Ειναι νωρίς ακόμη για να βγάλω συμπέρασμα;

 

Νομίζω, ανάλογα την χρήση, έβγαζε παραπάνω με το POCO η κοπέλα μου. Τι να πω. Τώρα έχει να κάνει και πόσο το χρησιμοποιείς και πόσο το αφήνεις idle. Εκεί φαίνεται το πρόβλημα :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα και καλώς ήρθα!!!

Το ποκο είναι το καλύτερο από τα 4 Xiaomi που έχω αλλάξει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Απλά ακούω από όλους για τεράστιο sorry. Εγώ με Χρήση αρκετή αλλά μόνο για δουλειά, μειλ και σκαν εγγράφων στο δρόμο, λίγο κοινωνικά δίκτυα και μια ώρα τηλέφωνα ανά μέρα, με βγάζει 1.5 με 2μέρες, βαριά πάει στις 4 ώρες sorry από 100στο 15%. (πάντα Wi-Fi, data Bluetooth ανοιχτά.)

Έχω κάνει και αυτά που λέει ένα μέλος παραπάνω. Δεν ξέρω μόνο αν αξίζει να βάλω dev η eu rom.

sot*

Μια χαρα εισαι μην αγχωνεσαι καθολου. Απο τη στιγμη που βγαζει 1.5 με 2 μερες χαλαει μπαταρια το standby drain. Αν το κρατησεις ολη την μερα στα χερια σου και δουλευει συνεχεια θα σου αντεξει μια μερα και θα εχει τα sot που βλεπεις απο τους αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Περι ρουτερ cosmote:

Στο σπιτι μου εχω vdsl cosmote με το ρουτερ που πηρα όταν εκανα την μετατροπη της γραμμης στα τελη του 2017!

Δεν εχω κανενα πρόβλημα σε σχέση με όσα λέτε! Το poco εχει ελαχιστο battery drain! Εψαξα λοιπόν το ρούτερ μου διότι εμφανισιακά είναι ίδιο με αυτο που δίνει τώρα η κοσμοτε! Πραγματι λοιπόν το εχει αλλαξει η κοσμοτε διότι πλέον δινει τo Speedport Plus και εγω εχω το speedport entry 2i!

Άρα ίσως υπάρχει θέμα με τα νεωτερα adsl/vdsl ρουτερ!

Link to comment
Share on other sites

Περι ρουτερ cosmote:

Στο σπιτι μου εχω vdsl cosmote με το ρουτερ που πηρα όταν εκανα την μετατροπη της γραμμης στα τελη του 2017!

Δεν εχω κανενα πρόβλημα σε σχέση με όσα λέτε! Το poco εχει ελαχιστο battery drain! Εψαξα λοιπόν το ρούτερ μου διότι εμφανισιακά είναι ίδιο με αυτο που δίνει τώρα η κοσμοτε! Πραγματι λοιπόν το εχει αλλαξει η κοσμοτε διότι πλέον δινει τo Speedport Plus και εγω εχω το speedport entry 2i!

Άρα ίσως υπάρχει θέμα με τα νεωτερα adsl/vdsl ρουτερ!

 

Φίλε spyros_s, Στo speedport plus αναφερόμαστε όσοι έχουμε το battery drain. Με το entry 2i εγω δεν αντιμετωπιζω προβλημα(Το εχω τσεκαρει αφού το έχει στο σπίτι ο πεθερός μου).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα και καλώς ήρθα!!!

Το ποκο είναι το καλύτερο από τα 4 Xiaomi που έχω αλλάξει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Απλά ακούω από όλους για τεράστιο sorry. Εγώ με Χρήση αρκετή αλλά μόνο για δουλειά, μειλ και σκαν εγγράφων στο δρόμο, λίγο κοινωνικά δίκτυα και μια ώρα τηλέφωνα ανά μέρα, με βγάζει 1.5 με 2μέρες, βαριά πάει στις 4 ώρες sorry από 100στο 15%. (πάντα Wi-Fi, data Bluetooth ανοιχτά.)

Έχω κάνει και αυτά που λέει ένα μέλος παραπάνω. Δεν ξέρω μόνο αν αξίζει να βάλω dev η eu rom.

 

Καλώς ήρθες. Εγώ από 100% βγάζω χαλαρά 6 ώρες SOT με ΒΤ ανοικτό και το wear OS να τρέχει μόνιμα. Είχα και εγώ τις επιφυλάξεις μου στην αρχή αλλά πλέον έχω να λέω. Χαίρομαι που κάνει όσα λένε. Είναι ένα κινητό ναυαρχίδα στο 1/3 ίσως και 1/4 της τιμής όλων των υπολοίπων.

Προσωπικά έχω την μαμά 10.3.4.0

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Περι ρουτερ cosmote:

Στο σπιτι μου εχω vdsl cosmote με το ρουτερ που πηρα όταν εκανα την μετατροπη της γραμμης στα τελη του 2017!

Δεν εχω κανενα πρόβλημα σε σχέση με όσα λέτε! Το poco εχει ελαχιστο battery drain! Εψαξα λοιπόν το ρούτερ μου διότι εμφανισιακά είναι ίδιο με αυτο που δίνει τώρα η κοσμοτε! Πραγματι λοιπόν το εχει αλλαξει η κοσμοτε διότι πλέον δινει τo Speedport Plus και εγω εχω το speedport entry 2i!

Άρα ίσως υπάρχει θέμα με τα νεωτερα adsl/vdsl ρουτερ!

 

Μα για το speedport plus μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/T1zdR4c Η κάμερα κολλάει συνέχεια με το που πατάω το εικονίδιο να ανοίξει. Σας έχει τύχει; Το κινητό το έχω 3μερες.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...