Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ειχα καιρο να διαβασω το θεμα επεσα πανω εκει που λετε για το καλο πανελ και το κακο.εγω εχω το καλο πανελ υποτιθετε και κανει το ιδιο που περιγραφουν αλλοι..πολλα χαμενα tap πανω σε μαλακη επιφανεια..επειδη ειναι κατι που δεν με ενοχλει στην καθημερινοτητα το αφησα στην ακρη..

Εχω ομως ενα αλλο προβλημα με το κινητο εδω και λιγες που εχει καταντησει κουραστικο...με οποιον μιλαω στο τηλεφωνο μου παραπονιεται οτι ακουει τη φωνη του σαν αντιλαλο..μου το κανει και στους 2 αριθμους που εχω...επισης αρχισε να το κανει χωρις να εχω αλλαξει κατι στο κινητο..π.χ. δεν αρχισε να το κανει μετα την τελευταια αναβαθμιση και μετα το root που εκανα στην συσκευη...ψαχνω και δεν βρισκω να υπαρχει καποιο θεμα με τα pocophone σε αυτο το τομεα..καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το προσφατο λογισμικο,το ποκο μια βδομαδα και μου φριζαρει η οθονη σε ινστα και fb συνηθως και κανει επανεκκινηση. Το κλεινω, παταω vol down και κουμπι εκκινησης για recovery και δε μου βγαζει μενου. Κατα τα αλλα απροβληματιστο :P ΒΟΗΘΕΙΑΑ
Link to comment
Share on other sites

Την armored edition την έχει κανένας να μας πει εντυπώσεις; Χωρίς θήκη θα είναι οκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δλδ ήταν θέμα software που διορθώθηκε; Αν είναι έτσι σιγά τα ωά. Θέμα hardware να μην είναι.

Η αίσθηση του carbon στη παλάμη του χεριού είναι υπέροχη. Είναι μαλακό χωρίς την κολλωδη αίσθηση της σιλικόνης. Το βρίσκω τόσο υπέροχο που το εχωτχωρις θηκη. Δεν μου έχει πέσει ακόμη, ευτυχώς ή δυστυχώς, για να κρίνω την αντοχή του υλικού. Το προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη
Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση του carbon στη παλάμη του χεριού είναι υπέροχη. Είναι μαλακό χωρίς την κολλωδη αίσθηση της σιλικόνης. Το βρίσκω τόσο υπέροχο που το εχωτχωρις θηκη. Δεν μου έχει πέσει ακόμη, ευτυχώς ή δυστυχώς, για να κρίνω την αντοχή του υλικού. Το προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη

 

Παιδες !!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!! δεν μας ανησυχει η αντοχη του κεβλαρ ή του πλαστικου... Το πολυ-πολυ να γρατζουνιστουν και το κοκκινο πχ που εχω εγω να εχει μια γρατζουνια. Αυτο που μας ανησυχει ειναι το τζαμακι της καμερας και κυριως η οθονη να μη σπασουν ή ραγισουν. Γιατι μπορει να κοστιζει μια νεα οθονη 30 ευρω απο κινα, αλλα που ξες αν ειναι καλη, αν θα στην εγκαταστησουν σωστα, αν κανουν στο μεταξυ καμια μλκια εντος του κινητου οσο την εγκαθιστουν κοκ. Γιαυτο βαζουμε θηκη, για να μην κλαιμε τις οθονες. ΤΟ κεβλάρ προστατευει την πλατη και κανει μη εμφανεις τις γρατζουνιες. Το υλικο την θηκης ειναι που κανει ελαχιστοποιηση και διασπορα των δυναμεων που ασκουνται στο κινητο και ευχομαστε οτι δεν μεταφερονται στην οθονη

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα καιρο να διαβασω το θεμα επεσα πανω εκει που λετε για το καλο πανελ και το κακο.εγω εχω το καλο πανελ υποτιθετε και κανει το ιδιο που περιγραφουν αλλοι..πολλα χαμενα tap πανω σε μαλακη επιφανεια..επειδη ειναι κατι που δεν με ενοχλει στην καθημερινοτητα το αφησα στην ακρη..

Εχω ομως ενα αλλο προβλημα με το κινητο εδω και λιγες που εχει καταντησει κουραστικο...με οποιον μιλαω στο τηλεφωνο μου παραπονιεται οτι ακουει τη φωνη του σαν αντιλαλο..μου το κανει και στους 2 αριθμους που εχω...επισης αρχισε να το κανει χωρις να εχω αλλαξει κατι στο κινητο..π.χ. δεν αρχισε να το κανει μετα την τελευταια αναβαθμιση και μετα το root που εκανα στην συσκευη...ψαχνω και δεν βρισκω να υπαρχει καποιο θεμα με τα pocophone σε αυτο το τομεα..καμια ιδεα κανεις?

 

Μου το έκανε και εμένα χθες στο άσχετο, κλείνω ξαναπαίρνω το ίδιο αριθμό πάλι αντίλαλος, παίρνω καπάκι την γυναίκα μου, μου λέει σε ακούω καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες !!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!! δεν μας ανησυχει η αντοχη του κεβλαρ ή του πλαστικου... Το πολυ-πολυ να γρατζουνιστουν και το κοκκινο πχ που εχω εγω να εχει μια γρατζουνια. Αυτο που μας ανησυχει ειναι το τζαμακι της καμερας και κυριως η οθονη να μη σπασουν ή ραγισουν. Γιατι μπορει να κοστιζει μια νεα οθονη 30 ευρω απο κινα, αλλα που ξες αν ειναι καλη, αν θα στην εγκαταστησουν σωστα, αν κανουν στο μεταξυ καμια μλκια εντος του κινητου οσο την εγκαθιστουν κοκ. Γιαυτο βαζουμε θηκη, για να μην κλαιμε τις οθονες. ΤΟ κεβλάρ προστατευει την πλατη και κανει μη εμφανεις τις γρατζουνιες. Το υλικο την θηκης ειναι που κανει ελαχιστοποιηση και διασπορα των δυναμεων που ασκουνται στο κινητο και ευχομαστε οτι δεν μεταφερονται στην οθονη
Γι αυτό να παίρνετε θήκες που στο μπρος μέρος εξέχουν πάνω από την οθόνη. Επίσης στο AliExpress έχει και προστατευτικα τζαμακια για τη καμερα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.....πόσους μήνες έχει που κυκλοφόρησε το Poco και έχει βαλτώσει η τιμή του στα 249(64GB) και 269(128)... στα ηλεκτ. μαγαζιά(Ελλάδα)...?? :mad::mad: Ιδέα μου είναι οτι είναι όλοι συννεοημένοι να μην πεσει άλλο η τιμή του?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.....πόσους μήνες έχει που κυκλοφόρησε το Poco και έχει βαλτώσει η τιμή του στα 249(64GB) και 269(128)... στα ηλεκτ. μαγαζιά(Ελλάδα)...?? :mad::mad: Ιδέα μου είναι οτι είναι όλοι συννεοημένοι να μην πεσει άλλο η τιμή του?:blink:

 

Όσο κυκλοφορούν συσκευές 3/32, σε τιμές μέχρι και 250 (ή παραπάνω, γκουχ samsung γκουχ) και 4/64, από 250, μην περιμένετε να πέσει άλλο.

 

Επίσης, στις μεγάλες αλυσίδες έχει ακόμα 400. Νομίζω 130 euros διαφορά είναι πάρα πολύ καλή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ενεργοποιήσει το voice over lte με τον κωδικό *# κτλ και φαίνεται ότι λειτουργεί κανονικά γιατί έχω και την ένδειξη στην μπάρα. Έχω όμως δύο θεματακια:

 

- όταν είναι σε κλήση VoLTE δεν έχω δεδομένα για ίντερνετ όσο μιλάω. Σε άλλη συσκευή ΝΟΚΙΑ που είχα παλαιότερα όταν ήμουν σε κλήση VoLTE είχα κανονικά και ίντερνετ.

 

- πολλές φορές που μιλάω αν με καλέσει κάποιος άλλος, χτυπάει κανονικά η αναμονή κλήσης. Μερικές φορές όμως λόγω της αναμονής ο συνομιλητής μου σταματάει να με ακούει ενώ εγώ τον ακούω. Σαν δηλαδή να διακόπτεται το ένα κανάλι φωνής λόγω της αναμονής που χτυπάει από την άλλη κλήση.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς αυτά τα προβλήματα; Υπάρχει λύση; Κυρίως για το πρώτο που πολλές φορές χρειάζεται την ώρα που μιλάω να μπω στο ίντερνετ και δεν μπορώ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

299 η μικρή έκδοση σε επίσημο μεταπωλητή.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό να παίρνετε θήκες που στο μπρος μέρος εξέχουν πάνω από την οθόνη. Επίσης στο AliExpress έχει και προστατευτικα τζαμακια για τη καμερα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ή αν θέλετε παίρνετε θήκη nilkin η οποια ναι είναι πιο ακριβή αλλά έχει στη συσκευασία και 2 ανταλλακτικά τζαμάκια για κάμερα αν δεν κάτσει καλά με τη πρώτη προσπάθεια να το κολλήσετε στη κάμερα. Εγώ και στο προηγούμενο κινητο 5 χρόνια είχα nilkin τζαμάκια και παρόλο την αμπαλοσυνη μου με πολλά πεσιματα έμεινε αθικτο. Για το ποιο πήρα τη nilkin H+Pro που καλυπτει και τα bezel κάτω απο την οθονη. Και για θήκη μια πανέμορφη με τζάμι στη πλάτη σε κόκκινο με μαυρο.Για να τη βρείτε γράψτε gradient glass case for pocophone

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μόλις παρέλαβα το 6/128 armored. Όντως η αίσθηση απίστευτη του κεβλαρ. Όλα καλά με την παραλαβή. Δύο σύντομες ερωτήσεις. Γιατί δεν μου ανοίγει το newsbeast? Και που ενεργοποιούν την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την οθόνη δεν κατάλαβα μέχρι στιγμής κάποιο bug. Έχω την Nvt-ts και είμαι με miui global 10.2.3.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το λευκό του redmi note 4 είναι πιο φωτεινό πιο κρύο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.....πόσους μήνες έχει που κυκλοφόρησε το Poco και έχει βαλτώσει η τιμή του στα 249(64GB) και 269(128)... στα ηλεκτ. μαγαζιά(Ελλάδα)...?? :mad::mad: Ιδέα μου είναι οτι είναι όλοι συννεοημένοι να μην πεσει άλλο η τιμή του?:blink:

 

Υπαρχει και κατι που λεγεται οριο κερδους. Η τιμη που κοστιζει το κινητο συν το μαρκετινγκ παει στις αποθηκες. Αυτες θελουν να βγαλουν κατι αρα καπελο νο.1. Ο μεταφορεας θα το χρεωσει αρα καπελο νο.2. Τα μαγαζια θελουν καποιο κερδος για να το πουλησουν αρα καπελο νο.3. Και ευχαριστημενοι να μαστε. ΤΟ LG V10, ναυαρχιδα με λιγο παλιοτερο επεξεργαστη απο τον τελευταιο κατω απο 380 δεν επεσε στο σκρουτζ...

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μόλις παρέλαβα το 6/128 armored. Όντως η αίσθηση απίστευτη του κεβλαρ. Όλα καλά με την παραλαβή. Δύο σύντομες ερωτήσεις. Γιατί δεν μου ανοίγει το newsbeast? Και που ενεργοποιούν την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την οθόνη δεν κατάλαβα μέχρι στιγμής κάποιο bug. Έχω την Nvt-ts και είμαι με miui global 10.2.3.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το λευκό του redmi note 4 είναι πιο φωτεινό πιο κρύο.

Το newsbeast δεν έπαιζε σε Android 9.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και κατι που λεγεται οριο κερδους. Η τιμη που κοστιζει το κινητο συν το μαρκετινγκ παει στις αποθηκες. Αυτες θελουν να βγαλουν κατι αρα καπελο νο.1. Ο μεταφορεας θα το χρεωσει αρα καπελο νο.2. Τα μαγαζια θελουν καποιο κερδος για να το πουλησουν αρα καπελο νο.3. Και ευχαριστημενοι να μαστε. ΤΟ LG V10, ναυαρχιδα με λιγο παλιοτερο επεξεργαστη απο τον τελευταιο κατω απο 380 δεν επεσε στο σκρουτζ...

Ρωτάω γιατι βλέπω στο ebay κατι περίεργες τιμές...αρκετα πιο χαμηλές από τις δικές μας...πχ.

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-POCOPHONE-F1-Smartphone-6GB-128GB-Blue-Global-Version-OMAGGIO-SPIGEN/352670691894?hash=item521ccfb236:g:CiMAAOSw9Shc5P6l

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατι βλέπω στο ebay κατι περίεργες τιμές...αρκετα πιο χαμηλές από τις δικές μας...πχ.

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-POCOPHONE-F1-Smartphone-6GB-128GB-Blue-Global-Version-OMAGGIO-SPIGEN/352670691894?hash=item521ccfb236:g:CiMAAOSw9Shc5P6l

 

Μα, ebay;....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατι βλέπω στο ebay κατι περίεργες τιμές...αρκετα πιο χαμηλές από τις δικές μας...πχ.

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-POCOPHONE-F1-Smartphone-6GB-128GB-Blue-Global-Version-OMAGGIO-SPIGEN/352670691894?hash=item521ccfb236:g:CiMAAOSw9Shc5P6l

Seller information

ael-tecnology 55 πωλησεις εχει ολες και ολες που τον βρηκες αυτον............:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έφερα σε φίλη το Xiaomi Pocophone F1 128GB / 6gb Ram Global Version με B20 σε μάυρο χρώμα αγορασμένο από banggood με φορτιστή Ινδίας φοράει και το καλό panel και μου λέει μόλις το είδε το μετάνιωσα είναι μικρή η οθόνη και θα πάρω το Mi max 3, τώρα έχει το mi max 1.

Το έβαλα αγγελία στα 250 ευρώ αλλά είμαι 50-50 μήπως το κρατήσω γιατί έχω εντυπωσιαστεί , δεν το περίμενα τόσο φοβερό, μόνο η οθόνη μου φάνηκε κάπως λόγω συνήθειας από amoled αλλά συνηθίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Seller information

ael-tecnology 55 πωλησεις εχει ολες και ολες που τον βρηκες αυτον............:blink:

 

Τι είναι το ael technology?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες. Όταν μου έρχεται ειδοποίηση από το ιμπει ας πούμε η από το playstore μπαίνω στην εφαρμογή την βλέπω αλλά αργεί πολύ να φύγει η ένδειξη από το εικονίδιο της εφαρμογής.Το βράδυ το έβαλα στο αθόρυβο αλλά μόνο αν κατεβάσεις την κουρτίνα το βλέπεις, ούτε στην οθόνη κλειδώματος φαίνεται κάποια ένδειξη. Αυτά τα θέματα λογικά θα διορθωθουν με update;
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το ael technology?

Το μαγαζακι φιλε η επωνυμία.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες. Όταν μου έρχεται ειδοποίηση από το ιμπει ας πούμε η από το playstore μπαίνω στην εφαρμογή την βλέπω αλλά αργεί πολύ να φύγει η ένδειξη από το εικονίδιο της εφαρμογής.Το βράδυ το έβαλα στο αθόρυβο αλλά μόνο αν κατεβάσεις την κουρτίνα το βλέπεις, ούτε στην οθόνη κλειδώματος φαίνεται κάποια ένδειξη. Αυτά τα θέματα λογικά θα διορθωθουν με update;

 

Πάτα συνεχόμενα το εικονίδιο που εμφανίζει ότι υπάρχει ειδοποίηση. Θα εμφανιστεί ένα παραθυράκι όπου μεταξύ άλλων εμφανίζει και την ειδοποίηση που παραμένει. Σύρε την ειδοποίηση αυτή δεξιά ή αριστερά να διαγραφεί και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

στην 9.5.23 den eu γραφει στο changelog

 

Optimize - Move Dark mode to Display settings for Android 9 devices

 

δλδ τι ?βγαλανε το dark mode ?

Link to comment
Share on other sites

στην 9.5.23 den eu γραφει στο changelog

 

 

 

Optimize - Move Dark mode to Display settings for Android 9 devices

 

 

 

δλδ τι ?βγαλανε το dark mode ?

Η ευρωπαϊκή το είχε στα dev options. Τώρα το έβαλε στο display. Η επίσημη δεν έχει ακόμα dark mode

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hi..

 

Εντελώς ξαφνικά η μπαταρία κρατάει max 20 ώρες..Εκανα μέχρι και wipe data αλλά τα ίδια. Έχω τη stable 10.3.4.0

 

Καμία ιδέα; Έχω απογοητευτεί είμαι στο τσακ να το βάλω αγγελία, δεν το έχω ουτε μήνα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...